Žiarlivosť vo vzťahu

jahodovapena
27. jún 2015

Ahojte mam novy nick ,lebo som tu na konovi dost aktivna a chcela by som nezavazne Vas nazor.
S manzelom sme spolu 8 rokov mame 2 deti vo veku 3 a 6 rokov .Ked sme ,,vhupli,, do vztahu rok trvalo mojmu manzelovi aby prestal rozpravat o svojej ex s ktorou bol 3 roky (osobne ju poznam ) o tom ako mu ona ublizila aka ona je a dookola stale o tom istom - dost tazko znasal ich rozchod a nejaky cas chodil aj na terapiu ,lebo sa nedokazal sam s urcitymi vecami vyrovnat .
Asi pred pol rokom prisiel domov nadseny ,ze stretol - nazvem ju ,,kamaratku,, v meste - kamaratka je mladsia sestra jeho ex o 18 rokov mladsia od mojho manzela ma 6 mesacne dieta .Manzel ma 41 rokov .Tak ,ze on by sa rad s nou stretol ,ze ako sa ma a ona sa vydala do nemecka o 18 rokov starsieho manzela nemca si vzala .Tak som mu navrhla aby ju pozval k nam ,ze nieco pripravim a mozeme sa porozpravat .On jej to navrhol ,ale ona odmietla s tym ,ze to nie je vhodne ,lebo ona je sestra jeho ex a podobne a neviem este ake dovody uviedla ....ale kedze on mal taku neskonalu tuzbu sa s nou stretnut tak ju pozval k sebe do prace do kancelarie nech pride ,ze on jej ukaze nejake fotky z ciest a podobne .Ked s tym prisiel tak som nechapala ,ze preco vlastne a vyjadrila som sa ,ze podla mojho nazoru to nie je vhodne aby ona k nemu chodila do prace a v kancelarii si pozerali spolu fotky .Tak sme sa povadili ,lebo ja som ziarliva a o nic neide a podobne .Nasledne ako ona bola u neho v kancelarii na dalsi den ju pozval na kavu kam ona prisla s dietatom a sedeli na kave spolu 2.5 hodiny a prisiel domov s tym ,ze ako ho ona obdivuje a ta jej dcera je aka zlata a neviem co ...tak som mu opakovane povedal a,ze sa mi to nepaci ,ze s nou vysedava ked k rodine nie je priatelsky a ani si nepamatam kedy nas ako rodinu zobral a sedel by s nami 2.5 hodiny - podla mojho nazoru ona tiez nie je celkom kompletna ked vysedava na kave 2.5 hodiny so 6 mesacnym dietatom - ale to je uz asi moj zaujaty nazor .Nasledne mi opakovane dcera hovorila ,ze ked isli s ockom zo skoly tak justretli - nahodou .Potom sa ona vratila do nemecka ,lebo pokial viem mala s manzelom nejake problemy preto prisla sem k matke na nejaky cas .Po tom ako sa vratila tak si s manzelom vymenili niekolko mailov - moj muz jej pisal po nemecky - ja po nemecky neviem takze netusim o com bola debata .
Nasledne sa sa cela situacia nejako utriasla a zili sme ,,normalne ,,.
Pred tyzdnom prisiel manzel s tym ,ze hadaj koho som nahodou stretol v meste >???No ani som nemusela dlho hadat a ze on ide s nou na kavu a mam ist s nim - tuto moznost som odmietla s tym ,ze si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby som isla s nim a tiez si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby on siel s nou .Tak sa situacia zase zopakovala a ja mu nebudem hovorit s kym ma kam ist a podobne .Samozrejme sa dohodli ,ze sa stretnu - neviem presne kolko krat boli spolu ,ale dcera zase opakovane prichadzala domov ,ze ju nahodous tretli zo skoly ked isli a podobne - on si deti na stretnutie nebral a viem ,ze sa dohadovali v case ked mala dcera trening a podobne .
Nasledne manzel siel s detmi na 2 dni k starym rodicom mimo mesta - ja som ostala doma a isla som ich odprevadit k vlaku a neuhadnete kto bol nahodou na stanici ?
Ano hadate spravne jeho kamaratka tam nahodou tiez bola - tak nas predstavil ja som na nu pozrela podala jej uku ,ale som sa nijako do rozhovoru nezapojila a isli sme na vlak - tato situacia mi prisla dost absurdna a pravdu povediac som nechapala co tam vlastne robi - lebo tolko nahod mi nejako nepride logicke .
Manzel nastupil na vlak a nasledne si s nou zacal pisat sms v zneni :,,akurat uvazujem ako nase milovane deti vyhodim z vlaku ,, ( lebo nase deti su podla neho nevychovane a neviedia sa spravat - co nie je pravda! ) ale asi chcel byt zaujimavy a prislo mu to ako dobry napad taka ,,srandovna ,, sms...nasledna sms bola : ,,ake to je obdivuhodne ,ze si ani nezamrzla ked na teba moja zena pozrela ,ale keby som ti bol dal pusu tak neviem ,neviem ,, - to si vysvetlujem asi ,ze som nejaka ladova ,chladna Xantipa ktora je uplne bez emocii ,alebo ja neviem co ...a ona mu odpisala ,ze vidi ,ze to jeho zenu drazdi ,ale tak co uz ....a potom si vymienali sms o tom ako sa muz zene nema podriadovat a podobne .
Vecer ako nase deti zaspali si moj muz sadol k pocitacu a napisal jej mail - podotykam ,ze si na vylet k starym rodicom zobral svoj pocitac - to mi pride uz uplne absurdne !
Po prichode domov ked sa so mnou absolutne nebavil a siel sa sprchovat som nasla tie sms ( nechodim mu kontrolovat sms,ale proste som sa neovladla ) a ta v ktorej psie ,ze rozmysla ako by vyhodil nase deti z vlaku ma tak nastartovala ,ze doslo k velmi ostrej vymene nazorov ,ktora dopadla tak ,ze on si bude chodit kam chce a s kym chce a ja som chorobne ziarliva a mam sa dat liecit .Dalsi den som kamarake napisala sms s textom ci sa dobre bavi a ze ci by sa tak dobre bavila aj keby jej muz vypisoval cudzej zene s ktorou sa potajomky stretava o tom ,ze ma chut vyhodit jej dieta z vlaku a ze nech mi posle svoju adresu ,ze jej poslem kyticu kvetov s podakovanim.
Manzel sa jej nasledne ospravedlnil !!!!! On sa jej ospravedlnil - to mi pride tiez uplne psycho !
Dalsi den mi dcera zase hovorila ,ze ju nahdou stretli po ceste zo skoly ....
Od toho momentu mame tichu domacnost - bombarduje ma mailami aka som a on nic neurobil a vsetky rozhovory s nou boli priatelske - zaujimave ,ze doma priatelsky nie je a na deti len krici ,ale to enchcem rozvadzat - proste vsetko je nevinne a ja mu nemam co hovorit do toho a vsetci jeho kamarati si klopkaju na celo aka ja som ziarliva a pdobne .
Ja som mu opakovane povedala ,ze ked ona odmietla prist k nam s tym ,ze to nie je vhodne tam to malo skoncit ,ale nie lebo ja som chora a ziarliva a on je ten zdravy a normalny .
Moj manzel chodi na sluzobne cesty ,bol 3 mesiace na stazi v Prahe - ani jediny krat som mu nezavoalala ,ze kde je s kym je - stale on volal mne - nekontrolujem ho ,chodi s kamaratmi na pivo ,dokonca na obedy chodi s kolagami a skolegynou mladou slobodnou - nikdy som proti tomu nic nemala .Pokial ide niekam von nikdy mu nevolam kde je ,s kym ,kedy pride a podobne .
Pokusala som sa celu tuto situaciu napisat bez emocii a zaujima ma len Vas na zor na to .
Som ziarliva a prehanam ?
dakujem

svetlana261
27. jún 2015

@jahodovapena ahoj .mne by sa tiez nepacilo, keby sa mm stretaval s akoukolvek kamaratkou , ak ma tvoj muz srdce na mieste a zalezi mu na rodine, prestane s tym ...... ja by som do toho zapojila rodinu, nech mu niekto, komu doverujes dohovori

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 jeho mama mi volala ked sa vratili od nich a pytala sa ci mi povedal moj muz toto a hento - tak som jej povedala ,ze sa so mnou nerozprava aj dovod - jeho rodicia si nezelaju aby sa konkretne s touto ,,kamaratkou,, stretava .Nasledne ma moj mu atakoval ,ze naco rozpravam jeho rodicom co sa u nas deje .

svetlana261
27. jún 2015

@jahodovapena no a ? a komu to mas rozpravat ? mu povedz... nech vedia svokrovci , co je vo veci 😝 dufam ze mu mama aspon vynadala 😉

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 no jeho mama ked pocula o koho ide a kto je ta kamaratka tak bola v soku !
Ale neviem co mu povedala kedze mame tichu domacnost a situacia je taka ,ze ja osm ta zla a pre neho je uplne normalne toto a muz sa nema podriadovat zene 🙂
Ja nemam co rozpravat ludom co sa deje proste a basta .

saskia24
27. jún 2015

@jahodovapena pane bože..neviem čo si o tom myslieť. Ale ked tvoj muž tvrdí že si žiarlivá tak neviem čo by povedal o mne. Lebo ak by toto zrobil môj muž, tak ho asi zabijem. Nie neprehánam, u nás v manželstve nefungujú žiadne cudzie kamarátky. Neviem no, ved aj ked by si to preháňala, tak si jeho manželka a máš právo hovoriť do toho s kým sa promenáduje. A ak ťa má rád a váži si rodinu, mal by prestať sám od seba a uvedomiť si, že toto asi nie je ono. Ved už len to, že to ty nepovažuješ za vhodné by mu malo dojsť samo.

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 este asi pred 2 dnami mu ,,kamaratka,,pisala sms nech ejj da moje cislo - neviem co chcela so mnou rozoberat a on jej napisal s tym ,ze to nema velky vyznam ...a ona mu odpisala ,ze :ano,ano mas pravdu zabudni na to je pod uroven .
Tak so mnou vlastne ani nema vyznam sa bavit a je to pod uroven .
Ja nie som ziarliva skor to beriem ako zradu z jeho strany - som zvedava ked by som sa ja stretavala s nejakym 20 rocnym zajacikom a vysedavala s nim 2.5 hodiny na kave ,ale to nehodlam robit len som zvedava ,ze keby jemu tak niekto velmi prekazal s kym sa stretavam a by som sa vyjadrila ,ze ja si budem vysedavat s kym chcem
tak naco je dobry taky vztah ?

svetlana261
27. jún 2015

@jahodovapena ooch lutujem ta 😒 spytaj sa muza ci chce rozchod, ked sa takto sprava ☹ mna by to ranilo a poriadne

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 ja som mu povedal a,ze chcem rozchod .Este vtedy davno pred pol rokom som mu povedala ,ze ak sa to bude opakovat a ona tu zase pride a on s nou bude vysedavat a stretvat sa tak sa asi neovladnem .
Stalo sa - ja to beriem ako ze si vybral .

svetlana261
27. jún 2015

@jahodovapena no, tak ked si vybral ,tak sa mu ....... vies co... 😝
Ries si vlastny zivot s detmi

saskia24
27. jún 2015

@jahodovapena takže ty sa chceš suverénne rozviesť?

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 a este vykladal ,ze ja kazdemu rozpravam ,ze on ma romanik a podlahol zvodom mladej krasky 🙂Nic take som nepovedala - povedala som uz pred pol rokom ,ze to nie je vhodne aby sa s nou stretval - ani ho neupodozrievam ,ze s nou sexuje a neviem co .Moj nazor je ten ,ze to nie je vhodne aby konkretne so sestrou svojej ex o 18 rokov mladsou vysedaval po kaviarnach ,stretaval sa a vypisoval si maily a sms.

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@saskia24 povedala som mu ,ze s nim koncim a on povedal ,ze ok .Si myslim ,ze normalne zmyslajuci chlap by prisiel s kyticou kvetou domov ,alebo daco ...on komunikuje len mailami so mnou - to je tiez chore uplne ,ze sme obaja doma a on mi pise cez stenu mail ...proste sa vyjadril ,ze on to berie co som povedala a on nebude robit problemy .

saskia24
27. jún 2015

@jahodovapena ako odpadávam. Normálne súhlasil, žiadne kajanie alebo ospravedlnenie? Ináč a ako dlho to už trvá u vás tá tichá domácnosť?

svetlana261
27. jún 2015

@jahodovapena no to je idiot .....povedala si svokre , ze tvoj muz chce rozchod???

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@saskia24 ticha domacnost trva viac ako tyzden - odkedy vlastne prisiel ,ze ona je zase tu a idu na kavu nech idem aj ja na co som povedal a,ze ja neidem a nemyslim si ,ze je vhodne aby on s nou siel.
Nie ziadne kajanie nic - on sa JEJ ospravedlnil ,ze som jej psolala sms 🙂)) Chapes to ????
A ja robim cirkus a som chora 🙂
A denne sa ma snazi presvedcit o tom ,ze ja som ta zla a mi pise maily a neviem co ....
Ja som urobila chybu a ja som nafukla celu tuto situaciu a ja som naco hovorila jeho mame a mojej rodine o tom ...

veronika1402
27. jún 2015

Idiot,keby aspoň na rovinu priznal,ale nie ešte ty budes za sprostu,

saskia24
27. jún 2015

@jahodovapena ...neviem no podľa mna je to varovný signál, že asi nie je všetko v poriadku. Ved ako vravíš normálny chlap by sa to snažil urovnať a dať dokopy a nie byť ticho a ešte z teba robiť hlupanu. 😒 😒 ináč a čo si myslíš ty, mali spolu niečo?

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@svetlana261 ja som so svokrou hovorila len raz vtedy ked sa muz s detmi s nimi vratil to bolo v pondelok - to som bola taka vytocena a som jej povedala ,ze s nim koncim ....no a potom uz bolo ticho ,lebo ja som nenormalna a odvtedy som ani so svokrou nehovorila

timea7
27. jún 2015

@jahodovapena do kelu, zamazala som si celý príspevok....v podstate som písala, že nie si žiarlivá tvoje reakcie sú úplne adekvátne tejto situácii,mohli byť oveľa búrlivejšie. Podľa mňa sa tvoj manžel nikdy nevyrovnal s rozchodom a chňapol po všetkom, čo mu pripomína ex. Spýtaj sa ho (bez výčitiek a obviňovania), či si uvedomuje dôsledky svojho konania a svojich siláckych rečí - rozvod, delenie majetku, deti na víkend, výživné....Ja by som ho teraz pár dní, možno týždeň, dva nechala tak, viem, že je to ťažké, je úplne pobláznený, ale neunáhli sa s rozvodom. Počkaj, čo sa bude diať ďalej, ak bude pokračovať, tak sa ho po pár týždňoch spýtaj, či už má vyriešené, ako budete pokračovať ďalej. Ukáž mu vypísanú žiadosť o rozvod, na papieri spísané rozdelenie majetku, spýtaj sa ho, ako si predstavuje starostlivosť o vaše deti, oznám mu, že ty trváš na striedavej starostlivosti, hádam mu docvakne, do čoho lezie 😝 😝 😝 😝 😝 Rodičom aj svokrovcom by som naopak hovorila o tom, ako sa veci majú, vecne, bez očierňovania manžela, ak teda nie sú typy, že chcú všetko riešiť za vás. Sú to vaši najbližší, prečo by nemali vedieť o tom, že milosťpánovi preplo? Ešte ma napadlo, či by nepomohol rozhovor s niekým, na koho on dá - kamarát, ujo, sused....Myslím si, že jeho reči - že súhlasí s tým, že končíte sú len siláckymi rečami, že sa cíti teraz ako majster sveta, ale keď ho necháš nejaký čas vychladnúť a potom mu s kľudom predložíš žiadosť o rozvod, tak bude premýšľať inak. Neobviňuj ho, nerieš s ním vôbec túto situáciu, vydrž to nejaký čas, lebo čokolvek teraz povieš, on to berie ako útok na seba. Je to ťažké, veľmi ťažké, ale ak chceš manželstvo zachovať, scény a útoky teraz nepomôžu. Inak len tak na okraj - čo je to za sliepku, čo vysedáva s polročným dieťaťom na káve so ženatým mužom, ktorý kedysi chodil s jej sestrou?! 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@saskia24 jasne ,ze nie je vsetko v poriadku - on tvrdi ,ze je problem ,lebo on ,,neposluchol ,,a ja robim cirkus - to dookola to iste on si melie svoje a ja svoje ,ale ja som si skoro ista ,ze asi kazda zena by tak reagoval a,ze by sa jej to nepacilo .....
proste ja som chora a vadna a ako si jeho kolegovia klopkaju na celo ked im on predostrel tuto situaciu 🙂))

veronika1402
27. jún 2015

Ja som presvedčena,že s ňou niečo má.Veď toto nie je normálne,a tie žarty,že deti vyhodí z vlaku,to by ma dostalo do vyvrtky!a zamyslanie sa nad tým,že ani nezamrzla,keď sa s tebou stretla? Tak asi nie sú čistý,prečo by inak mala zamrzat?najlepšie by bolo,keby sa mladá pobalila a šla za nemcurom.Keď zbadá, že tvoj muž je už slobodný,tak stratí Záujem.u teba budú dvere zatvorené,no nezavvidím mu.

timea7
27. jún 2015

@jahodovapena to nie je o poslúchaní a neposlúchaní, to je o tom, že ak si niekoho vážim a mám ho rád, tak toto nerobím. Nerieš to chvíľu, vydrž, hádam mu prepne naspäť.

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@timea7 to si vystihla presne mam taky isty nazor : čo je to za sliepku, čo vysedáva s polročným dieťaťom na káve so ženatým mužom, ktorý kedysi chodil s jej sestrou?!
Ja som sa radila aj s pravnickou a ta mi povedal aked videla tu sms,ze by mu ziaden sud deti nedal ani do striedavej - len tak naokraj ,ale ja nechcem deti do toho tahat ani nehodlam mu deti brat ani nic v tomto smere riesit ...

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@veronika1402 hen tie ams boil take cha cha chi chi ...ja neviem co s nou ma - on tvrdi ,ze nic a ich rozhovory su priatelske a bavia sa o detoch 🙂))))))))))))))))))
Ale k nasim detom nie je priatelsky ....

svetlana261
27. jún 2015

podla mna ma @timea7 pravdu..... urob tak ako ti radi
@jahodovapena

mirka907
27. jún 2015

@jahodovapena na plnu hubu poviem co si tu mysli vacsina z nas a urcite vies aj ty a to je, ze ta podvadza..A si zdravo ziarliva...uricte neprehanas....chyba je na opacnej strane...co jej predchadzalo neviem ale s jeho postojom je to vlastne aj jedno...normalne mam pocit, ze niekedy treba byt stihackou vo vztahu, lebo ak ma chlap volnost a ide si na pivo s kamaratmi bez nejakej kontroly, tak mu pride normalne ist si pravidelne posediet aj s nejakou babou.... Ja by som tolerovala partnerovi ak by siel na kavu s kamaratkou, ktoru stretol, pokecaju co nove atd ale dalsie stretnutie by mu uz nepreslo...

timea7
27. jún 2015

@jahodovapena to si nemyslím, že by mu deti žiaden súd nedal, sudca pochopí, že to nemyslel vážne, tú striedavú by som mu spomenula, len aby nezabudol, že tie deti má

saskia24
27. jún 2015

@veronika1402 ja si tiež myslím, že tam o niečo ide...och ťažko....

jahodovapena
autor
27. jún 2015

@saskia24 podla mna mu v 1 rade islo si o to si brusit ego ,ze on bude pred mladou hrat dokonaleho super chlapa a mlada pride domov a bude ex rozpravat aky on je uzasny ,zabavny a ze ma co lutovat ,ze ho kopla do zadku ,alebo take nieco ...podla mna on robi pava pred nou ...a ona ho zerie ,lebo ma asi slabost na starsich muzov ked aj si vzala starsieho o 18 rokov ...a my sme mali problemy vo vztahu aj pred tym a stale sa to nejako utriaslo ,ale takeho druhu problemy sme nemali .
Ved keby on prisiel domov s tym ,ze na neho u nas v potravinch vrieskala predavacka tak by som tam v zivote uz nesla - uz len s princiu ,ze na mojho blizkeho cloveka niekto si dovolil a nie este ,ze som x kat povedala ,ze to podla mna nie je vhodne ....@timea7 ja deti do toho nebudem zatahovat a ukazovat sudcovi nejake sms ,lebo nie som totalne vygumovana ,ale ktory normalny clovek takto zartuje aby bol zaujimavy pred nejakou mladou zabou ?A ktora normalna zena obdivuje nejakeho muza,ktory sa takymi sms zabava?
nerozumiem uz asi nicomu

ada274
27. jún 2015

@jahodovapena neprehanas, tvoj muz je idiot.