Zažili ste ten pocit, že na vás vlastná rodina kašle?

anika151
8. máj 2015

Ja ano bohuzial ma to trapi uz dlho.Som vzdialena 30 km od mojich rodicov a surodencov ale za ten cas neprisli len ked nieco potrebovali alebo ked mal niekto narodky ,meniny inak by sa za ten cas vobec neukazali.Neviem preco su ku mne taky ved im stale pomozem ked im nieco treba ale stale im zavolam ako sa maju a oni vobec sa neozvu , nepridu.Som stoho smutna lebo mam brata vo Zvolene a za nim chcu ist skor nez kumne.Poradte mi co mam robit vtakej situacii .Dakujem za vase rady.

mihula
8. máj 2015

@anika151 a aky vztah si mla pred tym s rodicmi.S mamou,boli ste si blizke,vedeli ste sa porozpravat,s otcom,vedela si,ze sa na neho mozes kedykolvek spolahnut?S braskom,rozoberali ste prve lasky a zdoverovali ste sa jeden druhemu?Napisala si velmi malo a neviem kde je ten problem.Ja som s mamou,otcom a sestrou musela byt v kontakte,toto neviem posudit.Napis troska viac.

bodka13
8. máj 2015

@anika151 a ty k nim chodiš? rozprávala si sa s nimi o tom ?

alena7070
8. máj 2015

@anika151 ja sa stym nezatazujem moji rodicia byvaju v tej istej dedine ako ja byva tu aj brat sestra vo vedlajsej dedine ku mne nasi pridu raz za rok na vianoce a dost viac nie aj ked som im povedala ze mi to vadi pokrcili plecom a to bolo a je vsetko pritom vidim a viem ako cast chodia ku bratov alebo ku sestre zmierila som sa stym a hotovo uz som to prestala riesit

ivkapon
8. máj 2015

@anika151 toto poznám. U mňa je to rovnaké. Snažím sa o tom nepremýšľať. Treba sa sústrediť na vlastnú rodinu - manžela a deti.

anika151
autor
8. máj 2015

@mihula. Nuz ano napisala som malo idem nato.Ked som bola slobodna tak som sa snimi rozpravala,vzdy som im pomahala .S rodicmi som mala dobry vztah tak isto ako aj so surodencami.S nikym som nemala problem stve ma to ze uz ma nemaju radi a ja im stale volam ze ich mam rada a ze kedy pridu k nam .Posluchala som ich za slobodna na kazde slovo a oni si ma tak odvdacuju.ze ani nepridu pozriet malu vnucku a potom sa cuduju ze ich ani nepozna. Proste ked som zila s rodicmi mali ma ako za ssluzku vsetko so 😝 m robilasama proste som ich na slovo pocuvala.Ja si to vobec nezasluzim som najmladsia ale nemala som sa najlepsie.Ked som sa vydala uz to zacalo vtedy nechceli mi v nicom pomoct.Ked prisli k nam tak ss nedokazali zdrzat dlhsie hned utekali ako keby sme kusali vobec to nechapem .Co si otom myslite?

anika151
autor
8. máj 2015

@ivkapon Viete nedokazem nato nepremyslat ked je to vlastna rodina a kaslu na mna ako keby som bola cudzia co som komu spravila.Cudzi by ma mali radsej a to je pravda .Tazi na to kedze ich mam rada a mama i otec su len jedni inych mat nebudem ked sa pominu.Stale myslim na nich co by robili keby som nebola ja ci by boli spokojny lebo teraz si to tak myslim .

anika151
autor
8. máj 2015

@alena7070 kumne tiez pridu az ked ich fakt oto poziadam oni by sa za ten rok ani dva neukazali.Neviem nechapem som vlastne ich dcera a rodina alebo som ina ako moji surodenci.Asi spravim to co moj brat cp byva vo Zvolene od kedy sa ozenil nikomu ale vobec nikomu sa neozval nepisal len ked niekto mal sviatok inak vobec proste nas nepoznal sa totalne odcudzil od nas a teraz za nim utekaju ako keby ich mal rad tiez jeto blbe s bratovej strany ale jeho aj mojich surodencov maju radsej nez mna fnuuk. Trapi mato nezmierim sa stym zema nemaju radi atak mna to strasne trapi.

anika151
autor
8. máj 2015

@bodka13 viete chodili sme stale kazdy mesiac na vykend k nim ale som pochopila ze nie som u nich vytana spravim to co oni mne prideme a hned aj odijdeme ako oni ked pridu knam viete ako mi je tazko ked sa unas zdrzia len pol hodiny strasne mi je do placu .co mam robit mam im to dat najavo ako oni mne alebo co?hm.je mi stoho na nic z nich stakej rodiny co si nevazia rodinu nedokazem na nich zabudnut trha mi to srdce.

bonaqa2013
8. máj 2015

@anika151 aj my bývame 30 km od svokrovcov. Svokra bola u nás pred viac ako 2 rokmi, my ku nej chodíme asi tak 3-4 krát do roka. Deťom na ich sviatky si ani nevšimne - narod. men. Nič. Keď sa narodila druhá dcéra, tak my sme jej museli ísť ukázať dieťa keď malo asi 5 mes. Tedy nemuseli, ale išli sme, ona aj tak neprejavovala nejaké nadšenie. Ak si myslíte, že svokra má 120 rokov ste na omyle. Je to mladá - krátko po 60 tke, vitálny dôchodkyňa, ktorá chodí ešte na brigády. A najviac ma vie napáliť keď sa ma opýta, koľko majú deti rokov. Všetky vnúčence vie, ale tie naše si ako na potvoru nevie zapamatať. Asi nechce. Ale my to neriešime...

jeennyv
8. máj 2015

@anika151 u nas to mame v inom garde......my chodime to jest ja moja mamka, k babke a dedkovi z jej strany na cely den kazdy piatok, proste sme si to tak sami vsetci od malicka vyhradili, nech sa deje co sa deje, aj ked som uz na vyske vsetci vedia, ze piatok mam od rana, lebo mame aj hafana daddy nas nosi s nim autom ked ide do prace od 8 do 8 vecer len pe babku, dedka prosto rodinu vecer sa vsetci pozbierame a idem sa dom...mamkin brat ten tam pride akurat tak na pol hodku ani to nie, uz nastvany atd...prosto podla mna je to tak, ze stale niekto investuje do vztahu viac.... skus zacat mozno s navstevami ty alebo si urobte aj vy nejaky cas, ze vtedy sme spolu, ale musia chciet obe strany, lebo nikoho nemozes nutit, aby vnimal vztahy a citil to co ty......

henamichal
9. máj 2015

@anika151 Nemyslis,ze maju problem s Tvojim manzelom? Mozno nemaju radi tvojho manzela a predstavovali si ineho zata. Skus im nevolat a mozno po case im dojde ze maju aj dceru.

anika151
autor
9. máj 2015

@henamichal mozno mate pravdu ale ako to zistim ze ho nemaju radi?Skusim sa im neozvat bude to tazke buse mato lakat ale sa premozem.trapi ma ze uznavaju len seba aj druhych surodencov a ja som ako cudzia neviem co sin komu spravila.

anika151
autor
9. máj 2015

Som najmladsia so surodencov.A. ked som. by vala s rodicmi tak som bola unich ako sluzka vzdy ma vyuzivali .som bola nestastna u rodicov stale som robila ja mna uz to nebavilo.s toho vsetkeho som sa sklamala.nedokazu prist ani za rocnu vnucku a potom sa ma pytaju ze ich nepozna a moze ich poznat ked ani necgodia viac su splo svokrovcami nez znimi.Co uz aspon svokrovci ma maju radi aspon si to myslim.Svokrovci nemaju problem prist knam na4jodiny alebo dve a nasi ked pridu tak len pol hodiny mozno ani tolko.Ked ideme na vikend k nasim tak je vsetko ok aspon mi nic nevravia .a. Ked nasa dcera ma hracku na baterky a sa jej vybili tak sme si p ozicali odasich a hned na druhy den prisli do nas

evittam
9. máj 2015

@anika151 Pozri, ja toto neriešim už veeeľmi dlho . Na mňa moja rodina kašlala už od začiatku - teda okrem starých rodičov, ktorí ma aj vychovali. Teraz mám vlastnú rodinu a som šťastná a v pohode. A ja vždy hovorím - "rodinu si nevyberieš, priateľov našťastie áno". 😉 🙂

henamichal
9. máj 2015

@anika151 Zvykli sa po telefone vasi rodicia bavit s vasim manzelom? Vas manzel ma rad vasich rodicov..? Zvykol sa porozpravat s vasim ockom ako muz s muzom? Aka je medzi nimi komunikacia?Pred vasou svadbou sa tesili Vasi rodicia,ze ste si vybrali dobre? Vasa svagrina zo Zvolena asi vie lepsie lichotit vasim rodicom... kto vie.... Zvylki ste rodicom kupovat nieco na ich sviatky,narodky? Oni ako zareaguju? Skuste si odpovedat na tieto otazky.

anika151
autor
9. máj 2015

@evittam presne tak ako pisete ani mna od zaciatku nemali radi brali ma ako za niktosa ze som nula atak vsetko som robila ja a oni ma len buzerovali ze mam znova umyt podlahy riad ,vysavat ,varit atd..na nic rodina cudzi by ma mali radsej a som stastna ze som odisla od takch rodicov ako mam ja ,,Proste mam vlastnu rodinu na ktorej mi velmi zalezi a ich lubim od srdca a nedopustim na nich proste znamenaju pre mna velmi vela a vazim si rodinu nie ako moji rodicia stale my vraveli ze somna nic ze som sa nemala ani narodit nadavali mi co ja znich mam len som mala depky za slobodna teraz nmam novy zivot aj zaciatok bez nich by som bola troska ☹

dankaa78
9. máj 2015

Mas dve moznosti :
zatial ich nekontaktuj..pockaj ci sa Ti ozvu..nevolaj ich vobec
dalsi extrem prid na navstevu ale sama a porozpravaj sa o tom.Nastoj na ich nazore preco sa tak spravaju.

Drzim prsty🙂

anika151
autor
9. máj 2015

@henamichal viete co stale ked mali sviatok alebo meniny narodeniny vianoce vzdy sme prisli k nim lebo ja si ctim mojich rodicov len oni mna nie ..Co robim zle ze ich mam rada idem im uz na nervy alebo vcom je problem ..Ked potrebuju pomoct tak prideme jasne ze nie sama 30km je 30km ale radi chodime k nim na vikend a tak ale oni knam vobec uz dlho sa neozvali...Nasi s mojim manzelom neviem asi dobry vztah lebo ked nieco potrebuju nasi tak hned im ide pomoct a tak...Proste ked telefonuju spolu tak maju obidve strany dobru naladu pochzbujem zeby im vadil a ked nasi vadi tak nech mi to povedia.. no a svgrina zo Zvolena ona ich mala od zaciatku na haku a vobec ale vobec sa im neozvala len ked bol sviatok tak sms napisali ale inak vobec nikdy sa neukazali u rodicov ..Zmenil sa pri nej aj moj brat vobec sa neozve ani mne nie len im nikomu strasne ma to trapi ze to tak je ako to je ..

dankaa78
9. máj 2015

Alebo niekto z rodiny je mozno "donasac" .kto vie...

anika151
autor
9. máj 2015

@dankaa78 Nuz chcem vyskusat neviem ci dokazem to ..Oni sa mi neozvu nikdy pokialja sa im ja neozvem ..Neviem ci to dokazem sa vobec neozvat rozmyslala som ze prideme k nim ale len tak dlho ako oni sa unas zdrzia ci im to bude dobre chcem to tak vyskusat no a o sestre ani nehovorim vychcana ako vzdy zmenila sa tak kam sa vydala ..Proste je zalozena na materialistickych veci a ked napr.nekupim nieco pre jej deti cize krsniata tak my to da fajne pocitit..Skoda ze som jej krstnou pre jej deti lebo toto co ona robi to ziadna ina na svete .My Sme oslavovali rok malej nasej pusinky a moja slavna sestra si zmyslela ze my zavola ze nepride lebo ide nejakemu cudziemu na 50..Ty kokso domna 300volty vosli ze vedela do predu mesiac ze robime oslavu a ona toto trepne vsetko uz som mala vybavene prichystane a to dokonca ona je krstna nasej malej !!atak vtedy som jej povedala na rozum ze ked nepride tak jej krsniatu neidem na prijmanie mala si vybrat bud alebo..Ale na koniec prisla s nervami ale bola unas ticha domacnost proste bola nasrata ze musela prist druhy raz jej ja toto spravim a hotovo nech vie ako som sa citila..A darceky pre nasiu malu katastrofa ja som jej detom stale kupila drahe veci hracky atd..a ona mi kupi solave odrazadlo ach booze ide o ten princit ake das take ocakavas a ona zaraba doma lebo ma kadernictvo a ja som na materskej a nemam skoro nic a dam pre nu aj sposlednych joooj ale mam na nu tazke srdce..

dankaa78
9. máj 2015

rozhodnut sa musis ty.My Ti poradime.Ale to je vsetko🙂V kazdej rodine nieco je ale ty sa predovsetkym sustred na seba a tvoju rodinu.cas vsetko ukaze🙂

anika151
autor
9. máj 2015

@dankaa78 mate pravdu ale je tazke na nich nemysliet ked je to vlastna rodina ..hmm..Kazdy ma chyby ale ked uz ma tak nemaju radi tak nech mi to povedia priamo do oci a nie poza chrbat ..Si myslim ze som uz dost vela cakala a preplakala dni a noci naco to je len mam stoho depky ..Vazim si kazdu jednu radu to je samozrejme ..

majulino
9. máj 2015

@anika151 ja mam to iste. kym som bola skobodna davala som im 3/4 vyplaty doteraz im pomaham a ja ked nieco potrebujem tak sa beda nenizu nechcu. napr. ja chripka manzel zablokovany chrbat volam ci pridu k malemu mal 4m. tak mi povedali nech nas manzel odnesie k nim.... aj mba to boli. k sestre a jej detom sa spravaju inak ako ku mne a mojim detom. dokonca aj na vianoce ha kupim darceky vsetkym a za nich musim ajmanzelovi a detom... neostava ti niv ine iba sa cez to povzniest presrat sa im ponizovat volat ich k vam a telefonovat ako prva. inak sa budes trapit cely zivot. u mna to trvalo vyse 5 r. kym sa zaujala postoj nezaujimatema ani vy. ano obcas ma zamrzi ked vidim aky rozdiel robia pri detoch alebo ked su v meste 20m od bytovky a nepridu alebo pridu a pytaju peniaze ci nieco ine ale nic s tym neurobim

alena7070
9. máj 2015

@anika151 zmieris sa stym a poviem ti ako je to u mna ze mna a moje deti poznaju len vtedy ked im treba pomoct

silvia0201
9. máj 2015

@anika151 vidíš. na teba tvoja rodina kašle a ja zas nepoznám ten pocit, kedy ba som si mohla povedať ,,toto je moja rodina, títo majú o mňa záujem "
som vlk samotár

trudka4
15. máj 2015

Se mnou a s mým manželem moja matka už půl roku nemluví /dnes je to na den přesně půl roku. A to proto, že jsme se konečně vzepřeli jejímu manipulování s náma. Prostě jsme jí narovinu řekli, že už sa nebudeme podřizovat jejímu manipulování a ona to asi nemůže přenést přes srdce.
A to já jsem měla dotedy s mamkou vztah více než dobrý. Ve všem jsme jí s mým manželem pomáhali, úplně ve všem. Ona žije odděleně s mým otcem. Takže pomoct s něčím potřebovala celkem často. Vždy jsme jí rádi s čímkoliv pomohli a to my bydlíme na Slovensku a ona v Česku. A takto se nám odvděčuje.
Je mi to líto hlavně kvůli našim dvěma dětem, které ji často vzpomínají ☹ Trávívali jsme s děckama u ní strašně moc času, minimálně dva víkendy každý měsíc, už jen proto, že žije sama, ale i proto, aby si ona užila vnoučků a oni babičku. Je mi z toho úplně psychicky nanic ....

anika151
autor
15. máj 2015

@trudka4 Je mi luto ze su nasi rodicia aky su vzdy ich budemn mat rada aj ked namna kaslu z vysoka je mi stoho tiez na nic ked potrebujem a oni sa vzdy vyhovoria ze nemozu alebo ze su niiekde a vo pritom nie su ..Je mi tazko na srdci ze ked pridu k nam raz za uhorsky rok a nezdrzia sa ani pol hodiny a uz idu domov lebo bla-bla .-bla.Ako by som kusala ale ja si ich prichod vazim a cenim ze ostanu ale ked vidim ze utekaju odomna nemam chut ani ja ist knim a tak...Nedokazu byt ani s malou vnuckou a potom sa cuduju ze ich nepozna tak bodajby nie ked ani nepridu nic ..

sense
15. máj 2015

ked sa k tebe tak spravaju tak k nim nechod len ked neico potrebuju zvlast ked maju radsej inych surodencov...a tiez by som sa im neozvala...

trudka4
15. máj 2015

@anika151 já mám pořád maminu taky stejně ráda, ale prostě proto, že je moje matka, nemá právo se mnou manipulovat jak se jí zachce.

anika151
autor
15. máj 2015

Neviem ako dalej si predstavuju ale mna to nebavi a najma trapi ..Rozpravala som sa snimi a oni len kivnu plecami a nic nepovedia no mozem s nimi komunikovat ked su taky ?Oni su radi ze sa ma zbavili ked som bola este slobodna ved aj tak som im tam len zavadzala davaju mi to aj najavo ze som nechcena atd..Nebudem to tuna rozpitvavat lebo mi je tazko..I ked podotknem jedno ked som bola slobodna a stratila som pracu cize ma zivili rodicia ale snazila som sa najst rychlo pracu aby som si dovolila nieco kupit a tak som poprosila podotknem poprosila vlastnu mamu aby mi dala peniaze dajme tomu na rifle ked ze som chcela nieco moderne a ona si zapisovala do zapisnika kazdu volovinu co som od nej pytala peniaze ..No mi povedzte je toto normalne vlastna mama a od vlastnej dcery tak to si myslim ze nie som ich ani dcera ked toto robi do teraz zalepi my oci s 5eurom a hned pise do zapisnika kolko jej dlhujem..