Vzťah kresťanky s prísnym muslimom. Zvládnem to?

11. dec 2020

vlastne nevjem co chcem od vas pocut ja sa chcem len opytat a vyzalovat mozno
a nazberat nejake skusenosti prosim vas neodsudzujte ma. Tiez prosim iba damy co maju skusenost s takym niecim
som zmatena totiz ide o to ze ja som krestanka AC
a dost silne veriaca a uprimne nemam velmi v laske islam
mne pride ako dost fanaticke nabozenstvo nechcem ale nikohosudit prosto
nikdy som nechcela vztah s muslimom, vzdy som sa ich bala podvedome knihy bez dcery neodidem atd
co cert nechcel totalne som sa zamiloval do muslima a to pravoverneho ziadny taky " v europe mozem co alah nevidi".

prave naopak pravoverny striktny moslim ktori naozaj svoju vieru miluje- pravidlene posty kazdy druyh den,, pravidelne aspon 2 krat denne modlenie, meditacie, zakat, rodina mama a tak mešita kazdy piatok nevynechava, ani niekedy v tyzdni zbehne na posed do mesity, ani a celkovy svetonazor len koran je pravda a take tie veci, kvapku alkoholu nikdy ani nevidel, ani cigaretu, samozrejme chce sex az po svadbe, jeho rodina tiez pravoverna , ale chcu ma. som v pohode pre nich
Ide o to ze sa lubime velmi, no obavam sa ze ci to dam
ci to zvladnem proste pocas celeho zivota, mam uz svoje roky, nemam 18 a proste mam uz aj nacitaneho vela a tak. neviem ci to dam on so mnou ale pocita uz kedze sme zasnubeni ze sa ideme brat predstavil ma rodine strykom atak.

samozrejme jeho rodina v ziadnom pripade a ani on nepripusti ze aby potomok bol krestan musi byt muslim a vychovany v prisnej viere.
neslavit ziadne sviatky, dat satku na hlavu, pripadne este aj konvertovat na islam ked sa mi ako nabozenstvo nepaci mam rada krestanstvo je to akoby proti mne :(
neviem ci to dam lutujem strasne ze on je mosli kebyze je krestan tak vsetko by bolo ine a rozmyslam coraz viac nad tym ci to zvladnem takto je to pre mna nieconeprebadane
mate niektora osobnu skusenost rovnaku, nebavim sa teraz o moslimoch co robia kazde h....o a nezijupodla viery a tak ale tento naozaj zije a chce tak do konca zivota.

neviem preco ma zaujal prave tento chalan az tak ze som sa donho zamilovala az tak ze si ho chcem vzat ale tak stalo sa no teraz sa dostavuju pochybnosti
prosim poradte nieco neviem ci to dam daliste to vy ? aj ste konvertovali ? :( desim sa toho.
zienky len prosim nezacnte sa navazat do jeho viery PLS, xenofobici bokom " bude ta mlatit a bude mat 5 zien".
dakujem

loginexistuje
11. dec 2020

si ochotna sa dozivotne vzdat svojej viery a prijat jeho ? vychovavat vase deti v jeho viere ? splnas jeho poziadavky na manzelku - si panna napr kedze je taky religiozny ?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulka1802
11. dec 2020

Prepáč, skúsenosť nemám. Nerozumiem jednej veci. Keď si kresťanka ako píšeš, prečo si nehľadala partnera rovnakého vyznania? Pre mňa by to bolo veľmi doležité. Ja by som do toho nešla ani náhodou. Je to však Tvoj život.

ladyvi
11. dec 2020

Nie, nie a este raz nie. Este nemate deti. S detmi sa tvoje obavy stokrat znasobia.
Keby si bola ateistka a salamistka a liberalec totalny, chod do toho. Ja mam znamych moslimov, neriesim. Ale budovat s nimi rodinu, to je uz z ineho sudka. A este s pravovernymi, tento kulturny rozdiel nedas, nech si akokolvek otvorena. Psychicky sa znicis a narodenim deti a vsetkymi tymi kulturnymi zvyklostami, co ti budu "pachat" na detoch sa len tazko vyrovnas.
Za mna teda nie.

gabrielkaa
11. dec 2020

Kde žijete? Na SK?

trema
11. dec 2020

Uplne zle, obaja odmietate vieru toho druheho, jemu sa nepáči ta tvoja, tebe tá jeho, si silna krestanka a rozmyslas, ze konvertujes? Asi taka silne veriaca nebudes.. nechapem, ako moze byt niekto tak zamilovany, ze uplne vypne mozog..

robin30
11. dec 2020

@trema by si sa cudovala coho su zenske niekedy schopne pre chlapa ale tato ide sama proti sebe este len su zasnubeni 🤦‍♀️cesta do pekla...tu bude cokolvek pisat uplne zbytocné

bagre
11. dec 2020

A do čoho si sa zamilovala?! Čo máte spoločné?! Veď on žije tak ako bol vychovaný a aj bude a ty by si bola mimo všetkého v čom si vyrástla. Ako kresťanku - a to som nebola vtedy silne veriaca ma ani nenapadlo hľadať partnera v týchto vodách. Absolútne si neviem predstaviť spoločné žitie /bez ohľadu na to, či ťa niekedy udrie/

123andy123
11. dec 2020

mam znamu co ma moslima za manzela ale nie je asi radikalny. Ona aj jej deti z prveho manzelstva su uz moslimovia. Stale ho vychvaluje aky je na nu mily a pozorny. Su spolu asi rok. Ja by som nesla do vztahu kde do mna niekto tlaci svoju vieru nesla. Citila by som sa menej cenna. Ved nech je to 50:50 a oslavuju sa sviatky aj aj.

karelova
11. dec 2020

To bude tá kočka, ktorej sa počas snúbenec počas hádok vyhráža, že ju bude biť ak ju neprevychova... Keďže obe 'nie su najmladsie' a maju moslima snúbenca

zuzanka.zuzu
11. dec 2020

nemusela si tému zakladať ako anonym, o 2-3 roky o tebe aj tak budeme čítať v pluske a novom čase 😉

ivanizna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
12. dec 2020

Urcite nie je to ina mentalita tí ludia su inak naučení k hodnotám ako my... ale ak sa dotoho das potom neplac o par rokov že ti ukradol deti a dal ich vydať sa uz v 15 za dakych šejkom.. mna by mama asi vydedila za toto a to niesme daky pobozny 😃

ivanizna
12. dec 2020

A ešte chcem dodať, že mám manžela kresťana, veriaceho, pochádzame z podobného prostredia, rodín, hodnôt, a musím povedať, že veľakrát nám aj naša viera pomáha prekonať problémy alebo nezhody. Mala som tu veľa nápadníkov, černochov, arabáčov, alebo aj rôznych Európanov, ale vždy mi je môj muž najbližší, už odzačiatku sme sa bavili, akoby sme spolu vyrastali na jednom sídlisku 😉 Celkovo nie som proti takým vzťahom, len som chcela povedať za seba 🙂

babyangel
12. dec 2020

Myslim si ze si tak trochu zakryvas oci pred realitou. Sama pises, ze mas pochybnosti. Tvoj snubenec je striktny moslim. Jeho viera je pre neho najdolezitejsia. On kompromis nespravi ziaden. Len TY sa musis prisposobit jemu. On nemusi nic. A uz tu je to cele zle. Nechces tu citat od zien prispevky, v ktorych sa budu navazat do jeho viery a odhovarat ta od takehoto vztahu. Ale ved uz len ten tvoj prispevok hovori za vsetko.

Ja mam tiez priatela cudzinca, uplne ina kultura, uplne ine nabozenstvo (nie je sice moslim), ale my sa vo vztahu tolerujeme navzajom a robime kompromisy. On ma svoju vieru, ja svoju, on svoju kulturu a ja tu svoju. Samozrejme ze nase kultury/zvyky navzajom neignorujeme. Napriklad nase sviatky aj ich sviatky oslavujeme spolocne, nie kazdy sam. Zaujimame sa o kulturu toho druheho, ale nic nie je nasilu. Ide to tak prirodzene a viac-menej len do tej miery, ako to kazdy citime.
Co sa tyka nabozenstva, tak uz na zaciatku sme sa zhodli na tom, ze v ziadnom pripade ani jeden z nas neprejde na vieru toho druheho a ani to od seba neziadame. Ale...niekedy napriklad rada pozeram a pocuvam, ako sa priatel modli, alebo on sa ma uz viackrat pytal, ci by so mnou mohol ist niekedy na svätu omsu, len tak pozriet sa ako to prebieha u nas. Ale nic nie je vynutene. A co je najdolezitejsie, sme obaja takto spokojni.

Kdezto u vas je to, ako tak citam, celkom ine. Toto by som ja teda urcite nedala. Nie je to v mojich ociach normalny vztah a tiez som toho nazoru, ze to nevesti nic dobreho.

lintu
12. dec 2020

Rob podla toho, co ti je prednejsie. Tvoja viera alebo snubenec? Lebo oboje zjavne moct mat nebudes. Priatel ti uz teraz nedava na vyber. Priamo pomenoval, ako to u vas doma bude vyzerat. Bude sa tam zit v duchu islamu. Budes sa tomu musiet prisposobit. Tvoje potreby nebudu nikoho zaujimat a svoju vieru si budes moct zit akurat tak v mysli. Je v podstate jedno, ako taketo veci zvladaju ini. Tu ide len o tvoj postoj. Kedze uz teraz mas pochybnosti, na tvojom mieste by som pocuvla ten vnutorny hlas. Zvykne vcas a trefne varovat.

miadi
12. dec 2020

Tebe sa to tusim zda super ze je taky ozaj pravoverny ze sex az po svadbe.. ale to Nie je ziadna vyhra. To znamena ze fakt budes musiet casom konvertovat Lebo problem to bude ze si inoverna. A po sexualnej stranke kupujes macku vo vreci.. vzdy bude jeho rodina viac ako ty. Ty budes posledna. Prišelec votrelec. Ked vtacika lapaju pekne mu spievaju. Ked chces mat deti moslimov chod do toho. Ked si masochista tak super. Teraz si zalubena o rok dva to bude ine. Je to loteria Mozno budes snim stastna ale lahke to nebude.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strudlikmalicky
12. dec 2020

Všetko už bolo povedané, napísaných milión príbehov naivných žien, ktoré si dobrovoľne vybrali peklo na zemi po boku moslima a stále sa nájdu také, ktoré veria, že u nich to bude iné. Láska vyprchá veľmi rýchlo. Aj ja som svojho muža milovala, ale časom to zaľúbenie opadlo. Zostalo priateľstvo, úcta, hlboká láska. Tebe nezostane nič, len trápenie. Uvedomuješ si, že budeš pre tú rodinu vždy menej než prašivý pes? Že ti budú všetci rozkazovať, tlačiť ťa do niečoho, čo ty nechceš, robiť si s tebou čo sa im zachce a NIKTO si ťa nezastane, ani ten tvoj muž? Ešte ti naloží za to, že neposlúchaš. Prečo by niekto dobrovoľne šiel do niečoho takého?

nikuska744
12. dec 2020

nedáš to....môj manžel je katolík, ja som evanjelička a tiež to nedávam...Jeho rodina ma psychicky ničí

marca12
12. dec 2020

Urcite to nezvladnes,ak uz teraz pochybujes. Pravoverny moslim ta znici. Ich viera je uplne odlisna a aj ich sposob zivota je iny. Laska musi ist bokom a musis pouzit rozum. Dufam,ze ste zasnubeny po par mesacnej znamosti

mess123
12. dec 2020

Poznám dva prípady kde žena z Bratislavy mala deti s muslimom, žili niekde ďalej.. Mala pri nom do slova všetko, mali upratovačky, slúžky, osobných šoférov.. Žena má krásne 3 slečny do 20 rokov a chlapca do 15.. Samozrejme tu sa ukazuje že peniaze a hmotné veci nie sú všetko.. Chcela odísť naspäť od toho všetkého po pár rokoch, samozrejme deti jej nikto neumožnil mať u seba už pár rokov žije v Bratislave a sama bez detí (či ich navštevuje neviem to asi áno lebo má ich fotky) ale pokiaľ viem muži tej viery nedovolia nechať matke deti (samozrejme každí je iní všetci sme len ľudia nájdu sa takí aj onakí) a za mňa žiadne náboženstvo samozrejme nie je hanba všetci ľudia ale zas dnešnú dobu bohužiaľ nik neovplyvní a nájdu sa ľudia ktorí za to sikanuju, bijú, posmievaju sa.. Či už kvôli vierovyznaniu alebo tým že budú nosiť tie šatky alebo podobne podľa dnesnich mladistvých sú všetci teroristi, nemyslím to v zlom dúfam to nik tak nepochopí ale takto to chodí a je mi to ľúto .. No každopádne lásku neovplyvní nik, možno neskôr budeš ľutovať že si si ho vzala alebo nevzala.. Ale to máš tak aj keby nebol muslim.. Držím palce aby si sa rozhodla správne je to iba náboženstvo 🙂

lienocka2808
12. dec 2020

Ja som chodila s tunisanom. Nastastie nie dlho, ale otvorilo mi to oci ako funguju. Vztah s moslimom je naozaj vhodny iba pre velmi submisivnu zenu, ktorej nevadi, ze cely zivot bude podriadovat svojmu muzovi. Opytaj sa sama seba, co vlastne je ten tvoj moslim ochotny pre teba urobit, z tvojho prispevku mi vychdza, ze nic. Tym mas konvertovat na jeho vieru, vase deti vychovavat podla neho, obliekat sa podla jeho viery, neslavit ziadne tvoje sviatky. A kde je kompromis?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majah212
12. dec 2020

Odporúčam veľmi obľúbený seriál na TLC 90dnovi snúbenci. Je tam Američanka (29rokov) a moslim z Jordánska (24rokov), no a to co stvára jeho rodina konečná. Nie, nebude Vám to fungovať pretože každý vyrastáte v inom prostredí, v kultúre a nedokážete porozumieť a pochopiť toho druhého jeho nábožensky pohľad na svet, názory atd. (Keďže píšeš že ste obaja silno veriaci).

maickamf
12. dec 2020

Mna by zaujimalo, ako ste sa spoznali? Cim ta opantal, ked si pisala, ze si mala strach z takych ludi?
Milion pripadov je znamych, ako fungovali taketo vztahy, zaciatky su vzdy pekne a postupne sa to vykrystalizuje
Prides o nazory, prava, slobodu a budes zit len ako zena, bez vlastneho rozumu. Nic ti nedovoli, nikam chodit, s nikym sa bavit...postupne ta odstrihne od rodiny a nedajboze, ked budete mat deti. V ich krajine deti patria otcovi, nie ako u nas, ze vacsinou ich prisudia matke, tam budes nula.
Taky zivot ta laka?
Ked sa chcete vziat, navrni mu, aby ste sa vzali a zili len na Slovensku a uvidis, ci sa ON podriadi a bude s tym suhlasit.
Taku buducnost nechces, radsej zalov v nasich vodach a budes stastna, zostanes sama sebou.

aveeva72
12. dec 2020

Nechoď do toho. budeš veľmi nešťastná, zničí Ťa to. Nikdy celkom nepochopíš ich mentalitu. Nedáš to. Oni sú šarmantní a zo začiatku romantickí, láka ťa ich inakosť a tajomnosť, ale reálny život a ešte aj s deťmi, proste NIE. Radšej by som ostala sama.

martina1201
12. dec 2020

Sama vidíš rozdielnosť kultúr, už teraz ti hovoria čoho sa budeš musieť vzdať, čítala si knihy o tom ako dopadli ženy žijúce vo vzťahu s moslimom, máš o tom všetkom pochybnosti už teraz a napriek tomu všetkému si váš vzťah posunula vyššie na level snúbenci..... Ak už teraz pochybujem, tak to nedáš. Keď už teraz vnímaš tie strašné rozdiely medzi kultúrami čo bude keď láska vyprchá? Aj keby si bola jeho jediná žena a nemal by ich 2 a viac, aj keby si bola tá jeho prvá žena, aj keby si mala všetkých sluhov sveta a nič celý život nemusela robiť len sa starať o svojho muža, bola by si zlatým vtáčikom v klietke. Keďže si žila život v relatívnej voľnosti a dobrovoľne by si sa ho mala vzdať z lásky k nemu, láska vyprchá a potom čo? Budeš trpieť a búchať si hlavu o stenu že si do toho išla..... Na tvojom mieste by som si sadla s tvojim snúbencom a vysvetlila mi svoje obavy aj to, že nechceš meniť na svojej viere nič a tiež že ak nebudete mať vzťah na kompromisoch postavený a akceptovať rozdiely kultúry tak váš vzťah neposunies ďalej do roviny manzelskej ale sa rozidete....