Začínam mať strach z manžela

jamaluk
24. jan 2015

Ahojte. Ja mam problem a neviem si rady. Manzelia sme 8 rokov mame 2 deti. Ako kazdy aj my sa obcas pohadame. Manzel je vacsinou ticho a ja mu poviem co mi vadi a co sa mi nepaci on niekedy sa nahneva a reaguje krikom par 2 krat sa stalo ze ma udrel alebo treskol vecami ktore znicil ako napr. Noatebook. Deti to vsetko vidia a to ma velmi mrzi. A ja uz tiez takto nevladzem pretoze zacimam mat z neho strach.

lyzzy
24. jan 2015

Skús si naštudovať niečo o tom ako sa konštruktívne hádať....lebo ak ho vytocis.a on takto zareaguje tak to nikam nevedie

mala_hobitka
24. jan 2015

@jamaluk Tak prepac ale mna by chlap udrel raz a skoncilo by to bitkou (vzajomnou) a rozchodom/rozvodom. Bit zenu moze iba ch*j.

lilianalieska
24. jan 2015

Hlavne by ste sa nemali hádať pred deťmi - keď ťa to mrzí, snáď vieš ako si zariadiť, aby deti neboli pri vašich hádkach. 😉 Možno vždy sa to nedá, ale keď ti niečo vadí a ideš to manželovi povedať, pošli deti niekam hrať sa, alebo počkaj s tým, kým budú preč z domu (u starých rodičov, vonku, v škôlke...) Nepíšeš, či sa hádate kvôli maličkostiam, alebo máte nejaký vážny problém. Určite si sa už skúšala s manželom v pokoji porozprávať, takže to ti radiť nejdem. Možno manželská poradňa - aby ste počuli nestranný názor na váš problém. Manželmi ste ešte len 8 rokov, a kvôli 2 deťom sa určite oplatí riešiť vaše problémy. Držím palce.

jajka71
24. jan 2015

zacinas mat z neho strach? preco? lebo siahol rukou uz aj na teba?
nepises o com je vasa komunikacia, ci s nim komunikujes aj kvoli tomu, ze by si ho za nieco pochvalila, pozbudila, poprosila, alebo ci s nim hovoris len vtedy, ked ho chces upozornit na to, co sa ti nepaci, co je dost rozdiel,
lebo z praxe poznam vela parov, kde stacilo aby spolu zacali konstruktivne komunikovat, stacilo, ked si manzelka zacala viac vsimat pozitivne stranky manzela, ze sa snazi, v pripade, ze jej nieco vadilo, tak s nim hovorila medzi styrmi stenami a poziadala ho o napravu a vysvetlila mu, preco jej to vadi/prekaza a opytala sa na jeho nazor.,...

samozrejme nehovorime o rodinach, v ktorych dochadzalo k fyzickemu a psychickemu tyraniu, ekonomickemu ci socialnemu, to je ine kafe, preto hovorim, ze si sa vyjadrila dost nejednoznacne,

viem vsak, ze mnohi muzi, ale aj zeny su citlivi na to, ked sa im nieco vycita pre nich neadekvatnym sposobom a potrebuju zo strany dotazujuceho citlivejsi pristup, skus porozmyslat, do ktorej skupiny parov patrite, drzim palce

bonaqa2013
24. jan 2015

hovorí sa že najťažšie je dať prvú facku, potom je to čoraz častejšie. mne môj exmanž. stihol dať len 2 krát po papuli - viac nestihol. Ešte v ten večer som odišla a uvideli sme sa až na rozvode. nie som boxovacie vrece....

stefani2507
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamaluk
autor
24. jan 2015

My komunikujeme spolu aj normalne. Niekedy aj velmi dobre. Vieme si povedat aj to pozitivne aj negativne. On ma obcas taky stav ze sa rozculi a krici trieska a vyhadzuje ma z domu bez ohladu na pritomnost deti. A to ma uz tak strasne ubija aj ked sa to nedeje denne iba naozaj obcas ale dokedy to mam zvladat? Ja ked som nahnevana poviem mu vsetko co mi vadi alebo zoberem deti a idem k rodicom ale on to rozhovorom netiesi len tichom alebo krikom trieskanim atd...

miadi
25. jan 2015

@jamaluk skuste manzelsku poradnu pred druhym -profesionalom ...sa snad bude ovladat a bude sa snazit vyjadrit k problemu a rozhodne nebude nasilny pred svedkom ktoreho mozes pouzit proti nemu na sude...
niektore zeny vedia clovek riadne vytocit ale to nikomu nedava pravo zareagovat fyzickym nasilim on ma vzdy moznost vyskocit buchnut dverami a ist sa odreagovat niekde inde.
A to ze vybuchuje aj pred detmi...no neviem chces cakat kedy zacne udierat aj do nich?Bud sa toto radikalne zmeni alebo sa snim budes musiet rozviest -ty aj deti si zasluzite pocit bezpecia.

katarinamarkova
25. jan 2015

@jamaluk ked nevladzes a mas z neho strach, tak od neho odid. preco by si mala trpiet nieco z coho mas strach a obera ta to o energiu?
ak od neho odist nechces - tak sa naucte spolu rozpravat.....
- alebo nenaucte a zite takto dalej
( zaujimalo by ma co presne predchadzalo tomu ze ta udrel, co si mu vtedy presne hovorila, ako dlho, akym tonom atd......nic z toho nie je samozrejme dovod udriet zenu......ale ja osobne som velmi kludny clovek a tiez mam pri niektorych ludoch obcas chut ich niecim ovalit nech stichnu, alebo nech aspon hovoria dalej....len trosku viac k veci a inteligentnejsie.....na vine su vzdy dvaja.....mozno ty prvokujes a on to jednoducho neznesie...alebo sa s nim normalne bavis a on ta udrie, a ty si to kludne nechas....dobre nie je jedno ani druhe, bud sa spolu naucte normalne zit, alebo spolu nezite)

silvia2103
25. jan 2015

Uderi raz uderi vzdy !

diamontko
25. jan 2015

@stefani2507 myslim, ze si si trochu, teda dost, pomylila diskusia, skus hladat vo fore, alebo zbehni do skupiny stravovanie pocas tehotenstva, lebo tu je to dost odveci..

mima4
25. jan 2015

@jamaluk

moj nazor:

bud okamzitú manzelsku terapiu plus speci pre neho psychologicke sedenia na zvladanie stresu, tazkych situacii... alebo ked nechce, odchod

krici,, trieska, niekolkokrat ta udrel, vyhadzuje ta z domu...ak to nechce menit, nie je o com... ty si ludska bytost..nie si povinna niekomu robit boxovacie vrece,ci fyzicky ci psychicky

bonaqa2013
25. jan 2015

@stefani2507 možno už radím neskoro, ale asi by som zavolala na pohotovosť. už len preto, že si tehu a nemožeš si zobrať lieky podľa ľubovôle.
Kedysi dávno aj moj syn dostal takú silnú reakciu z mand. riešili sme to cez detskú lekárku - syn mal asi 2 roky. Nejedol mand. prvý krát ale boli priamo z Tal. - otec bol vo Vatikáne. Také mand. som ešte ani ja nejedla. Úplne iná chuť - super.

jamaluk
autor
25. jan 2015

Nemyslim si ze by ho moje slova mohli vyprovokovat aby sa takto spraval. Ja ked sa s nim rozpravam nekricim urcite hovorim inym tonom ale nie krikom a urcite nenicim jeho veci ako on mne. Sama som z toho uz unavena a neviem co robit nemozem len tak odist ked tu mam pracu aj deti skolu a skolku. Ta hadka zacala uplnou hlupostou a skoncilo to tym ze povedal aby som isla do pi.. a buchol mi do notebooku ktory som mala na kolenach a rozbil mi displei. Nevien co mam od neho cakat uz teraz

sari24
25. jan 2015

@jamaluk moji rodičia sa k sebe chovali podobne. Skončilo to rozvodom a psychickou ujmou na nás deťoch. Buď to začni radikálne riešiť, že to bolo posledný krát alebo skonči manželstvo, iné lepšie riešenie nevidím, trpieť budú vždy vaše deti najviac. Odísť neznamená odísť do iného mesta, ale ak si prečítaš po sebe vetu, že máš strach z manžela, tak to je na uváženie. Zrejme ide o cholerika

regina22
25. jan 2015

@stefani2507 pohotovosť

regina22
25. jan 2015

@bonaqa2013 máš dieťa s kňazom

katussska24
25. jan 2015

@regina22 🙂 🙂 🙂 nuz ja som bola tiez vo Vatikane a nie som knaz... 😉
@bonaqa2013

janka743
25. jan 2015

@regina22 mne otec hovoril : "veta je vypovedaná myšlienka". no Tebe to asi veľmi nemyslí. Neurážaj druhých...

regina22
25. jan 2015

skôr mi to dnes nemyslí ...

bonaqa2013
25. jan 2015

maminky, chcela som len napísať, že aj moj syn to mal, aj mu niečo nato dali, ale pani keďže je tehu sa neodvážim len tak poradiť lieky. mohla by som jej viac poškodiť ako pomôcť... Takže nech zavolá radšej na pohotovosť.

sonickav
25. jan 2015

Pri prvej facke sa zacina prejavovast násilie. Ked ta uderil raz, dvakrat....cakaj to znovu a znovu . Násilník, agresor. 😒

matko10
26. jan 2015

Ma inu zenu a nevie ako ti to ma povedat, ten prejav neni prejavom nejakej debaty, ale nenavisti a agresie.Na tvojom mieste by som bali seba aj deti a nohy na plecia a davaj co najdalej.Tu neni riesenie ako cakas, ze dohovorim mu, porozpravam sa s nim,....on sa nechce rozpravat, miluje inu a na tebe mu vadi uplne vsetko, preto reaguje ako reaguje, jednoducho ta chce vystvat.

sonickav
26. jan 2015

Viac už v mojom blogu 🙂

clarke
8. jan 2020

Keď ta raz udrie tak sa to zopakuje ver tomu na tvojom mieste by som zbalila deti a išla k mame lebo ako nemá si na teba co dovolovat... Chlap by ženu nemal bit a ani jej dat facku

adulikka
9. jan 2020

@clarke joj to je diskusia z roku 2015 ,by rada vedela , že ako to ďalej prebieha

clarke
9. jan 2020

@adulikka jaj ďakujem za info nevšimla som si