Začarovaný kruh

emma87
4. júl 2011

ahojte maminky potrebovala by som radu neviem ako zo zacarovaneho kruhu von ale viem ze musim vist lebo takto sa neda uz zit ☹
spravila som vela chyb ☹ v mojom zivote za ktore teraz trpim ja aj moj maly syn ☹ chcem aby mal pekne detstvo preto musim nieco urobit ale neviem co ☹
maleho tatovi som velmi ublizila pohadala som sa s rodicmi ☹ a nasla si noveho priatela s domnienkou ze on je ten pravy ☹ on nie je zly ale
ja ho nelubim okrem ineho uz mi strelil facku stale sa hadame klameme sa navzajom ale toto riesit nechcem
potrebujem od neho odist a osamostatnit sa ale neviem ako hladala som si podnajom ale ani moja materska s vyzivnym nie je taka velka ako podnajom
nejakeho bytu ☹ jednoizboveho v ba ☹ chcela som opatrovat nejake este jedno dieta popri mojmu ale dala som milion inzeratov nikto sa neozval
do prace nemozem ist lebo nemam kam dat maleho a keby som ho dala do jasliciek tak to co zarobim tak prevezieme a dame do jasliciek a sme tak kde sme boli pred tim ☹ poradte mi prosim ako by ste vy riesili takuto situaciu ☹
mozno je cesta velmi jednoducha ale ja ju nevidim ☹

pensadorcallisto
4. júl 2011

Udobri sa s rodicmi. Aspon na nejaky cas, kym si nenasetris peniaze ostanem pri nich.

pensadorcallisto
4. júl 2011

..... teda ostan pri nich....

maznacik007
4. júl 2011

V prvom rade si treba vyjasnit ze velky podiel na situacii v akej si mas ty sama... a od toho sa odpichnut... takze bud sa vratit s prosbou a kvazi pokolenach k rodicom alebo k predchadzajucemu partnerovi ak ta teda bude ochotni prichylit a nema uz novy vztah..
musis sa pripravit na to ze ti to rodicia mozu spocitavat a prosto to vydrzat... ine ti neostava.. alebo potom skus azylovy dom a pod.

dajna11
4. júl 2011

pomožu ti iba ak rodičia,sama nemáš šancu,viem to.....na materskej už vobec nie a aj ked budeš pracovať,jasle su drahé,aj ked niečo prepláca štát,i tak......podnájmy su vysoké....tu cesta nevedie,je to smutne ale sama ženská s dieťatom nemá šancu prežiť....aspon kým je maličké a nemože do školky.

koniarova
4. júl 2011

Súhlasím, pomôžu jedine rodičia.

maca_p
5. júl 2011

vydavky na jasle plati stat, ak mu to riadne zdokladujes 😀 . teda do urcitej vysky cca230e, neviem presne. navstiv prislusny UPSVaR

maminuska
5. júl 2011

@emma87 ja by som sa v prvom rade pokusila o návrat k bývalému partnerovi , a aj keby mal novu známost, jednoducho sa s ním stretla, ospravedlnila sa a povedala že som spravila velku chybu a či by ti vedel odpustiť. Ak ta ešte lubi ,tak si myslím že ta príjme spät bez ohľadu či niekoho má alebo nie.
Ak by tadialto cesta neviedla, pokusila by som sa urovnat situáciu s rodičmi a poprosiť ich o pomoc.
Ak zlyhá aj toto a partner ta vyslovene neohrozuje na živote , zaťať zuby a vydržat obdobie kedy ti malé vyrastie a pôjde do škôlky a ty do práce, ale !!! v žiadnom prípade neotehotnieť.

sisaha
5. júl 2011

@emma87 suhlasim s ostatnymi...mas viacero moznosti:
1. poziadat o pomoc rodicov (nemyslim si, ze by ta odmietli)
2. najst si podnajom este s niekym (teda izbu) a podelit sa o naklady (kamoska, znami, dalsia mamicka..)
3 jasle do urcitej vysky hradi stat
4. skus si najst brigadu (roznasanie letakov napr.) - privyrobis si a pomoze ti to nastartovat sa.
5. mozes sa skusit zamestnat, s malym by ti mozno vedeli vypomoct aj rodicia, alebo otec dietata...

emma87
autor
6. júl 2011

@pensadorcallisto
@maznacik007
@dajna11
@koniarova
@maca_p
@maminuska
@sisaha
Ahojte dakujem vsetkym za rada 🙂 aj ked som doma s rodicmi moj byvali ma na mna velku slabost a on vlastne on ma poslal domov lebo ja som volala rano s placom co sa stalo bola som bezradna a nevedala som ze co mam robit nikdy som si nemyslela ze ma niekedy niekto zbije ze budem volat policajtov ☹ ☹ bala som sa ako nikdy nevedela som sa ukludnit ☹ teraz mam divne stavy velmi divne ☹ som doma ale je to tu peklo nemam s nimi dobre vztahy ☹ ☹ mam doma este dvoch surodencov takze je to tazke velmi som tu ani nie dva dni a nechcem tu byt moji rodicia mi podrupuju autoritu voci benjimu do vsetkoho sa staraju ja som uz raz bola doma ked som sa rozisla s byvalym ale odisla som odtial po mesiaci ☹ ☹ nechcem tu byt mam tu zle spomienky , a to nie je zivot byt zatvoreny v jednej izbe nemoct varit nikam chodit s nikym sa stretavat mojim rodicom vsetko ale uplne vsetko vadi ☹ ☹ neviem ako dalej ale doma byt nechcem nemozem nedokazem komunikovat o nicom mozno sa to bude zdat nezrozumitelne ale pisala som to medzi tim ako moj syn 50 krat na mna vyliezol a krical maminka pod sa hrat aspon 🙂 🙂

aero
6. júl 2011

radím ti , najprv sa psychycky dať do poriadku a až potom rieš ostatné .... a nezabudni , na prvom mieste je tvoje dieťa ...... veľa šťastia.......

emma87
autor
6. júl 2011

no dnes som sa rozpravala s maleho tatinom ale ten nam nepomoze aj naprek tomu ze nema nikoho som hotova neviem ako dalej nevladzem uz ☹

maminuska
6. júl 2011

@emma87 ale čo je to nepomôže ? Chceš sa k nemu vrátit alebo nie ? Porozprávala si sa s ním o tejto možnosti ?

emma87
autor
7. júl 2011

@maminuska jasne ale on nechce on mi zoberie maleho ak chcem nic ine a moze mi poslielat peniaze takze asi tak nejako ☹ ☹ som hotova z toho uz

gabriellka
7. júl 2011

@emma87 ja ťa nechcem odsudzovať, ale čo si čakala??? že ty si najprv rozhádžeš vzťahy s rodičmi, s priateľom nájdeš si ďalšieho a keď máš prúser tak ťa budú všetci očakávať s otvorenou náručou. iné ti neostáva iba zaťať zuby a minimálne kým pojde malý do škôlky to vydržať. resp.neviem z kade si, ale riešením by bol nájomný byt, ktoré stavajú rôzne obce na slovensku. ale to by ti jasle musel preplatiť štát, to čo by si zarobila ak by si mala prácu by išlo na nájomné a z výživného by si žila. ale asi si mala skôr premýšľať nad tým čo by bolo keby...každopádne želám veľa šťastia

sisaha
7. júl 2011

@emma87 ja ti tiez nebudem nakladat, mas toho dost, co si si sama navarila... Budes to musiet s rodicmi vydrzat, alebo potom ten podnajom.. Nechat sa otlkat novym priatelom nema zmysel, ked tym ublizuje nielen tebe ale nie je to dobry vzor ani pre tvojho syna. Pomoc jeho bio otca mozes prijat, ze ti napr. pomoze, ak by si sa zamestnala s vyzdvihovanim syna z jasiel a pod...

emma87
autor
9. júl 2011

@sisaha to asi takzko ja a maleho bio tatinko monentalne byvame 250 km od seba 😒

pensadorcallisto
31. júl 2011

Od byvaleho ziadaj aspon o financnu pomoc, ak to este sam neurobil... Presne ako ti radi kazda... Zatat zuby a vydrzat. Zatial, kym si u robdicov, najdi si pracu, tak aspon nebudes s nimi stale doma... Maleho do jasli, ak ti prispeje aj stat, tak mas o problem menej....
Nasetri si peniaze, aby si mala s cim zacat... Najdolezitejsie je urobit si plan, ktory ta bude stale motivovat a urobi ta stastnejsou a silnejsou.
Zabudni uz na to, co bolo, nespoliehaj sa na otca tvojho synceka, ani na byvaleho priatela, ti su uz v pase, minulostou...
Pozri sa na to, co mas a z coho mozes vychadzat... Brigada je tiez dobra vec, ale iba na to, aby si zakryla cas, kym si nenajdes stabilne miesto...
Necakaj ,ze zacnes zajtra, zajtra, zajtra.... Urob to dnes... Pozri pracu na nete, poziadaj o pomoc kamaratky... Mozno aj tvoji rodicia ti budu vediet pomoct. Len sa s nimi treba POROZPRAVAT... Mozno ich vo svojom vnutri obvinujes, nenavidis atd... Zabudni na to.... Skus ich vnimat ako ludi, ktori ti mozu pomoct...
Nakoniec... Ak by ta nechceli, tak si teraz kde? Odpovedz si sama..
papapa a drzim prsty