Žijeme rýchlo?

majaxy
1. okt 2016

Mám prácu, ktorá pohltí všetok môj čas...Ked nie som v práci., kedže mám pracovnú dobu rôznu, tak spím. Mám rada svoju prácu, aj dobre zarobím, ale vadí mi, že som veľmi málinko zo svojou rodinou. Ano, mám dospelého syna, ale aj tak....Chýbajú mi, manžel aj syn...Ako to robíte vy? Ked síce práca vás uspokojí, ale chýba rodina....

majaxy
autor
1. okt 2016

Doteraz tiež som pracovala na zmeny, domáce práce vykonávala po nociach, alebo po obtiažnych zmenách, ale už asi mám vek...Jednoducho nevladzem...ale viac ako bordel v domácnosti mi vadí to obchádzanie sa medzi sebou...Dajte nejaký recept...

stella333
1. okt 2016

@majaxy Musis si vybrat, ja som si vybrala rodinu a v praci ubrala. Ale deti mam este mensie, ked budu dospele pocitam, ze pridam v praci. Teraz si viac uzivam rodinu. Este si myslim, ze pomozu spolocne aktivity, vylety, dovolenky, ak je zo strany syna zaujem. Aspon ja mam vzdy vacsiu chut do prace, ked sme po dovolenke, alebo aspon mame za sebou pekny vikend, ci vylet.

majaxy
autor
1. okt 2016

Jasne, mám novú prácu na staré kolená, takto narušený harmonogram som ešte nemala...Celý život som prispôsobila rodine, teraz som spravila podla seba, som spokojná, ale chýba mi rodina straaaaaašne...Chcem len orientačne váš názor, či to zmeniť alebo byť spokojná vo vlastnej koži a vyčkať času ????

stella333
1. okt 2016

@stella333 Mozno by pomohlo si kazdy den na chvilu sadnut a porozpravat sa, aky ste mali den a co nove zazili atd. Aj ked mam pocit, ze s dcerami je to jednoduchsie a su zdielnejsie. Syn sice nie je dospely je v puberte, ale niekedy z neho nevydolujem ani slovo, co mi je tiez luto.

majaxy
autor
1. okt 2016

Ved ano, to aj robime, lenže oni tiež robia na štyri zmeny, takže spoločného času je minimum,,,Neviem na čo sem píšem takéto somariny, ktoré sú vlastne moja vec, ale ja už fakt neviem čo robit...

stella333
1. okt 2016

@majaxy Myslim si, ze to chce cas a mozno najst si aj ine aktivity ako len rodina. Ak uz je syn dospely, tak postupne aj tak bude mat svoj zivot a toho spolocneho casu bude stale menej.

elviku11
1. okt 2016

http://www.aktuality.sk/clanok/242238/pat-veci-...

bod 2 je presne o tom... ze ludia lutuju, ze tolko vela casu stravili v praci a neboli viac s rodinou.

majaxy
autor
1. okt 2016

No iná aktivita....nehrozí, ale nepotrebujem, potrebunem čas na rodinu...doteraz som si vedela všetko zladiť, ale teraz volako nevladzem, pomyslela som si, že mladšia krv z MK mi pomôže, aj ked nie som si istá....ked som videla tému kvapka na trenkách...ach jaj

hoogy
1. okt 2016

moja mamina zacala podnikat ked sme obaja s bratom uz chodili na VS. mala po 40tke a praca ju velmi bavila a naplnala. vela cestovala kedze to bola tiez cast jej prace.ale samozrejme toho casu na rodinu potom bolo menej. mamina si nasala pani na upratovanie a zehlenie kedze nemienila vikendy, ktore sme spolu travili venovat tymto povinostiam. a strasne sme planovali dopredu. to robime aj doteraz, niektory ludia sa nam smeju ze mame do podrobna naplanovane kedy a na kolko sa stretneme, kolko krat aj pol roka dopredu. Lenze moj brat a aj ja s rodinou zijeme mimo SK, rodicia obaja este pracuju a tiez si chcu dopriat aj cas pre seba. takze planovat dopredu a vela komunikovat.

majaxy
autor
1. okt 2016

@elviku11 čítam veľa takých vecí a podobných...viem čo myslíš aj hovoríš, ale moja zúfalá otázka bola o inom....alebo podobnom...možno nebudem počuť čo chcem, ale prosím, vaše príklady

svetluska82
1. okt 2016

@majaxy jednoducho spomalit, spravne si zadelit cas a planovat. U nas muz robi na smeny a planujeme dopredu tury, vylety...Nie je to lahke, ale da sa to.

stella333
1. okt 2016

@majaxy Ake chces priklady od mladsej krvi, ja vsetky prazdniny travim s detmi, dovolenky, lyzovacky naplanovane dopredu podla skoly, s rodicmi a surodencami sa stretavame po chatach, kt. si prenajimame na predlzene vikendy podla kalendara, ked je nejake volno. Ked je pekne cez vikendy grilujeme na zahrade. Chodime na cyklovylety, rodinne oslavy, poznavacie vylety, zabavne parky. Nemam pocit, ze by mi rodina chybala. Cas si musite urobit vy, ak chcete tak si ho najdete.

majaxy
autor
1. okt 2016

Asi som fakt velmi zúfalá ked už sem píšem baby fakt, je to zrejme tragédia z mojej strany, ale zoberte to tak zlahka a z nadhladu, to budú tie správne vety, a hlavne od báb, ktoré si čo to už prežili, a vedia o čom hovorím, nič v zlom, nie že tu začnete na mna utočiť....to som len na odlahčenie, som fakt v rozpakoch

majaxy
autor
1. okt 2016

Našťastie dovolenky aj my trávime spolu, ked sa dá...ja rozprávam o bežných dnoch...ja viem, že doba je krutá, a takých je dnes už v dnsšných rodinách málo....ale sú...a dakujem za príklady a názory

svetluska82
1. okt 2016

@majaxy tak ja sa cez tyzden venujem praci a sebe. Vikendy rodina. Podla mna pri bezne pracujucich ludoch sa bezny pracovny den neda nejako vymyslat program vylety a pod. Chodim 3x tyzdenne do fitka a na teraz som zacala brusne tance.

stella333
1. okt 2016

@majaxy Moja znama chodi s dospelou dcerou sportovat (do fitka a na plavaren, koruclovat na hradzu). Inak dospele deti v mojom okoli skor travia cas rodicmi tak, ze im pri niecom pomahaju, napr. v zahrade, v domacnosti, teda hovorim o beznych dnoch.

majaxy
autor
1. okt 2016

Wau, si fakt velmi zlatá a máš svoj život pekne zariadený..ja som písala že extrémny, čiže žiadne víkendy a sviatky, a moji chlapi tiež štyri zmeny, žiadne víkendy a sviatky, česť vínimkám, takéto volná sa dajú ťažko zosumarizovať...sadla som, písala a volno som no ťazko našla...prepačte neviem aké i sa píše výnimkám, asi tvrdé, tak som to pokazila, a som gramotne neschopná

svetluska82
1. okt 2016

@majaxy hadam aspon s jednym by sa to dalo zosuladit...Kto chce hlada sposoby kto nie dovody 😉

majaxy
autor
1. okt 2016

Ano,jasné, nechcem byť tá, čo nevie veci zosúladiť....ale u nás to skrátka nejde...ked konečne nájdem jeden den,tak syn ide oslavovat kamarátove narodky...Fajn,aspon z jedným, ale ja chcem oboch. Mám pocit že syn mi uniká,má svoj vek, a ja som asi tá nespokojná. Možno je to všetko normálne, len ja som tá iná, zato chcem vaše názory...

svetluska82
1. okt 2016

@majaxy no zrejme si syn zvykol, ze spolu cas netravite prip. ste nikdy nijako extra netravili. MOzno je tiez rad ze ma volno a da prednost kamosom. Podla mna je lepsie ist niekde s niekym ako sediet doma a lamentovat. Raz pojdes s jednym raz s druhym raz s manzelom, raz sama. Je to podla mna v pohode, ani moj syn nechodi s nami vzdy. Niekedy idem len s muzom a niekedy veru aj sama

majaxy
autor
1. okt 2016

No som sa asi určite velmi zle vyjadrila...Môj syn je naučený tráviť čas so svojou rodinou, len to teraz tak vyšlo....a píšem čo robiť ako zadeliť dni, pretože v mojom novom zamestnaní to nevychidza nijak, ale ty si tá, kde sa to dá, držím palce, niet nad čas strávený s rodinou, a to je presne čo by som chcela, svoje podmienky som napísala

wladka
1. okt 2016

@majaxy podla mna to prezivas az prilis.. mladost nezastavis, a desis sa toho, ze syn ta uz "nepotrebuje".. to je uz syndrom.. skus hlavne budovat vztah s muzom, lebo ten ti ostane.. syn uz zacina odputavat od domova, a pojde si svojou cestou..to je prirozdene.. svoju ulohu ako matka si splnila, teraz ti ostava uloha kamaratky, mamy dospeleho a samostatneho syna..musis sa preklenut cez to.. ja by som to velmi neriesila.. ked to vezmem spatne, ja ako 18r na vysku do Brna, domov 1x za mesiac, a to tak ze v piatok v noci, sobotu spanok, upratovanie pokec, vecer disko, nedela doobeda kostol a na obed na bus... 3 roky takto bolo, co mali nasi robit.. 😂😂😂.. mne to vyhovovalo, taka samostatnost aj ked som bola od nich financne zavisla..a ziadne telefonaty, sms.. nevedeli o mne aj tyzden.. hlavu hore, sustred sa na muza, spytaj sa syna, ci mu vadi ten stav-pokial nie, neries to a venuj sa svojej vytuzenej praci 😊

svetluska82
1. okt 2016

@majaxy pokial sa nemylim tak v niektorych zamestnaniach sa daju sluzby aj pomenit. Neviem kde robis, takze nedokazem blizsie specifikovat ako si mas zadelit cas.

majaxy
autor
1. okt 2016

Wau dakujem, aj ked...

majaxy
autor
1. okt 2016

@wladka wau, dakujem

majaxy
autor
1. okt 2016

@majaxy Vieš o čom hovorím, dakujem

hoogy
1. okt 2016

@majaxy preto musis planovat velmi dopredu. My sme tiez ako vysokoškoláci chceli travit cas aj s kamaratmi z domova,kedze sme studovali mimo. Tak sme si povedali,ze kedy je co a kedy budeme s rodicmi. Ja som niekedy chodila s maminou aj na sluzobky len aby sme aspon troska boli spolu. Teraz chodime spolu na dovolenky. A to tak,ze brat zije vo svajciarsku my v rakusku a vzdy najdeme nejake miesto priblizne v strede cesty aby sme sa stretli a tam sme spolu tyzden a rodicia chodia s nami. Je to casto narocne,vsetci pracujeme,deti chodia do skol,skolok. Casto mam chut sa na to vykaslat lebo niekedy hladam aj 2m hotel aby sa kazdemu vyhovelo. Ale potom uz ked sme spolu a nase deti sa hraju a lubia a my dospely si uzivame spolocny cas tak si poviem,ze to stalo za to. Skus aj synovi povedat ako sa citis a co by si chcela zmenit mozno o tvojich pocitoch ani nevie.

majaxy
autor
1. okt 2016

@wladka Asi toto som potrebovala počuť bolo to zvláštne, ale také pravdivé

majaxy
autor
1. okt 2016

@stella333 Presne tak to fungovalo pokial sa dalo

wladka
1. okt 2016

@majaxy a poviem ti, ze ten cas kedy ta nebude potrebovat netrva vecne.. 😉 raz sa syn usadi, bude mat deti, zase budete viac spolu skrz cez vnucence.. uvidis, len teraz ho nechaj budovat samostatnost a nezavislost, nech si uzije mladost a vsetky facky k tomu, jej prinasajuce.. 😊.. ovdaci sa ti neskor.. ja mam 10r slecnu, poviem ti, ze skrz malu rada travim cas u nasich -obaja uz maju cas, na dochodku, posedkavam na kavicke, debatime o vsetkom, na tury vybehneme, v juni som mamu na dovcu vzala...