Žena - špekulantka

21. apr 2024

Ahojte,
jedna moja známa z rodiny sa pred 3 rokmi vydala, nedávno kúpili rodinný dom v hodnote cca 320 000 EUR. Kúpili ho takmer výhradne z peňazí muža, časť mal, časť mu darovali jeho rodičia, nebrali naň hypotéku. Dom aj pozemok spadajú do BSM. Ona naň prispela iba asi 2000 EUR. Dom ešte nie je skolaudovaný a tá známa sa mi zdôverila, že jej plán je krátko po kolaudácii podať žiadosť o rozvod s tým, že bude požadovať vyplatenie polovice hodnoty domu, t.j. 160 000 EUR, ak muž v ňom bude chcieť bývať. Alebo ho predať a nechať si polovicu utŕžených peňazí. Muž o ničom nevie. Fakt môže dostať tú polovicu po rozvode, hoci je to totálne nemorálne?

martyzpp
21. apr 2024

Darovane peniaze nespadaju do BSM. Takze na tie si narokovat nemoze.

deti95060810
21. apr 2024

áno..môže.
záleží či manžel nemal od rodičov peniaze dané darom. ak to bude mať mm na papieri , tak sa odčítajú z hodnoty domu.

huxy
21. apr 2024

Ak si muz najde dobrého právnika, tak je možné, že nedostane nič. Hlavne keď muž preukáže, koľko financií investoval on, a akým podielom sa podieľala ona.

autor
21. apr 2024

@deti95060810 Nemal tie peniaze darovane oficialne, dali mu cash na drevo. V podstate tie peniaze im dali akoze obom, ale boli to peniaze jeho rodicov.

deti95060810
21. apr 2024

dobrý právnik a žene zostane akurát tak suchá huba...

syslik81
21. apr 2024

je jedno ako mu ich rodicia darovali dobry pravnik s tym bude vediet robit - darovane peniaze a usetrene peniaze pred svadbou sa daju vybat z bsm a jej sa vyplati polovica zvysneho zostatku ... kazdopadne to uz bude na manzelovi ...

neferneferuaton
21. apr 2024

Oboznámila by som toho muza

huxy
21. apr 2024

Myslíš autorka, že je taký problém získať na tie darované peniaze doklad? 🤔😀

duunlo
21. apr 2024

Ked muz peniaze, za ktore kupil doma zarobil predtym ako sa vzali a vie to dokazat + peniaze mu darovali rodicia, tak jeho buduca ex akurat tak utrie hubu.

alickapusinka
21. apr 2024

ja by som to tiež povedala tomu mužovi nech vie na čom bude. Pred manželská zmluva existuje. Tam treba uviesť že pokiaľ sa s ním rozvedie tak jej nič nedá ked že do toho nič nedala.

deti95060810
21. apr 2024

@alickapusinka s pred. zmluvou na SK nepochodíš...

autor
21. apr 2024

@neferneferuaton Je mi to dost blbe mu to hovorit, nemam na to ani dokaz, povedala mi to medzi 4 ocami.

matullienka
21. apr 2024

Je jedno či máš alebo nemáš dôkaz ale ja by som ho tiež upozornila čo má doma. Ako s tým potom naloží je jeho vec

kikusenka1
21. apr 2024

V akom svete to žijeme...?!

neferneferuaton
21. apr 2024

Tak neviem ako sa s ním poznas. No asi by som ho upozornila uz ako nalozi s tou informáciou bude na nom. Pripadne jeho rodicom by som , ze nech si davaju pozor. Aj ked neviem ako sa velmi poznate. verim,ze je to neprijemne riešiť ale nechat tu "znamu" spravit take svinstvo .... Pripadne si nahrat vas rozhovor no len to je uz take 🤷🏻‍♀️ rozhodne mu to povedať.....

neferneferuaton
21. apr 2024

Nech sa aspon poradi s pravnikom (su aj bezplatny).

kleopatra114
21. apr 2024

Neznasam takéto vychcane svine . Rodina -nerodina , o jej plánoch by som povedala muzovi - potom je už na ňom , či si to dá nejako doporiadku a či uverí .

matullienka
21. apr 2024

@neferneferuaton myslím, že keď si dokáže s príspevkom rodičov kúpiť dom sa 300 tisíc tak bude mať na dobrého právnika, ktorý jeho žene ukáže, že zle narazila

neferneferuaton
21. apr 2024

@matullienka to je pravda 👍

alickapusinka
21. apr 2024

@deti95060810 ako že nie čo trepeš.

feb13
21. apr 2024

Dar nespada do BSM, ani peniaze nadobudnute pred vznikom manzelstva nespadaju do BSM. Ale treba tieto skutocnosti zdokladovat (napr. bankovym vypisom, ze tie peniaze mal na ucte uz pred sobasom, v pripade daru by mal mat darovaciu zmluvu). Na zaklade toho je mozne dosiahnut, aby dom kupeny z tychto penazi pocas manzelstva bol iba jeho. Ale ci je to mozne vybavit aj pocas rozvodu, alebo musi predtym, to neviem.

matullienka
21. apr 2024

@feb13 tak pokiaľ by sa to dozvedel vedel by sa zariadiť keď ho prekvapia rozvodové papiere a na LV bude aj jeho žena tak on bude mať problém

vlastnynazor
21. apr 2024

Fuuuu, tak toto je nechutne. Presne pre taketo zenske je podla mna normalne, ze sa chlapi istia pred svadbou tym, ze si zabezpecia byt/dom hoci i na hypo zapisany len na neho. Ja by som mala zrejme nutkanie varovat ho/jeho rodinu.

kleopatra114
21. apr 2024

@alickapusinka pojem “predmanželská zmluva “ na Slovesnku ako taka neexistuje . Takze “netrepe”.

svetlonos
21. apr 2024

Ja by som to pivedala tomu chlapovi. Taku k...u vychcanu by som aj zdra it prestala, aj znamou by prestala byt. Mne toto hlava neberie, ako moze byt niekto tak podly. Bodaj by odisla s oditou hubou a holou prdelou na ulicu!
A kiez by ten chlap hral formu a naj muza na svete,m ale mal vsetko ošetrené. A ked by prisuel den D, ona by po rozvode ostala bez muza aj penazi. Nic ine si ani nezasluzi.

autor
21. apr 2024

@svetlonos Ideálne by bolo, aby to dopadlo, ako píšeš. Ale práve som zo zvedavosti pozrela v katastri tú nehnuteľnosť a ako vlastníci sú tam uvedení obaja a spoluvlastnícky podiel je 1/1. Proste klasické BSM. Podľa toho, čo viem, asi tretinu tých peňazí, za ktoré kúpili dom, zarobil pred manželstvom, tretinu po svadbe (spoluvlastní auditorskú firmu, takže zarába pomerne slušne) a tretinu im dali rodičia. Ešte k tomu z vlastných peňazí kúpil aj auto, aj to by ona rada získala. Ona za celý život pracovala asi pol roka, potom bola dobrovoľne nezamestnaná, takže príjem a úspory nula. Len tak čisto zo zvedavosti sa pýtam, aké možnosti má ten muž, aby z toho vyviazol po rozvode bez ujmy. Predsa len aj preňho je to veľa peňazí, v podstate po tejto investícii začína od nuly.

simona20201309
21. apr 2024

Co je to za známu? Prečo sa chce zachovať ako beštia?
Vieš nám k tomu napísať niečo viac? Co ju k tomu vedie? Naozaj ma to zaujíma.

rozculena
21. apr 2024

@alickapusinka predmanželská zmluva neexistuje a aj keby existovala,tak už sú 3 roky zobratí,tak čo chceš riešiť.

rozculena
21. apr 2024

to milujem,také príbehy....kamarát sa pýta...jedna moja známa....mmch,tak známa alebo príbuzná? Alebo ty? 😂

ktochytavzite
22. apr 2024

povedz to muzovi ako to chces tiesit inak?A on co je spely ?hluxhy ze nevie koho ka za zenu??