Žiarli moja mama na moju svokru?

16. aug 2022

Ahojte, potrebujem sa len vyrozprávať. V rodine máme skvelé vzťahy, ale posledný rok akosi moja mama ofrfle všetko, čo súvisí so svokrou. Vadí jej doslova všetko - to, ako u nich prebiehajú návštevy, to, čo povie, ako sa správa, ako koná.. Je pravda, že moja svokra je prostoreká a čo na srdci, to na jazyku a občas aj vybuchne, hoci nemá na to poriadny dôvod. Ale však každý sme nejaká povaha a nikto z nás nie je bez chyby... Inak je svokra dobrý človek, starostlivá a zodpovedná žena. O všetko sa podelí, o každého sa postará. Nám s mužom aj mojím rodičom neustále posiela domáce výrobky, zeleninu, ovocie, koláč atď. Moji rodičia sa s mojimi svokrovcami vidia asi 3x-5x do roka, ale moja mama si vždy nájde niečo, čo je zlé, čo potom pol dňa analyzuje a rieši. A väčšinou ide o hlúposti.. Začínam mať pocit, že žiarli na moju svokru, zrejme aj preto, že mám s ňou dosť dobrý vzťah. Mrzí ma to však kvôli rodinným vzťahom. Už som aj mame dohovárala, no mala som si rovno zahryznúť do jazyka, lebo sa jej to veľmi dotklo a potom sa so mnou nebavila.

andrea_82
16. aug 2022

ak sa tvoja mama s tvojou svokrou stretáva len 3-5x do roka, tak odkiaľ má o svokre informácie? Hovoríš jej ich ty? Proste prestaň pred mamou svokru spomínať a ona nebude mať čo riešiť.

ddaassuullaa
16. aug 2022

Nebude to uz aj vekom? Skus zalovit v pamati, aka bola mamina mama. Moj svokor je taky uz par rokov, a kazdym rokom horsie. Frfle na vsetko, vsade a v kazdom hlada chyby. U neho to beriem, ze cim starsi, tym je to tazsie. A pruser, moj muz uz tiez zacina frflat🤦‍♀️🤷‍♀️

autor
16. aug 2022

@andrea_82 samozrejme, že vie čo-to od nás, preboha však sa medzi sebou normálne bavíme.. keď prídeme k mojim rodičom, môj muž vždy povie, ako sa majú jeho rodičia, čo majú nové, kam idú na dovolenku a pod.. vždy sme sa otvorene bavili a každý sa o každého zaujímal.. ale návštevy u svokrovcov sú jedna veľká katastrofa.. moji svokrovci často pozývali mojich rodičov, pri príležitosti rôznych osláv, posedení.. teraz je tá frekvencia nižšia, myslím si, že aj preto, lebo vidia na mojej mame, že jej stále niečo nereže a je to už aj im nepríjemné.. z každej návštevy odchádzala nahnevaná, urazená alebo ofučaná, lebo vždy si nájde niečo, čo jej u svokrovcov vadilo.. pritom sú tie návštevy úplne v pohode

autor
16. aug 2022

@ddaassuullaa moja babka bola najzlatší človek na planéte, ona mala rada všetkých bez rozdielu.. skromná, slušná a zdvorilá žena..

luccija
16. aug 2022

Ziarli nie je to nic neobvykle.Asi ma svokra lepsi zivot ako tvoja mama

evita11223
16. aug 2022

mozno by bolo dobre nejako nechvalit svokru pred maminou aby si to nebrala osobne, aby sa jej to proste nedotykalo. Dozaista ju to mrzi, ze proste mas s nou taky vztah, mozno by chcela skor aby medzi vami taky bol.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. aug 2022

@evita11223 nikdy nikoho nechválim, vyjadrujem sa neutrálne, na toto si dávame s mužom pozor... nikto nie je vyzdvihovaný pred druhou časťou rodiny.. dokonca aj čas s nimi a návštevy delíme presne 50:50, aby sa náhodou niekto neurazil

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. aug 2022

@zoro9836 neviem si predstaviť, čo by mohla vedieť a ja nie.. k svokrovcom väčšinou chodia len vtedy, keď sme tam aj my s mužom.. alebo sa všetci naraz stretneme na oslave, svadbe.. nemajú medzi sebou žiadny intenzívny kontakt a spoznali sa až tesne pred svadbou, žijú cca 120 km od seba.. prakticky do svadby boli úplne cudzí ľudia

ddaassuullaa
16. aug 2022

@zoro9836 😂😂😂 vobec nie, MK ma vycepoval, ze skoda minat energiu na niekoho, kto si to nezasluzi😉 a vies co? Potom som doma trpezliva. Kedysi som aj tu bola trpezliva, ale uz sa ani nesnazim. Ak tu budes par rockov, asi ma pochopis

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rikarika
16. aug 2022

Toto je podla mna celkom bezny jav....aspon ja som si vsimla vo svojom okoli

mikadooo
16. aug 2022

Ahoj, môže to byť vekom. Na otázky k svokre by som asi skúsila odpovedať čo najmenším počtom slov. Ako sa má? Dobre. Čo má nového? Ani nič. A tak... Môže to byť žiarlivosť a snaha robiť sa vo vlastných očiach lepšou. Ak by sa to zhoršovalo, že všeobecne vzťahy aj k iným ľuďom, môže ísť aj o začínajúcu stareckú demenciu. Ak je to vyslovene zamerané len na svokru, tak pravdepodobne toto nebude príčina. Ale ak si na susedoch jej stále niečo vadí, atď., tak tam by som už spozornela.

modrykonik1237
16. aug 2022

Aký je vekový rozdiel medzi mamami?

autor
16. aug 2022

@modrykonik1237 iba 3 roky