Zákerná švagriná

15. apr 2024

Mam svagrinu ktora je doslova do oci ako med a za chrbtom jed. Vzdy vsetko narafici tak, aby sme boli nestastni a aby vina padla na nas. Najnovsie sa snazi rozbit nase vztahy s rodicmi. Tvari sa, ze sa chce stretavat, ale v skutocnosti robi vsetko pre to, aby sme sa nestretli a aby vsetko vyznelo, ze my nechceme. Uz x krat sa stalo, ze sme ich pozvali, ona neprisla, lebo akurat vtedy ochorela akoze, alebo deti spali alebo hicijaka ina vyhovorka. Samozrejme vzdy na poslednu chvilu. My sme to chceli riesit tak, ze dobre, nech je po jej voli, nestretavajme sa, Lenze ona to obrati proti nam, doslova klame, ze my sme sa nechceli sttetnut. Najhorsie je, ze rodicia nas nutia, aby sme sa my prisposobovali jej, lebo ma male deti. Ale my s muzom pracujeme, my nemame cas na nu niekde cakat 3-4 hodiny kym sa jej uraci prijst, aby sa nase deti videli. Ona je na materskej. Je toto normalne? Nechapem Preco sa takto sprava. Ked ju konfrontujeme tak s falosnym sladkym usmevom povie ze ona sa nevie zorganizovat lebo nestiha. Pritom moja mama jej chodi pomahat, ked potrebuje. Mne je to v podstate jedno, lebo len svojim detom ublizuje, ked im zabranuje vidat sa s nami. Ale toto co robi ze vzdy vsetko obrati proti nam, mi vadi.

deti95060810
15. apr 2024

ja by som stretávania zrušila... keď sa unormálni potom môžme v návštevách pokračovať.

diewcatqoo
15. apr 2024

Aj vy, aj svagrina, aj tvoja mama ste dospeli ludia. Ak sa stretavat nechce, tak nemusi. Rovnako ak sa nechcete stretavat vy, tak nemusite. Tvoja mama jej strazit deti nemusi. Nikto z vas nema tieto povinnosti. Mama, ani svokra, ani nikto nemusi vediet, ze sa nestretavate a ak aj vie a rype, tak nikoho do toho nic nie je, ci sa stretavate alebo nie.
Chovajte sa ako dospeli ludia a nie ako male deti.

drahomirrra
15. apr 2024

Ja nechápem, čo vlastne riešiš. To je tvoj život závislý na jednej osobe? Veď keď nechce, nechce. Kašľala by som na ňu, čo ma po nej.

viestta
15. apr 2024

Vsak sa stretavajte s rodicmi, vtedy ked to vyhovuje vam a rodicom. Nemusite organizovat celorodinne stretavky. Ani vy, ani deti sa s bratrancami a sesternicami stretavat nemusia ak to druhej strane nevychadza. Kazdy nech si zije svoj zivot.

autor
15. apr 2024

@drahomirrra nie je. Aj som jej povedala ze ok nestretavajme sa. A ohen bol na streche. Utekali k mame ze aka som zla ze sa nechcém stretavat s ich detmi. Skratka klame. Podla nej ja mam trpezlivo cakat 3-4 hodiny. Na nu. À ked nie, tak je peklo.

salome123
15. apr 2024

Povedz jej, ze nech pride kedy chce, len nech ti da vediet 30min vopred. Aj tak nepride, ale ty urobis ustretovy krok.

drahomirrra
15. apr 2024

No a čo, tak utekali k mame 😀 žalovať? 😀
jasne by som vysvetlila, že môj čas je vzácny a debila zo mňa nik robiť nebude.

autor
15. apr 2024

@salome123 uz asi x krat sme ich pozvali k nam a vzdy na poslednu chvilu vsetko odriekli. Len kvoli detom. Potom povedala ze pre nu je to prilis komplikovane cestovat s 2 detmi do okresneho mesta.

diewcatqoo
15. apr 2024

A co, ze zaluje mame. Ak ma mama na to na teba nejake reci, povedz mame narovinu, ze nebudes cakat cely den, kym sa kralovne uraci prist. A nech mamu, aj svagrinu kludne aj roztrhne. Ty nie si povinna priposobovat zivot ani jednej z nich, pokial si dospela svojpravna osoba.
Toto su totalne kraviny, ktore ta uberaju zbytocne o cas a o nervy. Vobec by som sa niecim takym na tvojom mieste nezaoberala.

januska12323
15. apr 2024

Nechápem, keď nepríde tak nepríde a nech si hovorí čo chce. Čo to má s rodičmi, s nimi sa stretávajte tiež kedy chcete.

autor
15. apr 2024

@diewcatqoo ja viem, Lenze mne vadi ze moju vlastnu mamu hucka proti mne. Ona mala nestastne detstvo a preto sa asi snazi vsetko rozbit. S mojim bratom sa uz kvoli nej vobec nebavime. À to sme mali perfektny vztah. Jej vlastna mama jej nadava do k…. a p… a potom si to kompenzuje asi na nas. My sme mali uplne normalne vztahy kym ona neprisla.

cimage
15. apr 2024

Ka by som sa na nu vykaslala, nech si hovori co chce. Nevolala ju k sebe. Ak sa stretnege u vasich, tak ok, ale domov by som ju nevolala. Mame by som vysvetlila ako to je a je uz na nej ako to zoberie a na koho strane bude.

puplatko
15. apr 2024

Aká jednoduchá vec. Veď nie ste na nej závislý. A jej muž je teda asi tvoj brat alebo brat tvojho muža. Ten sa voči vám správa rovnako? Ak nie tak potom sa kašli na ňu veď deti môže zobrať aj on a bez nej.

queen_mary
15. apr 2024

Ved sa nanominujte k nim. Najlepsie bez ohkasenia zaklopat na dvere 😀 ty si odskrtnes, ze ste sa videli, a ju aj nastves. Win win 😀

xsuzannex
15. apr 2024

Je to manipulator. Odstrihnut sa, tam nic ine nepomoze

tykat
15. apr 2024

Kde ju cakate 3-4hodiny?
Ved ked ma prist k vam tak povedz nevadi ze si chora tak nebuduce hlavne sa vyliec, alebo to nevadi ze deti spia, tak dojdite ked sa zobudia, cakame vas. A obratom zavolaj mame "Anka je chora tak nedosli, ale hlavne nech sa vylieci, ked budes s nou tak ze ju pozdravujeme"..."dnes mali dojst ale neviem ci pridu, deti este spia, ved vies ako to je s malymi detmi, tak mozno dojdu ked sa zobudia, sme dnes doma tak ich cakame".
Hotovo, vybavene. A ci svagrina dojde ci nie. Alebo ak k nim chodi mama tak dohodnut "Mami mohla by si dojst aj s Ankou a detmi ked pojdu k nam, sme dohodnuti na sobotu" a aj svagrine povedat nech mamu po ceste zoberu k vam a uvidis.

simona20201309
15. apr 2024

Vy nemáte deti však?

autor
15. apr 2024

@simona20201309 mame ved o to ide ze potrestane su ony. Ich aj nase.

autor
15. apr 2024

@tykat u rodicov. Dohodneme sa a nic z toho. Oslavy to iste. Pozveme, nepridu a potom klamu ze neboli pozvani. Niekedy si pripadam ako….🤦‍♀️

autor
15. apr 2024

@queen_mary ved aj to sme skusali a neotvorili. Ze vraj mali pokazeny zvoncek 🤦‍♀️ pol roka. Telefon nepocuju lebo deti spia a maju tichy rezim 24/7. Ani z voza ani na voz

autor
15. apr 2024

@puplatko on tiez hovori ze my sa mame prisppsobit. A ked nie tak ich vraj ignorujeme a nerespektujeme.

aurora33
15. apr 2024

To ani nie je že zákerná švagriná, to skôr vy ste úplne poserinkani z jednej ženskej. Ved kašlite na ňu. Nech si klame, žaluje koľko chce. Je dospela a vy tiež tak sa podla toho správajte.

gribka1
15. apr 2024

No toto by som ani neriešila. Načo tie návštevy. Ak niekto niečo oslavuje, dáme termín, čas. Kto príde, príde, kto nepríde má smolu. Ak vás ona zavolá, nech dá dátum, čas, otvorí, ok, neotvorí, vyhovára sa koniec.

animus
16. apr 2024

Toto isté robí moja sestra. Neriešim, nekomentujem. Dlho aj moja mama riešila že prečo som taká na sestru. Neminala som energiu nato, aby som jej to vysvetlila. Časom to pochopila aj sama. Nerieš, život je príliš krátky nato, aby si sa zaťažovala takýmito vecami. Nechaj čas voľné plynúť a pravda sa aj sama ukáže. Ľudia, ktorí ti zato naozaj stoja nepotrebujú aby si sa im prosila keď sa máte stretnúť.

tamitamitami
16. apr 2024

Raz za čas ju pozvi cez sms (tak isto aj na oslavu) a keď bude najbližšie chcieť šíriť klamstvá ukáž mame kde je pravda.

sinusoida
16. apr 2024

Niekedy jeden človek narobí také veci v rodine, že je všetko hore hlavou a vy vychádzate z toho negatívne... Vykašli sa na to, spravila som to aj ja...mám to podobné, klamár, ale zhltnú mu všetko, aby on z toho vyšiel dobre...😀

sidicek
16. apr 2024

Predpokladám, že brat je mamin miláčik, takže nemáš šancu proti nim

ktochytavzite
16. apr 2024

a tvoji rodicia su na hlavu ked veria jej a teba co,povazuju za klamarku?Tk navrhnite stretko u rodicov nevh mama pozve aj vas aj ich a uvidi kto pride a nepride.

princezna_bosorka
16. apr 2024

ja by som sa na svagrinu zvysoka viesco... ale ak ti na tom tak zalezi, co si myslia tvoji rodicia, navlec ich do toho - nechaj mamu vsetkl zorganizovat a nech si to odserie, ked svagrina stretko zrusi.

kamatopo
17. apr 2024

S takým zakomplexovaným človekom je ťažko niečo riešiť. Jej robí dobre keď sa druhí trápia, lebo ona sa na tom emočne živý. Pozri keď bude chcieť prísť príde a keď nie tak nie. Niekedy nie je nutnosť sa stretávať s rodinou len preto ,,lebo je to rodina,, aj ty máš svoje a nájdeš si čas. Toto je doslova šikana.