Zdvihol na mňa ruku. Čo od neho čakať?

zuzkaremiaska
4. sep 2011

Maminky,dnes som večer uspávala a dojčila 13mesačnú dcéru,keď vtom som sa s manželom trošku pohádala. On ku mne pribehol a dvihol na mňa ruku. Nebolo to po prvýkrát. Moja otázka znie: Čo môžem čakať od neho?Myslíte si,že by bol schopný mi jednu ,,vraziť,,? On tvrdil, že áno. Ako mám ďalej postupovať?Nechať to tak?Sú to iba jeho silné slová???? Ďakujem za každú odpoveď a názor.

vejinka
4. sep 2011

ja by som sa zbalila aj deti a sla na par dni k rodicom..ak sa neuvedomi pohrozila by som rozvodom. toto si predsa nemoze dovolit ani zo srandy!!!!

macamac
4. sep 2011

😕 prosím? ako vo vypätej situácii nikdy nehovor nikdy,ale pri dojčení a uspávaní nemá rešpekt? to on je taký "nervák" bežne,alebo mu len praskli nervy? nevie sa ovládať v takej intímnej chvíli,ako je dojčenie? keď dieťa potrebuje kľud? a aj mamina? 😔
neviem,čo môžeš od neho čakať,lebo ho nepoznám 😒 ale toto by ma minimálne "dojalo" 😔

murinka
4. sep 2011

my ked sa s manzelom pohadame tak manzel na mna krici...vtedy sa ho strsane bojim...a neviem si predstavit zeby ma udrel...uz som ho oboznamila s tym ze ak to co len raz spravi tak balim veci a odchadzam k rodicom...nastalo...ak to spravi raz tak to spravi aj druhykrat,tretikrat...moznoze to co bolo vo vasom pripade tak to bolo len v navale zlosti...ale ako pises ze ste sa pohadali "trosku"...co ak pride(ak raz isto pride)ovela vacsia zvada?co potom???

kralicica
4. sep 2011

uf, tak toto je ťažké. určite to nie je len tak. nepíšeš, ako dlho ste spolu, aké to bolo v minulosti, či už také veci boli... ale každý muž, ktorý má takýto prístup k žene, tým prejavuje neúctu. mala by si sa s ním v prvom rade o tom porozprávať a vysvetliť mu, aké dôsledky môže mať jeho správanie. hoci je to zatiaľ len vyhrážanie alebo strašenie, tak takto láska nevyzerá a čokoľvek zlé by si aj ty urobila, toto nie je ani náhodou adekvátna reakcia. sama si musíš rozmyslieť do akej miery to mieniš tolerovať, ja by som nečakala kým ma prvý raz udrie... potom budeš dúfať, že to neurobí 2., 3. krát atď... daj mu jasne najavo, že takto sa k žene nespráva a ak aj on che od teba nejakú úctu a rešpekt, tak nech sa láskavo zmení pre svoje dobro a dobro vášho manželstva a dieťaťa. žiadne dieťa si nezaslúži vyrastať v takýchto podmienkach...

tyta
4. sep 2011

Raz by na mna manzel dvihol ruku, tak od neho idem kade lahsie. Zvlast ked tvrdi, ze by ma dokazal aj udriet. Urcite by som necakala, kym mi zlomi sanku len preto, aby som zistila, ci je toho schopny.

daniela1974
4. sep 2011

boze zeny - prd by ste sa zbalili a hned utiekli od neho a hned sa rozviedli, no jasne.
velice mam rada tieto rady, kazdy je husty od pocitaca.

@zuzkaremiaska
obavam sa, ze raz tu ruku dvihne. Porozpravaj sa s nim ked bude kludny a vysvetli mu velmi velmi vahas a ze asi od neho odides lebo mas strach. Nekonaj skratovo ale musis to ukoncit, pokial nechces skoncit ubita debilom.
Je to sproste hovado, zenu tlct. Nech si udre do chlapa velkeho.

nibiru
4. sep 2011

ak dovolis aby ta udrel raz urobi to aj druhy,treti raz ak nema uctu k tebe nebude mat ani k vasmu dietatu a moze to dopadnut tak ze pri nezvladnutych situaciach sa ujde tebe aj jemu....jasne by som mu dala najavo nech sa uvedomi a zacne chovat normalne inak dovidenia predca nechces aby tvoje dieta trpelo a ak taketo spravanie bude viddiet a brat normalne co myslis ako sa bude v dospelosti chovat k ludom?

damiankad
4. sep 2011

Môj muž by si toto nedovolil..rešpektujeme sa...a nebojím sa ho..nemám prečo..sme rovnocenný a ked sa pohádame..maximálne dám ja jemu facku...ale to takú ľahučkú s úsmevom na tvári..takú na udobrenie...neradi sa hádame...radšej si vymyslíme kompromis... 🙂 a keby niekedy vo veľkom návale zlosti zdvihol na mňa ruku...by som mu povedala že je to prvý a posledný raz ...nebudem žiť predsa v strachu či neublíži mne a môjmu dieťaťu!!
A ked navyše píšeš že to nebolo prvý raz..asi máš z neho strach, však?? Ja by som nedokázala žiť s človekom, ktorého by som sa bála...v živote som dostala jedinú facku ,od môjho bývalého..bez slova som sa vzala a odišla...to stačilo na akékoľvek vysvetlenie...skús sa s ním porozprávať, nech sa kontroluje...že si nezaslúžiš také správanie ..len slabosi bijú ženy!
Neviem či by som sa vzala a odišla...ale skúsila by som sa s ním minimálne porozprávať a nejak ,,citlivo,, mu prehovoriť do duše....

lulu19
4. sep 2011

ja by som sa zbalila a odisla a viac by ma nevidel .ak to dakazal urobit len po malej hadke co potom urobi ked pride na velku hadku potom ta nebude len chciet udriet ale ta aj udrie pri najmensom .a ci to dokaze -dokaze ked to dokazal pri dijdceni co ak to urobi ke budes mat dietatko na rukach .drzim ti velmi palce aby si sa spravne rozhodla .mna taketo spravenie dokaze vytocit lebo zene urobi pre muzou tolko vela a toto si nikdy nezasluzi .

rora
4. sep 2011

My sme sa s priatelom parkrat tak pochytili ze uz som si myslela ze by hadam aj bol schopny mi jednu dat. ale ja som zas taka povaha ze som mu dala jasne najavo ze by som mu to vratila ako by sa len dalo 😅 tak trochu skrotol. no a po hadke som sa zobrala a isla nachvilu k nasim. neviem aku povahu ma tvoja polovicka, ale ja by som mu jasne povedala nech na to ani nepomysli ze by ta udrel, ze by to bola len jeho prehra! 😠 a nech si rozmysli ci mu nervacenie stoji za stratu alebo rozpad rodiny. chlapovi treba dat jasne najavo

eskymacik17
4. sep 2011

ahoj.. zaujala ma tvoja otazka,.. pretoze ja som vzdy tvrdila ze raz ma chlap udrie a spravy to prvy a posledny krat..pretoze sa drzim toho ze spravy to raz a spravy to zas .. nikdy som si nemyslela ze sa mi to ale stane .. az raz som chytila strasny amok na svojho priatela a strasne som vrieskala a zjapala po nom... neviem asi vo mne vrelo vsetko az som mu strelila bez priciny ja .. bolo to ako keby som bola zmyslou zbavena teraz sa na tom smejem al e vtedy asi ani moj priatel nevedel co somnou robit tak mi strelil .. a to bolo asi v tu chvilu najrozumnejsie .. ale na druhy den som sa aj tak zbalila stym ze toto si nemal dovolit ... a odisla som prec k mojej mame a u nej som bola nejaky tyzden .. on mal vypite a to ho neospravedlnuje ale chodil ma odprosujuc cely tyzden .. nechodil do roboty mal neurozu zaludocnu a potom som si aj ja uvedomila ze asi sa v tu noc nedalo ani nic ine sprtavit ako ma ukludnut .. ale k tvojmu priupadu tym ti chcem povedat ze on ma odprosoval a prisahal ze v zivote by to nespravil uz a vie ze este raz a uz ma neuvidi a ani drobca .. a v tvojom pripade je smutne ze on sa este vyhraza ze by bol schopny ta udriet .. asi si ta nevazi tak ako by si urcite mal .. skus sa snim o tom porozpravat .. viem ze je to tazke posudit urcite zvazujes ze mate spolu rodinua co by bolo dalej ale skus mu dat najavo ze by si ta mal vazit a ze nie si taka samozrejmost ako si on mysli ... drzim palce.. pretoze laska je o niecom inom

amadora
4. sep 2011

no... skôr či neskôr to spraví, s tým rátaj. keď na teba dvihol ruku s dieťaťom na rukách, nebude mať k tomu ďaleko. a keď to spraví raz, spraví znova... čo spraviť ti môžu všetci radiť ale to je zbytočné, pretože ty sama vieš čo by si mala spraviť ale otázka je či to dokážeš. každá týraná žena vie že by to mala ukončiť, že by mala utiecť, len málo z nich to ozaj spraví... tak ti len poviem že ti silno silno držím palce nech v sebe nájdeš dosť sily pre seba a hlavne vaše detičky 😒

moncicatko19
4. sep 2011

no ja konkretne som taka povaha ze by som mu to vratila a 100 nasobne.isla by som k rodicom a on b y sa doplazil a prosil aby sme sa vratili....my ked sa pohadame tak prasknu skor nervy mne ako jemu on je taky kludak a po hadke sa zacne smiat a vtiera sa mi a potom sa uz bavyme na nasej hluposti ze sa hadame ako deti ale skus ist k rodicom a ak sa nneuvedomi tak pohroz rozvodom 😠

johi77
4. sep 2011

v prvom rade by som sa nepytala inych, ale hladala odpoved sama v sebe, ty vies ake ine hodnoty ma tvoj muz, ak ziadne a este je agresivny tak je zle, ale ak je inak dobry, stara sa o rodinu, len nezvlada istu situaciu tak sa jej skus vyhybat a on nech pracuje na sebe ked mu za to stojite, vela veci si nesieme este z bruska a z rodiny a tazko sa menia vzorce spravania ale vsetko sa da ked sa chce

pingu1
4. sep 2011

ked "vyhasne"tak sa ho spytaj, ci by to urobil naozaj. keby tvrdil, ze ano, ze nemas ho sprosto povedane srat, tak by som mu povedala, ze taky zivot si nepredstavujes.

ja som mala takeho fotra. hovorieval mi, ze ked bude treba, tak ma zderie aj ked budem mat 50. mojej mame robil monokle jedna radost.
rozviedla sa az po 30 rokoch, po tom, co nam znicil sebavedomie a zivot.
nerob urychlene rozhodnutie, ale pouvazuj, ci ti to za to stoji. mne by to nestalo. ak mas rodinu, ktora ta podpori, tak to bude o to lahsie. poznam babu, ktoru rodina potopila a predsa odisla a nebanuje. je v podnajme s dcerkou a je stastna, ze ju nebije.

hameeda
4. sep 2011

ja by som nepolozila otazku co od neho cakat,,ale skor co si ochotna vydrzat, cakat musis vsetko a od kazdeho,,,skor zalezi na tom ako sa na to pripravis a ako sa k tomu postavis,,myslim ze skor by som to riesila rozhovorom, ani nie na temu ci ta udrie,,alebo ak ta udrie,,,skor na temu preco,,ked to doslo k takemu niecomu ako je nasilie tak niekde musi byt chyba,,to ze je nervak,,alebo podobne veci to su len vyhovorky,,,aj s nervakom sa da prezit pekny zivot bez uderu pokial vies ako na nho,,,skus s nim prebrat temu preco je nespokojny,,co mu vadi,,pridaj k tomu co vadi tebe,,,ale urcite najdi vhodnu dobu na rozhovor,,kedy je odychnuty,,urob pekny vecer napriklad,,,ak ide len o to ze je nervak,,,tak tu nastava otazka co si ochotna urobit ty,,,nastuduj si psychologiu,,,to urcite zaberie 🙂

zlatusik28
4. sep 2011

Ahoj, niekde v druhej témé som čítala od tebe príspevok, čo si písala o manželovi. Keď je taký, ako píšeš, ja by som s ním asi neostala. Veď o čom je potom ten život, keď si neviete povedať milého slova, objať sa a podržať. A o to horšie, keď sa na teba rozmachol... Alebo budeš žiť svoj smutný život ďalej, možno pomôže poradňa, alebo začneš odznova..

andreaka11
4. sep 2011

odid od neho este predtym, ako na teba polozi ruku a potom ti vyvolava a place do telefonu, ze to uz nikdy viac neurobi. to nie je pravda! ked sa k nemu vratis, tym mu len ukazes, aka si slaba a polozi na teba ruku znovu a znovu. poznam to z vlastnej skusenosti! ja som mala to stastie, ze som vtedy zila v zahranici a odisla som od neho spat na sr. nemohol mi tak vyplakavat pod oknami....
ja viem, ze tvoja situacia je ina, ze ste rodina. mozno ho vazne vytaca len nejaka vec, ale neskor to bude viac a viac a ty si pri nom nebudes moct ani "prdnut" ... tak ta bude mat "vycvicenu" ze so strachom budes nanho pozerat, ked sa vrati z prace, ze aku ma naladu..
ak ti muz priznal, ze je schopny polozit na teba ruku (je jedno, ze bol rozzureny, opity, ked ti to priznal), znamena, ze sa nevie kontrolovat v niektorych situaciach, utekaj a nevracaj sa, alebo zostan, mozno ta naozaj nikdy neudrie. je to len na tebe. nahliadni do svojho srdca, do svojej hlavy a ty sama posud, ci ten vztah naozaj je taky, aky chces, alebo si s nim len kvoli dietatu?

pici
4. sep 2011

no podla mna pockas kym ti fakt jednu vytne a potom budes aj tak tam kde si. mas dve deti... atd... je to len na tebe ako dlho to chces a ako dlho to znesies... myslim ze manzel by mal navstivit odbornika...

lucka1987
4. sep 2011

co od neho cakat? ze raz pride den kedy to urobi. neda sa len tak lahko odist od rokmi zabehnuteho zivota, casto krat je to takmer nemozne, kedze su muzi hlavnymi zivitelia rodiny... no ostavat je tiez riziko... takze je zbytocne ti tu pisat ze odid alebo neodid... lebo sama nie som v tej situacii, aj ked som take uz zazila.. nastastie nie na vlastnej kozi.. zial v rodine.
neviem aku cakas odpoved, no sama ju uz urcite vies.

emyly
4. sep 2011

zbežne som čítala všetke príspevky, väčšina tu píšete, že keby to spravil jediný raz, spraví to znova. A pravda to je. Lenže väčšina z vás to nezažila, lebo, ako píšete, sa hneď zbalíte a pôjdete od neho...lenže človek, a zvlášť my ženy, sme "hlúpe", trpíme a slepo veríme že keď povie že nikdy viac, veríme mu, ale málokedy to tak je... mňa keď môj ex prvý krát udrel, bola som už tehu, bolo to na sestrinej svadbe, vtedy som sa rozplakala a on začal odprosovať, skoro na kolenách s plačom tvrdil že už nikdy, nikdy....a predsa sa stalo, a nielen to...
Keď v návale zlosti a hnevu nevie inak ako zaháňať sa, skôr či neskôr ten "políčok" príde, a zvlášť, keď cez zlosť nevníma že jeho žena práve dojčí ☹ ☹

cmulinko
4. sep 2011

Vies preco je matka v ociach dietata dokonala?Lebo maminka ma na vsetko dokonalu odpoved.Nech uz je to akakolvek otazka...sme schopne ju zodpovedat vlastnym detom podla nasho najlepsieho vedomia a svedomia......a sme schopne si odpovedat aj na vlastne otazky......hlavne,ked sa otazky tykaju aj nasich deti.Tvoja otazka bola zodpovedana davno pred tym ako si ju sem uverejnila.Ak to tak nie je ,tak klames samu seba.

katrinka8
4. sep 2011

Ja by som neriesila, co mozem od neho cakat. Navrhla by som mu manzelsku poradnu alebo psychologa. Zrejme nevie ovladat svoje emocie. Avsak to sa na Slovensku "nenosi", tak neviem, ako by reagoval. Ak by nesuhlasil, zvazila by som odchod. Ale to je to, co by som robila ja. Ty musis sama vediet, co je najlepsie pre Teba, Tvoje deti a Tvoje manzelstvo. Drzim paste, nech sa rozhodnes spravne 😉

diid
5. sep 2011

ja poznam pary kde sa navzajom biju, alebo prilozia si. Aj zena muzovi. :-/ taky maju sposob komunikacie.

monika15
5. sep 2011

hmmm, tazko povedat.....
ale podla nasich zakonov, keby si sa prekecla na nejakom urade ze co robi ,uz ta neuvidi......

...........

annaopialova
6. sep 2011

ahoj moze sa stat ze to dvihanie ruky na teba bude u neho ako samozrejmost treba to riesit za horuca lebo potom sa moze stat ze nebude navratu kazda zena a matka maju hodnotu a muzi by nemali na nas zabudat kazdy robime chyby a tie sa neriesia fackou alebo bitkou to dokaze len zbabelec

kepassa
6. sep 2011

ja som ohnivy typ, nemam rada, ked nie je po mojom najma ak si myslim, ze mam pravdu, som prosto dominantna, casto prilievam benzin do ohna ked je uz hadka tak poriadne, prosto nepocujem slovo dost, uz prestan, stacilo a dookola len to svoje...priznavam nie je to spravne a raz sme sa s muzom fajne chytili aj my, boli aj slzy ale nikdy by na mna nezdvihol ruku aj ked uz mal nervy poriadne, myslim, ze tu cesta nevedie, ani ti nemozem radit, ze od neho oddid aj s takou malou dcerkou, urcite by som sa nenechala bit a tyrat a myslim si, ze nie je spravne vsetko trpiet len kvoli tomu aby ostala rodina kompletna ked v nej nie ste stastni, dieta to casom bude citit a vnimat viac a viac. Vsade su problemy, skuste manzelsku poradnu a vydiskutujte si to. Skuste najst nejake riesenie tejto vasej momentalnej zivotnej situacie. Spytaj sa ho preco tak reagoval a preco ti tvrdil, ze by ta naozaj aj udrel a co by robil potom. Ci mu na vas nezalezi ako rodine a na tebe ako matke jeho dietata, kde su jeho hranice...drzim prsty

michelleuk
13. okt 2011

ahoj to musis ty vediet ci by bol toho schopni,ty jedina ho poznas ziadna z nas co tu pise ho nepozna,

minnie55
13. okt 2011

To je veľmi ťažká otázka pre nás, ktoré ho nepoznáme. Ty by si mala vedieť, čoho je schopný. Na mňa by chlap zdvihol ruku len raz...
Presadzovať si svoj názor alebo sa niečoho domáhať násilím, je trápne a úbohé. Taký chlap nestojí ani za zrnko piesku. Neviem si predstaviť, že by som dokázala žiť s niekým, kto by ma bil alebo by som sa bála, že ma udrie. Nejdem ti radiť, že ho máš opustiť, alebo vyhodiť z bytu a podobné veci, to by som si nikdy nedovolila. Viem, že to nie je jednoduché a často to ani nie je možné. Ak by sa také niečo stalo mne, snažila by som sa vyrozprávať človeku, ktorý mi je blízky a požiadala by som ho o radu a možno aj o pomoc. Nikdy, nikdy by som však nedokázala žiť s niekým, koho by som sa bála. Vždy sa nájde riešenie, len niekedy je k nemu kľukatá cesta. Možno by som zvážila aj rozhovor so psychoĺógom, dobrý psychológ vie veľmi pomôsť a poradiť. Držím ti palce, aby si to vyriešila k vlastnej spokojnosti, aby si sa nikdy nemusela báť, že človek, s ktorým si chcela prežiť celý život, je násilník. Veľa šťastia !

atreyu
13. okt 2011

bývalý priateľ na mňa tiež dvihol, udrel ma prvý krát, stoprvý krát, tresol mi hlavu o stenu a pod...do dnes tvrdí, že si za to môžem aj sama pretože som mu dala prvá facku...debil...
a tebe neporadím...dúfam, len, že tvoj chlap je z tých čo výhražky nepotvrdzuje skutkami...poviem ti len toľko, že ak to RAZ spraví, nech je to aj posledný krát... potom utekaj od takého aj s deťmi...
držím prsty