Vzťah s dcérou

barbora146
9. aug 2022

Ahojte, chcela by som sa poradiť, ako zlepšiť vzťah s mojou dcérou. Má 18 rokov, odmieta so mnou tráviť voľný čas, na narodeniny som ju chcela vziať na poznávací zájazd do Holandska. Odmietla , lebo si chce opraviť písomku z matematiky. Pritom, keď ju zavolá niekto iný niekam, otec, jeho priateľka, starká, babka, krstná...pôjde hocikam. Nechce sa jej nič so mnou robiť. Pritom jej vždy vychádzam v ústrety, podporujem ju vo všetkom, nenutim ju byť so mnou, len občas ju niekam zavolám. Som rozvedená, mám ešte dvoch chlapcov. Ona uprednostňuje ale len otca a jeho partnerku novú partnerku. Rovnako v škole ma len jednu kamarátku. Ktorú vo všetkom počúva. Keď je u otca, tak robi všetko čo on naplánuje. Keď mala narodeniny, pripravila som jej krásnu oslavu...upiekla tortu, darčeky...Už ma to dnes vytocilo, lebo som ju zavolala do mesta, aby šla so mnou vybrat tortu na oslavu mojich narodenín...ani ju nehlo. Nemam uz ani chut oslavovať. Potom odkracala s krstnou veselo na nákupy. Na narodeniny mi nekúpila ani cokoladu, pritom uz pobera výživné na svoj ucet. Výživné si musím od nej doslova pýtať, vraj ona nič také u mňa neminie. Kupuje si knihy, kozmetiku, darčeky pre kamošku. Mam pocit, že ma neľúbi. Doma mi nič nepomáha, ale u otca bude všetko robiť. Kde som spravila chybu?

marianarem
9. aug 2022

@barbora146 Velmi tazko radit, kedze vobec nevieme, ako sa vas vztah vyvijal, co vsetko sa medzi vami stalo a odkedy je to taketo. Ale spytala by som sa priamo jej, kde vidi chybu ona. S kludom, pripravena pocuvat vsetko, co povie. Mozno sa nebude chciet bavit na prvykrat. Komunikacia v takychto vztahoch moze byt tvrdy oriesok, kludne by som isla aj na jedno sedenie so psychologom, nech poradi, ako taky rozhovor zacat a viest, aby ta hned skraja neodmietla.

dilino
9. aug 2022

Pišeš že ešte mám dvoch synov.To máš s iným mužom.Tých dvoch synov.Tak môžno je pričina tam.Niektori rodičia ked už majú deti z iných partnerstiev tak uprednostnuju ich.Možno to vydela doma a teraz sa tak správa.Z ničoho nič by s atak k tebe ako jej mame nechovala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora146
autor
9. aug 2022

@dilino nie, to sú jej bratia, majú jedného otca

barbora146
autor
9. aug 2022

@elizabet173 muž odišiel od nás, on si našiel novú partnerku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dilino
9. aug 2022

@barbora146 jaj tak ťažko povedať preto som sa pýtala.

hope87
9. aug 2022

Ma 18r, uz je dost velka. Sadni si s nou, dajte si pohar vina (alebo ak ma nejaky oblubeny drink 😉 ) a povedz jej presne toto, co pises sem. Ze ta to velmi trapi, ze ju lubis a ona ta odmieta a ty nevies preco. Nech ti povie, co citi, co jej vadi atd...

liljana
9. aug 2022

Niekde bolo raz napisane, ze preco sa pubertalne deti a stari rodicia niekedy spravaju neznesitelne. Aby pripravili ostatnych na svoj odchod. Mozno sa dcera citi prilis viazana doma, ma plne zuby zakazov a prikazov a uz by chcela v 18tich zit vlastny zivot. Ked sa osamostatni, vas vztah sa zase zlepsi.
S otcom je asi malo, neriesia kazdodenne zivotne problemy a rozdielne nazory, preto sa tam sprava inak.

miadi
9. aug 2022

Neviem kde si urobila chybu v emocionalnej sfere.. ale aby 18r doma nic nerobila.. to nebude zo dna na den. Tam Asi bola chyba davnejsie ze si ju malo zapajala Mozno si vzdy vsetko robila pre nu za nu., 18r uz je dospela .. nepros ju o vyzivne ale ju zapoj do vydavkou na jej zivot .. nech si kupi aj ine veci ako co ju bavi co chce ale aj co potrebuje .praci prasok atd nech sa stara o svoje veci izbu aj riad a tie spolocne priestory. A synovia doma nieco robia? Ci Len ona je takato.

luccija
9. aug 2022

@barbora146 asi by som ju nechala tak mozno cim viac sa snazis, tym viac jej to lichoti a ma potrebu zranit.Mozno si nespravila ziadnu chybu vo vychove iba ma protivnu povahu a pohrda tebou?
Mama a dcera su casto komplikovane vztahy.Ona Ti nic nekupi na narodeniny a ty ju chces vziat do zahranicia?Aku si chce opravit pisomku?este je na strednej skole nie?mozno si mysli, ze chalanom sa venujes viac...

barbora146
autor
9. aug 2022

@miadi synovia pomáhajú

janickacrazy
9. aug 2022

@barbora146 ona teda prečo nepomáha? Keď bola mladšia, pomáhala ti?

miadi
9. aug 2022

@barbora146 a ty ked jej povies “ Janka mohla by si umyt riad alebo podlahy.,” ona povie nie ? Asi je na koni ze dostava vyzivne .. je plnoleta mohla by aj do podnajmu ist zit.. Mozno mas lepsi vztah so synmi a takto ta “ tresta”.

barbora146
autor
9. aug 2022

@janickacrazy nie, od mala nepomáha.

barbora146
autor
9. aug 2022

@miadi ona sa zatvari. Ze ved ja som tu na to.

luccija
9. aug 2022

@barbora146 tak je cas ju zobudit, ze nie si ich otrok.Ona je naco?do poctu?Aj by sa mala hanbit...

miadi
9. aug 2022

@barbora146 a to mà z vlastnej hlavy? Alebo tvoj muz bol taky ? Lenze ty si jej mala dat na javo ze ty nie si Jej butler a ze nema 2r.. Musis proste radikalne zmenit svoje chovanie k nej. Nestrkaj sa jej s vyletom tortou atd nezasluzi si to!

miadi
9. aug 2022

Mozno ta manipuluje ze je nadsena z otca a jeho novej partnerky aby z teba dostala co chce aj co nechce. A ty sa ides pretrhnut ziarlis ze teba neberie Ako inych.. Asi vie ako na teba. Alebo bolo niekedy obdobie ked si na nu nemala moc cas a teraz ta tresta?

luccija
9. aug 2022

@miadi ved, ked su tak super moze sa k nim nastahovat.Vzdy je idealne to, co nie je doma mozno by stacil mesiac.Ale smutne

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora146
autor
10. aug 2022

@miadi má dvoch mladších súrodencov, môže byt aj to, že v tom čase bola trošku naboku

miadi
10. aug 2022

@barbora146 taxis vas vztah je takyto uz dlho ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora146
autor
10. aug 2022

@elizabet173 o zvýšenie výživného pre ňu som požiadala tento rok, všetky peniaze...čiže príspevok jej otca na stravu, bývanie...atď si necháva. Nebojovala som o zvýšenie výživného, aby teraz všetko minula na nejaké somariny a ešte sa aj hnevá, že som o zvýšenie požiadala.
K domácim prácam ju ťahám od mala, lenže keď sme bývali u svokry, neustále mi ťahala malú odo mňa...a tu je výsledok. A teraz už ju nedotiahne nik.

barbora146
autor
10. aug 2022

@miadi už dlho...

miadi
10. aug 2022

@barbora146 je jednoduchsie si povedat ze svokra ju pokazila.. ale da sa to povedat ze ty si to dovolila. Musis byt raznejsia. Daj jej konecne nejake pravidla povinnosti a ked sa jej nepaci moze ist byvat k otcovi potom uz nebude tak super ani jeho Nova partnerka Ked bude u nich non stop hrat princess..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
10. aug 2022

@barbora146 prides mi velmi submisivna a s takymi ludmi deti kyvu ako tvoja dcera.Neviem z akeho dovodu by si mala vsetky peniaze nechat a nic nerobit.Ty sa jej nemusis bat mas mat nejake slovo....si mama, ty urcujes...nejake hranice.Moj svokor je taky dobrak a zena a dcera nim opovrhuju hoc by za ne dychal a este je na smiech a rozpravaju s nim ako so psom.Musis sa zmenit, ale pri tomto veku je tazko teraz urcovat hranice.