Zákerná svokra

17. jan 2023

Ahojte, prišla som sa sem vyrozprávať, lebo už fakt nevládzem.
S mužom sme spolu 7 rokov, máme malú dcéru a muž má ešte jedno dieťa z predošlého vzťahu. S matkou dieťaťa sa rozišli keď dieťa malo pár mesiacov, nebola som príčina. S jeho dcérou mám super vzťah, snažím sa jej veľa venovať keď sme s ňou, nechcem aby sa cítila odstrčená. Problém je moja svokra. Našťastie pri s ňou nebývame, no býva blízko. Pred mužom sa tvári, ako ma strašne má rada a pritom mi robí všetko napriek. Absolútne nerešpektuje čo poviem, dokonca mi to príde ako keby čakala na príležitosť až môže urobiť zle. Napr. Poviem "Deti, cukríky budeme papať až keď spapáme obed ", do sekundy priletí, strčí im cukríky a povie "no a čo, aj moje deti jedávali cukríky pred obedom ". Keď sme mali mať svadbu, tak sa nás opýtala, či si z nej robíme pi**, potom že ona má nedá ani cent lebo aj tak sa za rok rozvedieme a potom že ona prispeje, ale musí tam byť XY ľudí ktorých chcela pozvať (ja som chcela malú svadbu, tak pozvala 70 ľudí!) s tým, že vydierala že neprídu ak tam niekto z nich nebude. Nerešpektuje ani to, keď je chorá a neželám si aby k nám taká chodila na návštevu, pretože deti večne ochorejú. Nerešpektovala to ani keď moja dcéra mala pár mesiacov, ževraj aby mala imunitu. Okrem toho keď mala mesiac tak mala koliky a reflux, veľmi často plakávala. Svorka jej poza môj chrbát namočila cumlík do alkoholu a potom sa mi s tým prišla pochváliť, načo moja dcéra okamžite vyhodila celý obsah žalúdka. Taktiež keď sa neskôr snažila dávať do úst rôzne špinavé predmety ktoré som jej vzala, tak ten predmet zobrala a strčila jej ho späť do rúk, že ved imunita (boli to veci ako napr kameň zo zeme). Samozrejme som hneď zasiahla, a to som si vždy vypočula ako preháňam, ako je moje dieťa úbožiatko a nebude mať pri mne nič zo života.. môj muž je ňou žiaľ zmanipulovaný, pretože pred ním sa snaží správať neskutočne milučko a tieto veci robí vždy, keď tam muž nie je. Potom keď sa s ním o tom rozprávam tak sa to s ňou snaží riešiť, no vždy to dopadne tak, že sa zatvári na úbožiatko- to tak nebolo, to bolo zo srandy, chcela som iba pomôcť a podobne.. keď sa to s ňou snažím riešiť ja tak mi dá pekne pocítiť, ako v paži ma má, nakoľko mi napr v polke vety skočí do reči alebo len tak odíde a ide robiť niečo iné akože ignoruje, proste ako malé trucujúce decko. Alebo sa tvári že áno pochopila som a vzápätí urobí to isté. Poraďte mi čo by ste robili na mojom mieste. Na návštevu sa dotrepe večne bez ohlásenia, mužovi volá niekoľko krát denne, dokonca aj mojej mame vyvoláva a snaží sa ju manipulovať v rôznych veciach.

deti95060810
17. jan 2023

zamknúť dvere na tri zámky a pred bránou vykopať bágrom hlbokú jamu...😉

autor
17. jan 2023

Ešte aby som to upresnila čo sa svadby týka, my sme od nej nechceli ani cent, vôbec sme nechceli aby niekto prispieval. S takými sprostými rečami chodila sama od seba ako keby jej niekto chcel vykradnúť úspory.

tykat
17. jan 2023

“… S matkou dieťaťa sa rozišli keď dieťa malo pár mesiacov, nebola som príčina…” podla toho co pises by som sa stavila ze kvoli svokre.

autor
17. jan 2023

@tykat je to možné, moja svokra v začiatkoch môjho vzťahu s mužom sa hrala na strašnú kamarátku a "zverovala" sa mi ako jej tá jeho ex zničila život, doubližovala im a podobne.. akože áno, jeho ex je mimo, ale moja svokra tiež nie je úplný anjelik, každá minca má dve strany. Potom po svadbe sa začala jeho ex tlačiť do zadku, vypisovať jej úbohé komentáre pod každú fotku a posielala jej veci -oblečenie, hračky ktoré ja som kúpila mužovej dcére a mali sme dohodu, že ostanú u nás aby potom mala u nás v čom chodiť oblečená a s čím sa hrať. Samozrejme, dieťa išlo domov, prišla svokra, doniesla hračky kľudne si zober srdiečko, ja som jej to z ruky samozrejme nevytrhla, oblečenie jej dala koľkokrát nenapadne do tašky a potom som to zistila. 🤷‍♀️ samozrejme keď niečo kúpila ona, Boh to chráň.. mojej dcére nekúpila nikdy nič, lebo tá vraj nič nepotrebuje a moji rodičia jej predsa kúpia

zmrzlinka2021
17. jan 2023

@deti95060810 a do jamy krokodíla 😂

teleskop
17. jan 2023

Tak toto je diagnóza obetovala by som pár peňazí aby mi odborník dal na ňu návod...nezávidím.

kristinka92
17. jan 2023

wow dieťaťu namočit dudel do alkoholu- to malo pomôcť akože k čomu? aby sa nebodaj priotrávilo? veď mesačnému dieťaťu stačí veľmi malo a môže byt nešťastie na svete, prepáč ale po tomto incidente by vyletela svokra prednými dverami. čo vtedy nato povedal muž? to je akože normálne? ani zo srandy by jej to neprešlo. dotrepat sa chorá k mesačnú dieťaťu že “na imunitu”? to naozaj? myslím že ty si sa snažila až až, u mna by letela veľmi rýchlo, ja by som taká tolerantná teda nebola

autor
17. jan 2023

@kristinka92 to ju malo vraj skľudniť nech už "nevreští ". Chúďa malé síce nevrešťalo, ale kukalo okolo seba ako keby nevedelo o svete, proste alkohol.. potom sa chvíli povracala a samozrejme vrieskala ešte viac. Vtedy som jej neuveriteľne vyčistila žalúdok, s tým, že odvtedy s ňou nebola sama ani minútu. Nepomohlo, aj tak si ide svoje. Detičky môžu jesť celý deň iba sladkosti, lebo jej detičky mohli, detičky môžu chodiť spávať o jednej ráno ( vo veku 3 roky +) lebo jej detičky mohli, detičky si nemusia umývať zuby, lebo jej detičky si nemuseli.. môžem menovať do rána. Keby mi to iba hovorí, prežijem, lenže ona ide priamo za deťmi a povie im napr " kľudne si daj tie cukríky srdiečko aj tato také papal ", "keď nechceš si neumývaj tie zúbky láska" a podobne.

nnnuuunnn
17. jan 2023

Joooj niektoré tie staré ochechule sú ozaj je.nuté. Máš to ťažké dievča.

autor
17. jan 2023

@kristinka92 a muž? Údajne jej vynadal a o pár mesiacov prišiel s tým, že veď kedysi aj ženy v tehotenstve pili alkohol a nič sa im nestalo, že čo to furt spomínam.. spomínam to vždy keď mamička chce byť sama s mojou dcérou a ja to nechcem dovoliť. Takže očividne ho zmanipulovala, že ona to vlastne myslela dobre a myslela si že je to predsa úplne ok

lauriinkaa
17. jan 2023

Toto je typ svokry ,,pre môjho syna nie je žiadna iná žena dobrá, okrem mňa" a Tvoj manžel je hlúpy, že Ti neverí, resp. nevidí, že je manipulátorka. Veľmi blízka osoba má tiež takú svokru, akurát, že jej manžel sa našťastie spamätal a už dokáže svojej matke akokoľvek odporovať a zastávať si svoju manželku.

brendaa
17. jan 2023

Mám jednu odpoveď a to keďže si s nou nerozumieš, povedz svojmu mužovi, ze jeho mama moze prísť k vám na návštevu iba vtedy keď bude on doma tiež...
Ked to nebude on tvoj muž akceptovať je zo uz o inom... On je ten co musí urobiť poriadok, má si vidieť vidieť vás ... Vy ste jeho rodina.
Bodka...

danica2711
17. jan 2023

fuuuha, dievča, tak to ti nezávidím. Najhoršie je, že muž nestojí na tvojej strane... Za tejto konštelácie by som asi (po dôkladnej a veľmi dôraznej debate s mužom) trvala na pravidle, aby svokra k nám chodila jedine vtedy, keď je muž doma. Zabiješ dve muchy jednou ranou, jednak keď sa ona pred ním hrá na chrumkavú, bude menej konfliktov a jednak, ona to dlho nevydrží, vráti sa k svojim excesom aj pred ním, tak sa mu aspoň (dúfam!) otvoria časom oči... Držím ti palce

kristinka92
17. jan 2023

odkedy ma alkohol pomôcť dieťaťu aby neplakalo? to ho chcela úmyselne opiť?? naozaj? strašne by som jej vyhubovala, ale že strašne. za podobne sprosté poznámky by som jej uštedrila zakaždým podobne sprostu poznamku “zlatko mi si budeme umyvat zúbky lebo ich nechceme mat take pokazené a rapavé ako babička”, nech sa aj urazí, aspoň budeš mat od takej zákernej ženskej pokoj

kristinka92
17. jan 2023

@kristinka92 *my pardon, autocorrect mobilu

kristinka92
17. jan 2023

prepáč ale toto nie je argument- že ženy pili počas tehotenstva? akože kedy? pred sto dvesto rokmi? :D odvtedy sa doba trosku zmenila či nie? kedysi ženy ani nepracovali a boli len doma s detmi, ideme dodržiavať teda to iste aby to bolo fér argument?

autor
17. jan 2023

@danica2711 ona k nám chodí na návštevy aj keď je muž doma, ibaže vždy vyčká na chvíľu, keď si niekam odbehne. Proste vychcaná

autor
17. jan 2023

@kristinka92 ja som mu tiež povedala, že kedysi ľudia umierali na choroby ktoré on dnes vyleží za 3 dni, takže je doba chvalabohu inde. Ona keď ho zmanipuluje je vždy taký "osprostený " až zíram, že čo trepe. Napr. Keď som s ním riešila aby nedávala domov tej jeho dcére veci ktoré ja som jej kúpila lebo potom tu nič nemá a kupujeme zas (mama jej nič nedáva hoci je povinná) tak najskôr so mnou strašne súhlasil a tiež mu to hrozne vadilo a keď prišiel po tom, čo to s ňou riešil tak zadrel že " načo jej to kupuješ keď si to nemôže vziať domov " .. no napríklad na to aby u nás nesedela celý čas v jedných veciach alebo omotaná v uteráku 🤷‍♀️

kristinka92
17. jan 2023

asi by nebolo odveci sa na tie veci vykašľať, nekúpiť jej nič, keď na truc ich nabaľuje k matke a keď naozaj dojde k tomu že dcéra bude musieť sedieť v uteraku tak sa muž snáď spamätá, nechala by som to celé v jeho réžii aby jej išiel kúpiť veci, keď ich zase zabalia a pôjdu k matke, tak odznova…. ver mi ze chlapa toto baviť nebude a tretíkrát to už bude vadiť aj jemu 🙂

danica2711
17. jan 2023

ja som myslela striktne IBA vtedy, keď je muž doma

alexnina777
17. jan 2023

Prosím Ťa, čo Ti bráni s ňou zoči - voči urobiť poriadky keď to muž neni schopný kvoli Tebe urobiť? povedať jej kde je hranica, a tú neprekročí ..ten alkohol na dudli by bola posledná kvapka u mňa a návštevy by skončili..sladkosti a imunitu nech si aplikuje inde , to je katastrofa..ale ona má inú úchylku a to vytočiť Teba do biela a zjavne jej to dosť dosť robí dobre..nikdy by tú hranicu ktorú jej vyznačíš nesmela prekročiť..a vobec by som už v Tvojom štádiu nepotrebovala na obranu muža..

autor
17. jan 2023

@kristinka92 veci už nekupujem, mamička ale vyžobre od susediek pre malú, pretože my jej chudiatku nekúpime, tak sme za debilov a muž šťastný, aká je maminka ochotná 🤦‍♀️

autor
17. jan 2023

@alexnina777 lenže ja keď jej začnem niečo hovoriť, tak sa napr zdvihne a ide niekomu zavolať, skočí mi do reči a začne trepať o niečom inom.. alebo sa tvári že to pochopila a hneď pri najbližšej príležitosti urobí to isté. Proste všetky nadávky sveta mi na ňu nestačia keď si to predstavím

lyci
17. jan 2023

no musis byt tvrdsia. da dietatu cukrik, prides a vezmes mu ho. pride chora, vyhodis ju z domu. nech pride, ked bude zdrava. a muzovej dcere povies, ze toto si teraz nevezme a hotovo. ked vies, ze robi veci poza chrbat, tak si daj na ne pozor, prekontroluj tasku, s ktorou mala odchadza. stale jej ustupujes, rozpravat sa s nou neda, muz ta nepodpori. moc v tejto situacii nenavymyslas

katkine_terapie
17. jan 2023

Autorka: "(mama jej nič nedáva hoci je povinná)", toto nie je celkom pravda. Mama nie je povinna jej zabalit k vam nic, pokojne ju moze poslat v tom co ma na sebe. Otec je povinny zabezpecit u seba podmienky pre dieta. Co sa tyka svokry, to je naozaj vysoky level toxicity a tu pomoze, ked uz sa s nou neda odstríhnut kontakt, tak sa stretavat iba v pritomnosti muza. Ked pride mimo toho casu, neotvoris. Zaklad neostavat s nou osamote a nenechavat pri nej deti bez dozoru ani na minutu.

autor
17. jan 2023

@katkine_terapie je, v súdnom rozhodnutí má uvedené, že je povinná ju riadne pripraviť na stretnutie s otcom. Takže je povinná jej pobaliť aj oblečenie, pýtala som sa právnika, keďže sa s ňou súdime.

autor
17. jan 2023

@katkine_terapie ale o to nejde, veď nech jej nedáva keď jej to nevadí, ja nemám problém nakúpiť jej oblečenie a hračky, kľudne.. lenže nebudem to robiť keď to svokra ktorú to nestálo ani euro rozdáva

alexnina777
17. jan 2023

aha, tak je este aj prefíkaná.. v tom pripade to potrebuje dostať čierne na bielom..napíš
si pravidlá buď na papier , alebo jej pošli do mailu, watsappu..a pošli jej to..ideálne ked si tam stanoviš aj sankcie pre ňu, porušenie pravidiel= že bude mať
zákaz k Vám chodiť.. pripadne može prísť 2x týždenne na hodinu..

andreatytler
17. jan 2023

Tiez by som poradila pritvrdit v jednani so skokrou. Ak by skocila do reci, razne by som ju poziadala aby mi do reci neskala. Ak by odisla uprstred rozhovoru, razne by som ju poziadala aby sa vratila spat ze sme uprostred rozhovoru a co robi je drze.
Tiez by som trvala na svojich pravidlach a ked im da cukrik, zobrala by som ho dietatu s vysvetlenim, ze cukrik az po obede a aj hracku by som zobrala nevlastnej dcere pri odchode domov. Deti automaticky vedia, kto je mama a kto urcuje pravidla a budu ich nasledovat ale porozpravala by som sa o tom s detmi osamote a vysvetlila ze preco menim babkyne rozhodnutia. Podla mna casom deti same zacnu odmietat sladkosti pred obedom ak ich babka ponukne.

katkine_terapie
17. jan 2023

Autorka: je povinna ju riadne pripravut na stretnutie s otcom neznamena, ze jej ma pobalit veci. Jej povinnost je pripravit ju po psychickej stranke, aby sa dietat tesilo na otca a podobne. Nie, ze jej ma zbalit veci. A suhlasim, ze svokra do toho co si mala od vas zoberie k mame nema co hovorit.

autor
17. jan 2023

@katkine_terapie znamená to pobaliť veci a pripraviť po psychickej stránke. Ale nejdem sa tu o to hádať, pretože to je nepodstatné