Zakázaná láska

saska125
1. jún 2016

Dobrý deň. Mám frajera, ale tajne pretože o nás vedia iba najbližší priatelia.Problém je v mojich rodičoch , že moji rodičia mi nedovolia sa sním stretávať a vobec nie aby som sním už chodila a mala sním niečo. Vadí im to preto lebo dosť pozerajú na to čo hovoria ostatní ľudia , okolie , cela rodina, a vadí im to že je róm a že ja som biela tak by som mala na lepšieho. Viem že keby bol biely tak by im vyhovoval pretože je pracovitý, milý , inteligentný a proste dobrý. Nechceme sa rozísť lebo sa ľúbime ale ja už neviem čo mám robiť . Nedá sa snimi o tom ani rozprávať pretože hneď začnú kričať ked vedia ze sme sa stretli... Mám počúvať na svojich rodičov a rozísť sa sním aj ked sa velmi ľúbime a rozumieme si alebo mam počúvať seba ,pretože je to môj život, a ja to tak chcem? 😢 😢 😢

elise
1. jún 2016

@saska125 kolko mas rokov? Studujes, ci pracujes?

sissy27
1. jún 2016

@saska125 no je dosť podstatné, koľko máš rokov 🙂 ak menej ako 18, resp. ak ťa stále živia rodičia, tak holt budeš musieť nejako zabojovať, prispôsobiť sa, hľadať kompromisy... pokiaľ si už dospelá, pracuješ, tak sa čím skôr osamostatniť a žiť si len a len podľa seba 🙂

saska125
autor
1. jún 2016

ešte študujem na strednej školea mám menej ako 18

misel0806
1. jún 2016

Pokial si dospela plnoleta rob si zo svojim zivotom co chces,riad sa svojim instinktom a ak si myslis ,ze tvoja laska je ta prava tak si ju straz☺

natalym
1. jún 2016

@saska125 Nuž ja som stará, ale poviem, Ti niekedy sa oplatí rodičov poslúchnuť. ☹

elise
1. jún 2016

@saska125 tak musis akceptovar pravidla toho kto ta zivi, este takych lasok bude, mozete sa dohodnut ze ta bude odprevadzat zo skoly, do skoly pre zaciatok. Rodicov sa spytaj z coho maju stach, komunikacia je dolezita, maju nejake skusenosti a snazia sa ta chranit a chcu aby si dokoncila skolu

elise
1. jún 2016

@saska125 a teraz nie si v skole? Ved by malo byt vyucovanie v tomto case

misel0806
1. jún 2016

@saska125 si mladucka a v podstate su za teba zodpovedny rodicia,takze ti maju co do toho povedat.. Este zazijes vela lasok ,sklamani,podla mna mas este cas,studuj uzivaj si nehrn sa hned do vztahu aby si sa nesklamala ,lebo rodicia ti raz dva povedia my sme ti to hovorili☺

saska125
autor
1. jún 2016

Ja viem že sa niekedy oplatí na nich počúvať. Ale keď ja chcem sním byť . Aj oni mohli byť stým koho si vybrali. Moji rodičia by sa somnou nebavili keby som bola sním tak že by som to netajila.

jahodka11
1. jún 2016

Vies, ked mam byt úprimná, ja som si v 19tich myslela aka som dospela a ako viem,co chcem a potrebujem...dnes mam 35 a veru, vtedy som nevedela vobec nic....nie je to ziadne mudrovanie, jednoducho vekom a tym pádom aj skúsenosťami sa formujes a zistíš,co je dobre, co zle, co chces, co nie....neviem,co ti poradit, je to tazke....mozno je to láska tvojho života, mozno po par mesiacoch bude koniec....to je tazko povedať, to nevie nikto....treba trosku poslúchať aj rodicov, bohuzial, maju veľakrát pravdu a je to len a len tymi skúsenosťami a vekom....ze si odzili viac ako ty, co je pochopiteľne....tak len drzim moc palce, aby si ty bola stastna a hlavne sa nehadala so svojou rodinou.....budes ju potrebovať.... 😉

saska125
autor
1. jún 2016

Teraz niesom v škole , lebo máme prax ktorá sa mi pozdejsie zacina .. A komunikacia snimi ? nedá sa hned kričia .. a proste len to im vadí že je to róm že by som mala aj na lepšišeho ževraj nie len na obýčajneho..roma

elise
1. jún 2016

@saska125 mozno ti nedoveruju, skus ich presvedcit, ze ti mozu doverovat, vela sa ich pytaj a rozpravaj, poziadaj ich o radu, predstavu.....

mysicka36
1. jún 2016

Ako je pracovitý ten tvoj róm? V 18tich by mal ešte študovať. Ak už skončil škou, napíš akú a aké má zamestnanie nech sme v obraze. Ja osobne by som bola tiež proti pri svojej cére. Ale poznám aj výnimky a slušných a vzdelaných rómov, takže treba sa na vec pozrieť a riešiť konkrétneho človeka a nie či je róm, lebo je plno povalačov a násilníkov a čuduj sa svete sú aj biely.

elise
1. jún 2016

@saska125 rom, nerom, poznam take dievcata co su s romom stastne, mozno maju zlu skusenost, treba im dokazat ze je to slusny clovek. Mozno spravit grilovacku, kde by prisiel a nali ho moznost viac spoznat, akeboby prisiel na tvoje narodky, bol by medzi pozvanymi priatelmi.

saska125
autor
1. jún 2016

On ešte studuje,, a je pracovitý pretože má pracu aj pocas prazdnin aj počas školy si najde pracu... Moji rodičia ked pocuju že je to rom tak ich to nezaujima že aky je dobrý pretože je rom.

worker_falcon
1. jún 2016

zakázané ovocie najviac chutí.
si ešte mladá a o živote nevieš nič. Tvoj subjektívny pohľad na drahého - že "pracovitý" a "milý", "inteligentný" a čo ja viem čo ešte - je cez ružové okuliare. Pozri sa napr. na jeho rodičov, aké má vzory a na čo je zvyknutý. či by sa ti páčilo žiť na mieste jeho matky. keby sa k tebe správal ako jeho otec k jeho matke. atď, atď.
Takisto treba do úvahy zobrať to, že zatiaľ sa k tebe správa dobre. zatiaľ ťa dobýja, musí sa správať do určitej miery ako gentleman. a jeho výchova a vlastnosti sa naplno prejavia, keď ťa bude mať "istú".

Ak dokážeš rozumne komunikovať so svojimi rodičmi, tak v kľudnej chvíli nadškrtni tému o ňom. že uvažuješ nad vzťahom s ním a chcela by si sa poradiť. čo by si si mala všímať, čo na ňom môže byť zlé, rizikové. Tým nemyslím, že na nich vybehneš nervózna, že ČO NA ŇOM VIDIA ZLÉ a prečo ti ho nedoprajú. Ak je fakt taký "dobrý", tak aj sami rodičia prídu na to, že ti nebudú vedieť nič rozumné odpovedať. A budú musieť nad tým rozmýšľať.

asocial
1. jún 2016

@saska125 ja si zas myslim, ze by si sa s nim nemala rozchadzat..mala by si sa kludne porozpravat s rodicmi (jasne, zavisi od vztahov)..ked vam to vyjde, tak vam vyjde, ked nie nie..ale nevidim dovod na rozchod..

sissy27
1. jún 2016

@saska125 no tu je ťažko radiť... chápem aj teba, tiež som mala 18 a verila, že je to na celý život (a nebolo, ale zas je aj dosť takých, ktorým to naozaj vydržalo 🙂 ), ale chápem svojím spôsobom aj rodičov, predsudky sú silná vec, aj keď ja osobne by som sa toho chlapca snažila spoznať ... v rodine sme mali podobný prípad - sesternica mala svoju lásku a jej rodičia boli proti, aj keď mali trošku iné dôvody ako v tvojom prípade, ale tiež ešte chodila na strednú... tak sa s vyvoleným dohodli, že na určitý čas pôjdu od seba, aby boli rodičia kľudní a keď to prekonajú, tak patria k sebe, ak nie, tak nie... bývali v jednej dedine, čiže vyhnúť sa jeden druhému sa úplne nedalo, ale komunikovali len prostredníctvom listov 🙂 (vtedy mobily a internet ešte neboli také dostupné)... presne dnes oslavujú 16 výročie svadby a majú tri deti, aj rodičia ho nakoniec prijali a vzťahy sú výborné 🙂 a majú krásnu zbierku listov plných vyznaní 🙂
takže ak ťa aj on tak veľmi ľúbi, mohol by nateraz rešpektovať tvojich rodičov a keď dokončíš školu a začneš pracovať, resp. on bude schopný sa o vás postarať pod vlastnou strechou, tak potom sa zariadite podľa seba a už bude na rodičoch, či vás prijmú alebo nie... ale na to, aby si mohla "buchnúť päsťou po stole" treba mať naozaj vlastné zázemie, lebo ľahko sa môže stať, že ťa rodičia pošlú kade ľahšie a viac o teba nezakopnú...

saska125
autor
1. jún 2016

Lenže snimi sa nedá kludne porozprávať ked oni hned zacnu kricať ..

saska125
autor
1. jún 2016

Ano.. To my aj povedali že ked budem snim tak možem ist --kade lahsie.

elise
1. jún 2016

@saska125 maj ty koudny hlas nehovor snimi s vycitkami, trosku, snimi suhlasit, byt pokorny, nepojde to hned ake casom sa to zlepsi. Mozno zober mamu na nakup do mesta a stavte sa na kavicke tam sa mozete rozpravat.

elise
1. jún 2016

@saska125 a co tvoj oriatel studuje aku skolu?

worker_falcon
1. jún 2016

a ďalšia vec - zatiaľ o ňom nič nevieš. Predpokladám, že obaja bývate každý u svojich rodičov a stretávate sa občas. Teda nevieš, aké má návyky. že vie rozprávať, byť zábavný, piť, hovoriť vtipy, dobre bozkávať, sú nepodstatné veci. Prečítaj si problémy, čo riešia tuto ženy na modrom koníkovi, a zistíš, čo ženám vadí. Aký skutočne je, zistíš, keď budete náhodou spolu bývať. Zistíš jeho návyky, jeho poriadkumilovnosť, či pomáha, čo robí po práci, či nepije každý večer pivo 😀, či ráno nepozerá na WC péčko denno-denne 😀
Mimochodom, toto nemá nič s farbou pleti.

sissy27
1. jún 2016

@elise niekedy sa to nedá, nie každá má s mamou kamarátsky vzťah, niekde je proste rodič absolútna autorita a nepripúšťa žiadnu debatu, nedajbože kávičkovanie...

elise
1. jún 2016

@sissy27 mam to doma moja mama je proste general ale postupom casu sme sa ako tak naucili komunikovat, hned to nepojde. Inak pre nastrocnych su rodicia predpotopny, ktori im nerozumeju, nechapu ich, nepodporuju, neakceptuju ze mlady chcu zit podla svojich predstav a su mudrejsi ako rodicia atd....

saska125
autor
1. jún 2016

presne @sissy27 ... nemám snimi kamaratsky vzah .. akože posrandujeme ale ako hovoris je autorita... A AKO som povedala že je to len s farbou pleti.

ralka
1. jún 2016

Urcite by som poslúchla rodičov živia ta a chcú pre teba dobre a ver ze za 5-10rokov im podakujes a zistis ze chcú aby si v živote bola šťastná a toto je len prva láska

saska125
autor
1. jún 2016

Ach , tazke je to..

andrejka1974
1. jún 2016

@saska125 sud podla srdca, neboj sa casom hnev prejde ,uvidis vsetko bude ok, ja som mojho spoznala ako 16 rocna nasi mi ho zakazovali,pretoze bol o 6 rokov starsi a neverili mi, ze krasne dostudujem a budem mat pracu a ver mi, teraz su stastni ze ho mam vydrzalo nam to doteraz a sme uz 23 rokov manzelia a mame krasnu rodinu

sissy27
1. jún 2016

@elise no ja v tomto veku tiež som s mamou nevedela komunikovať, zlepšilo sa to až keď som sa odsťahovala 😀 no a tak ako sú pre "puberťákov" rodičia predpotopní so zastaralými názormi a premúdrelí, tak pre rodičov sú zas ich potomkovia stále deti, ktoré aj tak h@vno vedia a často neberú ohľad na ich názor... veľmi ťažko sa tu hľadá zlatá stredná cesta, je to taký začarovaný kruh...