Vzťah žena panna a muž blíženec

mamandyka
10. aug 2017

Môže fungovať vzťah žena panna a muž blíženec? Máte s tým niekto skúsenosť?

tabakmirka
10. aug 2017

Každý vzťah môže fungovať keď sa na ňom pracuje, neodsudzuj ho dopredu len preto, že niekde píšu, že tieto dve znamenia by netvorili dobrý pár. Záleží teda na tom ako veľmi tomu veríš ale ak sa na to nebudeš vôbec sústrediť a pôjde ti skôr o toho človeka a nie o to aké je znamenie tak vám vzťah kľudne môže vydržať aj celý život 🙂

dominika6
10. aug 2017

@mamandyka každý chlap túži po panne 😀

lienqa
10. aug 2017

@dominika6 nemyslím si 😂

dominika6
10. aug 2017

@lienqa jasné že hej.. 😀..to je ich trofej hodná medaily 😀..
ale znamenie sa do toho neráta 😀

jane25
10. aug 2017

Ja s manzelom mame take znamenia a sme spolu uz 13 rokov 😉

baba74
10. aug 2017

Už je ex. Chvála bohu. On je ako tomu ja hovorím
tzv. Samonasieraci typ🙂. Len neviem ci to bolo znamením.

mamandyka
autor
10. aug 2017

@jane25 to naozaj? a ako znášaš presne tie ako keby dve tváre, je to neskutočne komplikovaná povaha

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamandyka
autor
10. aug 2017

@hettinka tak to máš môj obdiv, poraď čo na takého chlapa platí 🙂

jane25
10. aug 2017

@baba74 moj muz "blizenec" je pravy opak, toho nenaserie absolutne nic ... 😀 to prave ja som niekedy z neho az vytocena, ze ho nic nevie rozhadzat 😂 kludnejsieho cloveka ako jeho asi ani nepoznam 🙂

mircalla
10. aug 2017

@dominika6 mozno v 19, storoci, dnes uz ani tak nie🙂
@mamandyka mam - podla mna je to taka schiza povaha, sam nevie, co chce. co jeden den plati, zajtra uz neplati

jane25
10. aug 2017

@mamandyka v nasom vztahu musim priznat, ze som asi ja ta komplikovanejsia povaha 😂 a za tych 13 rokov co sme spolu, som si zatial nevsimla, ze by mal dve tvare. Asi nie je taky ten pravy blizenec 🙂

rawmamka
10. aug 2017

@mamandyka Ja som Panna, môj muž je Blíženec ... sme spolu už vyše 20 rokov ako pár, ako manželia o tri roky menej. Som šťastná, že ho mám, sem-tam sa síce stane, že zrazu zmení náladu, čo ja ako systém/poriadok milujúca Panna "nemusím" 😀 , ale iné jeho prednosti vyvážia tento jeho nedostatok + som taký taliansky typ, takže mu hneď vykričím, čo ma na ňom presne vytočilo. Ale v 99% situácií je on ten, ktorý má trpezlivosti až až a ja, keďže som temperamentná, tak ho tiež sem tam poriadne vytáčam, ale akosi ten môj Blíženec to znáša veľmi pokojne, nepovie mi ani slovko na to a snaží sa spraviť mi po vôli a urovnať konflikt čím skôr. Keď "dopením" 😂 tak sa mu častokrát sama ospravedlním, že som toho mala veľa a vybuchla som, ale už je to ok ... a čuduj sa svete, on ma aj po tých dlhých rokoch ľúbi takú aká jednoducho som ... a ja jeho tiež. Dôležité je veľa sa rozprávať o všetkom, nielen o deťoch a povinnostiach, veľa sa spolu smiať, vedieť si priznať svoje chyby a s nadhľadom brať aj chyby partnera, potom to klape ako hodinky.
P.S.: O tom, že tieto dve znamenia sa k sebe absolútne nehodia som sa dozvedela asi po 15 rokoch vzťahu 😀.

mamandyka
autor
10. aug 2017

@jane25 dve tváre som myslela tak, že jeden deň je ako med a druhý prejde okolo mňa ako keby nič, ale to je môžno len ten môj. veľmi ťažko si pripúšťa, že urobil chybu a potrebuje strašne veľa slobody. Ja som skôr taký domáckejší typ.

jane25
10. aug 2017

@rawmamka presne ako u nas 😀

hettinka
10. aug 2017

@mamandyka láska a nežne budovanie vzťahu

lienqa
10. aug 2017

@rawmamka toto ako keby si mi z duše písala 😉 akurát my sme obidvaja panny 😅 tak si to predstav dvojmo 😀

mircalla
10. aug 2017

@mamandyka trefne

mamandyka
autor
10. aug 2017

@rawmamka to som presne ja, vyletím a potom nechápem ani sama seba čo ma tak rozhodilo 🙂 potom sa ospravedlním a žehlím si to, lebo je to teda poriadny výbuch. Pre mňa je ťažšie, že mi panny máme radi poriadok a všetko naplánované, pri tom mojom niečo také neexistuje, presnosť to je neznámy pojem a čo ma najviac mrzí je v prejavovaní citov taký striedmejší a hlavne na verejnosti

rawmamka
10. aug 2017

@jane25 Veď to, že tých "druhov" Blížencov je viac, minimálne tri (podľa dekád), ja som napr. v tretej dekáde Panny a to sú tie najmenej kritické voči okoliu, takže sa s nimi najľahšie žije....zvyšné dve dekády sú viac introvertné a kritické voči ostatným ľuďom, čo zas po slobode a zmenách túžiacemu Blížencovi nemusí veľmi vyhovovať....ja mám jednu dobrú knižku, v ktorej česká astrologička presne opísala tie tri varianty v každom znamení + každý je ešte špecifický svojim presným dátumom (postavenie hviezd) + miestom narodenia. Nehovoriac o vplyve genetiky (rodičia) a výchovy, skúseností z detstva.....

jane25
10. aug 2017

Take nieco u nas doma nepoznam. On je skor clovek, ktory by sa pre rodinu vzdal vsetkeho, co ma rad, len aby bol s nami.

rawmamka
10. aug 2017

@mamandyka Môj má tiež také zmeny nálad - niekedy vyslovene sa na mňa "lepí" aj na verejnosti, čo mne ako Panne zasa nie je veľmi príjemné (Panny majú radi diskrétnosť, zachovávajú isté dekórum na verejnosti,...), to je najmä vtedy, keď urgentne potrebuje sex 😀, čo je tak každý tretí deň (predsa len už je po 40-tke 🙂), tie dva dni po ňom je ako kedy - niekedy je veľmi milý, pozorný, niekedy však ako keby dosiahol svoje a obmedzí prejavy nežností na dajme tomu 20% toho, čo bolo pred milovaním - čo je pre mňa ako ženu Pannu nepríjemné, pretože mám rada stabilitu, istotu, poriadok vo všetkom a vo vzťahom predovšetkým. Preto mu to zakaždým na rovinu a riadne nahlas poviem a keď to hneď "nevyžehlí" 🙂 , tak mu to veľmi rada 😇 pripomeniem vtedy, keď sa na mňa "lepí" ako cukrová vata. Našťastie stáva sa to zriedka, lebo to máme dostatočne odkomunikované, ale stane sa a vtedy ma to zabolí - ja potrebujem mať vo vzťahu 100% istotu a pocit bezpečia, inak neviem v ňom fungovať naplno. Takže mu to takto vysvetlím a keďže nechce o mňa prísť, tak si na to dáva veľký pozor...ja si zasa na druhej strane často uvedomujem ako ho dokážem "zvoziť" za také maličkosti, ktoré by mne on prehliadol, nevraviac už o tom, že za našu rodinu by dal život a zodral sa do úmoru. Takže vždy si poviem, že neexistuje dokonalý chlap a tento môj mi vyhovuje minimálne na 90% a to je viac ako dobre, aspoň čo vidím páry okolo seba s akými problémami sa boria, tak toto sa aj hanbím niekomu povedať...

iwesska
10. aug 2017

My mame rovnake manzelstvo, akurat vymenene znamenia. Sme spolu celkovo 12r., takze asi sa to da 🙂 Aj ked obaja mame svoje muchy. Moj muz hovori o mne, ze som plna prekvapeni 😀 Aj to je ne/vyhoda Blizencov, ze s nami sa nudit neda, lebo je fakt, ze sa v nas skryvaju 2 bytosti 😀
Ty pises, ze ako Panny mate radi poriadok a vsetko naplanovane. Tak moj muz ako Panna ma sice poriadok vo svojich veciach /zatazeny na zaznacovanie veci do tabuliek🙈/, ale ze by nejak planoval, to nemozem hovorit. On si vsetko vzdy nechava na poslednu chvilu a mna z toho ide trafit slak, lebo ja som v nasom vztahu prave ta planovacka a dopredu vsetky moznosti zvazujuca a na vsetko potom pripravena 🙂 A neznasam nedochvilnost u druhych. Sama som strasne nervozna, ked niekde meskam, co len minutu. On sa snazi byt sice tiez dochvilny, ale ak aj meska, tak jeho to nerozhadze.

libawet
10. aug 2017

@mamandyka horoskopy, znamenia....to sú len také " srandičky " pre zábavu, voľný čas, nedá sa brať ako vážna, seriózna vec. Človek nie je predsa taký ako ho opisuje znamenie. Každý jeden z nás je taký aký je zo svojej povahy, ovplyvnený výchovou, rodinou, priateľmi, okolím, zamestnaním, školou, vzdelaním....a nie tým, že vtedy a vtedy sa narodil, tak taký zákonite bude a je. Je to hlúposť, skôr pre pobavenie.

lienkaviva
10. aug 2017

@rawmamka to ako keby si písala o nás 😁 mm blizenec ja panna a toľko trpezlivosti koľko má mm pri našich dvoch deťoch a mne je na nezaplatenie. Niekedy ma ten jeho kľud a pohodlnosť vytáča (hlavne keď sa ponáhľam) a potom kričim čo on neznáša ale za 10 r. sme to nejako vyformovali 😀 stále mu hovorím že nikto iný by to so mnou nevydržal.

liz_lemon
10. aug 2017

moji stari rodicia tak boli, a aj ked spolu boli az do smrti, nemyslim si, ze to bolo dobre manzelstvo, blizenec ma 2 tvare, tu lepsiu pre cudzich, a tu horsiu pre rodinu, babka bola cely zivot utlacana, dedko naladovy, urazlivy, cholerik, tazko sa s nim vychadzalo, pritom hocikto cudzi (kolegovia, susedia, znami), by urcite neverili, ze je taky
tieto znamenia sa k sebe nehodia, ale dost casto su spolu, ale ta panna sa musi uplne podriadit

rawmamka
10. aug 2017

@lienkaviva Aj u nás je to podobne, ja mám tiež svoje "maniere", napr. s poriadkom som ako Monk 😀 a kopec iného a ten môj Blíženec je tolerantný a trpezlivý, že sa až sama čudujem koľko toho vydrží...

bona_dea
10. aug 2017

to fakt ešte niekto fičí na znameniach? :D :D to ma bavilo dakedy na ZŠ, keď som riešila, či sa ten Števo z Dčky bude ku mne hodiť alebo nie :D :D :D

mandala77
10. aug 2017

@mamandyka namiesto toho, či sa hodíte ako znamenia, si všímaj ako sa k Tebe správa a aký je. Kompatibilitu či nekompatibilitu s daným človekom ak chceš vedieť, oslov skúseného astrológa alebo numerológa. A hlavne, ako sa Ty s ním cítiš a čo si a čo už nie ochotná znášať a tolerovať. Keby Ti aj všetky ženy napísali, že im manželstvo panna a blíženec funguje, by si sa rozhodla podľa toho?
Píšeš, že je komplikovaný, má dve tváre, nedochvíľny, neprejavuje city ako si predstavuješ, má rád slobodu. Muži sú takí, sloboda je pre nich dôležitá, city prežívajú omnoho omnoho chudobnejšie ako ženy. Buď si s ním krátko a chceš vedieť či taká kombinácia funguje, alebo dlhšie, všeličo Ti vadí a ideš to škatuľkovať do znamení. Nie je predsa 12 skupín ľudí, ktorí sú si veľmi podobní a ich správanie totožné a predvídateľné.

moonlight1210
10. aug 2017

@mamandyka konkretne blizenec je znamenie, ktore potrebuje vedla seba skutocne silnu osobnost. taku, ktora nepodlieha jeho velmi lahko sa meniacim naladam. ktora ich neriesi, dokonca, ked to on s nimi uz prehana, vie ho uzemnit.

akakolvek ina, ktora riesi jeho nalady, stresuje sa, co sa zas stalo, co sa deje, preco je zrazu iny, ked vcera (alebo dokonca pred piatimi minutami) bol mily (alebo sa stresuje, v akej nalade milovany zas bude), alebo okolo jeho zmien robi vedu, by sa na to mala vopred vykaslat a hladat iného chlapa.
lebo to nebude mat nikdy konca.

blizenec to spociatku miluje ako pozornost, ze ho mila riesi (obcas jej tie zmeny robi naschvál, aby videl jej reakcie - najprv ju zneistil, rozosmutil, nahneval, a potom si ju udobril a zlizol smotanu jej radosti, lasky a pritulnosti.) neskor je tym uz otraveny a velmi rychlo si uvedomi, ze danu slecnu svojimi náladami ovlada ako dialkovym televizor.
a tym je u neho lov u konca a pozornost presunie inde. cim nehovorim, ze ju nutne opusti. len presunie pozornost.

takze, ak s nim chces byt, neries jeho nalady.
ked je mily, uzi si to, ked na druhy den ta ignoruje, ignoruj ho tiez.
drz si svoje zaujmy, venuj sa im. vyplnaj si zivot. maj kamosov, neodstrihni známych. nehovor im: jasne, stretneme sa, len pockaj, spytam sa toho svojho, co planuje a dam ti vediet, kedy mam potom cas.
hlavne u blizenca je nebezpecne vzdat sa svojho zivota a zaujmov a snazit sa naplnat si zivot jeho spolocnostou. jeho spolocnost mila a uzasna a zaujimava. naozaj je to velmi zaujimavy clovek a povaha. casto velmi ocarujuci.
ale ako si to on uvedomi, ze on je tvoj zivot, tak ho znudis. potrebuje od teba citit podnety, nie zavislost.
musi mat pocit, ze vyhral prvu cenu, ked sa mu venujes. ked toto stratis, mozes ist.

dolezite - ak on tie zmeny pristupov casto strieda, nech ta ani nenapadne menit si program, ktory si pripravis, len preto, ze on dostane napad a ozve sa. ani ho planovat podla neho! ides s kamoskami von? mas termin u manikerky? chcela si si ist zabehat? a on sa zrazu ozve a uzasnym planom, co robit.
nie, nemas cas na neho, a ides. navrhni mu, ze za dve hodiny alebo zajtra.
odmietne? urazi sa? povie ti, ze ho nemas dost rada? schvalne na truc nebude mat cas potom on? nevadi. povies: no to je skoda, tak inokedy.
a nech ta ani nenapadne sa tym nechat zvyklat a nabudúce pre istotu uz cakat, aky ma program on a az potom si planovat svoj.
pustit blizenca do vedenia je skvele. uzijes si zabavu. stale nieco vymysla, ma rad nove veci, zvycajne rad cestuje, casto je velmi rozhladeny a vie diskutovat na mnoho tem. oblubuje technicke vydobytky, skuma, o oblubenej veci vie mat hlboke vedomosti a tak diskutovat, ze len oci otvaras. obvykle je aj argumentacne zdatny a "vymluvi z jalove kravy tele".
ale ako nahle zisti, ze sa len s nim v tych dobrodruzstvach vezies, si odpisana. si ako verny druh a to je nuda. prisposobit sa nestaci.
preto musi vediet, ze aj ty mas zaujmy, neustupis z nich, rozvijas ich a hoci ta okuzlil a ocenujes ho, aj jeho originalitu, nie si z neho az tak celkom paf.
vtedy si pre neho stale novy vzruch. niekto nie celkom polapitelny. a to blizenec rad.

a neries drobnosti, preco ta verejnosti nechytil za ruku. preco na stretnuti s kamosmi v bare si sadol k stolu oproti tebe, nie vedla teba. preco sa k tebe netulil. preco sa tvaril, ze asi nie ste spolu. atd.
popravde, pokial to neurobil zamerne, aby si vsimol, ako zareagujes, tak skutocne ani on sam nevie, preco. proste to tak prislo. s tebou to malo suvisi. nechcel tym nic povedat, ani naznacit.(ak by chcel, tak je zle a radsej sa k nemu moc citovo neviaz. toto plati na akehokolvek chlapa. ak ta raz testuje, co na teba plati, nebude to dobry manzel. ibaze potrebujes doma generala.)

pamataj - maloktory vztah ustoji to, ak je jeden z partnerov na tom druhom zavisly. ale u blizenca obzvlast.

ak vyhladavas vztah, kde bude iba vy dvaja, pre seba, zit romatickym komotnym tempom, uzivat si stereotyp (zahradku, chatu, deti, oblubene vyletne destinaciem kazdy rok, nedelne rodinne navstevy, ...), kde vas nic moc neprekvapi, skor rodinne zalozeni - tak blizenec nie je pre teba vhodny typ.
blizenec to nejaky cas vydrzi, ale potom potrebuje vyletiet a zazit nieco uplne necakane. inak sa zblazni. alebo ta poriadne podvedie.