Žiarlivá kamarátka

9. máj 2022

Ahojte, s priateľom čakáme bábätko. Jeho najlepší kamarát sa tiež snažia o bábätko, dokonca sa im to aj podarilo, v 5 týždni to povedali celej dedine aj nám. My sme to že čakáme bábätko nerozprávali nikde keďže sa môže všeličo stať, ja som v 4 mesiaci. Keď sa nám už v tom 5 týždni pochválila že čakajú babo tak sme im aj my povedali že čakáme a keď sa dozvedela že už 4 mesiac mám pocit že to nevedela predýchať. Ja som mala radosť že mám kamarátku čo čaká babo no ona ako keby ziarlila že niekto je tehotný zároveň ako ona. Jej manžel je strašne podpapučnik a ona sa snaží hrať na dokonale manželstvo a toto jej asi nezapadá do kariet. Bola odmeraná, zacala byt falošná, vyčítať manželovi že sa stretáva s priateľom, začala tvrdiť že sa nás už nikdy nezbaví (čo nám povedal jej manžel) čomu vôbec nechápem keďže sa nevídame až tak často, nijako sme im neublížili naopak priateľ im veľmi pomohol a hocikedy pomáha. Teraz zistili že im bábätko nerastie a musela ísť na kyret. Neviem si predstaviť čo to bude keď sa stretneme, manžela to trápi lebo sú s jej mužom najlepsi kamaráti ale bojí sa že ona bude robiť problémy keďže prišla o dieťa a nevie predýchať ze my čakáme bábätko. Mám jej napisat že nás to mrzí alebo mám na to kašlať?

zmrzlinka2021
9. máj 2022

Akoze čo ťa mrzí? Ze si tehotná? Alebo čo?
Ty nie si zodpovedna za jej zivot, rozhodnutia, za to, ako sa správa?
Praveze jej nič nepíš. Z tvojho prispevku to vyzerá tak, ze priatelia su vasi manzelkovia, vy ste skôr také "známe" ako kamarátky.
Buď milás, slušná, necíť sa za nič vinná a nedovoľ, aby tvoj manzel stratil velmi dobrého kamaráta.

Proste nedaj sa vyhecovať jej správaním.

lucyluska
9. máj 2022

Ahoj, mrzí ma to s tou kamaratkou.
Podľa mňa, je to asi nevyrovnaný človek, má nejaké komplexy...
Pre mňa dosť komplikované, keď niečo také zbadám, tak sa začnem vyhýbať.
Kto už žiarli na to, že niekto čaká baby? Nepochopím a nechcem chápať.
Faloš a ohováranie? Ďakujem neprosím. Máte svoj život.
Keď sa chlapi budú chcieť stretnúť, nech sa páči...bez vás. Ty budeš mať o chvíľu inú životnú perspektívu a to čo si ona "myslí" ťa nemusí zaujímať.
Nepíš jej nič.

xena0
9. máj 2022

Ach je to hrozne...ale tak ty sa nemáš prečo trápiť, sústreď sa teraz na seba na svoje bábätko to je teraz priorita🙂

hellwant
9. máj 2022

Myslim, ze ju nahnevalo, ze si im to nepovedala rychlo po otehotneni, keď ona v 5 týždni oznamovala a nie , že cakaš aj ty, brala to, akoby si im to tajila a vaši muži su naj kamoši.
Prave preto je asi fakt dobre neoznamovat hned, moja zena tiez hneď neoznamovala, okrem mna, tvrdila, ze v prvych tyzdnoch moze skôr dôjst k potratu(neviem, ci je to pravda dámy, alebo povera dajte mi vedieť)

nevenka
9. máj 2022

@hellwant nie je to povera, lenze, stat sa moze vselico aj neskor. Sestra bola tehotna, nikomu nic nepovedala najprv, len mama vedela, neskor po 3 mesiacoch aj my ostatni, teda po 12-tom tyzdni a v 13-tom potratila ☹.
Ja som vtedy bola tehotna, aj sesternica, ale uz skor, ako ona. Ja som cakala tretie a sesternica druhe dieta. No tiez sme nevedli, co jej povedat, ako ju utesit. No nijak. Proste ma nemohla ani vidiet, ani sesternicu, tak sme sa jej vyhybali, bola korona, tak to malo aj iny dovod.
Toto su velmi tazke situacie. Asi napriklad svagrinej nerobi dobre, ked ona rodila dlho predlho a ja za necelu hodinu. Ale zase, jej dieta prespava noci, moje 3 kusy ani jedno neprespalo noc skor ako v 2,5 roku. Nikto to nema v zivote idealne. A tak to treba asi brat.
Ja som napriklad sesternici tiez povedala skor a z nej az neskor vypadlo, ze je tiez tehotna a dokonca dlhsie ako ja. Tiez podla tej povery, ze nepovedat v prvych tyzdnoch. Ja som nazoru, ze stat sa moze hocico a hocikedy. A ja napriklad, keby som potratila, tak by som bola smutna, hotova, neviem si predstavit, ze by som to nepovedala mame, sestre, blizkym ludom. Tak ma trosku tiez zamrzelo, ked mi to sesterka tajila. Ale cirkus kvoli tomu sme nerobili. Sestra neoznamovala tiez a zle sa stalo uz po tych povestnych 3 mesiacoch. Tiez ma to mrzelo, lebo tiez nepovedala. A este pomahala ukladat drevo u nasich, lebo sa pililo a ja som uz mala velke brucho a sedela som na dvore a strazila deti, dohliadala na gulas. A zazerala po mne. Strasne cudna bola. Keby sme vedeli, ze je tehotna, nikto by ju do toho nenutil predsa. Ako keby som ja za to mohla. Cele to bolo strasne cudne. No, ludia su vselijaki, aj vo vlastnej rodine a nie este kamarova partnerka...

elanor
9. máj 2022

@hellwant nemyslim si, ze bola nahnevana, ze im nepovedali skor. Skor bola nasrana jak brigadir, ze ju ina tromfla a je tehotna skor.
Kazdy aspon trosku sudni clovek s oznamovanim par tyzdnov pocka. Lebo naozaj sa do ukonceneho 3 mesiaca moze stat hocikedy hocico. Ono saa moze vlastne moze pritrafit cele tehotenstvo hocikedy hocico, ale tie prve 3 mesiace su z tohto pohladu a pravdepodobnosti ozaj "kriticke".
A lahsie sa v neskorsom tyzdni ci mesiaci ozamuju dobre spravy a vsetci sa tesia. Nez ked sa oznamuje priliz skoro, vsetci v ocakavani a nateseni, potom sa nieco zomelie a to opatovne oznamovanie a vysvetlovanie po celej rodine, ze nic z toho, no nic prijemne.
Ked nepovedia, a nieco sa zomelie, preziju si to spolu ti dvaja v sukromi a nikoho nic do toho. Ale ked uz vsetci vedia, kazdy sa potom vypytuje a blablabla, je to omnoho horsie a bolestivejsie.
A to sa zial teraz pritrafilo tej nedockavej a od zavisti zelenej dame. Obavam sa, ze ten kamaratsky vztah co je medzi ich rodinami bude velmi velmi skripat. Lebo jednak smutok zo straty a zavist, ze druha je "lepsia" nez ona, lebo ta ma dieta a ona nie...

kittykat22
9. máj 2022

podla toho co o nej pises, si nemyslim, ze si jej kamaratka 😕 Pisat ako ona hra dokonale manzelstvo a on je podpapucnik - no neviem ... samozrejme zena ktora prisla o dieta, bude sklamana a nestastna. Napis jej, ze si sa dozvedela, ze ma starosti a velmi ta to mrzi. To bude stacit. A pokus sa o nej po okoli nesirit to, co tu pises na konikovi. Ked sa to dozvie tak nebude happy a tvoj muz ma po kamaratstve. Urcite ti to hodi o hlavu.

hellwant
9. máj 2022

@nevenka Vďaka za odpoveď, ale to s tým drevom - ak to bola konkretna príčina potratu- je si na chybe sama s mužom. Jedna vec je neoznamiť tehotenstvo, druha, ze keď manzelia vedia a nechcu oznamiť lebo je skoro dohodnu sa, je jej zle, mala kŕče, narazila si nohu atd. aby nemusela tažko robiť, ach jaj, ved zdrave dietatko je dôležitejšie než práca😪

hellwant
9. máj 2022

@elanor ale je tu ta možnosť, nemame jej hlavu , takze 50:50 😃- lebo keď niekoho berieš ako naj kamošov , kvázi platí, davame si vedieť všetko- jasné, źe manzelstvom sa iste veci menia a dieťa, si myslím, patrí k tak osobnej zaležitosti manželov, že sa to neroztrubuje. No niektorí si to neuvedomia.

lejusinka
9. máj 2022

@elanor ja som to blizkym povedala hned prave preto ze keby sa nieco stalo aby vedeli cim si prechadzame lebo viem ze by pri nas stali a pomohli nam 😇

panelacikova
9. máj 2022

no tak trošku zase preriediš "kamarátky" po tomto zážitku a budeš si žiť svoj život so svojou rodinou. otvorene? kašlala by som na takú "kamarátku"...

lienka.7
9. máj 2022

Žiadna tvoja kamarátka to nie je. To si len ty namyslas.

autor
9. máj 2022

@lienka.7 pani zdá sa že viete lepšie ako ja kto je a nie je moja kamaratka, dokym nezistila že som tehotná sme si normálne písali,občas sa stretávali, robili spoločné aktivity v pároch 🙂riešili osobné veci…

autor
9. máj 2022

@kittykat22 majú veľa osobných problémov a jej manžel sa rad posťažuje a povie ako to naozaj je, aj jej sam manžel tvrdí že je pod papučou, vidia to aj iní, ale toto nie je podstatné…mali sme vždy normálny kamarátsky vztah, neboli sme najlepsie kamarátky ako naši muži ale rozumeli sme si porozprávali sa, riešili svoje vztahy, to že sa im nedarí mat bábätko, chodili na výlety proste normálne kamarátky…len ako zistila že som tehotná tak sa zmenila je ako keby závistlivá nenávistne, mrzí to aj jej muža hovoril nám to..a ešte to že prišli o to vytúžené babo tomu nepridalo k dobru…chcela som len vedieť či jej napisat, že má mrzí to že prišli o bábätko alebo kašlať na to po tom čo začala predvádzať keď zistila že som tehotná skôr ako ona…v podstate za nič nemozeme, len ona akoby ,,trucuje” a ja nechcem aby sa naše vztahy pokazili len kvôli tomu že čakáme bábätko a im sa to nedarí…

autor
9. máj 2022

@elanor presne ako píšete nejde o to že sme jej to nepovedali, ale o to že čakáme babo skôr…to že čakáme babo sme nehovorili nikomu len najbližšej rodine rodičom súrodencom, keby sa niečo stalo rodina by stala pri nás a nemuseli by sme mat zbytočné vysvetlovačky kamarátom čo sa stalo a preco ak by sme o babo prišli a nebolo by to ani príjemné keby to niekto pripomínal kto by to nevedel…neviem opísať presne jej správanie ale snažia sa o bábätko dlho, nám sa to podarilo na prvýkrát…možno aj preto je takáto…myslím si ale že kamarátka by sa takto nemala správať, ja som sa tešila že budeme spolu kočíkovať radiť si ohľadom deti, tešila som sa že čakajú babo lebo to dlho chceli, ale z jej strany to bolo skôr take neprajné pre nás a to má mrzí…teraz stále vyčíta manželovi že prečo si s mojim mužom volajú, preco si píšu, keď chcú niekde spolu ísť ona mu zákaže…mne sa už ani neozve ako kedysi

kittykat22
9. máj 2022

podla toho co pises, si myslim, ze by vazne stacilo napisat, ze ta to mrzi, ze prisli o babatko a nic viac. Je vidiet, ze jej nerozumies, nedokazes si predstavit cim prechadza a cim viac rozpravas, tym horsie pre teba. Nechaj veci tak. Ked sa im zadari, tak budete mat deti a spolocnu temu a vsetko bude fajn.

lienka.7
9. máj 2022

Pani, práve v takejto.situacii spoznáte kto je a kto nie je ozajstný kamarát. Ale ok, choďte si ďalej svoje 👌

autor
9. máj 2022

@kittykat22 pani vy asi nechápete…tu ide o to že ona ešte ked čakali to babatko a bola v poriadku dokym nepotratila sa tak zle správala…ja ju chápem viem ako sa teraz cíti tiež som pred 2 rokmi prišla o babätko…

autor
9. máj 2022

@lienka.7 ???preco sa do mňa obuvate? Ja som ju podporovala keď bola tehotná, tešila sa s ňou myslím že ona sa vtedy nesprávala ako kamaratka…chcela som len vedieť či jej napsiat keď prišli teraz o bábätko že nás to mrzí alebo nechať to tak aby som nesypala soľ do rany…to je všetko…

autor
9. máj 2022

Dobre už koncim s touto diskusiou, dakujem ženám ktoré sa rozumne vyjadrili a poradili že sa mam zatiaľ ,,stiahnuť”, dakujem pomohli ste mi veľmi…ale uz viem že radšej sa asi neobrátim uz na modrý konik, lebo človek chce poradiť a niektoré ženy si neprečitajú asi poriadne o čo ide a začnú odsudzovať a toto nevidím na prvom príspevku…pekný večer

lienka.7
9. máj 2022

Kto sa do teba obuva???? Napisala som len sboj nazor. To je zakázané vari??? Nabudúce si chod teda svoje a nepýtaj sa na názory a rady. Sama pises ze ziarlila a ty jej teraz chces pisat ze ta mrzí ze prišli o babo? Akoze no comment. To je ako by si dráždia hada bosou nohou.

kittykat22
9. máj 2022

neber to zle. Ale ty cim viac rozpravas, tym horsie pre teba 🙂 povedz to nevyhnutne a nechaj to tak.

angel993
9. máj 2022

Ja by som jej nepísala nič a vyhýbala sa jej. Aj keby si ju neviem ako utešovala, nepomôže to. Ja som si to prežila 2x a nikoho som vtedy nechcela vidieť. Švagriná mi stále vravela že ma chápe, je jej to ľúto a podobné reči, ale kvôli tomu som sa jej vyhýbala. Radšej počkaj kým bude ona pripravená stretnúť sa s tebou. Ale určite to tak skoro nebude.

1gramofon
9. máj 2022

No môžeš sa hnevať na komentáre, ktoré sa ti nepáčia, ale naozaj toto nie je kamarátka. Možno sa len pretvarovala, nevies co o tebe hovorila doma... Lebo keby to bolo úprimne tak sa k tebe takto nespráva. Celkovo dobrý človek takéto správanie nemá. A sama vieš, že sa pretvaruje aké super ma manželstvo, ale od jej manžela viete že je to inak.
Podľa mňa od teba ľútosť nechce, ty si stále tehotná a to ju akurát ešte viac rozculi. Bohužiaľ, aj také ženy sú. Niektoré zavidia aj keď iná koji, lebo oni nemôžu a budú nadavat... Jej manžel by si mal povedať svoje lebo príde o kamaráta a celkovo ako mu takéto jej správanie pomaha. Kým to nespraví nechala by som ho tak na mieste tvojho chlapa aby sa nerozhadali, alebo si dat pauzu od kamaráta, nech sa venuje žene v tejto chvíli. Neviem no, ale hlavne mysli na svoje dieťa, to je dôležitejšie

terezkaa22
10. máj 2022

kamrátka by to už v prom rade nemala byť, lebo kamarátka druhej dopraje a nie že závidí, teraz je to tehotenstvo ,potom čo? halooo aby ti este neublížila viac

katarina220
10. máj 2022

Len zhrniem z pohladu zeny ktora potrat zazila. Napisat ze vas to mrzi nezaskodi. Nic viac spravit nemozete. Ostatne je uz na nej. Clovek ktory si tym neprešiel nepochopi ten zial a pocit bezmocnosti. S tym jej nepomoze nikto musi tonejako prekonať sama. Ja som vyse pol roka nemohla ani v tescu prejst okolo detskeho oblecenia nie to sa este pozriet na deti. Postupne to preslo aspon do takej miery ze nemam s detmi problem ale boliet to neprestane nikdy. Nechajte to na nu. Ozve sa ked bude mat silu/bude chciet. Ostatne veci ktore popisujete su problemom povahy danej zeny a s tym asi tiez nikto nic nespravi. Jej manzel si bude musiet vydobit vztah s kamaratom. To tiez nie je vas boj. Aj ked to cloveka mrzi. Prajem vsetko dobre.

sense
10. máj 2022

Ak ju berieš za svoju kamarátku, tak jej napíš že je ti ľúto co sa ti stalo a ze si tu pre ňu ak sa bude chcieť vyrozprávať. A viac nerieš, uvidíš ako sa zachová.

veroniak12
10. máj 2022

Naco sa s tym trapis? Ved ty nemozes za to ako ona reagovala, nemozes za to ako to vzala a neviem co, ja by som to vypustila.

zdenusa4
10. máj 2022

@veroniak12 asi tak nejak. Nad niektorými ľuďmi si netreba zbytočne lámať hlavu, lebo je to len začarovaný kruh a človek by sa potom len trápil nad niečím, čo za to ani nestojí

janickacrazy
10. máj 2022

Podľa mňa by bolo ideálne, keby sa stretávali teraz len tvoj manžel s jej mužom. Ona ťa aj tak nebude chcieť vidieť si myslím.