Žiarlivý partner

peta111
19. jún 2012

Ahojte chcela by som pocut vase rady alebo nazory lebo sama uz neviem ako dalej ☹ Moj priatel strasne ziarli aj ked nato nema najmensi dovod cele dni kym on je v praci ja iba sedim sama doma aj napriek tomu ma stale kontoluje vyvolava mi z prace vypytuje sa co robim ci mi niekto nevolal alebo nepisal.Niekedy tie jeho otazky a vypocuvania,podozrievania uz nezvladam.Som v 32tt a vobec neberie ohlad nato ze som tehotna a ze by som sa nemala rozculovat.Nijak mi neublizuje ani nic podobne on je na jednej strane uzasny ale ta jeho ziarlivost z neho robi svinu.Snazila som sa mu vysvetlit ze ma to trapi a nerobi mi to dobre on len povie ze si to uvedomuje ze to obcas prehana ze sa zmeni ale stale je to o tom istom.Mam pocit ze sa mi vzdialuje uz si nesme taky blizky dokonca vela krat mam chut sa zbalit a odist on ma psychicky nici tym svojim spravanim cokolvek spravim za vsetkym vidi nieco zle ze ho podvadzam a neviem co vsetko ☹

anjelicek26
19. jún 2012

@peta111 - skusala si poriadny rozhovor do duse, ze je to cudne, aby ziarlil na zenu, ktora pod srdcom ma jeho babo, najväcsi dokaz spolocnej lasky?

ivv
19. jún 2012

ahoj peti,
nemam osobnu skusenost s takymto ziarlivcom, ale poznam babu, co taku skusenost mala, ale nemala dost sil od neho odist.. ☹ tam to pokracovalo fyzickym nasilim, oddelovanim od priatelov, rodiny, izolaciou, zavislostou.. po kazdom burlivom uzmierovani ju skrtil.. ☹ ☹ ☹ ☹ neviem ako skoncila, bolo to pred davnymi rokmi v statoch, ja som sla domov. nechcem ta strasit, nemusi to byt tvoj pripad, ale pri ziarlivcoch co kontroluju, lutuju a opat to robia nie je cesta napravy.. 😔
isto ti napisu baby svoje osobne skusenosti a poradia.
ja ti len drzim palce, aby si nasla silu od neho odist 😔 . rozist ako rodicia sa nemusite, mozete spolupracovat na vychove.. rodicom moze byt super, ale ako partner asi nie..
vies narodenim dietata sa stanes od neho zavisla, spolu pod jednou strechou, tak aby to nepokracovalo horsim sposobom.. 🤐

peta111
autor
19. jún 2012

@anjelicek26 ano skusala a vela krat som sa snazila mu vysvetlit ze spolu cakame dietatko ze ako vobec moze na nieco take pomysliet ze by som ho podviedla ale vobec nikam to nevedie akoby som hadzala hrach na stenu

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 je rozdiel, či je to kontrola, či si v poriadku, alebo sa otvorene spýta, či ti nevolal povedzme kamarát? či si nebodaj myslí, že ti na mobil budú volať cudzí ľudia?
proste sú aj tak nerovnaní ľudia, že neustále potrebujú dokazovanie lásky od partnera .. kolegovi odišla priateľka do kúpeľov a volala mu ráno ako prišiel do práce, potom po rehabke, potom po obede ... ja zas vidím, že on má veľa roboty a ona ho zdržuje, ale zas polhodinka pauzy neublíži

čiže presne podľa čoho si myslíš, že je priateľ žiarlivý?

anjelicek26
19. jún 2012

@peta111 - tak to je uz zle :( toto ma tendenciu sa fakt len a len zhorsovat... aj pred tehu bol uz taky? Ci az teraz, ked si sama doma?

jurkovamiluska
19. jún 2012

a predtym ti tiez robieval taketo sceny? mne moj predtym nie, az ked som ostala tehotna, neslo mi to do hlavy a potom mi povedal, ze som velmi pekna s bruskom a tak sa boji,. hlavne ze osm pribrala 20kg 😖 po porode to trvalo este nejaky mesiac dva, ale uz je dobre a to dokonca isiel robit mimo sr, a neziarli uz vobec

lejduska
19. jún 2012

@peta111 ahoj, ja mam svoju skusenost ale o tom tu nechcem pisat, viem ta ale pochopit. rozhovory ta isto vycerpavaju, pretoze tvoj partner v sebe nevidi chybu. podla mna je to to najhorsie. taki muzi nechapu preco im zeny nieco vycitaju, nevedia pochopit, ze vobec robia nieco zle, alebo neziaduce, vsetko sa im zda ok. ak si nieco uvedomia nasleduju sluby ktore vacsinou nic neriesia. neviem ako to mas ty, ale oplati sa ti bojovat kedze budete mat spolu babo. mam velmi velmi velmi dobru, asi naj kamosku ktora mala takeho priatela a vyzeralo to ozaj strasne, radsej to nepopisujem, potom zacalo stadiu slubov, a uz asi 2 roky je zmena. ziarlivost vymizla, minimalizovala sa, asi je to aj zmenou prace a podobne, ale teraz uz ziadny naznak nejakej chorobnej ziarlivosti a teraz maju spolu babatko. preto vidime, ze nic nie je nemozne, vsetko sa da obratit a ja ti to velmi prajem, pre dobro vasej rodinky. dufam, ze sa takto nebudes dlho trapit a, ze ho vase babo obmakci. vela stastia 🙂

peta111
autor
19. jún 2012

@lili_mia on mi aj sam povedal ze sa boji ze o mna pride ze sa mi zapaci niekto iny lepsi ja sa mu to snazim stale vysvetlit ze to tak neje ze som s nim spokojna az na to jeho neustale ziarlenie.stale mi kontroluje mobil dokonca kredit som nemala uz nejake 3 mesiace vraj preto ze mi ho netreba ze komu chcem volat ze on mi vola a to mi ma stacit.

peta111
autor
19. jún 2012

@anjelicek26 tak on stale ziarlil ale len tak v norme nekontoloval ma ani nic a teraz ja neviem co sa mu stalo ale je to niekedy na nevydrzanie

peta111
autor
19. jún 2012

@jurkovamiluska my sme mimo sr a teraz sa chcem vratit na sk tam chcem rodit ale on sa nechce vratit pokial tam nebude mat istu pracu a nechce ani aby som isla ja ze nemozem byt ja na sk a on v zahranici

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 tak toto je na mňa dosť .. mobil si môže prezrieť obsah, v mojom prípade, ale aby som si nemohla nabiť kredit .. ja som dosť taká .. sebestačná .. boli dni kedy som fakt mala na háku, čo robil partner celé dni .. hlavne, že spal doma 😀 😀 😀
ako fungujú jeho rodičia? rozvedení? hádky, podvádzanie, či vidí ako jeho otec utláča jeho mamu

peta111
autor
19. jún 2012

@lejduska Dakujem dufam ze mas pravdu a on si konecne uvedomi ze milujem len jeho a nasu este nenarodenu dcerku.Niekedy uz ozaj ale nevladzem a idem z posledneho a mam pocit ze tym ublizujem len sebe a babatku ktore za nic nemoze a musi byt v brusku stale vynervovanej zeny 😒

mandragora22
19. jún 2012

@peta111 no....ja teraz budem asi vyzerat ako najvacsia svina na MK, ale neda mi poznamenat, ze zrejme si v minulosti robila nieco, co v nom zanechalo negativny dojem. napriklad pred tehotenstvom caste koketovanie s muzmi? ci uz niekde v spolocnosti, alebo v praci? nieco, co sa mu dostalo do usi, alebo priamo videl na vlastne oci a teraz sa citi neisto a obava sa, ze napriek tomu, ze ti rastie brucho, mas predsa dostatok casu, aby si sa s niekym stretavala... ja to vidim trosku aj tymi "chlapskymi" ocami a neda mi nepoznamenat, ze kazda, ale naozaj kazda ziarlivost z niecoho prameni. nikdy sa bez vetra listok na strome nepohne... 😒

peta111
autor
19. jún 2012

@lili_mia jeho rodicia su rozvedeny ich otec ich bil ☹

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 z akého dôvodu, vieš? či iba z opitosti, alebo tiež si myslel, že ho podvádza trebárs so susedom, ktorý jej zo slušnosti podržal dvere?

@mandragora22 presne!! mne sa to potvrdilo .. no ja už to časté telefonovanie beriem ako obmedzovanie slobodného pohybu .. mne je cudzie cez deň prezváňať si navzájom, či na obed zavolať, že ako sa má v práci .. o čom sa bavia večer?

peta111
autor
19. jún 2012

@mandragora22 ved to keby to bolo aspon preto tak by som to pochopila ale nie je to tak my sme sa dali do kopy v zahranici hned sne spolu zacali byvat a po 3 mesiacoch som ostala tehotna ked som sa ho pytala preco tak ziarli povedal mi ze nikdy taky nebol ale ze mal priatelku na ktoru neziarlil a ona ho zacala podvadzat a ze sa velmi sklamal a preto si dava pozor lenze ja nemozem teraz do konca zivota trpiet preto ze on sa sklamal 😠

peta111
autor
19. jún 2012

@lili_mia on mal zas problemy z alkoholom ☹ ok ja by som to brala ked chce volat nech vola ja s tym problem nemam ale ked zavola do dna aj 5 krat a stale tie iste otazky citim sa ako na vypocuvani a ked nahodou som na wc ze nevezmem telefon ked mi vola hned preco som ho nezdvihla a co robim ked neberem telefon

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 aha .. takže bol podvádzaný .. to bud časom pochopí, alebo vám pomôže partnerská poradňa .. ale priznám sa, že neviem, čo urobiť, aby pochopil, že nemá dôvod žiarliť .. dnes je už taká doba, že čo platí dnes, neplatí zajtra .. ja som bola s partnerom, ktorý mi tvrdil, že pri mne má pocit, že konečne našiel to, čo hľadal celý život (kedže už bol po 30tke) a raz medzi rečou, že sa stretáva s nejakou kamoškou a chce mať s ňou vzťah, dva týždne na to sa k nej odsťahoval .. jemu už síce neverím, ale rozlišujem on a iní chlapi .. tvoj priateľ zrejme paušalizuje

ivv
19. jún 2012

@peta111 Petka, to s tou rodinnou anamnezou.. zle, zle, zle.. ☹ a to ze ta obmedzuje aj tak, ze ti nedobije kredit.. 😠 toto je sposob, akym si dodava sebavedomie. sebavedomie ze ho nepodvadzas.. 😕 tehotnu.. 😨 aj napriek tvojim uisteniam, ze ho lubis, nepodvadzas ( 😕), ze ti nik zaletny nevola.. navyse ste spolu v cudzine.. on ta nechce pustit domov porodit..
neviem, ja ti nechcem hovorit, co mas a co nemas robit, ale bud opatrna, obozretna.. 😔
jedna vec, ktoru vidim ako pozitivnu, co by ti mohla v buducnosti pomoct je, ze nie ste zobrati..

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 mne ked toto robil chlap .. časté telefonovanie .. proste som mu nedvihla .. potom bol síce zbrklý, že prečo som nedvihla, tak som zostra do neho, že si neprajem, aby mi tak často volal a pre kraviny a aby do mňa skákal, že nedvíham telefón, lebo práve cikám
.. možno by si si mala dupnúť .. v tom, nech obmedzí svoje telefonáty, v tom, že ked nie on, tak ty si nabiješ sama ten kredit a čo jeho do toho, komu budeš volať .. ale to som ja, nie ty

trish31
19. jún 2012

Velmi rychlo by som manzelovi vysvetlila ako sa veci maju.Ten muz ti neveri.A neviem,co este moze byt silnejsi dokaz lasky a oddanosti ako dieta pod srdcom.Prepac,ale on je patologicky ziarlivy jedinec.

lili_mia
19. jún 2012

@trish31 zatiaľ len randia .. ja ked som paradoxne začala robiť natruc veci, aby mal dôvod na žiarlivosť, tak prestal

trish31
19. jún 2012

Ja som mala tu cest byt so ziarlivcom.Ked ma vyfackal,pretoze som isla na kavu s jeho bratom pretoze sme ho cakali kym pride z mesta,mimochodm v JEHO vlastnom podniku,velmi rychlo som si rozmyslela,ci mi ta laska stoji za facky.A ver mi,ze toto k tomu speje.

lili_mia
19. jún 2012

@trish31 áno, toto je nieže extrém, ale ptákovina .. sedíš v jeho podniku, s jeho bratom a on takto 🙄 tu by som aj ja utekala preč

trish31
19. jún 2012

@lili_mia ja by som okamzite utekala.O com je takyto vztah aby som sa ja bala vlastneho manzela?

peta111
autor
19. jún 2012

@trish31 ved ja som mu to aj povedala ze uz chyba len to aby ma zacal mlatit a on nato ze ci si toto o nom myslim ze on by to nikdy nespravil ze toho neje schopny

trish31
19. jún 2012

@peta111 ale pytala si sa ho na DOVOD?PRECO?Preco sa takto chova?

peta111
autor
19. jún 2012

@trish31 pretoze bol podvadzany byvalou a mysli si ze sa mu to stane aj teraz

mandragora22
19. jún 2012

@peta111 nuz, ono naozaj, zle alebo negativne skusenosti z predchadzajuceho vztahu mozu nieco take unho vyvolat. pomohlo by mu, keby sa niecomu venoval, s vasnou. ci uz sportu, modelarstvu, comukolvek, ale tazko ho nejak nasmerovat. ak sa uz raz sklamal tym, ze doveroval a podrazili ho, necudujem sa mu, avsak neviem, ako poradit tebe, ci vam... v tomto sa neda radit. v tomto ti neporadi asi ani manzelska poradna 😅 mozno skus pokracovat vo vztahu, kym sa narodi male, mozno sa zmeni, nic nie je nemozne. ak nie a bude to pre teba neunosne, tak odid. ty sama musis vediet, ci s takym clovekom chces byt alebo nie. ci ho budes vediet prijat takeho aky je a usmernovat jeho city a emocie, alebo budes bezbranna a naozaj to u neho prejde k agresivite... drzim palce!

lili_mia
19. jún 2012

@peta111 to je jedno, čo bolo predtým .. proste aj svojím správaním .. že na čo ti treba kredit .. to je viac ako žiarlivosť, to je tvoje obmedzovanie .. kontrola mobilu, že kto ti volal, to je žiarlivosť, ale že ti nenabije kredit .. to je akoby utvrdzovanie sa v tom, že si od neho závislá .. tak ako ked rodič svojmu dieťati nenabije kredit, lebo dostalo zlú známku .. nemá dôvod ťa trestať .. a ty mu nemáš čo ustupovať v tom, že chápeš jeho žiarlivosť a sa s ním budeš o tom dookola rozprávaš .. podľa mňa by si mala konať .. pripraviť príjemný večer, pekný program, ísť s ním na prechádzku .. ak sa bude pýtať čo robíš, no čo asi, išla si na nákup .. takto si ťa postupne pripravuje na to, že budeš od neho sociálne závislá .. s malým dieťaťom ti postupne obmedzí kontakt so svetom .. nakoniec nebudeš môcť ísť kúpiť ani plienky bez jeho sprievodu .. z mojej skúsenosti žiarli len ten, kto nemá aktivity, iba prácu, príde domov a vyžaduje, aby bol partner doma, že načo má chodiť na tenis, či na zumbu, ešte si tam vytrénuje postavu a niekoho stretne