Začínam mať odpor k bývaniu

5vladka5
1. máj 2022

Idem sa tu trošku vyžalovať, ale už 7 rok bývame s mužom a deťmi pri svokrovcov a ja začínam mať dosť odpor k tomuto bývaniu. Už zo začiatku čo som sa vydala ma moji rodičia odhovárali, aby som nešla bývať k ním, nech ideme radšej do bytu, ale manžel ma prehovoril, že nebudeme platiť byt keď môžme u nich bývať. On je najmladší tak ostal bývať on doma. Keďže som bola v tom čase tehu, a sme chceli niečo svoje tak peniaze čo som mala našetrené sme dali do prerábky druhého poschodia. Píšem že ja, lebo manžel po svadbe z našich peňazí ešte vyplatil dlh rodičom 3000e. Mal pred svadbou operovanu 2x chrbticu a ležal doma 2 roky čo nerobil a jeho rodičia mu to spočítali a on im zaplatil z tých peňazí dlh..pri tom oni nám na svadbu do daru nedali žiadne peniaze! Ich dom je 45 ročný staré nemenené okna, dvor čo bordel, len roľa, vôbec do neho nič neinvestovali, aj to manžel im ich dolné poschodie skrášlil skôr kým som nebývala u nich. Ale pochybujem že platili oni. Ešte čo sme havarovali na ich starom 20 ročnom punte tak sme museli kúpiť svokrovi auto. On mi vravel ešte keď sme sa brali, že ten dom ostáva jemu, že bratov rodičia vyplatili a blbosti, ale doteraz to právne nemáme nič na nás. Keď chcem to právne aj aby sme mali tak 7 rokov sa nemôžem dočkať, vraj musí prísť brat a sa oni dohodnúť. Keď som raz chcela žeby nám prepísal svokor aspoň poschodie čo sme si komplet prerobili, tak mi ukazoval prstom po jeho hlave či som šibnutá že keď sa mi nepáči môžem odísť, no akosi som to prekusla a upokojilo sa to, aj keď nie som vôbec spokojná, že to nie je ešte vyriešené, už sme zaplatili aj konzultáciu svokra s právničkou a nič..on na to kašle a manžel mi hovoril, že čo sa rozprával s ním tak chce prepísať len na manžela vrch a pozemok vôbec nie aj na moje meno a oni spodok s tým že dožijú v dome. Oni relat. sú ešte mladí obidvaja nemajú ešte 70ku a čo som prišla bývať pred 7rokmi boli obidvaja už na dvochodku. Ja s nimi sa cez deň veľmi nerozprávam, mám s nimi neutrálny vzťah. Nie som konfliktných typ, nerobím rozbroje medzi nami. No nie su moja krvná skupina. Nemám tu pekne prostredie, nepáči sa mi dom, záhrada proste nic je to tu take schatrane škaredé…moji rodičia majú oveela krajšie aj modernejšie ako my ale oni sa starajú o svoj dom aj záhradu. Tolko veci by soľ zmenila upravila ale nemôžem neni to moje a ďalšie peniaze určite do toho nedáme, ked to neni naše ale ani potom veľmi tu nechcem bývať aj keby to bolo naše..záhradu stále budem zdieľať so svokrovcami a oni tam majú svoju rolu a nic viac ich nezaujíma. Svokor ma terasu co chodí fajčiť von. Mame 3 malé deti sem tam vyjdem von k ním majú trampolínu a ihrisko na záhrade ale mne sa tam vôbec nechce byt. Mám odpor ze som tam v tom prostredí aj ich čoraz viac nemusím. Manžel ma este dielňu doma robi a peňazí na nový dom nemáme ani pôžičku nám nedajú ☹️ No neviem co mám robiť? Ako sa postaviť k tejto situácii. Hlavne si aj výčitam ze sme mohli mat svoje bývanie, vziať pôžičku vtedy by mne dali, no manžel nechcel brat pôžičku a teraz tiež ľutuje ze sme si svoje nezaobstarali vtedy. Teraz nemáme peniaze ani na pozemok a do bytu určite nie.

malinka158
1. máj 2022

No pristupila si na najväcsiu hlupost sveta ze si sla byvat k svokrovcom. Dokonca si este investovala peniaze do cudzieho. Cakat ze vam ten dom prepisu je tiez riadna hlupost. Snazte sa s manzelom najst dobru pracu aby vam hypo dali, a teraz setrite kolko sa da. Alebo chodte do podnajmu a svokrovci nech vam vyplatia to co ste do domu investovali.

lasona
1. máj 2022

No už vieš, že to bola chyba ísť k nim bývať . A podla toho , ako všetko opisujes, tak ten dom neprepisu na teba. S investovanými peniazmi sa môžeš rozlúčiť. A čo robiť? Nejak sa vzchopiť a buď ísť do podnájmu, pôžičku vziať alebo ostat tam. Iné východisko nevidím. A už nič neinvestovat do cudzieho. Drž sa♥️♥️veľa síl

sissy27
1. máj 2022

@5vladka5 čo ti povedať… svokrovci svojho najmladšieho pekne vyciciavajú a ak sú starší súrodenci po rodičoch, tak pri dedičskom konaní sa máš na čo tešiť…
Jediná rada je oželieť už stratené investície (peniaze, čas aj energiu) a vypadnúť odtiaľ. Ale to by mal pochopiť aj pán manžel…
Je úplne choré, že synovi po liečbe vyúčtovali náklady… nepoviem, keby hnil doma z roztopaše, ale on bol doma z objektívnych príčin.
To, že nikto vám nič neprepíše, si už hádam pochopila. Oni potrebujú oslíka otras sa, to je celé…

deti95060810
1. máj 2022

čo robiť.... čím skôr odtiaľ odísť .... Ja by som tam nemohla byť ani minútu. manželovi by som otrieskavala o hlavu každý deň do akých problémov ma dostal.
A to ešte počkaj či nebudeš opatrovať svokrovcov - tak to je zas ďalšia patália....

solemami
1. máj 2022

ak nemate vydavky len na spotrebu tak by som mozno este par rokov ostala aby sa dalo nasporit na nejaky pozemok a potom odtial odist. ak musite platit tolko, ako by ste platili aj v podnajme, tak by som okamzite odisla prec.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
1. máj 2022

Do bytu urcite nie? Zakryvajte sa perinou, na aku mate. A ako vám bude dobre. Bez roboty okolo domu a kopec ihrisk pre deti okolo (sidliska byvaju vybavene). Kto vravi, ze je to navzdy? No tak par rokov pobyvate aj v byte, ten sa da aj s hypo potom predat. A budete to mat po svojom. Ja som v zivote necakala, ze budem na dome. Kupili sme byt a behom 6r nam osud zavial dom :D ale sme cely cas spokojni od zaciatku a sami

annamalaga
1. máj 2022

No , lenže dokedy tam vydrzis? Aby ste na staré kolena neskončili niekde v podnájme. Vyskúšajte aj byt. A ináč, 3 deti ste si vedeli priviesť aj do takého prostredia.🤦‍♀️ Takze buď budeš rada aj za byt alebo ostatne kde ste. Vieš, že hypo s 3 deťmi už ťažšie pôjde aj keď budete mať 2 príjmy. Žiaľ.

amiaja
1. máj 2022

@5vladka5 spravila si strasnu hlupost ze si tam isla a este vacsiu ze si tam investovala svoje peniaze.
To ze rodicia vyratali synovi 3000 ako dlh ked bol pn?? Uz len to o nich vela hovori. Skoda ze si si ty netukala na celo ked si im mala vrazat prachy do ich domu.
Svokrovci dobre vedia ze su na koni a to ze to nemate na papieri a ani poriesene vyplatenie surodencov je obrovska chyba. Manzel nech to s nimi poriesi.
Idealne by ale bolo odtial odist.

diamond007
1. máj 2022

@5vladka5 mne s a nepáči porovnávanie, 40-50r dom nie je nejaký starý, áno, možno je nemoderny ale žiadny extrém. Bordel na dvore vieš upratať aj ty a zasadiť trávu je o pár eurách, nieto si to tam zveľadiť. Vy to tam tiež používate a opotrebovavate, neviem prečo by si tam nemohla pár eur aj investovať.
Tak sa treba dohodnúť s mužom, čo a ako, kam a padať odtiaľ keď sa tam nepáči. Aj vám ale aj svokrovcom sa bude ľahšie žiť možno 😉

diamond007
1. máj 2022

@amiaja je to divnejsie ale keď sa zamyslím, je to 125€ na mesiac, čo možno bola len strava preňho. Podľa mňa naschvál to robili, nakoľko synček (pán manžel) je najmladší a asi je zvyknutý vždy sa spoliehať na rodičov a oni mu chceli dať ,,lekciu,, že v 30r aj pri 2r na PN sa nebudú oňho starať ako o dieťa ale každý normálny človek sa postará o seba sám... Pomoc áno ale nie zivit

sasa1310
1. máj 2022

no ak tam ostanete žiť navždy, odporúčam už teraz riadne šetriť, nakoľko budete vyplácať manželových rodičov. 😅 Prepáč, za toho smajla. Ale mňa to fakt pobavilo. Bývate 7 rokov u svokrovcov, peniaze žiadne, prepis na tvojho manžela tiež žiadny. A ešte aj súrodencov má. Na staré kolená vezmete hypotéku, aby ste vyplácali súrodencov a budeš ešte rada, že vám to vyjde. Nervy zo spoločného žitia budeš mať na dranc. A v čase kedy by si mala už uvažovať o bývaní pre tvoje deti, vy ešte stále budete mať veľké nič. A keď konečne aj niečo prepíšu, tak len na manžela a ty do konca života nebudeš nič vlastniť. Výborná vízia do života.
Z vašej strany totálna finančná negramotnosť.

simca06022011
1. máj 2022

Rodicom nech msnzrl vycisli kolko investoval do ich domu a nech mu to vyplatia a ťahajte prec. Keby mne svokor si začne tukat po hlave ked sa ho niečo opytam uz by som bol preč a aj od chlapa čo nemá kusok rozumu aby zabezpecil rodinu. Neinvestovala by som ram ani cent bez vysporiadania... 7 rokov sa nedalo s bratom dohodnúť 😂🤦🏻‍♀️

sasa1310
1. máj 2022

@5vladka5 a neverila by si, aká som ja šťastná v byte. Nikto ma neotravuje. Nikto si kvôli mne na čelo neťuká, ani na mňa nikto nezazerá. Ráno vstanem, dám si kávičku na balkóne a užívame si rodinku tak ako to je správne. Ale tak, keď ty byt nie, tak nie. Nevymenila by som s tebou, ani keby si ten dom mala pri najkrajšej pláži sveta.

sense
1. máj 2022

Môj príspevok sa ti páčiť nebude ale... Myslim ze nechuť tam bývať neprišla až dnes ale je to už dlhá doba co nie si spokojná a nepriek tomu namiesto riešenia hneď od začiatku ste vyrážali peniaze do niečoho co nie je vaše a ešte ste Stil i aj tri deti do nie ideálneho prostredia,... A osamostatnenie bude čoraz častejšie.... Takže pritvrdiť musí chlap, pretože si si vzala chlapa s dlhmi aj keď to bol dlh voči rodičom, a predpokladám ze ty nemáš nijak ošetrené ze peniaze do prerabky si vrazila ty z peňazí co si mala pred manželstvom ... Ist keď tak aj do bytu... Co je byt horší ako dom? Nie je a vo vašom prípade už vôbec nie.

kitycat
1. máj 2022

@5vladka5 ked som citala, ze si rodicovske peniaze vrazila do poschodia u svoktovcov a este si tvoj manzel vyplatil dlh... Dositala som to do momentu kde si svokor klope na celo ci si sibnuta...

Ach boze...

78787878
1. máj 2022

@5vladka5 Prepac za uprimnost... Muz je nesamostatny, zavisly od rodicov. Ty si nesamostatna, zavisla od muza. Nemate byvanie, nemate peniaze, pravne ste nesposobili. Do toho si urobite tri deti. To nebolo jedno zle rozhodnutie o byvani, ale vsetky. Za mna bez sance to vyriesit. Supat nohami, nespekulovat co by bolo ako by bolo a zarabat peniaze, aby deti mali vsetko potrebne, oni sa na svet sami nepytali.

annamalaga
1. máj 2022

Budete to mat ale ťažké. Začať by ste mali podnájom.

simca06022011
1. máj 2022

@diamond007 40-50r dom je stary, to je na komplet rekonštrukciu vsetkeho

benit
1. máj 2022

Este stale mate sancu byvat sami v byte. My sme tiez mali ponuku byvat u svokrovcov hore, prerobit si to. Isli sme do 2izboveho bytu. Neskor 3 izboveho a po 12 rokoch kupili dom. Isli sme na to postupne, zili sme tam ako sme na to mali. Vy ste sa tiez uz mohli posunut keby ste zacali sami , investovali do svojho a dokazali usetrit. Zaklop si pred svokrom na celo, nech vam vrati co ste investovali a sup do bytu. Hoci neverim ze vam nieco da. Akurat ste im zhodnotili dom, o ktory sa neskor budete delit so surodencami.

janetinka27
1. máj 2022

@5vladka5 ahoj, odisla by som. neviem,aky vztah ma manzel so surodencami,ale nech sa porozprava aj s nimi. neviem,kolko ste investovali do prerabky
pri odchode na vas mozno svojrovci zanevru a zo slubov o dome nebude nic.svokor si mysli,ze je na koni,on je tam pan,on je doma,on vas drzi v hrsti a drzi vam uzdu.
neviem,ci ma manzel tu dielnu u nich,ci teda moze pracovat nezavisle od nich.ak vam to prijmy dovolia,vezmite hypo na byt a odidte.
a co svojra? je pristupnejsia?
hlavne je,ze muz drzi s tebou a pochopil,ze sa nechal namotat.

zmrzlinka2021
1. máj 2022

@5vladka5
Ako to, co ty prezivas, vnima tvoj manzel?
Viete sa zhodnut na nejakych rieseniach?

VElka skoda, ze uz tri deti

amiaja
1. máj 2022

@diamond007 jasne, dospeleho syna by som ani ja nezivila. Ale on bol pn a nie ze sa mu nechce robit. Predpokladam ze mal aj nejake davky pocas pn a nebol uplne bez penazi. Kto vie. Ale vyrubit mu 3 tisicky ze sa o neho starali ked nemohol robit mi pride cez ciaru.
V kazdom pripade cele zle na to isli mladi od zaciatku, teda hlavne ona ked sa nechala nahovorit na byvanie u svokrovcov a este do toho aj investovala svoje peniaze bez papiera a nechala si tak spravit 3 deti. No co uz teraz.. vela moznosti nema.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
1. máj 2022

Manzel je tiež bez chrbtovej kosti. Namiesto toho aby sa postaral o svoju tehotnú ženu ako normálny chlap nasťahuje ju k rodičom, osklbe o peniaze opraví z toho rodičom dom, vyplatí svoje dlžoby a ešte to cele zahrá tak ze "nebudeme predsa platiť za byt". Nie nebudeme, ty to pekne zaplatíš sama.

Ako toto sa fakt nerobí, ako môže niekto chcieť od svojej ženy aby investovala svoje nasetrene peniaze do cudzieho, bez papiera, bez záruky.

Ale tak co už, stalo sa. Autorka treba sa vzchopit, nájsť si lepšiu prácu aby vám tu hypotéku dali a nájsť si niečo svoje

diamond007
1. máj 2022

@amiaja podľa mňa v tom niečo bolo, možno zaňho niečo platili - úver, poistku atd

lija22
1. máj 2022

3 deti!

annamalaga
1. máj 2022

Keď majú rodičia porobené, prečo ste nešli tam?