Žena odmieta moje pozvanie na obed. Je to normálne?

heros62
13. jún 2013

Už dlhšiu dobu sa mi stáva, že keď pozvem ženu na obed, alebo si niekde sadnú, tak sa jej nechce, vyhovára sa na deti a podobne. Keď má ísť niekde z roboty s kolegami si sadnúť - nechodí často, tak niet žiadnej prekážky. Občas síce povie, nechcela som ísť, ale prehovorili ma. Potom mi len oznámi, idem na kávu, na oslavu, na guláš alebo mi zavolá "ponáhľaj sa z roboty domov, idem ... . Ja jej v tom nebránim, len sa mi nepáči, akou formou to robí. Stačilo by mi, keby povedala napr. "kolegovia-ne ma zavolali tam či onam. Chcela by som tam ísť aký máš na to názor? Bez všetkého by som jej povedal choď. Keď niekde ide tak jej hovorím "chcem vedieť kam ideš a kedy sa vrátiš" Sami dobre viete, čo sa vo svete deje, vidíte to aj v televíznych novinách. Niekedy mi povie inokedy povie len neviem, alebo "nie som malé decko, dokážem sa o seba postarať". Potom aj celú noc nespím a čakám, či nezazvoní telefón, že sa niečo stalo, pokiaľ nepríde domov. Vraj si potrebuje občas oddýchnuť od detí. Je to normálne? Na vec sa pozerám z pohľadu chlapa a zaujíma ma aj pohľad žien. Nechcem robiť unáhlené závery.

doliva
13. jún 2013

Nehnevaj sa ale nieje nepoviem raz-za čas alebo spolu...jej by sa toto od teba páčilo?určite nie!!! pozri máte rodinu už je to o Vás a o deťoch,toto mala vystrájať ked bola slobodná a bezdetná!!! a čo ty si jej opatrovacia služba? ja by som toto netolerovala....

hajajanka
13. jún 2013

Ano, je to normalne 🙂 Mozno chce fakt len vypadnut a mat na chvilu pokoj.
A k tomu pytaniu sa pred nejakou akciou na tvoj nazor: Predstav si, ze by ta kamosi zavolali na pivo alebo niekam na pokec a ty by si povedal: "Moment, musim zavolat zene, aky ma na to nazor." Trochu trapne, nie?
Ja tiez chodim obcas na kavu s kamoskami (aj ked vacsinou je to kava s detmi, bohuzial). A ked mam ist niekam vecer, ozve sa kamoska, tak jej v telefone nehovorim, ze jej zavolam o chvilu, aby som sa opytala muza, aky ma nazor 🙂 Poviem, ze idem a muzovi to oznamim. Niekedy proste potrebujem vypadnut a poklebetit len tak bez deti, bez muza a potrebujem sa porozpravat aj v inej reci ako v detskej hatlanine.

doliva - a co takeho vystraja jeho zena? Ci aj kava s kamaratkami, kolegami je vystrajanie? Ved sa nechodi opijat do barov.

ajsenz
13. jún 2013

nie, nie je to normálne

ematko29
13. jún 2013

presnee takl súhlasím s doliva.nieje to normálne

fomarik
13. jún 2013

ani podla mna toto nie je normálne správanie. Ja , osobne si neviem predstaviť aby som sa takto voči manželovi a otcovi nášho dieťaťa správala. kde je úcta? komunikácia? A k chcem niekde ísť ( viac sa mi nechce ako chce), tak to manmželovi normálne oznámim, povie mi ok, daj si na seba pozor. Moje vypadnutie trvá najviac hodinku aj to len do obchodu, na kávičky ma to vobec neťahá 😉 . a ked tak, tak čas trávime spolu. Neviem, možno si niekto pri mojom príspevku poťuká po čele, ale ja to tak cítim a takto nám je fajn.
aj teraz...o 30 min, idem k zubárovi, potom by som mohla ísť aj neviem kde, pretože malá spí, ale proste nikde ma to neťahá, prídem domov a potom spolu pojdeme na záhradu.

kazunomiya
13. jún 2013

tak ja neviem... chýba mi v tom nejaký váš spoločný čas, ktorý by ste si na seba našli.. ten treba v manželstve aj keď máte deti, vlastne, o to viac.. zrovna včera sme si o tom s manželom čítali v jednej knižke o manželstve (volá sa Kniha o manželstve, a je fakt dobrá). A tiež patrí sa slušne komunikovať aj s najbližšími. Nájdite si na seba čas, aby ste sa o tom porozprávali, takto nemôžeš vedieť, kde je problém, ale potrebuješ žene povedať, aké to pre teba je. Potom by si možno nepotreboval ani aby ti vždy povedala kde sa nachádza, lebo by si vedel, že je všetko v poriadku a na prvom mieste si ty.
Inak čím viac na ňu budeš tlačiť, aby sa ti "hlásila", tým viac ti bude "utekať" lebo bude mať pocit,že jej nedôveruješ. Aspoň teda tak by som to cítila ja, treba mať aj voľnosť. Ale na prvom mieste je istota vášho vzťahu, potom sa aj voľnosť ľahšie dáva.

p4nocka
13. jún 2013

ja to vidim asi z ineho uhla pohladu ako diskutujuce 😉 ale strucne, asi som teraz pochopil zenu, ktora cele dni od skoreho rana do neskoreho vecera lieta okolo deti, domacnosti, kruzkov deti, nakupov a naozaj podobne, velmi malo pocas roka vybehne s kolegami. vidim, ze sa jej nechce a nakoniec ostane dlho, ale asi ako aj zeny pisu, potrebuje vypadnut zo stereotypu. a tiez sa nikam nedostaneme, lebo ked pridem ja vecer domov z prace a ona uz je po sprche, vari a lieta okolo deti, neviem ju zlomit ist niekam. navstevu kina vidi ako kopu odlozenej nutnej roboty, zial. tiez ked idem s kolegami ja, nevolam ju, ale ja za to idem rad, je to sposob vypustenia pary. ale nevarim, neupratujem, nemam sucasne v hlave paralelne rozbehnutych niekolko procesov, co este treba. pretoze uprimne - neriesim veci, ktore zenam pridu automaticke

zuzkanik
13. jún 2013

Na posedeniach s kolegami nie je nič zlé, aj žena potrebuje vypadnúť občas od detí. Možno jej len lezie na nervy všetok ten stereotyp. Rovnako by mohla chodiť do posilňovne, alebo na vychádzky s kamoškami. Trochu podozrivé sa mi však zdá, že odmieta chodiť s vlastným partnerom. Možno sa iba neviete zosúladiť a problém môžu byť aj deti. Nespomínaš, koľko majú rokov, ale ak sú ešte malé, nemôžu zostať samé. Preto tvoja žena čaká, kým sa vrátiť,aby ona mohla na chvíľu vypadnúť. Možno by bolo dobré porozprávať sa medzi sebou, lebo nikto z nás tu na MK do vášho vzťahu nevidí. Za pokec medzi štyrmi očami to určite stojí. Držím palce.

spalka
13. jún 2013

nie je to celkom ok. je normalne, ze chce ist von aj s inymi ludmi, robim to aj ja, ale najprv sa s manzelom dohodnem. tiez chodime na obediky, kavicky a vylety ako rodina... to, ze s tebou sa jej nechce a nespyta sa na tvoj nazor ked ide sama prilis empaticke nie je... hlavne ked vie, ze by si s tym problem nemal... vystriehni chvilu ked je v pohode a otvorene, kludne sa o tom porozpravajte

petula8
13. jún 2013

nechcem posudzovať ani odsudzovať. u nás to funguje takto, raz do mesiaca idem ja s kamoškou na kávu alebo na kofolu vtedy deti stráži muž, takisto aj on keď ide s kamarátmi na pivo tak som ja s deťmi, ale vždy sa dopredu o tom porozprávame a dohodneme a ostatný voľný náš čas venujeme spoločne deťom. Takže nie je dôvod ani na hádku a každý je spokojný. To je môj názor

nikolka2
13. jún 2013

Ja tiez nechodim s mojim muzom vonku ,,on ma svoju partiu a ja svoju ,,a dokonca sa ma nikdy nepyta s kym idem , alebo kedy pridem ,,,on vie velmi dobre s kým idem a priblizne uz vie v akom case pridem ,,ved sme manzelia 😉 A ja jeho zenu uplne chapem ,,aj ja mam toho dakedy dost a chcem si pokecat aj s niekym iným ako s mojim muzom 😝 Ja totižto nesedím muzovi pri zadku a on mne tiez nie ,,tod vsjo pekny den Dámy 🙂

adriana8
13. jún 2013

mám 24 rokov a 2 deti..za slobodna som sa "vyjašila" dosť..ale po 4,5 roku na materskej si zaslúžim niekam vypadnúť...dohodnem sa s kamoškami že ideme na dámsku jazdu...manželovi poviem kedy idem s kým idem kam idem aby sa nemusel obávať...nepýtam sa ho len mu to oznámim...ked sa niečo zmení že sa dobre zabávam a ostanem dlhšie zavolám mu aby sa nebál..takže s môj názor je že to nieje celkom ok ked žena ani nepovie svojmu manželovi kam a ským ide..ide tu predsa aj o to aby sa manžel nebál kde som čo som...aby netŕpol že sa niečo stalo..je to o komunikácii,úcte a tolerancii...a nejlepšie je na druhý den ked mu môžem povedať ako bolo... 🙂 a čo sa týka spoločného chodenia von, chodíme..nie často ale raz za čas nám to dobre padne ked vypadneme decká dáme na noc babke a spolu sa ideme niekam zabaviť...🙂

simca06022011
13. jún 2013

Je to normalne ak to nie je kazdu chvilu... ja mojho chlapa aj prosim nech vypadne niekam bezo mna :P len nech mam doma chvilu klud a stihnem urobit 100x viac ako ked je doma.. zase ked ideme niekam spolu tak to je pre mna iba dalsia praca, oddychnuta nepridem vobec... cize nema to taky efekt ako ked idem na kavu s kamoskou, hoci len na hodinu, alebo niekam z prace...

matozazzo
13. jún 2013

sadnite si a otvorene sa o tom porozpravajte.. Nepises, ako sa spravas ty, ci robis to iste, chodievas von, alebo sedis len doma... Unik od deti chapem, ale ak si nechce ist sadnut s tebou... to uz je nejaky problem vo vztahu...

evabb35
13. jún 2013

Tak ja som mala veľmi prísnu výchovu pod dohľadom veľmi prísnych rodičov, takže dnes je pre mňa samozrejmosť najskôr zistiť, či niekam vôbec môžem ísť, potom informovať kam idem a samozrejme kedy sa vrátim, resp. do kedy sa zdržím. Ak cestujem, tak samozrejme zatelefonujem, že som na stanovené miesto dorazila v poriadku a samozrejme telefonujem, keď sadám do auta na cestu späť. Vychovali ma tak rodičia a mám to vštepené v sebe hlboko a naveky a trápne mi to nepríde. Samozrejme ako mal niekto benevolentných rodičov, tak sa to určite odrazí aj na správaní ku partnerovi, k vlastnej rodine, ku kolegom. Je možné, že si mal inú výchovu ako ona, mali ste iné rodinné zvyky, tradície ...skrátka vyrastali ste v rozdielnych rodinných pomeroch - to robí veľa a hlavne to prináša problémy do vzťahu.

kika1111
13. jún 2013

@heros62 toto podľa mňa nie je normálne, vydatá žena nemá čo nocovať mimo domova v rámci "zábavy" s priateľmi.. aj keď si potrebuje oddýchnuť od detí, ale spať by mala v noci doma. a že nechce ísť s tebou? tak to je fakt divné...
@hajajanka podľa mňa na tom, že jeden z nich zavolá druhému, či môže ostať vonku v manželstve vôbec nie je divné.. mne mm volá aj či môže ísť s kamarátom na kávu. bez môjho súhlasu nechodí nikam. a zas ja mu nezakazujem - ked mi povie kam ide a s kým tak nemám problém - a tak isto je to aj opačne.

yorker
13. jún 2013

normálne je ak chce niekto občas vypnút .....ale že celú noc nespíš a čakáš?.....neviem si predstavit,že by som si išla oddychnut od detí na celú noc.....

mamulibabuli
13. jún 2013

Toto normálne určite nie je.(ak sa nebudeme zahaľovať pod rúško ,,dnešnej doby,, v ktorej je to možno bežné) Už pri vstupe do každého šťastného manželstva by si človek mal uvedomiť, že všetko zdieľajú manželia spolu. Áno, je pravda, že nie všetky situácie tomu podliehajú. Píšeš veľmi rozumne. Myslím, že by si to tak určite nechať nemal. Sama som šťastnou manželkou jedného super človeka, s ktorým žijeme v harmonickom manželstve, ktorého základom je práve ,,jednota,,. Samozrejme, chápem a dokážem aj ja aj manžel tolerovať také situácie,kedy sa to nehodí, alebo to skrátka nejde. Ale za všetkým je stále to spomínané -spoločné zdieľanie čo možno najviac spoločných chvíľ. Najdôležitejšia je komunikácia, základom harmónie a úspechu v manželstve je práve ,,zvyk,, rozprávať sa a porozprávať sa o všetkom bezodkladne, proste vymieňať si navzájom to čo vám obom prebieha v mysli. Prajem veľa síl a čo možno najskoršie vyriešenie Tvojej situácie pri množstve prekážok,ktoré nám ,,servíruje,, dnešná doba a jej ,,diktát,,. 🙂

aristka
13. jún 2013

v prvom rade ty musíš vedieť ako to bolo medzi vami predtým a odkedy toto trvá,ja mám skôr pocit,že manželka má syndróm vyhorenia z rodiny a to nielen deti aj ty...čo tomu predchádzali problémy alebo má slabú pomoc v domácnosti z tvojej strany,my ženy vieme o čom hovorím..potom nie je chuť ani ísť z mužom na obed...je rada,že ˇvás chvíľu nevidí...to neznamená,že vás neľúbi,ale je to celkovo vzdor ,výkrik..mám toho plné zuby a rieši to takto...recept ako to dať do poriadku...porozprávaj sa s ňou,odbremeň jutj.povysávaj,povešaj prádlo,zapoj aj deti...zober ich bez mamy von....sú to maličkosti,ktoré veľmi pomôžu,ale na druhej strane žiadaj od nej ,keďže máte rodinu ,kde ide a nie,že ti len zavolá dnes neprídem,ak chce niekam ísť ,musí to byť povedané do očí a aspoň deň vopred,kedy príde je hlúposť sa pýtať...to by nikto z nás,jednoducho si v tom dohodnite pravidlá hry ,lebo je matka a má zodpovednosť a nie slobodná pubertiačka a na margo toho aj ty choď von raz za čas a ona nech varuje deti....a vieš čo ešte funguje,objímanie,príde domov objím ju a povedz ako ti chýbala objímaj ju ako sa ti len dá...dotyk lieči a vráti vás späť na správnu cestu 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ritusuk
13. jún 2013

neviem ako v inych rodinach,ale my si vzdy oznamujeme kam ideme,s kym a ako dlho sa zdrzime.pri odchode sa obaja automaticky pytame 'telefon mas?'.samo,ze sa deju aj necakane stretka,ale tam sa da tiez natukat sms (teda ak to nie je kava,ale obed napr.),je to otazka 10sekund,hlavne ak viem,ze je doma s 3 detmi a caka na mna,to sa vola ucta k druhemu.

nicky182
13. jún 2013

z mojho pohladu je to nromalne...takto sa chova vacsina chlapov v manzelstve, ze nepovie kam ide, s kym atd. a zrazu, ked to urobi zena uz je problem, ci to je normalne ? takze este raz je to normalne, momentalne ma taketo obdobie, ze sa nechce zverovat,jednoducho si chce robit co chce, mozno ju nieco trapi, tak hlada "unik z reality" ...skus si s nou sadnut doma v klude, povedz jej ,ze ju mas rad, ze pri nejs stojis, ze ti na nej zalezi a potom jej povedz, co ta trapi .... toto si treba vydiskutovat a problem bude vyrieseny, drzim palce 🙂

sashabb
13. jún 2013

normálne 😕 😕 😕 nad niektorými príspevkami a škoda že tu nieje aj "nepáči sa mi to". Poniektoré mi prídete ako nesvojprávne. 🙄
Pýtať sa či môžem isť tam alebo onam? A musíte sa aj pýtať či môžete ísť na záchod? 🤐 ach jaj.

evickapooh
13. jún 2013

unahlene rozhodnutie???ved uz je neskoro...to nie je normalne ani od muza a vobec nie od zeny ktora ma deti...,v noci nie je doma??prosim,co chce to znamenat?a kde je, ani nevies?a tebe to nevadi?pre teba je to v norme?a deti sa nepytaju kde je mama??sadnut si a porozpravat sa....ale neviem co to ma zmysel ona by to mala vediet-ked nema 16- co slusi a co nie...mozno ma milence len este to nechce priznat s....hm..neviem...ale nieco mi tu nesedi......

tilly
13. jún 2013

ked ides ty s nou na obed, idete aj s detmi? mozno si chce od deti oddychnut... ked ide sama, tak vie, ze sa postaras a ze deti su v bezpeci, je im dobre, tak sa vie uvolnit... ked idete sami, bez deti, kde su? alebo musite brat vzdy deti? tam by som ja hladala odpoved...

teda u mna je to tak, som rada, ked je muz s detmi... ale rada idem aj s nim len sama, ked su decka u nasich, ale ked maju byt niekde inde, napr. so svokrou, tak radsej nejdem 😅 😀 musim vediet, ze su v poriadku...

s deckami chodievame casto von, ale to je o inom... 😉

sissy27
13. jún 2013

@heros62 som žena a nepríde mi normálne len tak sucho chlapovi oznámiť že idem niekam a nestaraj sa kam a s kým ani dokedy...
a samozrejme si nájdeme čas aj na to, aby sme si raz za čas vyrazili aj spolu...
@sashabb keďže máme aj dieťa, tak si myslím, že dohoda je na mieste, nie že ja si bez slova vyrazím s kamoškami, muž bez slova si vyrazí s kamošmi, lebo veď teda sme svojprávni a robíme si čo chceme a decko nech tiež si robí čo chce vonku na ulici,lebo nikto nie je doma, nie? ... nie je to o pýtaní sa či môžem, ale o tom, či ten druhý nemusí dnes zostať dlhšie v práci, či nemá nejaký program, či má kto kúpiť na zajtra raňajky a podobne...
u nás to funguje obojstranne tak, že ak chcem niekam ísť, tak dám mužovi vopred vedieť, aby zobral dcéru zo školy, postaral sa o ňu aj o domácnosť kým prídem, takisto on ak chce ísť niekam, tak sa normálne dohodneme, nepotrebujeme menný zoznam a presné súradnice a čas, kde a s kým sa bude ten druhý nachádzať, ale teda základné infošky si dáme...

6mia6
13. jún 2013

Ja chodím veľmi často, chlap chodí na turnusy a k ed je doma vyrazam s babami, no vždy sa normálne dohodneme, celý deň sme s deťmi, spolu ich uložíme a ja odchádzam. Manžel spí už s n imi a lebo drieme pri tv. Vždy vie kam a s kým. Návrat je individuálny. No ráno som rea. dy. Nepríde mi fér že od kolegov sa dá zlomiť a s tebou nejde. Mne ked manžel navrhne že ideme na obed večeru alebo len tak na kávu teším sa celý deň a ak je to nečakane som obuta a obblecena za 2 minúty.

euka210
13. jún 2013

je to uplne zvlastne, lebo vecsinou muzi su dlho prec a zena je ta, co caka a nevie kedy sa vrati
je uplne v pohode, ze obcas potrebuje prevetrat, ale ten sposob uz velmi nie. Podla mna je nieco vo vasom vztahu pokazene, lebo pride mi prirodzene sa opytat svojho partnera na zmenu planu. Aka by som bola ja rada, keby ma moj mm sam od seba niekde pozval len tak posediet 🙂
Este mi napada, ze jej povedz, ze styl toho oznamenia sa Ti nepaci a proste co sa Ti no tom nepaci, ze sa Ta taky pristup dotkne, ale popis svoje pocity, nevycitaj a potom daj navrh ako by Ti bolo lepsie, ako inak to ma povedat. Ona si najskor neuvedomuje, ze hovori nieco co sa Ti nepaci. U nas to tak v zaciatkoch fungovalo, ked sa obrusovali hrany a moj mm mi tak taktne povedal, ked sa ho moje jednanie dotklo.

haslerka27
13. jún 2013

obcas zena potrebuje vypadnut niekam posediet,,hlavne ak je na metrskej zavreta doma a stale zaziva ten isty kolotoc- upratat,navarit a pod.spolocensky zivot takejto zeny vacsinou toci okolo materskeho centra😉ja obcas tiez vypadnem na kavu vecer so susedkami,do polnoci som doma....myslim si prepac,ze tvoja zena za sa teba hanbi...nema chut chodit s tebou do verejnosti.zrejme

radlenka
13. jún 2013

Sme v 21.storočí, moderné manželstvo by malo byť chvalabohu partnerstvom s rovnakými právami aj povinnosťami. Ale čo by sa nemalo stať staromódnym, je vzájomná slušnosť. Aj ja si občas vyjdem bez svojich chlapcov von a tiež mi nevadí, keď si von vyjde moja polovička, je to ako duševná očista 🙂 zabavíme sa, uvoľníme a fungujeme spokojne ďalej. Ale štýl, akým to opisuješ ty, je trochu detinský. Ja môjmu poviem, kam idem a tiež ma zaujíma, kam ide on, je to normálne. Tvoja manželka sa správa akoby sa vrátila do doby, keď bola školáčka a odvrávala rodičom. Daj jej najavo, že to jednoducho musí fungovať na inej úrovni, ale bez toho, aby mala pocit, že jej niečo zakazuješ - veď to ani nechceš, nie? A tiež je zvláštne, že tvoje pozvania odmieta - to naozaj všetky? Potom je v tom ešte niečo iné, a na to ti môže odpovedať iba ona.