Vzťah nám nefunguje. Čo ďalej?

zlato2011
29. apr 2013

ahojte baby,neviem komu sa zdoverit,uz dalej nevladzem,neviem co dalej so svojim priatelom tak zacnem k veci.. 😒
sme spolu 4 a pol roka,a mame spolu 1,5rocneho syna 🙂 ..problem je ze nam to vobec nefunguje vo vztahu,strasne sa zmenil,hadky su na kazdodennom poriadku ale musim povedat ze som to ja co vyvolava hadky,no on mi dava vazne dovody.. ☹zacnem od znova,presla som si za ten cas co sme spolu svoje..zacalo som ho postupom casu spoznavat az ked som ostala tehotna,nase hadky zacali najprv koly alkoholu,ozieral sa,chodil rano domou,klamal ma ze bol v praci a pritom som sa dozvedela ze bol v krcme s kamosmy,bola som v siestom mesiaci ked mi vycital ze on je ten co ma zivy,do vtedy som mala ruzove okuliare,koly jeho ex manzelkou som si presla peklom,byvali sme v jednom panelaku,hadali sme sa s krz mojho priatela proste som si ho chranila,lebo nam robila zo zivota peklo,tak sme sa koly nej aj odstahovali..teraz mameod nej pokoj..no asi sa baby rozpisem dufam ze vam to nevadi..moj priatel stratil umna doveru pretoze som ho zopar krat videla ako obchytkava zenske,no bol vtedy opity,a jeho obhajenie je ze on si to nepameta..proste vobec mi nieje oporou,v nicom sa nanho nemozem spolahnut,ked som nieco musela ist vybavit alebo ist k lekarovy do slova odmietol strazit nasho maleho.., maleho berie ako pritaz pretoze ked mame ist niekde spolu tak radsej pojde sam lebo ,,maly je zivy a neobsedi tak si radsej vsetko sam vybavy,co sa tyka vychovy som nanho sama,ked sme u niekoho s rodiny tak maleho vsade obskakujem,upozornujem zakazujem,hram sa snim,no co on sem tam nieco povie malemu no v klude debatuje,alebo lezi,a ked nelezi tak sa hra na mobile..nevieme si najst spolocnu rec,vobec nieje kumne otvoreny,radsej mi vo vsetkom klame,vecne ma za vsetko s kritizuje,ponizuje ma vsade a pred kazdym,podkova mi autoritu,vobec si ma nevazi..ja som tiez neni bezchybna,urcite nesiem aj ja velky podiel viny,ale ja som mu davala vsetko a z lasky,som k nemu otvorena,uprimna,davam mu oporu,proste sa moze namna spolahnut,on to vie,respektujem ho..ale ako som ho spoznala a ako sa kumne stale chova ze on je najmudrejsi na svete,ked nieco poviem vzdy to nieje pravda,a podobne,ja sa spravam takisto ako on kumne pretoze ina k nemu neviem byt...ked mame nejaky problem vzdy som to ja co sa snim chce porozpravat a vyriesit si to,ked mu zacnem rozpravat co ma velmi boli a ze uz nedokazem snim dalej zit,tak mi povie ze ja som za vsetko na vine a pritom on vie velmi dobre ze to tak nieje,ja som uz s toho zufala,.co si o tom myslite,poradte mi prosim..dakuejm

xlucia
29. apr 2013

@zlato2011 myslim ze tvoj partner este nedospel, a evidentne sa ani nechysta. otazkou je, ci by ti nebolo lepsie bez neho, o vsetko sa tak ci tak staras sama, a mala by si menej starosti a hadok, o syna zaujem nema, takze zrejme mu chybat nebude

sissy27
29. apr 2013

@zlato2011 myslím si, že odpoveď poznáš aj sama - zbaľ sa aj s malým a choď od neho preč, zažiadaj si o zverenie malého do svojej opatery, o výživné a začni ŽIŤ... lebo akože na čo ti je takýto balvan na krku?

zivika
29. apr 2013

@zlato2011 ja ti napisem len jedno...zivot s alkoholikom nema zmysel...

zlato2011
autor
29. apr 2013

baby ja som zabudla dodat ze pit prestal ked sa maly narodil..mozem povedat z radostou ze nepije,neni proste zly,stara sa o rodinu finacneviem ze maleho lubi,kupuje mu stale volaco,,je pracovity,navari ked treba,ale proste tie veci co som hore napisala su premna dost dolezite,strasne ho lubim,ale nedokazem snim ked to takto bude pokracovat..

livocka21
29. apr 2013

@zlato2011 odid od neho... nemusi to byt natrvalo....mozno sa spamata co ma doma a zmeni sa.... chce to radikalne riesenie...drz sa 🙂

maznacik007
29. apr 2013

ked si si s nim zacala tak bol este zenaty?
ma aj ine deti a ako sa k nim chova?
@zlato2011

zivika
29. apr 2013

@zlato2011 ale ako chces poradit? ked ti napiseme "chod od neho prec" tak napises, ze ho lubis...a ked ti napiseme "ostan s nim" tak napises, ze to takto nevydrzis...ja si nemyslim, ze ho zmenis, keby sa mal zmenit, musel by to chciet sam a to evidentne nechce...sama sa musis rozhodnut, ci je viac toho pozitivneho, alebo negativneho, my do vasho vztahu nevidime...

zlato2011
autor
29. apr 2013

bol rozvedeny 7rokou ked sme sa spoznali,ma dve deti no niesme s nimi v kontakte ,lebo sa snim nerozpravaju,matka ich hucka proti nemu..ale aj to nepravom,pretoze viem co by vsetko dal zato aby snimi mohol byt,videla som ho vela krat ako za nimi plakal,on im aj teraz stale vypisuje,snazi sa snimi skontaktovat len decka ani obraz ani zvuk..

zlato2011
autor
29. apr 2013

livocka21- uz som tak spravila vela krat ze som si zbalila veci odisla som k rodicom,sluboval ze sa zmeni no mesiac bolo dobre a potom zase v starych kolajii..dakujem vam za vase odpovede baby

sendy182
29. apr 2013

@zlato2011 ahoj veď sa ho opýtaj narovinu ako si on predstavuje rodinný život......prečo sa vlastne rozviedol.....prečo plače za deťmi s ex a poptri tom sa vášmu malému nevenuje........čo vám teraz kazí život, on ťa chápe ?............ja by som mu dala ešte jednu šancu a ak sa nepolepší tak čau-párky a to myslím vážne.......mne nebude niekto kaziť život........za to takýto muž nestojí............ 😉 😉 😉

zlato2011
autor
29. apr 2013

sendy182-ked snim debatujem a spytam sa ho ci mu vyhovuje takyto vztah alebo zivot tak povie ze ano..on praveze nechape alebo nechce pochopit co chcem od neho..malemu sa venuje len s casti ,ked mu to vycitam tak mi povie ze ho bolia krize,ano je po operacii chrbtice,akceptovala by som to,ale na futbal vie chodit alebo na lyzovacku vtedy ho zazrakom krize nebolia..

ada4326
29. apr 2013

@zlato2011 Ahoj, ja som bola v podobnej situácii a zažila som si za 4 roky všeličo. Vezmi si papier a pero. Sama v kľude. Jedna strana klady, druhá strana zápory. Potom sa na to pozri. A opýtaj sa samej seba kde chceš byť o takých 5 rokov. Ja mám veľa problémov a veľa ďalších ma čaká, ale zistila som, že žiť s niekym, s kým musím bojovať nemá zmysel............

zlato2011
autor
29. apr 2013

ahoj,takze si to vyriesila tym sposobom ze si odisla?

ada4326
29. apr 2013

@zlato2011 áno ja som odišla...... ale ja som mala aj iné vzťahové problémy. No základ bol podobný. Nebol mi oporou v ničom - necítila som, že sa na toho človeka môžem spoľahnúť.... nezastal sa ma, nepodržal. Nehovorím, že všetko bolo zlé.............človek sa snaží, niekedy odpustíš veci, ktoré v inej situácii a za iných okolností by si nedokázala odpustiť. Ale odpustíš, lebo chceš mať rodinu................no a potom prišla situáciu, ktorú som už nedokázala tolerovať a odišla som. Je to ťažké, veľmi ťažké........... ale sadla som si, vzala papier a pero a zistila som, že na strane kladov mám 3 veci a na strane záporov 10. Je ťažké dať na bok city a pozrieť sa na veci triezvo. A hlavne, každý tu ti poradí, povie svoj názor, ale to rozhodnutie v sebe za teba neurobí nikto. Rozhodnúť sa je veľmi ťažké hlavne ak máš ešte nejaké city. Ale to vieš len ty sama čo cítiš a čo chceš...........

zlato2011
autor
29. apr 2013

Presne to iste ako v mojom pripade..je to premna velmi tazke ,tych negativnych veci je omnoho,omnoho viac ako pozitivnych..ma aj dobre vlastnosti nehovorim,ale nie take preco by sme mohli fungovat ako rodina..ja som sa rozhodla dam mu este poslednu sancu uz len koly malemu,pretoze najviac co ma boli , je ze moj maly bude vyrastat bez otca ☹ ..urcite to nebudem tak dlho natahovat ako do nedavna,.

ada4326
29. apr 2013

@zlato2011 držím Ti palce. Aj mňa to trápi, že moje dieťa nebude vyrastať v kompletnej rodine.......... je to veľmi bolestivé a ťažké.... aj ja som dala šancu a nie jednu. Ale čo nefunguje 4 roky, nebude fungovať nikdy. Najmä keď má niekto už 45 rokov - niektorí ľudia sa nemenia a prispôsobovať sa niekomu celý život je o ničom. Tak držím palce, nech to u vás dopadne lepšie.

zzcert
29. apr 2013

zzcert @zlato2011 ja ti len jedno poradim:radsej zit sama s dietatkom ako s neprisposobivym a mozno nerodine zalozenym partnerom.Kazdy robi chyby,nikto nieje dokonaly,ale kedze sa nezmenil pri narodeni syna uz sa nezmeni vobec.Stale len cakat a mysliet si,ze bude dobre sa donekonecna neda.

digysa
29. apr 2013

@zlato2011 ja by som mu tie klady a zapory dala precitat s tym, ze by som mu oznamila o tej poslednej sanci. A taktiez by si mu mala povedat, ze ho stale lubis, ale to nestaci na zachovanie rodiny. Vela stastia.

zlato2011
autor
30. apr 2013

Dakujem Vam baby,aj ked som si priam ista ze tymto ze mu dam poslednu sancu,sa nic nezmeni,spravim to uz iba koly nasmu malemu,on vie ze ho lubim,citi to,ale iba z mojej strany sa vecne o nieco pokusat sa neda..

nella31
25. jún 2013

ja si myslim ze je jedno kto ti co napise hm ty vies co by si mala urobit co ti hovori instikt a zdravy rozum ale stale ho dost lubis na tolko ze ta to velmi trapi ale tolerujes to,raz pride ale bod ked nebudes vladzat anebudes sa nkoho pytt na radu a odides aj sama ani nebudes vediet ako ver mi 😒