Závidím jej a ničí má to

26. sep 2021

Ahojte ..píšem sem na toto fórum prvý krát.. potrebujem sa súrne niekde vyrozprávať a možno aj povzbudiť ukázať smer cestu alebo ja neviem..mám 32 rokov tri deti som vydatá 8 rokov vzala som si muža ktorý ma mladšieho brata ten je tiež ženatý a má 4 ročnú dcéru..a práve on a jeho žena sú dôvodom môjho nešťastia..zožiera má totiž závisť k švagrinej a neviem ako stým bojovať. Ide o to že ona má presne to všetko v živote po čom som ja vždy túžila..má skvelého muza ktorý dobre zarobí pomáha jej a dieťatom aj v domácnosti ona má dobrú prácu akurát si dostávali a skolaudovali menší ale krásny domček každý má svoje auto ich dcérka je veľmi rozkošné a sikovne dieťa jednoducho má život bez starosti jediná jej starosť je či pôjde si dať urobiť obočie alebo mihalnice..Kym ja..To je aj ťažko písať..s mužom sme v podnájme máme troch chlapcovi staršie 6 ročne dvojičky a ročného syna jeden z dvojičiek je autista manžel Je na polovičnom invalidnom dôchodku chodí na brigády ale to nám nestačí nemôžeme si dovoliť nič zpo zaplatení nájmu nám ostané len pár eur na nevyhnutnosti auto sme museli predať ešte pred pandemiou manžel s ničím nepomôže lebo sa neustále sťažuje na zdravotný stavsom sama na všetko a mám pocit že si zaslúžim lepší život..svagrovcom sa vyhýbam Ako sa sa dá lebo neznesim počúvať čo zase idú kúpiť alebo kam pôjdu na dovolenku..kým oni majú nový krásny dom my starý zatuchly byť kým oni majú krásnu záhradu my rozbitý balkón kým oni majú Peniaze na všetko my takmer na nič nemáme..

pribinak
26. sep 2021

Chod k psychologické. Poisťovňa ti preplatí cca 10 sedení.
Keď ste na tom finančne zle, ro najmenšie dieťa by som dala do jaslí a šla by som robiť
Mizes brat rodicak a aj plat, takze sa ti to oplatí.

Ale nerozumiem že keď ste v takejto situáciu prečo ste sa rozhodli pre 3 dieťa?

autor
26. sep 2021

Ja viem že ma odsúdiťe ze sa sťažujem ale jednoducho mám pocit akoby som bola v nejakej pasci..manžel sa po uraze strašne zmenil zrazu jediné čo chce od života je najesť sa a pozerať televízor..nič iné celé dni nerobí..nikam sa neposuvame nemame žiadne ciele..len prežívame..a na druhej strane svagrovci ktorý majú život ako z filmu. Keď vidím ako chodí švagriná oblečená chce sa mi plakať..ja k takých veciach môžem snívať

autor
26. sep 2021

@pribinak v meste kde žijem nemáme jasle..a aj keby boli neviem či by ho vzali keďže je veľmi uplakany

autor
26. sep 2021

@pribinak zlyhala antikoncepcia..a potrat u nás neprichádza do.uvahy

pribinak
26. sep 2021

🤣 zlyhala antikoncepcia, to je fakt zaujímavé

sasa1310
26. sep 2021

však nech ostane doma na invalidnom s malým manžel a ty do práce. Tiež nechápem to tretie dieťa.

pribinak
26. sep 2021

Manžel keď je doma, tak ty nemôžeš ísť na nejakú brigádu? Aby si si aspoň privyrobila?
Inak to že je dieťa veľmi uplakané, nie je prekážka aby nešiel do jaslí.
Tvoji rodičia či svokrovci ho aspoň 2-3 c za týždeň nepostrazia? Aby si mohla ísť aspoň na brigádu?

annamalaga
26. sep 2021

No môžeš ísť do prace , nech chlap s nimi ostane doma. Dopraj švagrinej !!! Ona nemôže zato, že tebe sa nedarí. Vyhýbať sa svagrovcom iba preto, že majú lepší život ako ty je nezmysel. Nič iné nepomôže ako zmeniť myseľ možno lepšiu prácu najst pre teba a ak nebudeš spokojná s chlapom, podnájom si môžeš platiť aj bez neho či ? A dom , dom nieje zárukou toho, že budeš mať šťastný život !!!!! Ak ti ide iba oto.

autor
26. sep 2021

@pribinak on sa o ročné dieťa nepostara .. jednoducho z pracovitého šikovného chlapa ktorého som si vzala je teraz ufrflany večne uboleny lajdak ktorý si nevie ani sám nabrar jesť

sasa1310
26. sep 2021

to je presne ten dôvod, že sa máte tak ako sa máte. Jednoducho na všetko máš odpoved, že sa nedá. No keď sa nedá, tak sa nedá mať ani lepšie.

autor
26. sep 2021

@pribinak svokrovci pracujú obaja a moji rodičia žijú 120 km od nás

pribinak
26. sep 2021

Čo sa mu stalo? Prečo máš na neho nervy? Veď mizno je naozaj uboleny. Veď zas asi sa nezmrzacil schválne

Ja byt tebou, naozaj idem k psychologické. Chápem že si unavená a frustrovaná, ale zas nie je ok ako premyslas

autor
26. sep 2021

@pribinak mám nervy preto lebo do práce ísť nevie ale ak ho zavolajú kamaráti na pivo vtedy mu nič nieje zázrakom

nafka0483
26. sep 2021

Pozri sa, ja sice nemam rada rady typu "mozno je nestastna, mozno maju problemy o ktorych nevies" - teda snazit sa upokojit tym, ze ved urcite nemoze byt u nich vsetko super a ze oni sa urcite nemaju az tak dobre ako sa zda.
Ale poviem ti jedno - aj ja vyzeram na prvy pohlad, ze by mi mnohi zavideli - kde byvam, ako zijem, ze mam uzasneho manzela - a ano, to vsetko je fakt, to je pravda. Co uz ale nikto nevidi, je problemy, ktore mame - nie medzi mnou a manzelom ale v najblizsej rodine. Cim si prechadzame, kolko energie a psychickych aj fyzickyc sil nas to stoji. A poviem ti, velmi si vazim co sme si vybudovali, ako sme sa vypracovali a ako sa teraz mame, ale keby som mala nas dom vymenit za malicky byt ale vyriesit tym tie dane problemy, tak by som to urobila. A na ten dom by sme si zas zacali pomalicky setrit... alebo by sme ho mozno vobec nemali.

Tym nechcem povedat, ze sa mas utesovat, ze urcite maju nejake problemy aj oni, aj ked si myslim, ze kazda rodina nejake problemy ma. Ale chcem ti tym povedat, ze nezavid, skor sa "inspiruj" co z toho by sa pacilo aj tebe a ako by si si to mohla zabezpecit. Sustred sa na to co zavidis najviac - ako sa jej manzel sprava a co robi? Alebo je to hmotne - dom? Alebo lepsi prijem? "Poslusnejsie" deti?
Identifikuj to a potom hladaj sposob ako to mozes mat aj ty.

Manzel moze doma robit plno veci, problem mozno bude skor v jeho povahe a vo vasom vztahu. A tiez v tom preco ste teraz tam kde ste - napr. ze ste v najme a nemate nic vlastne - to chce dlhsiu analyzu, preco, ake mate schopnosti v ramci pracovneho trhu, ako sa uplatnit...

nafka0483
26. sep 2021

No uz medzitym pribudli dalsie komenatare, cize ako som si myslela - ty mas problem s muzom - ten je potrebne najprv riesit.

marryen
26. sep 2021

Vyhľadaj psychológa. Z Tvojich slov cítim, že ho potrebuješ. Musíš zmeniť svoj postoj. Inak to nepôjde. Švagrovci nemožu za to, že Tvoj muž mal úraz. Mám pocit, že si frustrovaná zo života a z toho všetkého okolo. Švaginá si to má zlíznuť? Neblázni....naozaj vyhľadaj pomoc..nieje to žiadna hanba. Držím Ti palce.

autor
26. sep 2021

@nafka0483 závidím hlavne muža ..vzali sme si dvoch bratov ale ona toho úspešného a šikovného gentlmena a ja ufrflaneho lajdackeho začínajúceho alkoholika

annamalaga
26. sep 2021

A muž bol stále takýto alebo bol aj on pracovitý , len po úraze už nieje taký ? Hm ?

zuzanockamt
26. sep 2021

Keď vie ísť manžel s kamošmi na pivo, je schopný sa starať aj o malé dieťa, resp. ísť do práce. Ak nemáte jasle, hľadaj opatrovateľku (staršiu paniu, matku na MD/RD).

sense
26. sep 2021

Ale za to aký je tvoj manžel tvoja švagriná nemôže.... Ani za to ze si si chlapa rozmaznala tak ze si ani s nenalozi...
Vyhľadaj psychológa, a ak chlap dokáže chlast at s chlapmi tak sa dokáže postarať aj o vlastné dieta

nafka0483
26. sep 2021

Muz mal nejaky uraz? A po nom sa takto zmenil, alebo bol taky vlastne vzdy, len si si to tak neuvedomovala?
Urcite je dobre navstivit psychologa, pomoze ti zorientovat sa v tvojich pocitoch a najst sposob ako fungovat dalej.

autor
26. sep 2021

@annamalaga bol iný úplne chcel sa vyrovnať bratovi tak sa snažil po uraze sa prestal snažiť úplne .opustil sa a jediné čo ho zaujíma je teplé jedlo a ovládač. A pivo s kamarátmi

syslik81
26. sep 2021

tak prestan lietat okolo manzela .. ked nepohne prdelou tak nema co doma zadarmo mat sluzku .. domacnost je vas 2 ... rozne dieta v noci uz spi -tak si najdi nocnu zmenu aspon par x do tyzdna a nechaj deti s manzelom .. podla mna by sa aj postaral cz den keby musel .. alebo mu povedz co citis ako sa zmenil etc ... len fnukanim svoj zivot nenapravis... pekne sa da obliect aj zo sekaca da sa pekne upravit aj bez penazi a byt stastnou -na to tiez neportebujes peniaze.. susetred sa na daco pekne v zivote co mas a bud na to pysna

mamutka
26. sep 2021

Tak asi by som v tejto situácii povedala manželovi, že teda očividne potrebujeme zarábať. Teda ja. Jasle nie sú, teda sa on bude celý deň starať o jeho dieťa. Bodka. Ak to neurobí /nedokáže /nechce, tak sa sťahujem s deťmi k rodičom. Neviem ako oni, či ešte pracujú, ale možno tam je izba pre teba a deti, možno tam sú jasle, možno tam je práca pre mladú matku...... Ja by som s hnidou co odmieta starať sa o vlastné dieťa, ale na pivo vie utekať nežila ani deň, keby som aspoň akú takú šancu na únik mala. Švagriná s tým nič nemá. Si mladá, tvoj problém je na nič chlap, to si pozrieš. Vážne sa porozprávajte, keď nič, keď nezačne makať, konaj

pribinak
26. sep 2021

Vieš ale ty si si muža vyberala, za tvoj zlý vyber švagriná nemôže

To chce veľký rozhovor s muzom, keď vie ísť na pivo, vie ísť aj brigádu

dkethe
26. sep 2021

Mrzi ma co zazivas. Verim ti ze je to tazke...
Tiez nie som zastancom toho, aby si na nich hladala chyby, ze mozno pod povrchom maju chmury. Ale co ty vies. Mozno ti ona zavidi tri deti. Alebo inak - najdi si ty u seba to, co ona nema - a bud za to vdacna.

No hlavne je, ze kazdy ma zivot vo svojich rukach. Chod do prace, muzovi povedz na tu mas dieta. Urcite v jeho opatere neumrie.
A V konecnom dosledku, v zdravi aj chorobe neznamena, ze musis zvysok zivota prehnit vedla leniveho invalida s nabehom na alkoholizmus.

zuzanockamt
26. sep 2021

@syslik81 nie každé ročné dieťa v noci spí bez prerušenia 😉, no do práce sa chodiť dá aj tak

nafka0483
26. sep 2021

Aj manzel potrebuje jednoznacne psychologa - a tiez podporu teba ako manzelky. Pravdepodobne je v depresii ked sa prestal snazit, na teba je toho uz vela, ale cim dlhsie to nechate tak, tym to bude horsie. Takze smer psycholog - ak chces, tak najprv sama, ale mali by ste ist obaja. Na teba je toho teraz tiez uz vela, potrebujete odbornu pomoc.

lululucy
26. sep 2021

Kazdy je strojcom svojho stastia. Samozrejme nemozes ovplyvnit to, ze nemas uplne zdrave dieta, ale tie ostatne veci si ovplyvnit vedela. Moja a manzelova priorita po svadbe bola, ze najprv vlastny dom (vlastne byvanie je zaklad) a az potom si zalozime rodinu. Tak sa aj stalo

pribinak
26. sep 2021

@mamutka škoda že autorka nepíše čo mu je? Čo sa mu stalo?