Zákerná svokra

9. feb 2023

Takáto je moja svokra
Máme s mužom pol ročné dieťa
Jeho brat so ženou mať deti nikdy nebudú lebo nemôžu. Svokra ju ohovárala aj predomnou a všetky súkromné veci spojené s umelým oplodnenim a vždy na ňu naráža, že kvôli nej nebude mať vnúčatá a že jej syn čo si to našiel za jalovicu. Keď bola s ňou svokra,tak ohovárala mňa a to aj vtedy,keď som bola v pôrodnici.
My teda dieťa máme a svokra ho začala núkať im. Že či by si ho nemohli zobrať k ním na víkend,nech je aj viac s nimi. To som ale odmietla. Ofučala sa jedna aj druhá.
Môj muž išiel k bratovi niečo pomáhať a ja som bola doma, prišla k nám svokra a že si má vziať aj mimino, že muz bude pomáhať a tá bratova žena že mu bude s dieťaťom... To som sa rázne ohradila, že neexist, to čo je aby za mňa rozhodovala ona. Samozrejme hneď hádka a svokra do mňa a môj muž taký sprostý mamička je pre neho boh, držal hubu a ešte ja som zlá, že im nedoprajem.
Nakoniec som sa z bytu vysťahovala a požiadala som o rozvod.
Raz čo som stretla bývalú kolegyňu mojej svokry, tak tá mi zradila, že vraj mám v skriniach neporiadok. Z toho mi vyplýva, že keď som bola v pôrodnici,tak sa nám hrabala v skriniach. Otrasná osoba

lauriik
9. feb 2023

A otazka znie?

autor
9. feb 2023

@lauriik to je vyrozpravanie, žiaľ

luccija
9. feb 2023

Ok to je svokra...a čo muž?nestal za to, aby ste žili spolu?

katkami123
9. feb 2023

Tak tu nemáš za čím ľutovať. Dieťa je vase, nie ich, nechápem akým pravom ho ide im núkať, keď nemôžu mať, stále si môžu adoptovať. To nie je neživá vec ani jej majetok. Manzel tiež nebude v poriadku, keď súhlasí s takýmto chorý jednaním a dôležitejšia je stara protivná baba ako jeho vlastne dieťa a jeho city. Neviem si predstaviť, aby mi niekto zobral novorodenca, ktorý ma byt pri matke, niekam preč odo mna na víkend. Čistý blazinec.

ls56
9. feb 2023

No je to čúza,ta tvoja svokra a ty si dobre urobila. Ak nie je manzel ochotny si ta zastat, tak nie je o com.

autor
9. feb 2023

@luccija stál, ale nebudem s niekým, kto si nevie obrániť svoju manželku. Bolo xy ďalších situácii, týmto to len vygradovalo

katkami123
9. feb 2023

Si ty tá zlá, že im nedopraješ čo? Ty si na ňu nechodila rozpravat, že je jalova. Čo jej máš dopriať? Svoje dieťa? V detskom domove ich je až až a škoda, že na ne sa nik takto nejde trhať. Tvoje dieťa rodičov má.

autor
9. feb 2023

@katkami123 že prečo by dieťa nemohlo ísť k ním na noc, vraj takému bábätku je jedno kde spí 🤣

katkami123
9. feb 2023

A tvoj manzel má rád svoje dieťa? Lebo ja si neviem predstaviť, aby môj muž súhlasil s tým, žeby nám niekto bábätko zobral preč na víkend. Kks, rodina-nerodina, všetkých by hneď dal do pozoru. To láska k matke je u tvojho muza silnejšia ako k vlastnému dieťaťu a len tak ho niekomu strčí, len aby dobre bolo? Čo tam po ňom, ze bude vystresované pri neznámych ľuďoch a v neznámom prostredí, ktorí ani nevedia ako sa o dieta postarať? To čo si z tvojho dieťaťa idu robiť pokusneho králika pre neplodné pary teraz? A on, to je čo za blbca, ze toto hneď nezatrhol?

autor
9. feb 2023

@katkami123 pretože to vymyslela jeho mama a tak si myslí, že je to ok, lebo veď ona by nikdy nechcela zle vnúčaťu

janinah
9. feb 2023

Je ti jasné,že otec má na dieťa rovnaké právo a teda že u svokry aj švagrinej bude či sa ti to páci alebo nie? a to dokonca bez tvojej prítomnosti? Mne príde,že si dosť hrrr ...kvôli tomu by som sa nerozvádzala,nie tak rýchlo...

katkami123
9. feb 2023

Tak bábätka v prvom rade v noci toho veľa nepospia. Ale on bude trulo, ktorý očividne nemá ani šajnu. Novorodencom sa ešte strieda deň a noc a väčšinou sa budia každé 3hodiny. Môže on vedieť ako ho oni utísia? Dieťa je zvyknuté už z bruška na tvoj hlas, tvoju vôňu, ty si jeho istota. Nie nejaka švagriná. On bude blbec asi po mamke.

katkami123
9. feb 2023

@janinah
Otec ma právo a nie nejaka švagriná na jej dieťa. Nech robí buddyho v detskom domove a nekradne druhým deti.

ninusa221
9. feb 2023

Tak ale to že je pre neho matka ako boh si si mohla všimnúť aj pred svadbou nie ? Akože je to riadny extrém čo spravila aj tá moja ma ohovára ale zas nestará sa do nás tak to ignorujem.

janinah
9. feb 2023

@katkami123 mne to vysvetľovať nemusíš...už vidím ako ten otec čumí s dieťaťom sám doma,jasné,že to dieťa v jeho čase bude pri tých ľudoch,kvôli ktorým tu ide byť rozvod

janetinka27
9. feb 2023

tak je to neprijemna situacia, urcite male dieta nenabalim len tak, lebo stoja pri dverach a cakaju. najprv by som sa poradila s manzelom, ako to budeme robievat, vyjadrili by sme obaja nazor a museli by sme hladat dohodu.
matka aj otec sa musia dohodnut spolocne, zas nemoze rozkazovat iba jeden, to je pravda, ale v tejto opisovanej situacii by som povedala, ze o tomto sa musime dohodnut my dvaja a ak budeme suhlasit, tak nabuduce moze ist dieta k nim.

autor
9. feb 2023

@janinah však nech je, stretávanie im nikto nezakazuje, ale prečo by k ním malo chodiť na noc ? A keďže tatko nevie mame povedať nie, tak smola pre neho, že s dieťaťom nebude a okradne sa o čas ak ho dá k ním na vartu.

katkami123
9. feb 2023

@janinah
Môže si upraviť stretávanie. Na druhej strane, čo s takým blbcom, ktorý vlastne dieťa odsunie. Keď raz otec nemá otcovské city, čo s ním? Ešteže tie ku mamičke mu ostali. Ozajstný otec by toto nikdy nedovolil.

livuska124
9. feb 2023

@janinah ja rozumiem, ako to myslíš, ale dieťa má len 6 mesiacov a chcú ho na noc. Nie v mužovej prítomnosti, ale len švagriná s mužom... ešte by som pochopila také 4-5-6 a viac ročné, že by chceli na noc, keďže nemajú vlastné deti, ani by som nebola proti (ak by s tým dieťa súhlasilo) ale brať od matky polročné bábätko? Na hlavu požiadavka.

amelie2017
9. feb 2023

A co si akoze vyriesila tym rozvodom? Teraz bude muz mavat dieta cez vikendy, neskor mozno aj striedavku a bude ho moct odkladat, kde jeho mamicke napadne.
Najprv ste sa mali porozpravat ako normalni dospeli ludia, potom svokre vysvetlit, ze babatko je este malicke a ze mu je najlepsie pri rodicoch. Ze ked podrastie, moze ist na vikend ku starkym, ku strykovi. Neboj, casom by si to aj ty urcite ocenila, keby ste si s muzom chceli urobit pelny vikend.

katkami123
9. feb 2023

@janetinka27
Ty by si dala parmesačné bábätko niekomu na noc? Pochopím 5-rocne dieťa. Ale malé bábätko? Ufff

autor
9. feb 2023

@amelie2017 ja som vo svojom byte ktorý som mala pred svadbou. Ak chce môže prísť bývať sem ku mne. Ale ostatní sem majú zákaz

janinah
9. feb 2023

Ja viem čítať...
@livuska124
ale autorka jedná zbrklo a nič tým nevyrieši.Dieťa si "ubránila",na noc tam nešlo ani nijako inak bez nej,len akosi nedomyslela ako budú všetci zúčastnení žiť dalej a ako to poznačí dieťa,že nebude vyrastať v uplnej rodine .Nemyslím,že toto je výhra.

amelie2017
9. feb 2023

Podala si o rozvod, ale ak chce, moze ist byvat ku tebe. Moc to nedava vyznam.
A pred tym ste byvali v akom byte? V muzovom, vo vasom spolocnom, s jeho rodicmi?

autor
9. feb 2023

@janinah on s nami chce byť, ale bude musieť pristúpiť na moje podmienky, to bolo posledné polienko do ohňa.
Pred tým sme bývali v našom spoločnom byte..

biaa
9. feb 2023

Ja by som takú svokru poslala k certu normálne bez hanby jej to pekne chrstnut do oci že o tom ohováranie vies či je so sebou spokojna a môže v klude spavat 🙂 pekne nech sa stara zena zamyslí ako sa chová a že ak sa jej nepaci vidiet ju nepotrebujes

livuska124
9. feb 2023

@janinah s tým súhlasím

autor
9. feb 2023

Zľakol sa rozvodu. Ak si neuprace mamu a neprestrihne pupočnú šnúru, tak odmietam si kaziť život s takým mamičkarom

biaa
9. feb 2023

@janetinka27 toez by som take male dieťa nedávala na noc a už vôbec nie že si svokra zmyslela😀 to že nemôžu mat v rodine další deti je síce smutne ale čo im má teraz davat dieťa na pôžičku akože?

autor
9. feb 2023

Hrabala sa nám v skriniach a navyše to vešala cudzím na nos, poznajú ma ľudia zo sídliska a teraz ako vyzerám,keď ma stretnú vonku
Vyzerám ako nevychovany neporiadny človek
Takú mienku o mne vytvorila a muž to ani neriešil