Žiarlivý manžel

sankysa1
14. jan 2022

Ahojte tak rada by som sa opýtala vás na nestranný názor. Práve mi skončila trojročná materská a zároveň začala ďalšia materská. Doteraz som bola doma a s prvou dcérkou sme chodili von samé. Nikoho sme nepoznali. Keď sa nám teraz narodil synček prvé mesiace som chodila von takisto iba s deťmi. Teraz som však stretla ženatého muža na materskej a tak sme spolu kočíkovali. Bolo to fajn konečne som sa cítila lepšie a nie taká sama opustená. Dohodli sme sa že sem tam budeme spolu kočíkovat. Keď sa ma muž opýtal ako bolo povedala som mu ze som kočíkovala z jedným ženatým mužom aj deti sa zahrajú. No vybuchol na mna žiarlivostna scéna a povedal ze si nepraje aby som chodila kočíkovat s chlapom. Je mi divne a neviem ci robím chybu ja alebo čo. Mala som z toho radosť že som trochu von zo stereotypu ze si vypočujem iného človeka ale teraz mi to doslova zakázal nechcem sa hádať a ani vlastne neviem čo urobiť. Ďakujem za vaše postrehy

sankysa1
autor
14. jan 2022

Podotýkam že žiarliť začal odkedy sa nám narodil syn. Napriek tomu ze nikam nechodí. Pýta sa kto mi vola napr. (mama, brat) chce to vidieť. Keď robím niečo na mobile musím mu to ukázať a tak podobne. Tak teraz neviem ci si s tým kocikovanim stať za svojím alebo ma pravdu a ustúpiť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
14. jan 2022

to s tym kocikovanim, to chapem 😅 Ale to, ze mu musis ukazovat veci na mobile, to je extrem.

dr_smajlik
14. jan 2022

@sankysa1 sú 2 možnosti. Buď bol žiarlivý vždy ale teraz to proste už vyeskalovalo alebo je možno sám podozrieva ý, lebo má byť za čo podozrievaný 😎 skús sa ho tiež opýtať čo robí na telefóne a s kým si píše a byť tebou si to s ním v diskutujem. Môj muž je tiež žiarlivý ale ja si ho vždy patrične upracem😏

gleep1
14. jan 2022

Ak neboj žiarlivý s zrazu je tak je možné že podviedol alebo podvádza on teba. Žiarlivosť nie je niečo čo sa dá skrývať, človek ju ukáže celkom skoro. Takze si nemyslím že až po druhom dietati sa zrazu stal žiarlivý. “Podľa seba súdim teba”
A možno ta nemusel podviesť, len sa do nejakej zapozeral alebo pocítil city ktoré nechce aby si ty cítila k niekomu inému než k nemu. A teraz sa boji že tak ako ich zacítil k inej on, môžeš aj ty.

pribinak
14. jan 2022

Mna by toto urazilo! Ako má nejaký dôvod to nedôverovať? Alebo čo?
To ako keby si mu ty urobila scénu, lebo v praví je spolu v kancli či v nejakej výrobnej hale s kolegyňou

retatka
14. jan 2022

Nikdy žiarlivcovi neustupuj,lebo bude svoje hranice posúvať dalej...nepodriaduj sa mu,nie si jeho majetok.Kočíkuj dalej,je to normálne,aj on kecá v práci s kolegyňami.Ziarlivosť je choroba a akonáhle sa mu podriadiš,koniec.Budeš trpieť celý život.A možno ťa podvádza,či má nejakú vyhliadnutú on...väčšinou žiarlia a neveria tí,čo majú sami za ušami...

zuzana9393
14. jan 2022

@sankysa1 ved nech ide s tebou. Mozno ked by videl a zoznamil sa aj on s tym zenatym tak by to bral inak.

zanka777
14. jan 2022

@sankysa1 ja mám dojem že on robí niečo za tvojim chrbtom... To je divné že by zrazu začal žiarliť po narodení synčeka.... Jednoznačne on robí niečo zle preto podozrieva teba že ty robíš to isté .skús si ho nejak "preklepnúť"niečo v zmysle že keď ti neverí nech si pozrie tvoj telefón alebo tak ale že ty chces tiež vidieť ten jeho a sleduj ten výraz tváre 😉👌.. a to ti garantujem na 1000%

hopsadobrandejsa
14. jan 2022

Tak to si pri nom uzijes. Ziarlivy bol stale, teraz si len hlada dovody pri ktorych vie preukazat, ze ziarlivy skutocne je ako napr zakaz kocikovania s inymi otcami.

Ako keby permanentne zakazovanie niekedy nieco vobec vyriesilo.

Inak ti radim aby si pocuvala baby v diskusii pretoze ak mu ustupis tak to bude gradovat. Mna osobne by to velmi urazalo ak by mi zena zakazovala stretavanie s inymi zenami hlavne ak nikdy nemala dovod upodozrievat ma.

marca12
14. jan 2022

@sankysa1 Nesmies utupit a nechat si rozkazovat. Len potial si dovoli,pokial mu to dovolis. Kocikovala by som aj nadalej a ked s tym ma problem,je to jeho problem,ze ti nedoveruje.

aurora33
14. jan 2022

@sankysa1 ak sa mu nepáči, tak nech chodí on kocikovat a nemusí žiarliť.

jumama
14. jan 2022

@sankysa1 Nema on cosi za usami? Ze si mozno s niekym pise/pisal a preto teba upodozrieva, kontroluje...

luccija
14. jan 2022

@sankysa1 a čo bude robiť, keď nastúpis do práce?🙂neustupila by som a mobil by som neukazovala nie si žiačok.A povedz mu, že má nízke sebavedomie vyrovnaný človek nežiarli

petravelasova
14. jan 2022

Ja som si to hneď pretocila naopak😄ze by bol môj chlap na materskej a chodil by kocikovat s nejakou mamičkou na materskej..asi by mi to tiež vadilo,a nebolo by mi to úplne jedno😔aj keď mu verím na milión percent ale poviem pravdu ze som tiež trochu žiarlivá a prekážalo by mi to..skus nájsť iný kompromis..nájdi si nejakú mamičku možno aj tu na MK zo svojho mesta/dediny na kocikovanie..on bude kľudný a ty budeš mať s kým pokecat ..ale ten mobil ktorý ti kontroluje je už trošku cez si myslím..o tom sa určite porozprávaj s nim a nech od toho upusti😉.držím palce.

kikush2000
14. jan 2022

@sankysa1
1. vo vzťahu je dôvera veľmi dôležitá
2. určite mu neukazuj mobil
3. nevidím nič zle na tom že kocikujes s mužom na materskej
4. ak to podľa teba z jeho strany prišlo náhle, skôr by som sa zamyslela či on nepodvadza teba
5. urci si hranice a neustupuj, keď uvidí že robíš všetko čo chce, stane sa z neho okrem ziarlivca aj manipulátor a to už nemá ďaleko k agresii. Ste rovnocenní partneri a tam nemá miesto aby jeden rozkazoval a druhý poslúchal.

retatka
14. jan 2022

Len neprestaň kočíkovať s tým mužom lebo ked ustúpiš ,vymyslí si niečo iné,čo mu zase vadí...je podozrivé ked doteraz nežiarlil a prišlo to zrazu...toto by mi robilo vrásky na čele,po tomto by som pátrala a zrejme on niečo skrýva ,možno i v mobile ked Tebe chce on mobil kontrolovať...nedávaj mu Tvoj mobil do ruky A jeho by som si začala viac všímať,či nezmenil ešte niečo v správaní, okrem žiarlenia...

amelie2017
14. jan 2022

My ked sme sa pred rokom a pol prestahovali, tiez som bola s dcerou stale sama. Potom zacal chodit do parku jeden chlap s dcerou v podobnom veku ako moja. Dievcata sa skamaratili a ja som si konecne pokecala s niekym inym ako s muzom a svokrou. Aj sme si parkrat zasli na kavu, dievcata na dzusik- k nam do kaviarne, takze som ho muzovi predstavila. Ako muz mal obcas nejaku poznamku, ze ako bolo, ale skor zo srandy ako zo ziarlivosti. Ked siel von on s malou, pokecali si oni. Ja by som poslala s deckami von jeho, ked mu vadi, ze kocikujes s chlapom. Schvalne, kolkokrat zobral deti von on?

trilliardr
26. jún 2022

@sankysa1 nuž, nevidím na tej situácii nič zlé.Len teda na tebe je to

vykomunikovat to so svojím mužom a vysvetliť mu to tak, aby si sa mohla v živote slobodne stretávať s kým uznáš za vhodne. Mam kamoša, ktorého manželka takto stopuje a prestal si ju vážiť, spávať s nou...mozno sa len muž zľakol. Ale určite sa nenechaj obmedziť.