Vzťahy a úprimnosť

denisa12345
12. feb 2016

Ahojte prosím poraďte mi som prvačkou na výške nedávno som si uvedomila koľko falošných ľudí existuje, nechcem aby to vyznelo negatívne ale veľmi ma niektoré moje spolužiačky sklamali. Tie vzťahy v škole sú také neúprimné, samé pretvarovanie a ohováranie, závisť.Už k tomu nemám slov v skupine nás je 25 (iba dievčatá) a každá každú ohovára. Môj odbor ma baví ale tú dusnú atmosféru v skupine už nezvládam. Školu mám tri dni ale aj tak to je pre mňa veľmi ťažké fungovať v taktejto skupine. Mám kamáratky aj medzi spolužiačkami, snažím sa s každou vychádzať , naozaj sa veľmi snažím, naša skupina je rozdelená na dve skupiny a tie sa medzi sebou neznášajú. Viem,že škola by mala byť pre mňa prioritou ale v taktejto skupine nedokážem fungovať. Prosím poradťe mi ako to mám zvládnuť.

jeannna
12. feb 2016

S falosou a pretvarkou sa tazko vyrovnava v kazdom veku v roznych oblastiach zivota a len tak si na to zvyknut a tvarit sa, ze to neexistuje, sa asi neda, aspon u mna nie. Mam to aj ja na pracovisku, nejdem blizsie specifikovat 🙂 Co mozes spravit, je napr. povedat si, ze radsej kvalita ako kvantita. Nemusis byt kamaratka so vsetkymi babami, ale vyhliadnut si zopar, ktore maju charakter a s tymito nadviazat priatelstvo a ostatne len akceptovat ako spoluziacky. Oslobodis sa tym trocha od atmosfery, ktoru vnimas a kedze si este len studentka, "nastudujes" si nieco aj do zivota 🙂

juhseverzapad
12. feb 2016

Si žena a to si sa teraz zobudila? Jedna moja známa raz povedala: Kamarátky sú dve, ak ich je viac je to spolok k....v! A toto je čistá pravda. Ženy sú falošné a neúprimné. Málo ktorá ti zato stojí, aby si sa s ňou kamarátila a absolútne zdvôverovala.

mawka
12. feb 2016

@juhseverzapad presne. a potom sa mi vsetci cuduju, preco mam najlepsie kamaratky chlapov. no presne pre to, co si tak trefne opisala. chlap sa neposerie, ale zenska vie byt hovadsky zakerna v sekunde po tom, co si myslis, ze jej mozes 100% doverovat.

juhseverzapad
12. feb 2016

Aj ja mám najlepšieho kamaráta chlapa. Chlapi sú priamy. Ženskej niečo povieš a hňeď máš kudlu v chrbte.

juhseverzapad
12. feb 2016

@mawka Ten príspevok mal byť pre teba.

jeannna
12. feb 2016

Tak ako verim na priatelstvo medzi muzom a zenou ( co mnohi popieraju a ja take priatelstva mam ) tak verim aj na priatelstva medzi zenami, len treba vediet oddelovat zrno od pliev. Treba len vytriezviet z toho, ze priatelmi mozu byt vsetci.

kaja73
12. feb 2016

@jeannna pekne si to napisla -zrno od pliev-ucim sa to uz cez 40 rokov a stale viem spravit chybu...ale lepsim sa. 🙂

0silvia0
12. feb 2016

@denisa12345 ono základ je nesnažiť sa byť s každou veľká kamarátka a robiť tie naučené afektované jééééjjjj ánooooo? supiiiiiiššššš.... Základ je byť sama sebou, bez pretvárky, bez snahy niekam silou-mocou zapadnúť. Jednoducho sa neskupinkuj, vyselektuj zo skupinky hoci len jednu-dve baby, s ktorým si skutočne, ale fakt skutočne rozumieš a ostatné nerieš. Ja som to takto robila celý život a nikdy som sa nemusela pchať do žiadnej skupinky, nikdy som nemusela úlisne sa vtierať medzi niekoho. Vždy sa našla jedna-dve baby, s ktorými sme boli na rovnakej vlnovej dĺžke. Moje motto je neísť s davom a prehlasujem, že moje priateľstvá so ženami sú úprimné, hlboké, stále... s kolegyňami som si vždy v práci dokázala vychádzať, ale pozor, len vtedy, keď sme boli k sebe férové a úprimné. Na školách som mala vždy nejakú naj-kamošku a mne to vždy úplne vyhovovalo. Nemám rada stádovité prejavy a roztatárené babizne, ktoré nevedia kedy prestať klebetiť. Moja rada znie:
menej sa snaž s každým vychádzať a bude to dobré. A že ťa bude niekto potom ohovárať? No a čo? Ja som celý život držala stranu outsiderom, takže ja som takto vnútorne naladená a je mi dobre 🙂

jeannna
12. feb 2016

@kaja73 🙂 zakladom priatelstva je podla mna charakter a ten sa da "vycitit", ak clovek pocuva svoju intuiciu. A to ostatne je uz na nas a tej druhej strane, lebo priatelstva sa daju pokaslat aj takymi vecami, ako su napr. prehnanane ocakavania, je lepsie mat asi viac kamaratiek ako tu jednu "naj", na ktoru obcas "hodime" nase starosti, takto sa to pekne prerozdeli 🙂 A ucim sa to stale aj ja 🙂

kaja73
12. feb 2016

@jeannna ja uz viem ze mojim hlavnym problemom vzdy bolo presne to co si napisala-.prehnane ocakavania- ale vdaka tom ze to uz viem, sa da povedat ze som konecne slobodna.. myslim dusevne... 🙂

jeannna
12. feb 2016

@kaja73 Ja som tie prehnane ocakavania vnimala skor z tej druhej strany. Tym, ze som mavala single obdobia, kedy som bola bez priatela, mali niektore moje kamaratky pocit, ze som vzdy poruke a mam kopu casu. Ale single clovek je niekedy velmi zanepradzneny 🙂 Presne viem, co myslis a potvrdzujem, ze aj mne sa to paci takto volnejsie 🙂

lintu
12. feb 2016

to je dobre, že si si to uvedomila....školu neber len ako inštitúciu, ktorá ťa naučí koľko je "jeden plus jeden", ale i ako inštitúciu, ktorá ťa naučí niečo o fungovaní medziľudských vzťahov....sleduj a uč sa 😉 neskôr dozaista využiješ 😀 skupina viacerých žien pohromade zväčša neprináša nič dobrého 😀 ber tie osoby len ako spolužiačky a tráv s nimi, čo najmenej možného času... ako ti vyššie radia, na "prežitie" ti stačí len málinko ľudí... si na intráku alebo do školy dochádzaš z domu? priateľstvá môžeš nadviazať i s ľuďmi z iných ročníkov 😉

oli18
12. feb 2016

Žiaľ, toto nie je len v škole, toto ťa čaká celý život a všade. Z vlastnej skúsenosti viem, že ťa kamarátka sklame aj v päťdesiatke. Pestuj si kamarátstva z detstva, zo ZŠ, kde sa tieto zlé vlastnosti ešte neprejavujú a také vzťahy pretrvajú celý život. Funguje to, ja také mám. V novom kolektíve veľa o sebe neprezrádzaj, drž si odstup, buď pre okolie záhadná aspoň dovtedy, kým sa " nerozkukáš".. Závisť je veľmi rozšírená a z nej pramení všetko zlo. Je ťažké pre teba, nevieš, do ktorej skupiny sa pridať. Nepridaj sa nikde, buď sama so sebou a pozoruj ich súperenie. Možno sa časom niektorá k tebe pridá, ktorej to tiež bude vadiť. Zvládneš to, veľ síl ti prajem 🙂

eriksonka1234
12. feb 2016

Ja som si na výške našla jednu naj kamošku, ktorá mi je doteraz ako sestra, s ostatnými som vychádzala tiež dobre, netreba si všetko tak pripúšťať, nerieš to. Buď sama sebou , ráno sa usmej, lebo vždy je pre niečo. Keď ťa škola baví, tak sa zameraj na ňu a slepice nerieš. Nebudeš tam večne a možno v budúcnosti natrafíš na skvelých ľudí. 🙂

bonaqa2013
12. feb 2016

ja by so vytvorila skupinu číslo 3. Inak tieto ohováračky medzi ženami vždy boli aj budú. Samozrejme niektoré viac, iné menej. Neohovárajú asi len deti v MŠ a školáci na prvom stupni ZŠ.

denisa12345
autor
13. feb 2016

Ďakujem veľmi pekne za všetky komentáre 🙂

beusssska
2. máj 2019

Dôležitá je kvalita nie kvantita 🙂