Vzťah s mužom, ktorý mi je ďaleká rodina

zanetkaxxxova
2. apr 2023

Mohla by som mať vzťah s mužom, jeho babky mamka bola môjho deda sestra je to možné ? Sme rodina blízka?
V živote sme sa nevideli pred tým a teraz keď to je vážne tak sme na to prišli

dzulli1980
2. apr 2023

Ak som to pochopila jeho prababka bola sestra Tvojho deda, tak? ... blízka rodina nie ste, vzťah mať môžete, problém by mohol vzniknúť pri deťoch (nejaké postihnutie atď.)
@zanetkaxxxova

deti95060810
2. apr 2023

to ste pomerne ďaleká rodina... kľudne aj deti môžete spolu mať. aj sobáš v kostole ...

evica17
2. apr 2023

@zanetkaxxxova toto by som riesila s nejakym kto sa do toho vyzna, nejaky lekar. svagrina tak zistovala, lebo s muzom tiez boli cez niekoho rodina (tusim svagrininho otca otec (jej dedo) bol bratranec s otcom jej mua. a nebol ziaden problem maju zdrave deti

smajliica
2. apr 2023

Budete mať vyššiu šancu na dedičné ochorenia u detí (aj tak veľmi nízka na tie vážne), inak v pohode.

zanetkaxxxova
autor
2. apr 2023

@dzulli1980 ja som s jeho mamkou sesternica z 3.kolena

zanetkaxxxova
autor
2. apr 2023

@evica17 no u mna to je to iste len z opačnej strany jeho babka je môjho otca sesternica

evica17
2. apr 2023

@zanetkaxxxova no tak by nemal byt problem. im to odobril aj lekar a aj biskup, aby mohli mat v kostole svadbu 🙂

zuzanaete
2. apr 2023

Je mozny sobas bratranca so sesternicou. Vy ste oproti tomu uz daleka rodina.

osky
2. apr 2023

To uz ste dost vzdialeni,vobec neries....

ada12345
2. apr 2023

Ak chces mat ozaj velku istotu, daj si zistit z DNA, akych dedicnych chorob ste nositelia. Ci nahodou nebudete obaja nositelmi tej istej choroby.

jamimo
2. apr 2023

@zanetkaxxxova ja by som navrhla genetické vyšetrenie. Nezmamená, že ak ste širšia rodina, že riziko zaniká. Určite by som sa nespoliehala na to, že hádam sa nič nestame. (to som ja)
https://www.wikiskripta.eu/w/Inbred,_příbuzensk...

paciko9
3. apr 2023

V pohode. My v rodine mame 2 pripady kedy si bratranci zobrali sesternice. Ja to odsudzujem, ale im to tak vy hovuje aj deti maju zdrave.

zuzinabila
3. apr 2023

@deti95060810 praveze kodex kanonickeho prava je v tomto striktnejsi .myslim,ze napr.v katolickom kostole nie je mozne tskto uzavriet manzelstvo az do 4.stupna pribuzenstva

jankasamulko
3. apr 2023

@zanetkaxxxova ja mam tiez syna (zdravého, uzasneho) s bratrancom 3. kolena. Cize nieco podobne ako vy. Predtym sme sa v zivote nevideli ani o sebe nevedeli

zuzanaete
3. apr 2023

@zuzinabila Aj bratranec so sesternicou mozu mat sobas v kostole. Poznam taku rodinu.

simca06022011
3. apr 2023

Prosim ta, vezmi si kolko ludi z vonka do tychto vztahov uz vstupilo, ako daleko ste od seba a ano aj geneticky. Neries.

veronicka88
3. apr 2023

🤣🤣🤣môjho manžela dedo a môj pradedo boli bratranci☝️synov máme našťastie so všetkými končatinami🙈

robodracica
3. apr 2023

@zuzanaete to akože vlastne tety maju za svokry?

elmivelmi
3. apr 2023

@zanetkaxxxova kludne,ved v moslimskom svete maju za mamzelov,manzelky povatsine sesternice.U nas v susedstve bratranec a sesternica,deti a aj vnuci zdravi.

zuzinabila
3. apr 2023

@zuzanaete v katolíckom?

barbora19911
3. apr 2023

@zanetkaxxxova my s mužom sme v takomto vzťahu zistili sme to len pred pár dňami 🤣🤣🤣🤣 ...ja pochádzam z tej istej dediny ako on a moja rodina je v podstate polka dediny a jeho rodina je druhá polka dediny 😂😂 ..takže proste svet je malý no ..

barbora19911
3. apr 2023

A to sme sa dali dokopy len pred pár rokmi do vtedy sme o sebe ani nevedeli ...aj skrz vekový rozdiel 10 rokov keď ja som išla do prvej triedy od pomaly išiel na strednú 🤣
@barbora19911

zuzanaete
3. apr 2023

@zuzinabila Ano, v rimo-katolickom.

deti95060810
3. apr 2023

@zuzinabila nie, nemáš pravdu... máme v rodine, takže viem presne.... brali sa bratranec so sesternicou z druhého kolena - t, j, ich rodičia boli bratranci....
v kostole , v pohode.

robodracica
3. apr 2023

@deti95060810 my máme v rodine taký prípad že nevesta ma za svokru sesternicu. Teda jej rodičia majú za svatku vlastnú neter. Normálne sa sobasili v kostole. Ale mne je to furt nejako proti srsti. Ale niekto tu písal že bratranec so sesternicou. No asi nie. Čo by som mala za svatku vlastnú sestru alebo brat by mi bol svat????

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona121627
3. apr 2023

@zanetkaxxxova ja by som s pokrvnym do vzťahu nešla

deti95060810
3. apr 2023

@robodracica jasné, ani ja nie som za takéto zväzky, ale viem že je to možné...
dokonca som raz počúvala rozhovor s jednou genetičkou, ktorá okrem iného rozprávala o tom, že v žiadnom prípade sa nesmie mať potomkov medzi dvoma partnermi ak ich matky boli sestry...ak ich rodičia boli brat so sestrou, alebo dokonca dvaja bratia - tak tam je to ešte ako tak prípustné...

veronicka88
3. apr 2023

@rony2255 my sme rovnaký vzťah a nepotrebovali sme žiadne povolenie

kika147
3. apr 2023

Svokrin ujo je otcom mojej babky 🙈😄 cize moja svokra a babka su sesternice 😄 a vsetko v pohode 😄