Vzťahy a únava z nich

28. dec 2022

Dievčatá, stalo sa vám že ste sa roky snažili vychádzať s každým,každý len pomyselne bral a všetko chápal ako samozrejmosť. Nevidel,že aj vy máte problémy,smútku, trápenia. Nespýtal sa,iba na čokoľvek odpovedal,joj,čo sa stazujes,vieš aké mi máme problémy?
Keď je odrazu všetkým okolo dobre,utíšil sa ich problémy,doriesilo si ich,odrazu čas je,každý by sa odrazu chcel stretnúť,veď nič sa predsa nedeje a vy nevládzete?nemáte chuť,silu?
Necítim hnev,ani nič podobné.
Skôr ma roky naučili byť so svojím trápením a myšlienkami sama. Aby ma ľudia nesklamali ešte viac,tak som sa naučila byť ich butlava vŕba,ale už nevraviet nič.
No odrazu im začína vadiť,že nejasam,keď majú odrazu na mňa čas?neviem,cítim sa vnútorné vyhorena a unavená.
Čo si mám s nimi povedať?keď v najťažších chvíľach nemali 5minut na stretko,či aspoň telefonát?

jan510
28. dec 2022

netreba robit butlavu vrbu lebo sa ti to vypomsti, budu to zneuzivat. Pochopenie treba mat len pre ludi, ktori su tu aj pre teba. Neodsudia ta a tiez sa im mozes postazovat. Vela ludi zneuziva druhych tym, ze vysypu na nich svoje problemy a hotovo neriesia.. Ty nie si odpadkovy kos, aby do teba ludia sypali svoje smeti

autor
28. dec 2022

Ale čo keď je to najbližšia rodina?myslím okrem manžela a deti.
Ja som v stave,že už sa neteším na žiadnu návštevu,skrátka nemám chuť ich vidieť. Nie,že sa hnevám,ale nechcem už sa tváriť,že všetko je súperko.

jan510
28. dec 2022

no a ako casto ste v kontakte?lebo s rodinou ja som osobne tak raz mesacne s rodicmi a 3x rocne svagrina a svagor, sesternice, a tieto vzdialenejsie pribuzenstvo niekedy nevidim aj cely rok

minilla
28. dec 2022

Ked nemas chut ich momentalne vidiet, tak sa pocuvni a stretavaj sa s nimi len minimalne. Daj seba, svoje potreby a to co citis na prve miesto.

autor
28. dec 2022

Veľmi blízko. Do 10km všetci. Nedá sa stretávať iba 1xricne. A hocikedy cez víkend prídu bez ohlásenia,veď som doma. Tak čo.

roja01
28. dec 2022

Kludne kazdemu, ktory sa pozastavuje nad tym, ze namas teraz cas a chut na stretnutie povedz, ze si unavena a vyhorena a velmi ta mrzi, ze nemal na teba cas, ked si sama potrebovala podporu. Povedz, ze si jemu, ked potreboval vypocut, svoj cas bez podmienok venovala, ale tiez si iba clovek, ktory potrebuje byt vypocuty a podporeny.

katkine_terapie
28. dec 2022

Autorka: Tak je nacase zacat pocuvat aspon sama seba, ked ta ini nepocuvali. Ked sa na navstevu necitim, nechcem ju a oni aj tak pridu alebo pridu neohlasene slusne vysvetlim, ze teraz sa mi to nehodi. Netreba vysvetlovat preco alebo vymyslat vyhovorky. To, co sa stalo nezmenis a oni si mozno ani svoje spravanie k tebe neuvedomovali, takze k tomu sa netreba vracat (pravdepodobne by sa iba obhajovali, ak by si ich konfrnotnovala). Pre teba je vsak dobre zmenit svoje nastavenie. "Nedá sa stretávať iba 1xricne." Preco? Ak by ti to vyhovovalo, nevidim v tom problem. Čo najhorsie sa moze stat, ked obmedzis kontakt? Ked pridu bez ohlasenia, tak ako pisem vyssie (slusny clovek sa ohlasi).

marianarem
28. dec 2022

Podla mna si vnutorne nastavena tak, ze mas len rozdavat a nic nebrat, neziadat. Ked tak len cakat, ci si niekto vsimne, ze nieco potrebujes. S takymto nastavenim jednak pritahujes presne opacne typy - takych, ktori sa citia ako sredobod vesmiru a je pre nich prirodzene len brat. A druha vec je, ze mas tym zarobene na vyhorenie v akomkolvek vztahu.
Treba nejako zmenit pristup, osvojit si myslienku, ze aj ty si na svete dolezita. A ze je v poriadku aj chciet a prijimat, nielen davat. Nie je uplne jednoduche to v sebe zmenit, moze to trvat aj velmi dlho, kym sa s tym zzijes,lebo vacsinou to byva davny navyk z rodiny. No to je podla mna cesta.

aurora33
28. dec 2022

Treba sa naučiť povedať NIE. Mne to veľmi pomohlo

autor
28. dec 2022

Ďakujem,všetky rady som si prečítala a musím sa zamyslieť,lebo niečo na nich bude.

bodka70
28. dec 2022

Dievčatá ti dobre radia. Nauč sa predovšetkým dávať bezpodmienecne, nič zq to nečakaj a davaj len tolko, koľko sama chceš. To, čo dávaš druhým, svoj čas a energiu, je tvoje a len tvoje slobodné rozhodnutie, za ktoré len ty nesieš zodpovednosť. Nie je to nikoho iného chyba či vina, ak dávaš viac, ako ti je milé a príjemné. Ak ťa niekto využíva, je to len tvoj problém, nikoho iného.

zuzulkika
30. dec 2022

@marianarem tak pravdivo si vystihla asi aj môj prípad....hlavne veta...je čas sa naučiť aj prijimat

marianarem
30. dec 2022

@zuzulkika No niektori (mozno aj mnohi) ludia si myslia, ze na to nemaju pravo. Ale preco by nemali. Tak drzim palce, nech sa ti s tym podari pohnut.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz