Vzťahy so svokrou a švagrinou

4. okt 2022

Ahojte baby,

ako riešite ak nemáte úplne super vzťahy s mužovou rodinou? On ich však má a chce sa navštevovať atd...Bývame v jednom mesto, chodíme k nim celkom často, ale hlavne v poslednom období ma to deptá. Má to niekto tak?

pribinak
4. okt 2022

A musíš stále chodiť s ním? Veď pošli muža a deti a ty sa venuj domácim prácam

alenah31
4. okt 2022

veď nech ich navštevuje, nech kľudne vezme aj decká - aspoň si môžeš na chvíľku nohy vyložiť😀 . Ak sa niekde necítim dobre ja - obmedzím kontakt na "etické a spoločenské minimum" - narodeniny, meniny, Vianoce.

autor
4. okt 2022

@pribinak uz som to tak navrhovala ale on nie je nadseny z takohe riesenia a trochu sa bojim ci tym neprilejem olej do ohna....ze to bude este horsie

autor
4. okt 2022

@alenah31 ja mam stale asi pocit ci to medzi mnou a muzom nezacne vytvarat rozbroje..?

pribinak
4. okt 2022

Veď mu povedz, že si vikendy predstavuješ inak ako neustále navstevy u jeho mamky a sestry
Buď iniciatívna a vymysli výlet, choďte ns nejakú akciu.

Povedz že keď veľmi chce, nech ide on s deťmi a ty máš program domácnosť
A keď nie, tak potom musí pochopiť že síce pôjdeš s ním, ale určite nie každú chvíľu

alenah31
4. okt 2022

ale nie...treba si to otvorene povedať nech to medzi vami doma nevisí. On tiež "nemusí" každého no nie? To je to isté...nemáš problém pogratulovať, posedieť pod stromčekom - ale tak ako ty rešpektuješ jeho tak nech on rešpektuje teba. Vždy lepšie ako mega zhoršené vzťahy do budúcna. A deti - však nech ich vezme...predpokladám, že to s nimi zvládne na návšteve aj bez teba.

elizabet173
4. okt 2022

čo znamená - celkom často?

autor
4. okt 2022

@elizabet173 no za začiatku to bolo veruže skoro každý víkend, už som to celkom okresala, ale aj tak raz za 2-3 týždne určite, jeho to tam ťahá

domca1408
4. okt 2022

on ich však má? a má také skvelé vzťahy aj s tvojimi rodičmi? lebo je jasné, že chlap so svojou mamičkou nemá problém ...ale chodil by tak často aj za tvojimi rodičmi? a hlavne napríklad ja ešte ani nemám muža a napriek tomu som rada ked príde víkend a neznášam ked mi niekto niečo naordinuje (z rodiny) že jedna starká chce ísť na cintorín ,druhá odviezť tam a tam...a ked si predstavím, že raz by mi mal chlap ešte aj v takomto dačom robiť program...ako máte svoju domácnosť, ty určite robotu a potom drb ešte aj vo volnom čase nemôžeš robiť čo chceš? tak to nie...raz mesačne by som sla k svokre na hodinu...on nech si ide aj pomimo...

autor
4. okt 2022

@domca1408 on ma s mojimi dobry vztah lebo ziju 200 km od nas :D takze az tak casto ich nevidi, plus moj brat uz byva mimo akze su to len nasi, pritom u neho je to aj svagrina a mam pocit ze su v presile :D

domca1408
4. okt 2022

a čo ked žiju 200 km...ked jedných tak aj druhých 😀....a ked ťa veľmi vytočí a nebude súhlasiť a bude ťa nútiť tam chodiť tak mu oznám, že kľudne to môžeš zmeniť aj len na sviatky keby veľmi chcel...že ich budeš vídať 4x do roka...neustupuj...manželstvo je o kompromise..ale ten musí vyhovovať obom...inak to nie je kompromis

nurielka
4. okt 2022

Veď mu navrhni, že každú druhú návštevu pôjdeš. Teda každý druhý mesiac. Fajn kompromis.

elizabet173
4. okt 2022

je normálne, že ho to tam ťahá, veď je to jeho rodina a nedá sa s ním dohodnúť tak, že raz za mesiac tam pôjdeš s ním a on tam zbehne kľudne aj raz týždenne? Vie, prečo s nimi nemáš dobré vzťahy?

maciatkolulu
4. okt 2022

A kay máš problém s jeho rodinou?

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
4. okt 2022

Keby moj muz nechcel chodit k mojej rodine, tak by mi to nevadilo. Ved hlavne ze ich vidim ja. Nechapem toto nutenie do povinnych navstev. Skor to je mi divne, ze mu "to nieje po chuti" ked tam nechces ist.

marca12
4. okt 2022

Vyriesili sme to tak,ze nechodim vzdy s nim,chodi tam aj sam. Niezeby som mala zle vztahy,praveze dobre,ale moja svokra je svojska povaha,respektujem ju,akceptujem,ale nerobi mi dobre casto byt u nej. Na kazdeho nadava,ohovarana jedina tema je,kto,kde,kedy,co.... Chodievame kazdy tyzden v nedelu,obcas aj cez tyzden,byvame v jednom meste,ale ked citim,ze uz mi nerobi dobre jej negativizmus,tak jednoducho nejdem a moj ide sam. Zvykli sme si,zvykli si aj oni

autor
4. okt 2022

@solange7 jemu je to luto, lebo on je taky rodinkar, ale asi to musime nastavit tak, aby sa aj vlk nazral aj ovca cela ostala, obcas pojdem, ale tak aby ma to nedeptalo

autor
4. okt 2022

@marca12 Dakujem, ja to mam podobne, musim si len nastavit...

katarinka89
4. okt 2022

Áno a muž už prekukol obe tak nás netlačí do vychádzania......život bez nich je lepší

rachel36a
4. okt 2022

So svokrou sa vobec nestretavam, nekontaktujem...muz aj so synom tam normalne chodia...