Žiarlim na jeho bývalú

teddynka23
24. jún 2014

Ahojte mamičky aj nemamičky 😉 Chcela by som Vás poprosiť o radu..Mám priateľa s ktorým máme skvelý vzťah. Milujeme sa,rozumieme si,dokonca si plánujeme spoločnú budúcnosť,svadbu,deti atd...lenže...problém je v tom, že strašne žiarlim na jeho bývalú priateľku s ktorou bol 5 rokov,no rozišli sa už veľmi dávno,už je tomu asi aj 8 rokov. Nekontaktuje ho,proste nič, povedal, že ona už mu je ukradnutá, navyše sa aj nedávno vydala a majú bábätko. Mňa to však, ale stále trápi, býva blízko pri ňom,vôbec sa za ten čas nevideli odkedy sa rozišli,akurát si len písali cez FB...No ja stále myslím na to, že čo ak sa niekedy stretnú a preskočí medzi nimi iskra alebo čo? Aj som sa ho pýtala, či k nej niečo cíti, povedal, že vôbec nie,akurát ju má rád ako bývalú priateľku,ale to hovoril,že každú ženu s ktorou niečo prežil a mňa miluje a nevymenil by ma za nikoho. Len ja sa stále niečoho bojím... ☹ Prosím poradte mi čo robiť, ako na to nemyslieť a hlúpych poznámok sa prosím zdržte,nemám ani 16 ani 20 rokov ale o niečo viac 🙂

lucenka911
24. jún 2014

Ono je tazke niekomu radit a hlavne takych situaciach, ale podla mna by si sa mala na to vykaslat a byt rada, ze sa mate radi, ze vam vsetko klape, po pripadsi precitat niejake pribehy mozno aj tu na konovi a povies si, ze to co prezivas je totalna somarina, a ze nemas dovod ziarlit, ze si statsna ze ho mas, je to tazke, ale skus prestat na to mysliet, aj ked viem, ze sa to neda, keby ju miloval tak by bol s nou a nie s tebou a osem rokov je dlha doma na to aby si mu ju pripominala, bud rada, ze si stastna, niekto take stastie nema takze hlavu hore a zabudni na nu

mysicka36
24. jún 2014

Rokov možno máš viac ale sebavedomia moc nie. Len dúfam, že si mu o tvojej paranoji nerozprávala. Ty si nemala pred ním partnerov? On je tvoj prvý, že nedokážeš pochopiť že minulosť = bolo to. Prítomnosť = je to teraz a budúcnosť ktorú plánujete = bude to. Len to prosím nepokaz rečami tipu "čo by bolo keby sa stretli" 😉 Hlavu hore a hrdo sa pozri do zrkadle. Je teraz so mnou preto lebo chce a lebo sa mu páčim.

kukinka231
24. jún 2014

Keby sme mali ziarlit na vsetky byvale tak sa z toho zblaznime. Ak ti povie ze ta miluje a planuje s tebou buducnost tak bud stastna a nemysli na nejaku byvalku mozes si touto ziarlivostou pokazit alebo dokonca prist o to co mas

sirinka
24. jún 2014

@teddynka23 no a co ked pojde po ulici a z nicoho nic na neho preskoci iskra z druhej strany??? Prestan nad tym premyslat a najdi si konicek, buduj svoje vlastne sebavedomie, venuj sa sebe....

majulino
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
24. jún 2014

@teddynka23 Ahoj, neviem, koľko máš rokov, ale ak píšeš, že viac, tak to asi sotva nájdeš partnera, ktorý by pred Tebou nemal žiadnu priateľku. Ak ten Tvoj mal len jednu a už s ňou nie je 8 rokov a Ty aj tak žiarliš, tak je to s Tebou vážne. Osobne si myslím, že ak už teda, tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že by sa skôr zaľúbil do nejakej novej, mladej a bezdetnej, než do bývalej, s ktorou to už má dávno uzavreté.

hennyinnsbruck
24. jún 2014

@teddynka23 radím ti V dobrom návštevu psychológa.
Ja som si kvôli žiarlivosti takmer rozbila vzťah.
Nikdy som nebola ziarliva až na môjho už manžela. Kontrolovala som mu mobil, keď prišiel O 5min neskôr domov robila som divadlo až až 😖 vedela by som román napísať.
Podotýkam dôvod na žiarlivosti som nemala.
Život to bol O ničom...večný stres samé hádky.tak som išla K psychologicke. Prišla nato že moja žiarlivosť úzko súvisí S mojím detstvom.. Rozpisovať to viac nebudem..
Ale prekvapilo ma to..
Psychológ neni hanba,veľmi ti pomôže

teddynka23
autor
24. jún 2014

Dakujem vám všetkým veľmi pekne. Nemyslím si ale však, že potrebujem psychologa 🙂 Môjho priateľa nekomandujem,nekontrolujem,úplne mu dôverujem, akurát s ňou mám troška problém, ale nie je to také, že to trvá vkuse. Len niekedy príde také obdobie, ale máte pravdu, kašlem na ňu, kašlem na to, čo bolo. Je pravda, že trápiť sa nad tým čo bude ked...je zbytočné a budem si užívať to čo mám 🙂

rena888
8. aug 2016

Ahojte chcem sa ties podelit o moje skusenosti,mam 1dieta a som rozvedena a nasla som si priatela ktoreho moc milujem!ale ties ma trapia iste okolnosti😢hoci som sama na seba zato naštvana ale žiaľ niekedy sa to neda udržať moj priatel je ties rozvedeni a ma sina z jeho ex.uz niesu spolu 4roky a somnou bude 3rok...a ja sa ties obavam co ak sa vrati knej spet hoci mi vravy ze nie ale ja mam strach uz len kvoly tomu sinovi lebo ho neskutocne ľúbi a je velmi pozorni tatko😞az mi to niekedy vadí...ja viem ze to nieje v poriadku ale nedokazem to uniesť 😂co poviete na to co som napisala

lubkavargova1
8. aug 2016

A to si moja zlata do toho predstav ze oni kedysi aj spolu spali...on ju videl nahu...a robili veci o ktorych ty ani paru nemas...to je ine zuzo, co?

malykonik
8. aug 2016

@teddynka23 Ahoj, vôbec by som sa tým na tvojom mieste nezaťažovala. Keby chceli, už by boli dávno spolu, ale proste im to neklapalo tak sa rozišli. Každý z nich má nových partnerov. Nemôžeš sa na to tak pozerať, že čo ak medzi nimi preskočí iskra. To by si sa rovno mohla zamýšľať nad tým, čo ak stretne nejakú novú, ktorá ho očarí. Poradilo by som ti čítať si sem-tam príbehy tu na koníkovi aspoň také 2-3 týždne, a hneď budeš vďačná za to čo máš 🙂 Bez irónie, myslím to vážne. Nerob problémy tam kde nie sú. zbytočne zaťažuješ seba, priateľa, aj vzťah 🙂

malykonik
8. aug 2016

@rena888 Ja ti poviem len toľko, že si prečítaj moju tému https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/rozvedeny-a-deti-sa-s-nim-nestykaju-2/
a buď rada že ten tvoj je dobrý otec a stretáva sa so svojim synom. Horšie by bolo ,keby na neho kašľal, to by hovorilo potom o jeho "skvelom" charaktere ktorý môže raz spraviť aj vášmu spoločnému dieťaťu prípadne tebe. A tiež, keď je s tebou a nie s bývalou, tak asi vie prečo, nerieš zbytočne somariny

larissa113
8. aug 2016

@teddynka23 presne tak moja na byvalu sa vykasli z vysoka ja som to mala tez take kadejake porobila poriadky a bolo :D byvale ostanu len byvale ..pokym s nou nebeha po vonku a nevylieva si jej dusicku jak naj kamaratke nemas co stresovat .taraz si tu ty a planujete buducnost svadbu deti...tak bud kludna a spravaj sa tak aby to tak aj ostalo a bola ta buducnost aj splnena ..vela štasticka

sue
8. aug 2016

@rena888 šup do najbližšieho kníhkupectva po Pravidlá slovenského pravopisu. Budeš sa venovať niečomu, čo má zmysel 😉

paulinoocka
8. aug 2016

@rena888 ziarlit na syna je to najhorsie co mozes urobit. Je to syn. Zapamataj si, ze vzdy bude syn na prvom mieste a vyrovnaj sa s tym. Nezmenis to. Ale pokial mu to budes vyhadzovat na oci vycitat, tak ver tomu ze s tebou nevydrzi. On kvoli tebe neda syna na druhe miesto tym som si ista

lili1313
8. aug 2016

@teddynka23 Situácia absolútne nenasvedčuje, že sú tvoje obavy opodstatnené. Jedine, že by o nej partner často rozprával, v tom prípade ho požiadaj, nech to nerobí. Ak to tak nie je, tak je to výlučne len tvoja žiarlivosť a s tou sa musíš vysporiadať. Žiarlila si v predošlých vzťahoch? Prečítaj si starú knihu Othelon od dr. Plzáka. On je síce v iných knihách pekný cynik, ale túto odporúčam, ak so sebou chceš niečo robiť, tak je to celkom dobrý budíček. Možno zistíš, že vieš žiarlivosť spracovať sama alebo, že máš fakt skúsiť toho psychológa.

lili1313
8. aug 2016

@rena888 Buď rada, že je dobrým otcom. Chlap, ktorý by dokázal zabudnúť na deti z predošlého manželstva nemá dobrý charakter a mohol by sa tak v budúcnosti zachovať aj k vašim spoločným.

kvetulienka253
8. aug 2016

Myslím,ze veľa stresujes pre nič. To môj si k bývalej chodieval vyliať srdce, dokonca aj domov, vozieval ju autom,aby sa jej nič nestalo, chodili spolu na obedy,vecere, kým som ja s deťmi doma a skončilo to až keď som mu na to prišla. Ešte stále to vsak nie je dobré. Snaz sa myslieť pozitívne,kym nemáš dôkazy, že s ňou niečo rieši, zbytočne sa zaťažovať

jana_eyre
8. aug 2016

@rena888 aha a ty svoje dieťa nelubis, keď ziarlis na syna svojho priateľa? Ma mu tiez vadiť, ze mas svoje dieťa rada?

obsadenemeno
8. aug 2016

@rena888 poviem ti to, ze mu radsej nepis listy ani spravy, bo sa zlakne a utecie..... sup sup po tie pravidla pravopisu, a co najskor..... 😖

rena888
24. aug 2016

@obsadenemeno Vies co ani ti nepíšes bez chýb!!!A ostatnim ktore sa snazily mi poradit ďakujem☺Ale ostatnim odkazujem nech si urážky nechajú pre seba!!!A nerobte sa dôležité!😁

maciatkolulu
24. aug 2016

@teddynka23 ty si fakt myslis, ze nepotrebujes psychologa, ziarlis na zenu, ktoru osem rokov nevidel.... 😉 to urcite nie je normalne a toboz nie hodne dospeleho cloveka. Ved iskra moze preskocit len tak, napr.v obchode so zenou slobodnou, mladsou, krajsou, bezdetnou 😀 a co potom, naco sa zozierat dopredu a najma co tym chces dosiahnu, muz ti povie, ze ta miluje a nevymeneil by ta a teba zerie toto? To je dost vazne a neviem, ci len psycholog staci 😉

maciatkolulu
24. aug 2016

@rena888 toto nemyslis vazne? Sama si rozvedena a mas dieta a ty nevies ako je potrebne, aby otec aj nadalej miloval svoje dieta???? Asi tvoj byvaly kasle na svoje, inak si to neviem predstavit, toto je chore. A k pravopisu sa radsej nevyjadrujem.

obsadenemeno
24. aug 2016

@rena888 to bola len dobra rada....lebo su muzi, co chcu zenu, ktora je schopna napisat tie dve vety bez chyb.... a myslim chyby, nie preklepy..... 😵

a ja pisem bez chyb, to len tebe sa vidi, ze su tam, lebo problem s pravopisom mas ty..... 😝

jakales
24. aug 2016

@teddynka23 plne ta chapem, ja mam niekedy podobně stavy ... My uz galame babo sme zasnubeny, ale ked vidim tu jeho byvalu tak som daka nesvoja, spociatku som dokonca chcela aj schudnut aby som sa jej podobala lebo ona je vysoka asi tak 178cm a brutal chuda fakt ze nohy palicky, a ja mam skor hrubsie stehna asi aj z cvicenia a biku ale stvalo ma to no raz sme boli na oslave kus sa pilo tak som sa pred drahym prekecla ze preco chcem chudnut a on ze ci mi sibe ze nechce zomna vychrtlinu a ze ona mu je ukradnuta.... Ona s nim bola Inak 8rokov boli zasnubeny no potom si narazila svojho sefa tak sa naneho vykaslala Cize teraz je uz vidata a ma 2deti. S mojim uz 6rokov niesu ale kym nebol somnou tak sa s nou stretaval a ona mu fnukala ze sa chce rozviest ze on bol jej najlepši chlap Akeho Kedy mala... Tak asi som sa bala ze ak sa rozvedie tak sa daju dokopy ked ju tak velmi lubil a bol ochotny sa s nou stretavat potom ako ho podviedla.... Ale ako som s nim dlhsie viem ze by mi to nespravil a aj ako som s poznala jeho rodinu vidim ako ju vsetci maju za pi... A vsetci vravia ze sa k sebe vobec ani nehodili a ona bola a asi aj je len na peniaze 🙂 Takze asi sme viacere takto trafene ale som si povedala ze Kaslem nanu a nebudem koli nej nicit nas vztah... A to ju mam kazdy den pred ocami lebo robim v obchode a ona casto sem chodi ale isto nevie kto som staci ze ja viem 😀 Inak drahy jej ked sme sa dali dokopi povedal ze si nezela aby ho viac kontaktovala... Nuz a neostava mi ine len mu verit 🙂 to iste radim aj tebe lebo Inak si budes sama navine ak sa vztah skonci

mysicka36
25. aug 2016

@obsadenemeno ja keď vidím taký pravopis tak mi je jasné, čo za úroveň musí mať ten človek. (Jedine u cudzinca ktorý ZŠ chodil v zahraničí to chápem)

@rena888 vážne radšej nič nepíš 😀

rena888
25. aug 2016

@mysicka36 Hovorte si čo chcete!!!!mam vás ukradnutých!!!miesto toho aby ste ľuďom poradily tak len ponižujete!!!choďte vašimi narazkami viete kam!!!!a už mi viac neodpisujte na správy!!!!lebo vaše sproste urážky si nechajte pre niekoho druhého!!!!!😠😁

obsadenemeno
25. aug 2016

@rena888 nikto ta neponizuje, ukludni sa!!!!!!!!!!!!!!!
Boli to dobre mienene rady, lebo fakt tvoj pravopis oci kole.
A v jednom maju zienky pravdu, je ubohe, ze vlastnost, ktora by ti mala na tvojom chlapovi imponovat (teda to, ze je dobrym otcom) vlastne povazujes za chybu.... a sama si napisala ze citujem: "co poviete na to co som napisala"

Tak ti teda hovorime.... a ked sa ti to nepaci, je to tvoj problem.... nepytaj sa, ked nevies zniest odpovede 😝

a ziadne urazky tu nevidim....... je to tvoj problem, ze SA urazas...... my len radime.....

rena888
26. aug 2016

@obsadenemeno a pre tvoju informaciu mne nevadí ze ma rad svojho sina!!!a buď taka laskava a neodpisuj mi!o tvoj nazor nestojim!!!!!