Ženy, ktoré prežili domáce násilie

5. sep 2021

Chcem sa s vami podelit o moje pocity, ktore mam ako ta co prezila domace nasilie viacmenej psychickeho razu. Po obdobi, co som z toho von asi 6 mesiacov, mam pocit, ze ma niekto napadne vonku, ublizi atd /samozrejme muzskeho pohlavia/, tiez cekujem ci je vsetko bezpecne navokol, rada totiz chodim behat, samozrejme nevyberam si odlahle miesta, ale aj napriek tomu, som ostrazita a bojacna :(, okrem ineho som zazila, ako si jeden clovek honil v buse, ked som sedela vzadu a tiez ma chcel fyzicky napadnut jeden nadrogovany clovek v metre /byvam mimo Slovensko/. Nic z toho nepridalo mojej psychike. Tiez som sa zacala bat velkych psov, ze ma napadnu, doslova chytam panicky zachvat. V okoli ich je vela, niektori ludia ich ani nemaju na vodzke. A to sme pri tom mali staforda. Co robit ? Stretli ste sa s tym vo svojom zivote ? Pride este ten pocit bezpecia, preco som taka ustrachana ? :((((

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulino
5. sep 2021

Aj ja si myslim, ze psycholog, psychiater, som z rodiny, kde bolo domace nasilie na dennom poriadku minimalne 20 rokov a také cosi nemam

77daniela77
5. sep 2021

Musis s tym bojovat,to predsa nejde takto sa vsetkeho bat.

vikinka128
5. sep 2021

Ja som zažila. Nie opakované, ale bolo to napadnutie. Od vtedy v niektorých napätých situáciách mám z ľudí strach. Už akoby neviem čo čakať od nich. V jeden deň človeka poznám a v druhý už vôbec ? Nemám z toho nejakú traumu, aj keď to bola veľmi zlá skúsenosť. Ale aj keď sa nahnevá moj Ocino napríklad, viem chytiť úzkosti .. to už asi pôjde somnou navždy