Vzťah s mužovou rodinou nie je v pohode

maminaa27
26. dec 2013

musim sa postazovat ..:(vztahy s muzovou rodinou niesu v pohode. sem tam chodime pozret..lenze oni su s inej ery..a maju zafyxovane ine zvyky ako ja..viackrat sa mi.stalo ako som pocula a aj poza chrbat o mne..a ked som tam sama ignoruju ma. muz to aj vie.nastastie nenuti ma tam chodit asima lubi dost..ale ten pocit moj nik nepozna. sem tam na to myslim a je mi to aj luto ale mamaj zlost v sebe.prec.o nepochopia ze sme samostatna rodina a keby nam nebolo dobre rozvedieme sa uz davno:(

libka1
26. dec 2013

Takych ako ty su mraky 😀 niektore matky sa proste od svojich synov nedokazu odstrihnut a potom nicia svoje nevesty a tym nevedomky aj natolko milovaneho syna😝 zi si svoj zivot a kasli na nich 😉 cas vela veci vyriesi aj sam...

zita19
26. dec 2013

@maminaa27 Ked Ti to pomze aj ja som to najhorsie co synacika mojej svokry mohlo stretnut... 😉 Jedina rada, ignoruj ich aj ty.a zi si s manzelom zivot svojej rodiny.

horana
26. dec 2013

Sorry ale prva spontanna reakcia ktora mi prisla na mysel - si podla nich nahovno nevesta? Vyser sa na nich 😠

henamichal
26. dec 2013

Nečuduj sa. Niektorá svokra má nevestu s univerzitným vzdelaním, ktorá sa vydala poctivá, nikdy jej neodvrávala a aj tak ju nenávidí. Tak čo teraz...

zuzkaanicka
26. dec 2013

@horana tych fekalii bude potom uz privela, ci? 😅
@maminaa27 takych neviest je, mozes lopatou prehadzovat ... netreba si to vsimat, nebyvas so svokrou, tak sa na nu vykasli ... niektorym proste nevyhovies, aj keby si sa pokrajala a iba sa zbytocne trapis ... mas svoju rodinku, tu si chran a ked sa nepacis svokre (pripadne aj celej rodine), tak to ich problem, nech sa oni trapia 😉 ... ja som sa uz naucila, ze ked mi nieco chrumkave svokricka povie, tak sa usmejem ... a mozem povedat, ze uz ju ta chrumkavost pomaly opusta ... kym videla, ze ma tym nastve, tak stvala, teraz sa akurat ona sama strapni a asi ju to prestalo bavit ... a zajtra k nim ideme 😝

janinah
26. dec 2013

na vzťahoch treba pracovať,aj na tých so svokrovcami,teda ak ti to za to stojí 😉 ono je to totiž najjednoduchšie sa na nich vy..toto,ale či aj najmúdrejšie? odpovedz si sama 😉 a druhá vec-čo my s tým?nepoznáme ani teba ani ich,máme tu svorne s tebou na svokrovcov ponadávať? či čo je zmyslom príspevku?

kofoluska
26. dec 2013

@maminaa27 nedavno som povedala svojmu manzelovi jednu vec. Mozno to znie kruto, ale tym, ze som sa vydala sa moja rodina rozsirila len o neho a aktualne o nasho syna. Suhlasil so mnou a citi to rovnako. Mam jeho rodicov rada, so svagrovcami tiez nemam problem. On vychadza s mojimi rodicmi. Ale jednoducho mame svoj zivot, svoju malu rodinku a ta je pre nas najpodstatnejsia.
Cize moja rada znie - vykasli sa na svokrovcov. Nenechaj sa nimi takto deptat, ovplyvnovat. Netrap sa. Ona je pravda aj to, co tu niekto napisal, ze niektorym svokram nevyhovie nijaka nevesta, moze sa aj na hlavu postavit a odrazat mihalnicami.

evelynm
26. dec 2013

@maminaa27 , myslis, ze by sa dalo nejako k svokrovcom priblizit? pokusit sa vybudovat si aspon trochu prijatelny vztah? Ono to mozno na prvy sup nepojde, mozno ani vvobec, ale mozne je aj to, ze sa lady prelomia a postupne k sebe najdete cestu.
Co tak skusit svokre nieco pochvalit? Spytat sa jej na nejaky oblubeny recept? spytat sa, ako sa citi? mozno nejake spomienky z detstva tvojho muza... proste najst temy, kde sa bude ona citit prijemne, bude citit tvoj zaujem, bude mat moznost pochopit, ze si fajn zienka, ze ten jej syn sa ma dobre 🙂
tvoj muz to nema lahke, rodicov ma rad, predpokladam, teba tiez a ak citi medzi vami nedobre vztahy, mozno ho to aj trapi.
Ono to chce respekt z oboch stran, u starsej generacie je s tym obcas problem, to chapem.
Ci sa nam to paci, alebo nie, s muzom si si vzali aj jeho rodinu, raz budeme svokry aj my :, budeme mat zatov, nevesty 🙂 a nase deti vnimaju aj vztahy v ramci sirsej rodiny, vnimaju, ako sa k sebe navzájom spravame a preberaju vzory.

miku1
26. dec 2013

@maminaa27 Ja som určite nočnou morou svojej svokry 🙂 Tak ako je nočnou morou pre mňa manželova rodina. No ale čo už. Stretnúť sa so svokrou tak 2-3 krát do roka nejako zvládnem. Hlavu hore, sú aj horšie veci 🙂

evelynm
26. dec 2013

@miku1 , preco ste si nocnou morou?

maminaa27
autor
27. dec 2013

@janinah nenadavam..necakam na rady .nic len som sa chcela.akoby vyzalovat.vtedymi je lepsie..vies tu nejde ako vzdy o "svokru..ale skor svokor ,ten mi dava najavo ,ze som mu vzsls syna..a ja som mestka..co nic nevie ..lenze oni nepochopia ze dnes je ina doba a to uz minim 15rokov..

tykat
27. dec 2013

@maminaa27 Ja ak mam pochybnosti o svokrovcoch tak vzdy si pripomeniem, ze to nemozu byt zli ludia ked vychovali tak uzasneho cloveka ako je moj muz 😀
A ocakavam aj od nich, ze ak maju nejake pochybnosti o mne, tak si povedia, ze nemozem byt az taka megera ked je ich syn so mnou uz 20 krasnych rokov 🙂

maminaa27
autor
27. dec 2013

@tykat ved no.zly nemusia byt.ja asi vela filmov pozeram. len tuzim ked by mi povedali si ako nasa..to asi sanedocksm kedze mam 4svagriny

k_a_j_k_a
27. dec 2013

@maminaa27 uplne normalna situacia vo vela rodinach. Vzdy bude ten "prichodzi" cudzi a iny. Moja babka akceptovala moju mamu po 27rokoch manzelstva mojich rodicov. Moja rodina prekusavala MM velmi dlho a ani teraz, po 12rokoch, co sa pozname a po 5rokoch manzelstva to nie je 100%ne. Stale mi hovoria, ze deti a ja som ich rodina, no MM je cudzi. Ja uz som to prestala riesit. Ono, videla som to cely zivot, kedy ludia z mojho okolia radsej pocuvali svojich rodicov a surodencov a kaslali na partnerov. Ja som ina, ja mam sice svoju "staru" rodinu rada, ale urcite nie su pre mna viac ako moja nova rodina a radsej budem mat vztahy ok v novej rodine a hadat sa s mamou/tatom ako s MM. A toto nevedia u nas pochopit. Napr. sestra, ta dodnes pocuva a prisposobuje sa rodicom. Ja nie a preto som zla aj ja a aj MM. Zvyknes si. U nas to preslo az do takeho stadia, ze sme sa niekolko rokov nerozpravali.
A zo strany rodiny MM to tiez bolo podobne. No a zvyky mame tiez ine. A to sme zo susednych miest vzdialenych od seba 20km. Je na Tebe a manzelovi ako si zariadite, ako sa dohodnete a ake kompromisy spravite. Do toho vam nema kto co kecat. A je super, ze manzel stoji pri Tebe. To je najdolezitejsie a ostatni nech sa strcia kamsi. styky s manzelovou rodinou by som obmedzila a uz vobec by som tam nechodila bez neho. Ja mam so svokrovcami celkom dobry vztah, ale sama tam nechodim. A MM k nasi taky tak.

aknedz
27. dec 2013

@k_a_j_k_a ja to mam momentalne rovnako ako to bolo u vas.....tiez som zla lebo nekonam presne nalinajkovane podla predstav mamy a najviac si to odnasa manzel - to on je ten, ktory to "vraj" sposobil...takze tiez obmedzene styky aj komunikacia... :/
Ale manzel by mal byt najblizsia osoba v zivote - pre mna aj je, tak som spokojna u nas doma v nasej domacnosti a ked sa niekomu nepaci, nemusi... 😉

ejka91458
27. dec 2013

@maminaa27 moja zlata.uplne ta chapem.ja to mam o nieco horsie.u nas sa to zacalo este pred nasou svadbou.ked sme oznamili zasnubenie manzelova sestra sa nahnevala a vyhlasila ze kedze je starsia tak musi mat svadbu pred nami a tak aj bolo.svadbu mala mesiac po tom co sme sa my zasnubili len aby bola prva.a tym to vsetko zacalo.neustale ma pred svokrovcami ociernovala vymyslala si na mna hluposti ze ako som jej znicila zivot a bla bla bla.samozrejme oni jej to vsetko verili a pripravy na nasu svadbu boli plne slz a trapenia.ked prislo na nasu svadbu tak sa vsetci z jeho strany mracili dokonca na obrade mali radcej sluchadka v usiach (co sjme si neskor na fotkach vsimli)...a to si ani neviem predstavit ako to velmi trapilo aj manzela.no a po svadbe to cele vypuklo.ja som k nim zacala chodit len sporadicky a ich to tak vyhecovalo ze jeden krasny letny den ku nam nacupitala svokra aj so svagrinou a vynadali mne do neviem coho vsetkeho a rodicom zacali vycitat ako ma vychovali.(moji rodicia ani nechapali co sa deje)skoncilo to tak ze moj muz vlastnu matku vyhodil z nasho domu a svojej sestre dal taku facku ze spadla zo stolicky.zmenili sme si meno a manzel si vzal moje priezvisko lebo za vlastnu rodinu sa tak hanbi.od vsedy presiel pol rok a nie sme s nimi v kontakte nenavstevujeme sa a ked sa nahodou stretneme na ulici tak sa radsej otocime inym smerom.uz ani neviem co moze byt horsie a trapim sa, ale uz nie tak ako predtym.jedine na com zalezi na laske medzi mnou a mojim manzelom.a na toto mysli aj ty.hlavu hore 😉

metisa
27. dec 2013

pamatam si jednu pekne myslienky z hodin psychologie : po sobasi si partneri utvaraju svoju novu rodinu so svojimi vlastnymi pravidlami. Tato rodina ma byt pre clenov prvorada (samozrejme, aj nasa povodna je stale dolezita).

miku1
27. dec 2013

@evelynm To je na veľmi dlhé rozprávanie.

cekankacamomille
27. dec 2013

ja svoju uz nemam rada. nemam o nu zaujem, ani o nu zaujem nijaky nejavim. uz nie. pre mna neexistuje. nevolam ju mama, nevnimam ju ani ako svokru. okrem jedneho svagra a jeho rodiny, ani ten zbytok. bola som mila, bola som snaziva, ale ked to nejde tak do nejde. nastal jeden poriadny tresk a potom uz len ticho. moja rodina je sputana laskou, nik ju neznici. a kto je moja rodina? moj manzel a moje dieta. ten zbytok su pribuzni a znami, tzv. komparz. co clovek to iny pribeh a co clovek to ina povaha. kazdy riesi tu istu situaciu inac, no kazdy sa snazi zlemu sa vyhnut. urobili sme to aj my = novy domov 500km dalej. uz nik nam nebude dychat na krk, huckat proti mne svokru a zbytok sveta, spehovat ma, diktovat mi a kritizovat az do prachu zeme, ze to sa nie tak, ale tak robi....fuj, na vracanie mi je :/

evelynm
27. dec 2013

zienky, ked tak citam, co tu pisete, je mi vselijako... Asi by som taketo vztahy velmi zle zvladala, vplyvalo by to na mna, na moje osobne stastie. Je to cudne, ved tie svokry boli tiez kedysi mlade zeny, mlade nevesty, mozno tiez vselico skusili od svojich svokier...
Moja svokra je skutocne uzasna zena. Obidve sme razne, papulnate, vieme si povedat svoj nazor, vieme si presadit svoje. Ale obidvom nam ide o jednu vec: o to, aby sa nase rodiny mali dobre, aby sme sa mali radi, aby boli stastne aj vnucata. Jasne, su nejake problemy, ale nie medzi nami dvoma, prave naopak, my dve sme tie, ktore sa snazia problemy riesit. Pre mna bol velmi dolezity signal, ktory voci mne vyslala pri prvom stretnuti: otvorila naruc a povedala: vitaj, dievka moja. A tam to niekde vzniklo, to puto medzi nami dvoma. Svokra stale hovori, ze ziskala dve dcery, ked sa synovia ozenili. Spravame sa k sebe pekne, nenadavame si, nestarame sa jedna druhej do domacnosti, do vztahov. Pravdupovediac, skor ja som ta, co sa potrebuje vyjadrovat, kecat svokre aj do toho, do coho ma nic 🙂 . A ona je rada, ze sa mozeme spolu pekne porozpravat, ze sa mi moze zdoverit. Vlani som mala velmi, velmi zly rok, stalo sa mi vela zlého a vyplakala som sa mojej svokre...
Fakt je, ze aj v detstve som videla pekny priklad - moja mama si dobre vychadzala so svokrou, mojou starou mamou. Az neskor, ked som bola dospela, mi porozpravala, ze si tiez musela vselicim prejst, vselico stravit, ale pre pokoj v rodine to zvladala a bola najlepsia nevesta 🙂 .
Raz budem svokra. Budem mat zata aj nevestu - aspon dufam 🙂 . A ak sa mi podari byt taka, ako moja svokra, ako moji rodicia voci môjmu muzovi, tak budem moct byt na seba hrda.
Som sa tak nejak rozpisala, mozno som to mala dat ako samostatnu diskusiu...

maminuska
27. dec 2013

@evelynm ver tomu že su mamy , svokry s ktorými sa nedá vyjsť ani keby si sa pokrájala. Jednoducho to nejde. Čím viac si prístupná kompromisu alebo ústupku , tak tým je to horšie. Tlak je o to horší.
Až si tak zatlačená do kuta a často vo vlastnom dome , že ak sa nezačneš bránit, nezostane z teba nič. A tam podľa mna začínaju konflikty, ak sa jedna alebo druhá strana začne oprávnene bránit.
Ak by ti niekto chodil do domu bez ohlásenia ( ved ste rodina 😒 ) , nerešpektoval sukromie, chodil ti do poličiek a upratoval ti .... myslím že by si až taký dobrý vztah nemala. Odkomunikovala by si prvý raz , druhý raz a ono sa to stále deje, vybuchla by si a bol by konflikt na svete.
Dobrý vztah sa dá budovat tam , kde si obidve strany uvedomuju svoje postavenie . Ak čo len jedna strana to porušuje, a bohužial svokry to často porušuju lebo nezvládli odstrihnutie pupočnej šnury dcére alebo synovi , nevychovali deti k samostatnosti a stále sa ich snažia opätovne a opätovne priputavať.

ejka91458
27. dec 2013

@cekankacamomille ...to odstahovanie to ste naozaj poriesili najlepsie.aj my sme sa chceli z vychodu stahovat na zapad presne pre tie vztahy a hlavne po tom incidente.ale potom z toho akosi zislo lebo aj financne by to nebolo najednoduchsie takze sme stale doma.a ako naschval sa stretavame catejsie ako pred tym.zakon schvalnosti.

evelynm
27. dec 2013

@maminuska , suhlasim. snaha musi byt na oboch stranach. Ak by mi ktokolvek zasahoval do sukromia tak, ako pises, neskutocne by som sa vzburila. nastastie sme si toto dokazali so svokrou vyjasnit uz v zaciatkoch. Tendencie z jej strany pomahat aj tam, kde netreba boli, ale urcili sme si hranice velmi rychlo. Ak by to nerespektovala, bola by som mimoriadne neprijemna, to ano. Ja som fakt dost razna a s muzom sme mali v otazke sukromia jednotny postoj, takze sa to dalo. A fakt je, ze svokra to pochopila, zlata zena.

macamac
27. dec 2013

@ejka91458 tak tvoj príbeh je riadne silné kafe 😒
narazila si na choré ženy - svokru a švagrinú
ale našla si skvelého muža 😉
už len to, že nie je ješitný a prijal tvoje priezvisko, spravil krásny dôkaz lásky k tebe- a tým jasne ukázal,kde je jeho miesto 🙂 🙂 🙂

ejka91458
27. dec 2013

@macamac tak tak...vdaka tomu viem ze manzelsky slub kt. mi drahy dal dodrzal.stal pri mne v tom najhorsom a pochopil ze ja som jeho rodina.len mi je ho trochu luto lebo aj ked to na sebe nedava najavo viem ze ho to trapi stale..aj teraz ked su vianoce a jemu sa nik z jeho rodiny ani len neozval.az ho obdivujem ako to zvlada.

maminaa27
autor
27. dec 2013

ani neviete ako to posobi na mna a vztah

zuzicka184
27. dec 2013

nezávididm ti ale ani u nás to nieje bohvie čo...som svokrou som mala velmi dobry vztah az sa kazdy cudoval...vzdy sme sa vedeli dohodnut na kompromise a mozno to bola chyba lebo som vecsinou ustupila ja...az raz som nechcela ustupit ohladom ich noveho psa...svokra si nedala vysvetlit ze moja mala k nemu nepojde a ani ja lebo mu proste neverim ...to bol len zaciatok, zacala do mna rypat a malej hovorila ze aku ma zlu a hnusnu mamu...to som uz nevydrzala a povedala som jej nech respektuje moje rozhodnutie a postupom casu mozno toho psa prijmem...jojoj tolko kriku bolo az ma rozplakala ale stale jej nestacilo, stále do mna hucala az som sa nakoniec zdvihla a odisli sme domov...vece dostal moj muz sms-ku od svojej sestry že nech radsej k nim uz viacej nechodim aby sa svokra zbytocne nerozculovala...doteraz neviem co jej svokra natarala lebo ked sme od nich vtedy odchadzali tak usmevy rozdavala na kazdu stranu...odvtedy sme tam s malou neboli, iba manzel tam sem-tam zajde a bude to pomaly rok...mala mala meniny aj narodeniny, dokoncenie nasho domu a teraz su vianoce a nikto nic...iba svokor nas obcas pride pozriet lebo ten je jediny normalny z rodiny, teda okrem mojho muza 🙂 vela noci som preplakala ale bola som jediná koho tato situacia trapila, takze si zijeme svoj zivot bez nich a je nam dobre 🙂 vidis niesi jedina kto to ma u svokrovcou tazke ale svet sa zato nezruti, mas svoju rodinu tak mas vsetko co potrebujes 🙂

ejka91458
27. dec 2013

@zuzicka184 tak tak ..svet sa nezruti...mozno si si citala aj ten moj pribeh mozno nie.tiez to nemam najlahsie len jedine co ma na tom vsetkom trapi je to ze sa snazime teraz o babo a bojim sa ze to vnutorne napatie a trapenie moze nejako ovplivnit to ci sa nam to podari alebo nie.lebo darmo si vravime ze mame vlastny zivot ale vo vnútri nas(teda aspon mna)to trapi.

zuzicka184
27. dec 2013

@ejka91458 ano citala som aj ten tvoj pribeh a musim uznat ze to mas alebo teda mala si to tazsie ked to bolo hned zo zaciatku take, u mna to bolo od zaciatku super len neskor sa to pokazilo...mas pravdu v tom ze vnutri nas sa asi vsetky trapime preco sa to pokazilo ale myslim si ze odpoved na to nenajdeme ale v srdci bude ten prazdny priestor vzdy po niekom kto si ho nezaslužil...a ked ti mozem poradit tak na tu situaciu vobec nemysli aj ked je to tazke, napriklad ja som sa vzdy roztriasla pri pomysleni na svokru a na to ze by som ju mala znovu vidiet...pocase to nebudes brat tak tragicky a zvyknes si na to ze si nezasluzia tvoju pozornost...drzim palce aby sa vam babatko podarilo cim skor a aby si sa uz viac netrapila 🙂

cekankacamomille
28. dec 2013

@ejka91458 nas ta financna stranka neodradila. my nepatrime medzi financne vysmiatych ludi. mame to od do a teraz + hypo to bude LTT, ale vies co? je to oslobodzujuci pocit a uzasny a vobec nemam strach. mame malu dceru, som na materskej, zijeme z jedneho platu, ale to sa do dvoch rokov zmeni. Budeme v lokalite, kde dnes prides o pracu, ale hned zajtra mas dalsiu a nie za presovsky plat... kym budem na materskej, musime sa uskromnit viacej, ale ked budem pracovat a do rozpoctu pribudne moj plat = špivajúci!!! preto, ak nad takouto zmenou zvazujete aj vy, nevahajte. vychod je hladova dolina, ale bratislavsky kraj ponuka kopec moznosti. niet dovod na strach ;) drzim vam palce v rozhodovani a vo vztahoch 🙂 snad sa vsetko na dobre obrati 🙂