Žena stíhačka

25. dec 2020

Zdravím vsetky/vsetkych co tu ste. Som muz mam 27 rokov a chcel by som si vypocut vas nazor na vec,mozno je to normalne no mne to tak nepride. S manzelkou som uz štvrtý rok, od 2019 manzelia. Ma 25 rokov. Moj problem je ze ma neustale kontroluje, vzdy chce vediet kde som, vola mi stale vsade, ak nezdvihnem doma ma zvozi ze preco som nezdvihol kde som bol s kym, preco som neni doma s nou. A dokonca minuly tyzden mi volala kolegyna z prace a ona mi zdvihla mobil. Naozaj sa za to na nu hnevam a ona ani nechce pripustit ze to je chyba zdvihat muzovi mobil. Vraj je moja manzelka a ma pravo o mne vediet vsetko. Ja neviem ci to tak funguje vsade?? ved mne to pride chore zdvihnut mobil, pritom nikdy som jej nedal ani dovod ma podozrievat z neveery alebo co. V zovote by som ju nepodviedol ale toto je uz cez. Viem ze tu niektore povedia vydiskutujte si to spolu, ale ona nechape ze to je chyba zdvihnúť nobil tak neni o com diskutovat. Dost sa mi zacina jej spravanie hnusit, prosim baby myslite ze ie to normalne vy to snad doma tiez robite manželom/priatelom?

maca1984
25. dec 2020

Nie,nemam dovod.Ak mi muz povie aby som pozrela kto mu vola-pozriem,ak je to napr.nas sused,alebo spolocny kamos a povie mi ze mam dvihnut,tak dvihnem ,inak take veci nerobim,ani mu neleziem do sms,na fb /heslo viem aj on moje/

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viki128
25. dec 2020

Nie, nie je to normálne zdvihnúť telefón.. Ako dobre, je normálne vedieť o sebe kde ste čo robíte, aj my s mužom vždy vieme. Bývam na jeho telefóne keď je po ruke a niečo potrebujem, aj on na mojom.. Ale nečítame si napríklad správy alebo tak.. Takže do istej miery je v poriadku podľa mňa vedieť o sebe všetko, ale dvíhať tvoj telefón bez dovolenia, alebo zdrbať ťa že si náhodou nezdvihol je cez..
Každý má právo na nejaké to súkromie

nina255
25. dec 2020

Nie,nieje to normalne...a nie nerobi to kazda baba.. nehovorim ani tak o tom zdvihani telefonu ale ani to by som si nedovolila, ale o tom ze ta vsade kontroluje a vyvolava ti...cudujem sa ze ti dovoli vobec dychat ? a raz ti pretecie pohar trpezlivosti a vykasles sa na nu, toto sa neda dlhodbo znasat... drz sa 😉

simona92101
25. dec 2020

Takto...mne pride normalne vediet kde je manzel 🤷‍♀️ nehovorim vyvolavat,otravovat,to nie.ale ak je 20:00 a muz neprisiel z prace,telefon nedviha,ja doma s dietatom sama v strachu co sa stalo...je normalne zavolat.dvihnut sukromny telefon je tiez ok,aspon u nas,mame spolocnych priatelov,volava svokra,mama,sestra..,ak vola kolegyna na sukromny-to podla mna ok nieje...firemny telefon si nedvihame pochopitelne.neviem teda ako spolu zijete,ci ona je sama stale doma a caka na teba,alebo ty chodis s kamaratmi bez nej...opisal si malo situacii,tazko povedat.vy si to hlavne musite vydiskutovat..ale nechapem,ze za jedno dvihnutie mobilu tu takto vyvadzas 🤦‍♀️

0silvia0
25. dec 2020

je to cez ciaru. My si s manzelom tiez nedvihame telefony.
Asi ma male sebavedomie, ak vies byt trocha ustretovy, tak jej ho skus zvysit, aby sa necitila ohrozena. Ale je to viac-menej jej problem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
25. dec 2020

Manzela nestiham ani nekontrolujem, ale mobil mu zdviham, ak ho nema po ruke a je napr. v zahrade ci v sprche... aj on dviha moj, nevidim na tom nic zle 🤷‍♀️ Dvihnem, vezmem odkaz a je to.

zuzicka256
25. dec 2020

@simona92101 to co je za drist? Ty poznas kazdy jeden kontakt co ma manzel v mobile? Co mu vola len mama a rodina? Nie kazdy ma firemny mobil. Ak svieti na displeji meno, ktore nepoznam tak mu mobil zanesiem alebo mu zakricim ze mu vola take hentake meno a nie ze zdvihem 🤦sak ked nedobehne tak zavola mu obratom spat nie? a ked mi vola kolega co nastupil po mne na smenu a nieco potrebuje tak ked manzel vidi tak zdvihne len aby zdvihol a pozdravil sa alebo sa spytal on co treba?

diusqa761
25. dec 2020

V živote môjmu mobil nedvíham ani sa mu v sms správach nehrabem ani podobné hlúposti. Ani on mne. Dôverujeme si. Ak mi povie nech zdvihnem hovor na jeho telefóne alebo pozriem keď mu pípne sms a niečo zrovna robí tak to spravím ale sama od seba nie. Keď si na niečo potrebujem požičať jeho mobil alebo on môj tak sa jeden druhého normálne opýtame. V živote by som si jeho mobil nevzala sama od seba do ruky. Ale zasa napr. to s tým rozprávaním kam ideme , s kým a cca na koľko u nás robíme ale dobrovoľne sme sa na tom dohodli. Iba pred odchodom poviem môjmu napr. "Ideme s deťmi na dve hodinky našim keby si nás hľadal." To je všetko . Je dobré vedieť kde druhý je a cca na koľko keby sa niečo stalo náhodou nech vie kde ma hľadať alebo nech si človek vie plány spraviť.

deti95060810
25. dec 2020

mne to nepríde zas až tak zlé ako tu opisuješ... ak je to už tvoja manželka - tak stíhačka nie je.... 😉

sivana09
25. dec 2020

suhlasim so
@simona92101 ... kazda minca ma dve strany.. toto je len tvoj pohlad na vec, zena to vidi urcite inak.. a realita bude asi niekde medzi

zuzanka.zuzu
25. dec 2020

ja nezdvíham ani svoj a nie ešte manželov 😀 mne by nevadilo ani keby on zdvihol môj... ale nemám rada, keď mi neberie. neotravujem ho kvôli hovadinám, takže keď mi hodinu neberie telefón, mám strach ☹

monkasponka
25. dec 2020

Možno by tvoja žena napisala: Ten moj muž si žije akoby vlastny život.. akokeby som nebola jeho žena, už tak spolu netravime čas ako kedysi.. neviem čo si mam o tom mysliet, niekedy ani neviem kde je... už mi z toho šibe a myslim si že niekoho ma, aj keď nemam dovod ho podozrievať. Snažim sa začleniť ho aby so mnou travil čas.. ale vždy sa kvoli tomu pohadame... 😉

simona92101
25. dec 2020

@zuzicka256 co je drist? Manzel zodvihne tiez ak kontakt pozna takisto,nebude mi letiet podat telefon na druhy koniec zahrady ak nieco robim alebo ak uspavam dcerku...bavime sa hadam o situaciach ked manzel/manzelka nie su pri mobile,a vie kto vola..

elizabet173
25. dec 2020

Mobil si navzajom dvihame len vtedy, ked jeden druhemu povie zdvihni to, mam spinave ruky, alebo nemam okuluare a pod. Moj neznasa pisat SMS, tak mi da mobil a poprosi, aby som odpisala. Inak si do mobilov a pocitacov nelezieme, na co aj.

lintu
25. dec 2020

Ak to nikdy predtym nerobila, pravdepodobne sa medzi vami nieco zmenilo. Ako baby pisu, chcelo by to vidiet situaciu aj z jej strany. Kedze vo VELKYCH veciach si ju nikdy nesklamal, takze pri malickostiach tomu bolo aj inak? Urcite povazovala aj manzelka vsetko len za malickosti?

mondolina
25. dec 2020

@simona92101
Ja ťa tiež volám kolegovi na súkromný telefón čo je na tom? Čo mu mám poslať telegram?

komplikovana
25. dec 2020

bolo mi raz vysvetlene, ze aj ked je clovek vo vztahu, je slobodny a ma pravo na svoju intimitu iba pre seba. To, ze je tvoja manzelka, jej nedava pravo sa chovat majetnicky - mysliet si, ze ta vlastni. Nejaky respekt by vo vztahu mal fungovat. Ste rovnocennni partneri. Inac nechapem tu potrebu stale zdvihat telefon a byt k dispozicii non stop. Ak je to nieco surne, clovek zavola neskor alebo posle sms. Osobne telefon nezdviham, ani to nemam rada, nie som jeho sekretarka 😀 ake ine vysvetlenie ti dala, okrem toho, ze je tvoja zena tak ma pravo na vsetko?

slniecko187
25. dec 2020

chorobna žiarlivosť....

metuzalem
25. dec 2020

Myslim, ze normalne, ze chce vediet, kde si a s kym. Preco by si jej to mal tajit? Ja z domu nikdy nevyjdem bez toho, zeby muz vedel kde som, hoci idem len vysypat smeti. Mna tiez zaujima kde je, nie zeby som ho podozrievala, ale proste ma to zaujima. Ale nedviham mu mobil a nesledujem stale co robi na pocitaci. To jej vysvetli, ze ti to vadi, ze pred ňou nic neskryvas ale vadi to jej chorobne podozieranie. Mozno len vyzaduje od teba viac pozornosti. Hovor jej ze ju lubis, na sviatok ci vyrocie kup kvet, maly darcek, nemusi to byť drahe ale zena potrebuje byt uistena, ze ti na nej zalezi. Potom ta uz nebude podozrievat.

zuzubb007
25. dec 2020

normálna iste nebude, ja mám tiež manžela skoro 10 rokov, a akože toto čo opisuješ, je už normálne na dáku psychologičku, ja sa tiež muža spýtam kde ide, ale ani ma nenapadne mu volať, dosť by my to bolo trápne ho komandovať, proste je tam a tam a nech je hádam mu nebudem vyvolávať, a tak isto to máme obaja, nekontrolujeme si mobily, ale ak by som chcela kľudne my muž dá pozrieť a aj ja jemu, ale nemáme to za potrebu, tak isto si nevoláme ani keď sme v robote okrem toho keď potrebujeme niečo s deťmi riešiť to je tak raz za mesiac, však čo chcem mu poviem doma, a po ďalšie áno chorobná žiarlivosť nemá čo vo vzťahu robiť, a, že zdvihnúť telefón haha to by som už vôbec nerobila však každý má mať svoje súkromie, dala by som jej ultimátum nech sa znormalizuje, poznám jednu babu čo toto robila a chlap to nevydržal už asi po pol roku no nečudo :D

loginexistuje
25. dec 2020

my mame tri mobily kazdy jeden pracovny a jeden sukromny a dviha ho ten kto je prave pri nom ked zvoni
ak volaju na pracovny to si nedvihame vacsinou ale ak nahodou vytrvalo zvoni a niz je napr v zahrade ci v bazene (robime na homeoffice) tak ho dvihnem a rovnako tak muz moj dvihne
obaja si vieme odlockovat svoje mobily a hocikedy si ich podame podla stavu nabitia baterky

simona92101
25. dec 2020

@mondolina bolo to myslene tak,ze ak nema firemny mobil a kolegovia volaju na sukromny mobil,tak nie je ok aby dvihala.

kassandra25
25. dec 2020

Hmmm, tak priatelovi by to bolo absolutne nemyslitelne dvihnut mobil ked volaju z prace. To by bolo dobre z cesty. Ak uz mas manzelku, ta si je ista, je to uz trosku ine. Ak je kontrolovania prilis a pritom ju nepodvadzas, musis jej velmi razne ozrejmit, vymenovat situacie, ktore nechces, aby sa opakovali, a v podstate jej povedat svoje kriteria. Pripadne sa mozes mozno parkrat zachovat k nej ako ona k tebe a jej to predostriet, ze takto sa chovas ty.... Inak, zasa nejde o nejaky velky, extraproblem, takze klud.

columbine
25. dec 2020

Ja sa trochu dost rozpisem ale neda mi to 😀

Podla mna to moze byt cele trosku zlozitejsie. Moj otec tvrdi ze kazdy pribeh páru ma 3 verzie. Jej, jeho a to co sa skutocne stalo. Toto je tvoja verzia ale manzelkyna kludne moze byt taka ako napisala @monkasponka.

Najprv k tomu mobilu. Ja osobne nedviham nikdy nikoho telefon, ani mojej mame hoci jej vola moja vlastna babka. Je to jej mobil a hotovo. Za dalsie viem z okolia, ze manzelia si bezne navzajom dvihnu telefon ak ten, komu mobil patri nie je pritomny. Povedia volajucemu nie je tu zavola neskor alebo preberu odkaz a tot vse. Ak je to spolocny kamarat alebo rodina tak kludne chvilku pokecaju. Dalej ..napr raz sa stalo ze kolegyna si nechala osobny mobil na stole a sla na poradu. A stale vyzvanal, kolega ho vzal predstavil sa a povedal volajucemu isla tam a tam potom zavolajte. Ja osobne by som to nespravila ale prislo mi to od neho v pohode lebo jednak ten mobil vyrusoval, za dalsie ten clovek co volal sa mohol kludne bat o dotycnu a tak mu aspon bolo povedane ze je okej ale nieco robi.. a kolegyna s tym bola tiez okej..

Co sa tyka toho ze volaju kolegovia na osobny mobil to je tiez mierne diskutabilne. Napr ja pracujem v kolektive kde sme ako rodina, mame na seba cisla ale zaroven pracujem vo firme kde je nepretrzita prevadzka, niekedy pracujeme z domu a niekedy sa stane ze ked napr ja som v praci a kolega nie je, neviem sa v urcitej veci bez neho pohnut (alebo naopak) a vtedy si zavolame aby sme si poradili / opytali sa -takze v praxi to vyzera tak, ze mne vola kolega ked ja mam dovolenku a ja volam sefovi cez vikend napr. U nas je to uplne normalne jednak kvoli priatelstvu v praci ale aj kvoli tej nepretrzitej prevadzke. Kdezto keby mojmu muzovi volala kolegyna cez vikend alebo po praci "robila by som fukoty" lebo on nepracuje vo firme kde by nieco taketo bolo nutne a potrebne. U nich sa to o 15 konci a zhasla fajka.

Teraz k tomu ze chce vediet kde si atd.. ako neviem ako ostatne.. ale aj ja viem kde je moj muz a asi co robi a to iste vie on o mne 🤷‍♀️ a nevidim na tom nic zle. Ved ked odchadza prec z bytu preco sa nesmiem spytat kam ide? Ak ide napr behat nemal by mat problem mi to povedat ci?🤔 ak ma moj muz vo zvyku vymyslim si prichadzat kazdy den domov o 4 a zrazu je 6 hodin a on nikde.. pride mi v poriadku mu zavolat kde je , kedy pride.. a tiez mi pride v pohode od neho dat mi vediet ... zlato dnes pridem neskor lebo idem s kamosmi na pivo...okeej aspon viem ze mam 2 hodiny a mozem si zatial nieco vybavit alebo ak ho o tej 4 vzdy cakam s jedlom tak mam aspon info ze nemusim ( to si len vymyslam priklady aby sme sa chapali)... takze je rozdiel ked niekolko hodin nie je po tebe ani chyru ani slychu a nedas dopredu zene vediet ze idem do fitka alebo daco a tym ked jej povies dopredu ze idem do fitka a potom na kavu s Janom a pocas toho ti vola kde si co si tak to uz okej nie je.

No a teraz k tvojej zene.. myslim ze toto je na VELA debat s nou a mozno aj parovym terapeutom. Najdolezitejsie je zistit preco to robi. Ty si ju mozno nikdy nepodviedol ale mozno si ju v par nepodstatnych drobnostiach sklamal a vznikla z toho 1 velka podstatna vec. Ak je beznou zalezitostou, ze ona realne nevie kde si a ty jej to vediet nedas a ona nikdy nevie ci moze s tebou ratat a kedy prides tak sa jej spravaniu vobec necudujem. Proste clovek zacne rozmyslat ze "co ak".. potom tu mozu hrat role aj "krivdy z minulosti" . Napr mojho byvaleho priatela podvadzala byvala a zistil to vdaka tomu ze jej stale niekto volal a pisal. Ked mne potom zapipal mobil jemu sa to automaticky asociovalo a mal strasne stavy, ze robim to iste, pritom som mu nedala dovod. Proste s tym nebol vyrovnany ale ono tie nie je take lahke si len tak povedat "nebud debil je to minulost" ludska psychika je velmi zlozita a niekedy potrebuje pomoc.. sama niekedy doplacam na nejake drobnosti z minulosti s mojim terajsim muzom. Napr raz sa stalo ze isiel s kamosmi "zurovat" a potom spat k rodicom. Ked som mu na 2 den volala ze uz je vela hodin a mame mat spolu program zdzubal ma, ze sa venuje rodine a nemam ho nahanat a ja som neskor zistila ze on v skutocnosti iba vyspaval opicu a nechcel mi povedat ze sa opil s kamosmi. Akoze realne sa nic nestalo ale obcas ked mam zlu naladu si na to spomeniem a ked ide von mu to pripomeniem a sama si uvedomujem ze naco to do prdele robim ked sa nic take uz nikdy nezopakovalo?

A na koniec by som rada este povedala nieco k tomu preco nie si doma snou a tiez ti dam moj osobny priklad. Mali sme s muzom asi mesiac obdobie ze sme stale nieco vybavovali. Kazdy den po praci aj cez vikendy a vsetko sme to robili spolu. Po tom mesiaci konecne prisiel vikend kedy sme mali volno a on mi povedal ze ide s kamosmi na turu a prespi tam a do ma 100certov ze kedy sa konecne bude venovat mne a on mi na to povedal ze sme boli kazdy den v tomto mesiaci spolu. A tu je ten problem. Ja netvrdim ze on je zly a ja dobra a ze ja mam pravdu a on nie ale ide o vnimanie ludi. On vnimal to ze bol so mnou kazdy den a teraz chcel vypnut ale napr ja nevnimam dni kedy mame povinosti aj ked ich robime spolu ako plnohodnotny cas straveny s nim. Pre mna je to je ked si spolu nahlas citame knizku alebo v objati pozrieme film a lahneme si spolu do postele... ked je on cielom mojej aktivity (citat si spolu) a nie len sucastou mojej aktivity(musime ist kupit obkladacky) preto sa skus zamysliet ci venujes zene taky cas ako ona potrebuje. 😊

panelacikova
25. dec 2020

@monkasponka perfektné!!!!!! 😀 autor: 1.tvoja vlastná žena ti jednoducho nedôveruje. buď jej nedávaš dostatok lásky a istoty alebo má na to dôvod z minulosti. 2.ja síce mužovi mobil nedvíham, ale zase viem, že on vždy, len čo zloží, mi sám od seba povie, kto to bol a čo chcel... komu inému by to už povedal, že áno, keď nie vlastnej žene... 3. nerozumiem, prečo ti vyvoláva kolegyňa? ak nie si lekár a neumierajú v nemocnici pacienti, že ťa je súrne treba, tak nevidím najmenší dôvod, prečo má cudzia ženská volať ženatému mužovi na mobil.
4. niekde u vás je chyba, a či je chyba len na strane manželky, si dovoľujem pochybovať.

katkami123
25. dec 2020

Nemala predtým partnera, ktorý ju podviedol? Aj to môže byt dôvod podozrievavosti. Zle skúsenosti z minulosti