Zbila som dcéru

16. apr 2022

Veľmi sa hanbím a preto to sem dávam anonymne, aby ste nevideli moju hnusnu papuľu 😭
Celý týždeň som v strese, mám nervy, nič nestíham a fakt už nevládzem. Ráno vstávam do roboty o 4, aby som všetko stihla, domov sa vraciam až o pol 3 poobede... S manželom sa neustále na niečom hádame a ja to už fakt nezvládam..... Dlhy máme až po uši a naozaj neviem, že ako prežijeme ďalší mesiac a do toho dcéra stále len škrieka! Dneska ma veľmi vytočila, keď cirkusovala a ešte sa aj o zem hádzala a nie a nie ju ukľudniť, tak mi praskly nervy a strelila som jej tri facky....😭 Je mi to strašné ľúto a zožiera ma to! Nechcem svoje dieťa bit, nechcem jej ubližovať veď je to to najcennejšie, čo mám, ale ja už fakt nevládzem a asi sa zbláznim... Chodím ju v každej minute kontrolovať, objímať a oppravedlnovat sa, ale neviem sa ukľudniť. Som asi fakt zrelá na psychiatriu..

autor
16. apr 2022

Tiež vám zvykli takto prasknúť nervy? Ste za fyzické tresty? Ja teda nie, ale zlyhala som...

kitycat
16. apr 2022

Ja myslim, ze jedna dve po zadku ked sa nevie vpratat do koze este nikoho nezabila. Ale prefckat je trocha moc no

Treba aj pana muza zapojit a nehrat sa na superzenu

zanka777
16. apr 2022

Keď ťa serie manžel práca atď tak dávaj im po papuli a nevybijaj si to na chuderke dcére... ona nemôže za to že tebe praskli nervy !nabudúce čo ju zmlatis a budeš sa tu ľutovať???či čo postupne budú facky už ok lebo už si zvykne tak pritvrdis?!!! choď sa dať dokopy lebo toto nie je normálne!!!

atomiclena
16. apr 2022

Tak to nerob, tvoje dieťa si zapamätá všetky facky tomu ver, to ti píšem ako žena, ktorá mala v rodine ľudí, ktorí sa takto chovali na dennej báze. Vyrastie a bude si niesť so sebou tieto spomienky pripadne ju to poznačí psychicky ako mňa. Pokiaľ to bola iba skratova situácia a ty si si vstúpila do svedomia, áno, potom ta za tri facky do konca života súdiť nebude, ale dávaj si obrovský pozor na to, aby sa to nestalo pravidlom.

tosomja
16. apr 2022

Prefackaj seba, potom muža, potom od teba aj seba, že ste zašli až tak ďaleko, že máte dlhy, že máte nervy a vybijate si to na decku. Áno, každému občas rupnú nervy, ale že by som fackala svoje dieťa, nie!
Zlyhala si.

sintra
16. apr 2022

Vies, na co su taketo situacie dobre? Aby si clovek uvedomil, co nechce. Nikto z nas nie je robot, kazdemu obcas prasknu nervy.

danyelia
16. apr 2022

Ahoj, nie som za fyzické testy, svoje deti milujem, ale áno, aj mne už niekedy praskli nervy a keď ma dcéra strašne vytočila, dostala zopár, ale na zadok - facky nie...

pribinak
16. apr 2022

Vybila si si zlosť a nervy na dieťati. Sama vieš a cítiš, že to nie je v poriadku

atomiclena
16. apr 2022

V opačnom prípade si pripravte s manželom dosť veľa peňazí, lebo pokiaľ s týmto budes pokračovať, tak sa nedoplatite v neskoršom veku psychoterapii a vtedy si môžte aj hlavu o stôl otrieskat, že z čoho je to vaše dieťa psychicky choré. Z tohoto.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zooeynka
16. apr 2022

Nerob z toho vedu. Dieta robilo cirkus, dostalo par faciek, verim ze sa ukludnilo, mozno aj zistilo ze nema robit hystericke vystupy lebo mamicke povolia nervy. Nic svetoborne. Len prosim ta nepocuvaj tuto dokonale matky, ktore v zivote necapli svojmu dietatu, ze si zlyhala a bla bla, najviac mudruju take co maju kopec pomoci od blizkych, su relativne oddychnute a v pohode, take ti tu budu robit sudy. Inak, kolkorocne dieta? Zrejme na to za 20 minut zabudla, tak uz jej to neustalym ospravedlnovanim nepripominaj.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1
16. apr 2022

Je to niekedy na nervy. A kazdej rupnu nervy len kazda reagujeme inak. Jedna to dokaze predychat druha da na rit. Ty si to proste nezvladla a dala facku no. Ak si sa ospravedlnila ides dalej a nabuduce ked rupnu nervy pocitaj a rychlo si spomen ako si sa citila. Daj si vino a zajtra bude dobre.

heleninamama
16. apr 2022

Stalo sa, ospravedlnila si sa, život ide ďalej. A namiesto plazenia sa pred dcérou jej skús primerane vysvetliť v akej situácii ste a čo Ťa trápi. Dieťa nemá byť v rodine modlou, musí vnímať aj realitu, v ktorej žije.

bloger
16. apr 2022

Dôležité je, že si si priznala chybu. Vieš, že si nekonala správne. Dá sa to ale pochopiť. Jednoducho si len človek. Premohli ťa emocie.

gabrielkaa
16. apr 2022

To ze ti je to ľúto a priznávaš, že si spravila chybu tak už to je cesta k náprave. Ako sama vieš a piseš nie je to Ok. Ale to že si to priznávaš je pozitívne. Každý raz zlyhal a spravil chybu. Niekto väčšiu a niekto nie až takú zásadnú. Kedysi boli fyzické tresty Ok s nie je tomu až tak dávno. Ešte ja a moji vrstovníci boli fyzicky trestaní. A nikto to nerozoberal a ani sa nad tým nezamýšľal. Skratka bola to vychovaná metóda. Ja osobne som fyzické tresty niesla zle. Preto svoju dcéru fyzicky netrestanam. Ale ani neodsudzujem keď da niekto jednu jemne na zadok. Ale facky… do 17 boli dosť cez čiaru

danyelia
16. apr 2022

@zanka777 Tak zase až taká ,,chuderka,, dcéra to asi nebola, keď ,,cirkusovala a hádzala sa o zem,, kto vie, čo predtým vyviedla...Facky by som dcére určite nedala, ale zopár na zadok si možno fakt zaslúžila, a ešte keď sa jej mama ospravedlnila, nerobila by som z toho až takú vedu...

zmrzlinka2021
16. apr 2022

@zooeynka lenže dieťa nemôže za jej psychický stav.

zmrzlinka2021
16. apr 2022

Autorka dôležité je, že si sa dcére ospravedlnila. Ries seba, svoju psychiku

luccija
16. apr 2022

Dobre sa vyspi, poplac a porozmýšľaj čo zmeniť, aby si nebola v takom strese

asia83
16. apr 2022

@zooeynka KONEČNE! 👍🏻👏🏻

ivangeline
16. apr 2022

@zmrzlinka2021 ...ale moze za svoje zachvaty xD

aurora33
16. apr 2022

Facka je už moc. Dvakrát som to videla ako švagriná raz vyfackala jednu dcéru o pár rokov druhu a vždy som pri Tom zabudla zatvoriť ústa.
Vidno že ťa to veľmi mrzí, držím palce nech to čím skôr prekonáte obe.

zorkahorka
16. apr 2022

Kazdemu rupnu nervy, aj mne by rupli, kebyze dieta stale pisti a nepomaha, ked mu dohovoris. No tak si jej tresla, co uz. Ospravedlnila si sa, ale aj jej vysvetli, ze si unavena a ze sa ti tiez nepaci, ked pisti.
Som z generacie, ktora zazila fyzicke tresty. Dodnes si niektore pamatam. Vela z nich som dostala zasluzene, niektore nie. Nemuseli byt. Napriek tomu ma v zivote nezlozili. Dolezite je dietatu davat a prejavovat vela lasky.a to ty davas. Si dobrá mama, neboj

autor
16. apr 2022

@atomiclena Bol to len skrat... Nie som za fyzické tresty. Nechcem mať taká matka, čo ju bije. Je mi naozaj ľúto

autor
16. apr 2022

Byť*

autor
16. apr 2022

@zooeynka Má 4 roky

mvagusta
16. apr 2022

Mat take nervy na vsetko,tiez by mi praskli nervy.. nemaju si to odnasat deti,ale uplne si predstavujem tu situaciu:DD sup a uz aj facky leteli ani si nevedela ako,ze. Nevadi,sama citis ze to nebolo dobre,ze mas zdravu sebareflexiu,uvedomila si si co sa stalo a ide sa dalej! Tuto niektore komentare… ach skoda reci,biomatky.. ja ti drzim palce aby ste to s muzom zvladli nejako lepsie snad,aj dlhy,aj prcu aj vsetko okolo. Malá z toho urcite nebude mat traumu na cely zivot a podla mna uz ani nevie co sa stalo:D vela zdaru do zivota

dzulli1980
16. apr 2022

Ja som teda dcére aj miliónkrát povedala, mala to na saláme, tiež dostala ... je pravda, že dieťa by som nebila po hlave, po rukách, nefackala by som ... pár po zadku, keď je dôvod, za mňa OK ...

janulienocka
16. apr 2022

Facky dieťaťu, neexist, to si prehnala. Dať slabo po zadku keď si nedá povedať, ok ale facku nie. Kontroluj sa, aby sa to neopakovalo … 🤷‍♀️❤️