Vzťah s partnerovými deťmi

mery69
15. mar 2013

Ahojte....mám priateľa, ktorý má z predchádzajúceho manželstva 2 deti. dcéra 10r, syn 4r. Stretáva sa s nimi každý druhý víkend. Problém nastáva v tom, že nejako si prestávam rozumieť s jeho dcérou. Zo začiatku bolo jej správanie znesiteľné, no postupom času sa to len zhoršuje a zhoršuje. Mám pocit, že mi robí napriek, že je milá ku mne len v prítomnosti inej osoby. Keď sme samé, tak ma ignoruje, dokonca ani nepozdraví.Keď príde v sprievode niekoho iného, napr. starých rodičov, tak sa aj pozdraví aj privíta. Keď to nie je pre ňu samozrejmosť nech to radšej nerobí. Mne táto jej faloš maximálne vadí. Nepotrebujem,aby sa predo mnou pretvarovala a hrala na milú. Radšej nech mi povie pravdu do očí. Nech mi povie že ma neznáša. Táto vzájomná alergia sa stupňuje a začína byť veľkým problémom, ktorý nevieme riešiť. Vadí mi postupne všetko čo robí,lebo viem , že to nie je úprimné. Začína mi dokonca vadiť aj jej prítomnosť. Neviem sa preniesť nad situáciou a začať nejako s čistým štítom. Poviete si, že je to decko a mám byť nad vecou? Ona je síce vekom dieťa, ale jej mama z nej urobila dospelú osobu.
Poraďte mi, ako riešiť túto situáciu, ignorovať jej prítomnosť cez víkendy u nás, alebo sa s ňou porozprávať a povedať jej že s falošnosťou a klamaním ďaleko nezájde?
Ja som totiž človek, ktorý neznáša ak ma niekto ohovára za chrbtom a ku mne sa tvári milo a má ma veľmi rád. Radšej nech mi povie pravdu do očí a neklame ma.To viem isto lepšie prijať. Neznášam faloš a pretvárku. Na to mám vyslovene alergiu...

haslerka27
15. mar 2013

jej spravanie je viacmenej prirodzene..dieta malokedy prijde po rozvode rodicov dalsieho partnera...ja by som o tom povedala partnerovi,aby s nou prehovoril ale myslim ze to k nicomu nepovedie.budes mozno musiet len zatat zuby a tolerovat to,snazit sa tlmit emocie

amouramour
15. mar 2013

@mery69 strasne mam rada vetu jej mama urobila z nej...bla bla bla...vzdy je to to iste a pisu to milenky muzov, ktore sa nevedia zmierit s muzovou exmanzelkou, jeho detmi...holt nasla si si muza s rodinou, vzdy budu prednejsie a dolezitejsie jeho deti nez ty, ty si len dalsia zena v jeho zivote, to je jeho krv - v zaujme ak chces s nim ostat najdi si cestu k jeho dcere lebo inak tie problemy budu stale, nie si na nu len prehnane alergicka?neziarlis?

mery69
autor
15. mar 2013

@amouramour neziarlim,,,,nemam preco...s mladsim synom si vychadzame..aj s nou to na zaciatku nebolo taketo...

mery69
autor
15. mar 2013

@haslerka27 s maminým partnerom si vychadza. teda to aspon rozprava..mozno to su len reci...emocie sa nedaju tlmit donekonecna

mamainprogress
15. mar 2013

Ber to tak ze si pre nu cudzia. Zacina dospievat, uvedomovat si veci, suvislosti, premyslat, do toho ktovie co o tebe pocuje doma od svojich, ak hovoria o tebe skaredo tak to je dopad toho. Je s vami strasne malo na to aby zistila ze to nie je pravda, atd. Ma chaos v hlave a nevie ho zvladat. Ale hlavne je ze ona je dieta a ty dospela a za uroven vztahu dieta- dospely nesie vacsiu zodpovednost ten dospely. Ty musis stale ponukat priatelstvo bez ohladu na to co sa deje. Lebo to nieje dieta z ulice ale tvoja nevlastna dcera.

bets
15. mar 2013

@mery69 su to normalne stavy dietata, ktore vchadza do puberty, rozne podobne stavy maju aj deti voci vlastnym rodicom. dospely clovek by mal dieta pochopit a nie to cakat opacne. treba citlivo pristupovat dietatu, vediet vystihnut sitauciu, kedy je dieta vhodne usmernovat, kedy radsej ignorovat jeho pubertalne prejavy. kazde dieta potrebuje hlavne pozitivnu motivaciu, treba sa sustredit a hladat to dobre v dietati a na tom stavat, treba dieta chvalit a postupne si vytvarat vztah. dieta rozidenych rodicov ma este vacsi zmatok, ako dieta vo fungujucej rodine, netreba sa mu cudovat, chce to vela trpezlivost.

raszuz
15. mar 2013

@amouramour možno súdiš nesprávne, mám podobný problém ... mám partnera, ktorý je rozvedený, má syna, my máme spolu o syna ... všetko bolo v poriadku aj vzťahy so starším synom, kým sa nenarodil ten mladší a viem, že je to robota jeho mami, pretože starší ma tak nastavený telefón, že keď spolu volajú, tak sa doslova pýta, čo ten pankhart a čo tá krava ..., takže mladý sa správa tak, ako mu je to doma prezentované, lebo ako náhle je s nami dlhšie ako dva, je to normálne dieťa, ktoré je ochotné akceptovať aj mňa aj brata, ale často do chvíle, kým nezavolá mama a neopýta sa magickú vetu ... takže tak ... a napriek tomuto všetkému sa maximálne snažím, aby som s priateľovým starším synom vychádzala v pohode a korektne ...

simonkazga
15. mar 2013

nezávidím ti. ☹ zažila som to tiež a pritom mala len 5rokov. V prítomnosti inej osoby bola milá, ako náhle sme ostali samé tak ma odignorovala. Dokonca otcovi natárala, že jej ubližujem. Vraj na ňu kričím, dokonca som ju aj udrela. Čo sa nikdy nestalo! Nech som sa snažila akokoľvek, dokázala všetko otočiť proti mne. Keď som jej vrkoč zaplietala - ťahala som ju za vlasy. Ak som jej niečo kúpila - myslím si, že môžem kúpiť jej lásku a ona si to neprosila, lebo to neľúbi. V noci si ľahla medzi nás a surovo ma kopla do rebier (určite nie zo sna, lebo som počula ako sa rehoce pod paplónom). Ráno som sa o tom chcela porozprávať, no tvrdila, že som do nej kopla ja, lebo ma chcela držať za ruku. Môžeš hádať komu jej otec veril. "lebo deti neklamú a určite by si niečo také hrozné nevymyslela" Skús sa s ňou porozrávať, ale v prítomnosti tvojho partnera, aby si predišla nedorozumeniam.

lujza123
15. mar 2013

Vztahy deti k novym partnerom su vzdy krehke, buduju sa pomaly. Aj ked su obidvaja rodicia rozumny a neohovaraju partznera/ku svojho ex deti vedia byt casto nabrusene, protivne, ziarlive. Tiez to mame doma v takej jemnejsej verzii, moja dcerka ma len 3 a pol a tiez si ten vztah k novym znamostiam buduje pomalicky, postupne. A akykolvek problem , zlu naladu si ventiluje hadaj na kom....na rodicoch sa neopovazi
A to mozem povedat ze ani ja ani ex nepovieme pred nou na toho druheho pol slova

Pokial je to situacia ako spomina raszuz tak to je masaker. To sa moze ten novy partner aj pokrajat, pokial rodicia naockuju deti sposobom ze ten, ta nova partnerka je zla, hlupa, moze za rozpad vztahu tak konecna

klincek
15. mar 2013

@mery69 nech to riesi tvoj partner.
a ak ti to velmi vadi, tak sa s nou chvilu nestretavaj, ak je to mozne, mozno to chce len cas.

lujza123
15. mar 2013

@simonkazga presne toto robila (a aj obcas robi) aj moja dcera. Ona ma bijee, toto mi bere ...ale ze totalne kraviny si vymysla. Tak ju vzdy aj uzemnim, ze klamat sa nema.. (ale je este malicka, jednoducha takze tie situacie kedy si doslova vymysla vidim na vlastne oci)
Ja si zase pametam co robila moja mladsia sestra pomaly cele detstvo ( medzi tymi 3 az 10 timi urcite) Zalovala a vymyslala si strasne klamstva, tiez ona ma bije, robi mi zle, skaredo mi nadava....nasi jej bezhranicne verili a vzdy som dostala po zadku ja lebo tyranizujem mladsiu sestricku. Tu jej pretvarku odhlaili az vtedy ked podobne tahy skusala na mamu..sla za otcom ze mama ma zbila a podobne
Takze deti niesu az taky anjelici, najhorsie je ked im taketo klamstva prejdu alebo su tolerovane

lujza123
15. mar 2013

@mery69 tiez si myslim ze toto by mal riesit s nou jej otec. Je uz velka a znesie otazky na telo typu...ci sa pretvaruje, ci ta nema rada, preco si vymysla
A ked nemas rada falos a pretvarku byt tebou povedala by som to aj tej malej. Ze sa nemusi pretvarovat a hrat sa na milu ked to tak neciti. Vysvetlit jej ze ty sa snazis ako mozes byt s nou kamaratka ale ze ju do toho nutit nebudes ked ona nechce
Inac dovolim si tvrdit ze doma u mamy voci jej novemu partnerovi robi presne to iste..

amouramour
15. mar 2013

@raszuz no vies, ale s tym musis ratat, beries si muza aj s detmi, nie tvojimi...ako isto je to narocne, ja by som sa uprimne ani na to nedala, kedze viem, ze mne by to vadilo

raszuz
15. mar 2013

@amouramour ja s tým rátam, ale nevidím dôvod, aby osoba, ktorá ma nepozná (ex manželka môjho priateľa) sa o mne a o mojom synovi vyjadrovala tak, ako sa vyjadruje ... ja sa tiež na jej adresu nevyjadrujem, aj keď občas mám 100 chutí, aby som uviedla jej kydy na pravú mieru ... tiež som si vravela, že nikdy rozvedený s dieťaťom, ale nikdy nehovor nikdy ...

amouramour
15. mar 2013

@raszuz no napriklad aj vela zalezi od toho ci si bola ty co rozbila celu rodinu...ale mas pravdu, nemala by sa itak o tebe tak vyjadrovat pred detmi, to staci povedat aj do oci, len vy dve...proste ale tazko s tym nieco urobis, je to jeho dcera a je viac ako ty a vzdy bude....musite si najst sposob ako upratat tie vztahy...a aky postoj ma priatel?

raszuz
15. mar 2013

@amouramour my máme syna 🙂 aj priateľ má syna 🙂, dcéru má mary69 🙂 .... u nás sa priateľ so synom po výstupe vždy pozhovára a povie, že nebude takéto správanie tolerovať ...

amouramour
15. mar 2013

@raszuz oki na prvu cast si neodpovedala, ale nevadi🙂ako super, ze mate syna, ale asi pred tym mal uz svojho prveho syna...takze si vedela do coho ides, nie?

mery69
autor
15. mar 2013

@lujza123 lenze akym sposobom to povedat 10 rocnemu decku???? to je problem ktory riesime a nejako nevieme najst vhodne riesenie

raszuz
15. mar 2013

@amouramour vedela a tak ťa trápi odpoveď na otázku, či som vzťah rozbila, tak sme si spolu začali, keď už spolu nežili ....

mery69
autor
15. mar 2013

@raszuz @amouramour snad je jedno ci si s clovekom zila alebo nezila pred tym, ci bol vo vztahu alebo uz sam....keby je vztah- manzelstvo ako ma byt tak by nikdy nikto neodisiel a nehladal niekde nieco co mu doma chyba......alebo este existuje moznost, ze ma doma vsetko a mali sa mu a potrebuje hladat vzrusenie a adrenalin niekde inde, poza chrbat partnera....ale na vsetko sa raz pride a kazdemu sa vsetko raz vrati......

amouramour
15. mar 2013

@mery69 myslim, ze nie je...aj by som pochopila preco taka slecna mala to vnima tak ako vnima...chlapovi nemusi chybat nic a pride cica, ktora sa posnazi a vsetko je inak...bohuzial aj take sa stava...pre mna su to spiny, co vedia, ze muz ma rodinu, deti a nedaju si pokoja...prepac moj nazor:🙂a ano mas pravdu, bohuzial vrati lebo taky typ chlapa len pri tej dalsej neostane...a co tvoj partner aky ma postoj k spravaniu dcery?

atinag
15. mar 2013

@mery69 ja som mala aspon tu stastie...napriek tomu,ze sa s chlapcovym otcom prave rozvadzam,s chlapcom,teraz uz vlastne dospelym mladym muzom(20r.),som to nastastie zvladla.. boli sem-tam male dotazy a pripomienky,no tomu sa asi vyhnut uplne neda,no musim povedat,ze sme to zvladli..🙂 ..ked som ho spoznala,mal 12r. a celkom slusne s nim prave "bilo"....ja radim len priatelsky pristup,nie vsak skakanie po hlave a casom sa to podla mna ustali...dievcatko pride coskoro do puberty,zacnu ju zaujimat ine veci 🙂 a mozno vtedy si prave k sebe najdete tu spravnu cestu.. 🙂 ...drzim palce.. 🙂

lujza123
15. mar 2013

@mery69 praveze nieje to jedno...lebo tam obrovskuu rolu hra ex....pokial je ta expartnerka nahnevana, citi sa podvedena a novu partnerku svojho ex vnima ako tu co rozbyla manzelstvo tak je to pruuser. Dokaze neuveritelne naockovat deti , ked ona bude svojim deckam dva tyzdne vtlkat do hlavy ze koli tej zene teraz nieje ocko s nami tak sa moze ta nova partnerka aj na hlavu postavit za tie dva vikendove dni si deti neziska

lujza123
15. mar 2013

@mery69 ako jej to povedat? hmm podla mna narovinu, priamo. Konfrontovat ju, proste ze mas niekedy pocit ze sa len pretvaruje a ze ta v skutocnosti nema rada. A nejako sa ponuknut ze sa posnazis aby si ta oblubila a ona sa posnazi tiez.
No ale tazko radit, toto su strasne zlozite situacie

leonna
15. mar 2013

@amouramour to je najjednoduchsie odsudzovat, ked ani nevies ako to bolo. preco by mala byt hned milenka???? a to ze ty by si do toho nikdy nesla, je tiez silne vyjadrenie, kedze si to nezazila. ani mna by v zivote nenapadlo, ze nebudem ten klasicky vzorec rodiny, no clovek srdcu nerozkaze. ja mam to stastie ze s manzelovym synom mam uzasny vztah a bol to skvely pocit, ked mi povedal, ze ma lubi a ze som jeho druha mama....nechcem na teba utocit, len si myslim ze tvoja reakcia nebola primerana a adsudenia hodna, kedze netusis ake pozadie ma ich situacia....nie vzdy to je tak ze ta nova zena rozbila tu povodnu rodinu a je ona ta zla....

a autorke diskusie by som len odkazala, ze by som sa s tou dcerou rozhodne o tom porozpravala. je to uz dost velke dievca prichadzajuce do puberty a ak to nebudu riesit, tak to moze byt len horsie si myslim.

mery69
autor
15. mar 2013

@amouramour lenze ja som nebola ta cica, ktora prisla a zobrala jej otca....jej vlastna mama sa rozhodla, ze ju chyta druha puberta a potrebuje si ju este uzit tak sa zbalila a odisla aj s detmi....deti strka hoci komu na strazenie a prespatie aby si ona mohla uzivat a deti ma ako isty zdroj prijmu,,podotykam ze nie maly a hlavne pravidelny prijem ma zabezpeceny. nezabudnite sa do mna obut, ze peniaze idu na deti.....o tom budte radsej vsetci ticho....bo deti maju z toho minimum... teraz ked si uz nasla kolika a chcela by si s nim uzivat no neni tolko casu, tak zas je otec ten zly, co si ich malo berie a nesnazi sa k nim najst cestu? matku ako je ona, ze svoje deti ma len ako zdroj prijmu a deti ju nezaujimaju by som ani ako matku nenazvala...bo si to oslovenie ani nezasluzi....

barcelona94901
15. mar 2013

@mery69 ani ty si ho zatiaľ nezaslužiš 😉

mery69
autor
15. mar 2013

@leonna viem ze to treba riesit a nenechavat ze snad sa to nejako casom vyriesi,,,,,ale naskytla sa otazka ako to 10 rocnemu decku povedat, aby to nebrala nejako zle a nemalo to viec zla ako osohu

mery69
autor
15. mar 2013

@barcelona94901 ja si ho ani od partnerovych deti neziadam..bo moje deti to nie su a ani ja nie som ich matka

amouramour
15. mar 2013

@mery69 mne tento prispevok pride odniekadial strasne znamy...nepisala si to tu uz niekedy?
@leonna citaj pozorne a potom pis, oki?🙂
@mery69 vyssie plati aj pre teba🙂...inak poznas matku osobne dobre aby si to posudila?a bohuzial ano, preco by otec nemal travit tolko casu ako matka - su to aj jeho deti, ku ktorym ma realne zavazky, nie ze kazdy druhy vikend je za pekneho...vadi ti, ze otec na ne dava peniaze?ako to ze mas uplny prehlad na co mina a na co nie...vies to ozaj adekvatne posudit?