Vzťahy so svokrou

vikinka128
5. feb 2023

Potrebujem sa poradiť, ako vyzerajú vzťahy so svokrovcami v bežných domácnostiach. Mám žiaľ pocit, že u nás nie sú zdravo nastavené hranice a uvedomila som si, ako ma to vyčerpáva psychicky. Potrebujem sa s niekym porozprávať, poradiť.
Je to moja prvá skúsenosť s vážnym vzťahom a neviem vôbec čo robiť - a teda či to vôbec posudzujem zdravo.

stanulienkat
5. feb 2023

Mas tu 1000 tem o svokrach. Daj do lupy.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka88888
5. feb 2023

@vikinka128 ahojky, ja vzťah so svokrovcom neudrziavam, vidime sa iba na oslavách a tam to prezijem, inak vôbec, priateľ je s nimi stále v kontakte, ale ja som nikdy na tieto vzťahy nebola, mam svoju veľkú rodinu ktorú milujem a svokrovcov nemám prvých, ale nikdy som tie vzťahy neriešila. Za mňa neriešiť, nestarať ideál😊starať sa treba o svoj vzťah, ostatné sa pridá alebo nie, pokiaľ s nimi nežiješ, tak ti to v podstate môže byt jedno. Vždy s úsmevom a s nadhľadom

janinah
5. feb 2023

@ivka88888 tvoj priateľ musí byť celý šťastný z toho ako sa ideš potrhať za svojou rodinou a na jeho najbližších teda rodičov zvysoka kašleš...vlastne svokrovcov má len ten.kto má manžela.teda ty ich ani nemáš...
Autorka pýtaj sa konkrétnejšie.takto ťažko odpovedať....sú to vždy ľudia.ktori ti muža vychovali a najhoršie čo môžeš urobiť je toho muža postaviť do pozície...že vyber si.bud oni alebo ja...on miluje teba aj ich.z toho vychádzaj.

vikinka128
autor
5. feb 2023

@jj298
@ivka88888 tak ja som sa za priateľom odsťahovala 200km od domu. Mojich vídam 1x za 2 týždne na pár dní. Pričom mám dojem že on nebol schopný obetovať nič, ani zdrave hranice s matkou nastaviť. Vidaju sa každý deň - každý druhý. Vola mu naozaj v priemere 5-7 krát denne, keď som doma, nedovolí mu byť na mobile = v kontakte somnou lebo treba vysávať, upratať záhradu, umyť psov atp. Pokial si on kúpi niečo nové, alebo potrebuje poradiť pracovne, vo varení, vo vzťahoch.. opýta sa ma ale utvrdí si moju odpoved u matky. Mám dojem; že to nie je celkom dospelé správanie pre muža ktorý chcel vážny vztah a budovať si vlastný život.
Ja som to tolerovala doteraz z lásky k nemu. Jeho radosť mi bola prednejšia ale aktuálne som už v stave kedy stále plačem, som psychiky vyčerpaná a rozmýšľam že skočím na terapiu sa vyrozprávať.
Úprimne som ani nevedela čo ma tak veľmi trapi ale uvedomila som si, že toto.
Keď mu to poviem; tvrdí ze žiarliť na mamu je choré. Ale nemyslím si ze je to žiarlivosť, je to skôr nespokojnosť a zlý pocit

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
5. feb 2023

@vikinka128 Svokrovcov ešte nemáš, máš len priateľa, učíte sa fungovať, deti nemáte. Ak ti niečo teraz nevyhovuje, nebude ti to vyhovovať ani neskôr. Nikto sa nezmení. Čiže, ak sa ti nepáči, treba to riešiť a poobzerať sa inde.

vikinka128
autor
5. feb 2023

@jj298
@zuzanockamt rozumiem a súhlasím s vami. Áno svokra to nie je ale tak “svokra” - matka chlapa s ktorým si už 2 roky budujem život áno. Ono to spozaciatku takéto nebolo, nejak postupne si dovoľovala viac a ja som si to ani neuvedomila.
Vidíte to na rozchod? Alebo môže byt šanca že sa on zmení v tom prístupe?
Dôležitou informáciou je asi, ze vyrastal bez otca. Len s matkou

zuzanockamt
5. feb 2023

@vikinka128 Dva roky sú ešte krátko. Ale nie, nezmení sa. Ak nemieniš akceptovať ich vzťah, že tam bude často, tak rozchod. A keďže ona je sama, tak pomoc bude potrebovať čoraz viac.

ckocka
5. feb 2023

Prečo by sa mal meniť? Tebe nevyhovuje tento stav, ty ho zmeň.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenne9
5. feb 2023

@janinah pekne si to vystihla, taketo cudo keby mi syn priviedol domov, tak sa asi obesim v pivnici.ze miluje svoju velku rodinu.a rodina buduceho manzela je jej ukradnuta....to je zena, co fakt vytvara teplo domova, haha ( nrmyslim autorku, ale ivku s x osmickami)

zuzanockamt
5. feb 2023

@ckocka Akože zmeniť chlapa? Zene tu nikdy neporadia, že zneň sa, ale chlap sa už meniť môže. No skúsil by mi niekto diktovať podmienky vo vzťahu k rodičom.

vikinka128
autor
5. feb 2023

Meniť ho nechcem a ani zakazovať mu kontakt s ňou. Je to matka. Ale nie je sama, má manžela .. bola by som rada keby nám dopriala súkromie a nechala si odstup.
Zároveň však je mi to veľa, to vyvolávanie, to stretávanie, to že kedykoľvek zavolá že je za 5 minút u nás.. nezvláda sa mi to dobre.

ninusa221
5. feb 2023

No môj Frajer čo ma bratranca tak jeho frajerka je taká že od jeho celej rodiny si robí odstup od začiatku taká nebola ale vôbec sa snami nevida iba nevyhnutne podujatia, tlači mu len svoju rodinu. Proste snaží sa ho odstrihnúť od nás. A poviem ti pravdu že už ju nikto neznáša 😂😂…

janinah
5. feb 2023

@nenne9 veru,ja keď tu čítam tie názory nevesticiek,tak sa idem modliť za tu moju budúcu, ak sa jej dožijem...nezrelé, bez empatie,bez úcty,bez snahy robiť kompromisy,bez tolerancie,o nejakej ženskej diplomacii ani nehovorim...však každý sám je kovacom svojho šťastia, len škoda,že mnohé si nevšimnú ako je ich muž nešťastný. Pri takych rodinnych vzťahoch..

janinah
5. feb 2023

@vikinka128 ak ti na tom chlapovi záleží,tak rozum do hrsti...ako píšem vyššie,pomôže ti empatia,tolerancia,kompromisy,snaha a ženská diplomacia...jednoducho po čase tvoj partner začne uprednostňovať teba a čas strávený len s tebou a s jeho matkou môžete byť skoro kamarátky....dá sa to,ale nikdy nie technikou hlavou proti múru

ckocka
5. feb 2023

@zuzanockamt Tebe nevyhovuje tento STAV, ty HO zmeň.

vikinka128
autor
5. feb 2023

@janinah mám s ňou dobrý vztah, veľa mi pomáha, radi. Keď mám v práci dlhšiu službu navarí nám. Ale potrebujem viac priestoru, pochopenie od priateľa.
Asi len další rozhovor skúsiť, možno inými slovami ako naposledy..
ďakujem 🙏🏻

zuzanockamt
5. feb 2023

@ckocka Ok, len som si nebola istá, či myslíš stav, alebo muža.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
5. feb 2023

@vikinka128 nie, takto to skutočne nemáme. Keď plánuje svokra prísť, zavolá aspoň deň vopred a spýta sa ci môže. Nie ze o 5 minut som u vas. To pokladam za max.neslusne. Nie si predsa na spagatiku...a volavaju si tak 1x za týždeň, na hodinku. Zreferuju si co je nové. Ja s nou mam dobrý vzťah,ale nebýva v našom meste.

janinah
5. feb 2023

@vikinka128 keď máš v práci dlhu službu,tak predsa musíš mat navarene dopredu,že prídeš z prace ty alebo on,otvorím chladničku a len si jedlo zohrejeme...teda svokra príde variť a tam navarene ...pochopí,že je akosi naviac....ako píšem...ženská diplomacia

janinah
5. feb 2023

A volá,že príde o 5 minút...aha,hmmm,no ako myslíš,ak ti nevadí,že nás nájdeš v posteli a teda nie spať

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
5. feb 2023

@janinah aj vy budete volať 7x za deň svojmu synovi? Podľa mňa to nie je zdravé, absolútne ignoruje ze už má svojho partnera a svoj život. Nepoviem pár krát za týždeň, ale denne toľko krát je to veľmi obmedzujúce. A ešte zakazuje volať partnerke? Naozaj je to podla vas v poriadku?

jaja20
5. feb 2023

@vikinka128 Ahoj, kľudne mi napíš SS, mám 16 rokov odžitych si svokrou pod jednou strechou...

janinah
5. feb 2023

@elizabet173
@gejb ja nikde nepíšem,že také správanie je v poriadku,len radím ako na to,aby sa nemusela pre svokru rozísť s mužom,ktorého miluje

gejb
5. feb 2023

@janinah "...názory nevesticiek,tak sa idem modliť za tu moju budúcu, ak sa jej dožijem...nezrelé, bez empatie,bez úcty,bez snahy robiť kompromisy.." ..autorka ma empatie dost, aj kmpromis urobila uz vtedy ked sa prestahovala... Ale asi som to len zle pochopila.

marca12
5. feb 2023

@vikinka128 Ani sa ti necudujem,ze sa takto citis. Ano,deti maju mat dobre vztahy s rodicmi,venovat im cas,byt napomocni a nezabudnut na nich tym,ze maju svoju rodinu,ale toto,co opisujes je chory vztah. Matka si zabudla prestrihnut pupocnu snuru,prilis k sebe priputala svojho syna. Skus terapiu a ak budes mat silu,mozno sa ti podari zmenit jeho vztah k mame a ukazat mu smer. len to musi chciet aj on,ak je velmi ovplyvneny,bude to velmi tazke