Zatajovanie

64jarka64
16. sep 2024

Keď bola u nás na prázdninách vnučka spomenula,že mamina(moja nevesta)má nové zamestnanie,je ešte malička tak nevedela o akú prácu sa jedná.Prišiel syn tak sa ho pýtam či mi nechce niečo povedať,nevedel o čo sa jedná,tak som mu to objasnila,jediné čo potvrdil bolo,že prácu má,nechcel o tom viac hovoriť.Čo si o tom myslíte?

pribinak
16. sep 2024

@64jarka64 a načo to ty potrebuješ vedieť?

egonsk
16. sep 2024

@64jarka64 ze nechce s tebou o tom rozpravat, lebo pozna nazory, alebo reakcie, na ktore nema chut odpovedat.

juliacenc
16. sep 2024

Ake vztahy, take informacie

smutok20
16. sep 2024

Možno je v skúšobnej dobe a nechce to zakríknuť kým si nie je 100% istá, že tam aj ostane. Myslím si, že je to normálne.

gribka1
16. sep 2024

Čo sa zmení ak tú informáciu budeš mať?

danyelia
16. sep 2024

@64jarka64 Tak je to trochu divné, že s tým robia také tajnosti, no možno na to majú svoje dôvody-napr. je v skúšobnej dobe, nie je si istá, či tam vôbec zostane, má malý plat, nevhodný pracovný čas, zvláštnu náplň práce - možno sa bojí/boja, že to ofrfleš, tak sú radšej ticho 🤷🏼‍♀️

deti95060810
16. sep 2024

jój, tak každý má nejaké tajnosti.
neber to tak tragicky.... možno o pol roka by ti povedali že je v novej práci a sa jej darí - takto ešte nevie čo a ako... veď vieš ako to chodí - zamest. jej môže povedať že nie je spokojný a môže ísť het.

danieli
16. sep 2024

Ze vsetko vyjde najavo, skor ci neskor, ze mi to nestoji za vyzvedanie, ale al by som bola velmi zvedava, zdvihnem telefon a priamo sa opytam nevesty: Ahoj Anicka, tvoja dcerka mi tu vravi p tvojej novej praci, co si si nasla? Hotovo, problem?

gribka1
16. sep 2024

@danieli No ďakujem pekne, keby mi svokra volala a pýtala sa.

mimka1402
16. sep 2024

@64jarka64 ja mam rovnake zmýšľanie ako nevesta, keď o tom budeš vedieť ty a viac ľudí, nevesta má väčší tlak na sebe ostať v práci hoc nebude tam spokojná. Takto, keď je tam a nik o tom nevie, je to na nej ako to vidí a nemá až taký tlak "spoločnosti" byť v práci silou mocou.
Tiež keď som na začiatku niečoho nevravím to svokre, proste max mojej mamine lebo mi je najbližšia keď má priateľ niečo, tak to zas on povie svojej a nevravím to ja mojej mamine. Atď. Občas súkromie je fajn.

mimka1402
16. sep 2024

@danieli Prečo by jej to mala oznamovať? Bolo by iné keby tajili polroka tehotenstvo či niečo vážne, ale toto? To nie je starosť svokry.

sissy27
16. sep 2024

@64jarka64 ked bude chciet, tak ti povie aj sama. Ak nechce, tak asi ma na to dovod a tym dovodom bude pravdepodobne fakt, ze strkas nos aj tam kde nemas.

hankab
16. sep 2024

@64jarka64 ja teda tiez nemam potrebu mojej svokre oznamovat veci ako je zmena prace 🤷🏻‍♀️ nerozumiem ani preco by som mala, a keby tak pchala do vsetkeho nos a este by sa tvarila urazene, ze jej nieco uslo, tak uz duplom.

lindous
16. sep 2024

Asi by som sa zamyslela nad tým, čo ich viedlo k tomu, že robia okolo toho až také tajnosti, že aj na priamu otázku iba vyhýbavá odpoveď a či za tým nie je moje správanie a reakcie

januska12323
16. sep 2024

Myslím, že teba do toho nič nie je.

jankalukasova
16. sep 2024

Stačilo si prečítať jednu vetu: "Prišiel syn tak sa ho pýtam či mi nechce niečo povedať"
To neznie ako úprimný a láskavý záujem. Znie to ako gestapo....Ja by som sa nadšene opýtala:" Počuj Jožko, Maruška má novú robotu? Tak hádam sa jej bude dariť a bude spokojná, pekne ju pozdravuj". Cítiš ten rozdiel?? Tak asi vie, prečo Ti nechce všetko vešať na nos.

viestta
16. sep 2024

Preco potrebujes vediet kde a co robi tvoja nevesta? Niektore svokry by fakt mali humanne utracat den po sobasi ich syna

jankalukasova
16. sep 2024

@viestta a nie je toto tá, čo ju žralo, že nevesta zatvára dvere na spálni? 🤔

babababka
16. sep 2024

Ak si sa slušne pýtala,nevidím v tom problém.Ak syn slušne odpovedal,tiež nevidím v tom problém.

viestta
16. sep 2024

@jankalukasova vidis, aj to moze byt.

juliacenc
16. sep 2024

@jankalukasova 😄👍

hopsas
16. sep 2024

@64jarka64 mne by tiež nenapadlo informovať svokru že mením prácu ..akože nič v zlom len skrátka svokra je asi posledná s kým by som toto riešila

katkati
16. sep 2024

Choré vzťahy. Tajiť pred mamou, kde pracuje manželka? Aj tak sa to raz dozvie od cudzích ľudí a je normálne sa za svoju prácu nehanbiť.

jana0412
16. sep 2024

@viestta 😁

viestta
16. sep 2024

@katkati nuz, ked mas za svokru vegetu, tak radsej vele veci zatajis, pretoze velmi dobre vies co robis lebo ju poznas...

andaluzia12
16. sep 2024

Taktiež nezaťažujeme rodinu zbytočnými informáciami/zmenami… nevedia že manžel ma už pol roka nové zamestnanie, nevesiame im na nos že sme si kúpili ďalšie auto (ktoré potrebujem len ja na presun po meste), nevesiame im na nos že mame nové bicykle (sme cyklisti), že som bola hospitalizovaná v nemocnici… atd, niesu to choré vzťahy, proste nemusia vedieť všetko, hneď všetko riešia, hneď to hovoria zvyšku rodiny …svokra sa do všetkého stará, proste im nič nehovoríme ….@64jarka64 taktiež sa skús zamyslieť …

katkati
16. sep 2024

@viestta Ja toto nepochopím nikdy. Robiť tajnosti z toho, čo sa vlastne sa ani nedá zatajiť. Privysoké ego?

maca1984
16. sep 2024

Pozri si svoje témy ktoré si sem pridala.
Tam nájdeš odpovede prečo ti toto nepovedali.
V jednej z tých tém si odpovedala, že kým sa od teba neodsťahovali, vedela si o nich všetko .
Ty nemusíš vedieť všetko.
Sú to dospelí, samostatní ľudia čo majú svoju rodinu, svoj život.
Nebuď ako stíhačka.
Ja ani svojej mame nevešiam všetko na nos, a už vôbec nie svokre.

svetlonos
16. sep 2024

@katkati
no ale ved čítaj tu svokrinu reakciu a otázka na syna - nechceš mi niečo povedať? Viel si v živom prenose predstavit ten podtón k tomu. Treba sa skôr pani svokre zamyslieť, prečo sa nebavia o takýchto veciach. Ale sú ľudia bez sebareflexie, tam škoda čokoľvek vysvetľovať. Toto bude presne ten prípad, keď dokonca vlastný syn neodpovie uplne priamo na je otázku.
To už je na zdvihnuty prst!

viestta
16. sep 2024

@katkati nie, vobec to nemusi byt privysoke ego. Povies A, svokra chce vediet aj B, ked nevie, dobiedza, riesi, vyzveda, vypytuje sa, zacinaju jej otazky byt prinajmensom obtazujuce ked nie rovno otravne. Ak sa to zopakuje pri kazdej veci co sa ti v zivote stane, tak radsej jej nic nepovies, aby si mala od takych otazok pokoj. Niektorym ludom nestaci povedat Mama, Zuzka nastupila do novej prace. Ona zacne vyzvedat, kde, co, ako, preco... Poucis sa na vlastnych chybach a nabuduce sa radsej vyhnes neprijemnemu rozhovoru. Pani trpi syndromom prazdneho hniezda, podla jej ostatnych tem je flrustrovana z toho, ze uz nevie o svojich detoch vsetko, lebo predtym vsetko vedela (aspon si to mysli). No jednoducho niektori ludia su sami dovodom svojich problemov, aj tych co maju s dospelymi detmi. Po tom co som pozrela ostatne temy co zadala, tak sa necudujem ani jej detom, ani nevestam a zatovi. Pani nema ine zajumy len deti, bez deti v dome si pripada zbytocna, ma pocit, ze ju jej deti vylucili zo zivota. Nema nijake zaujmy len deti a bez nich je zufala. A este ich aj citovo vydiera "lebo ona im obetovala vsetko" a oni si ziju svoj zivot bez nej. Takze u nevesty by som vysoke ego nepredpovedala, skor to, ze ma svojej do vsetkeho sa starajucej svokry plne zuby a radsej sa vyhyba pripadnym neprijemnym situaciam. Tak ako jej syn.