Využíva ma?

evak10_
25. jan 2023

Ahojte žienky .
Mam jedného brata, a rodičov už nemáme. Vyštudoval vysokú školu odbor zdravotník, a nakoniec odišiel ajzs jeho ženou do Rakúska pracovať. Jeho žena je rumunka .
Problém je, že nepracuje v tom co vyštudoval. Skončil s červeným diplomom, je šikovný a teraz pracuje ako upratovač a vyjadrovať na diskotéke. Jeho žena odvtedy co sú tam ma snáď už 5 zamestnanie. Nikde nevydrží robiť .
Už nemáme rodičov a brat odomna stále pýta peniaze. Raz 100 euro. Naposledy už 5000 co je pre mňa neúnosné . Je mi jo ľúto lebo je to dobrý chlapec ale odkedy je so ženou akokeby ohlupol. Teraz ma brat uz tretiu pracu zaroven. Robi v teoch pracach naraz

Posielam mu aj lieky lebo tam nemajú lekára
Ďakujem za vas nazor

syslik81
25. jan 2023

brat je dospely -prestan sa onho starat .. nech sa postara zena .. ano vyuziva ta a riadne ... nech sa vrati na sk alebo najde pracu kde mlepsie zarobi -co budu robit ak budu mat deti? ani korunu mu uz neposli

vamajka
25. jan 2023

@evak10_ bude pytat dovtedy pokial mu bude davane

lukbe
25. jan 2023

@evak10_ on by mohol posielať peniaze tebe.

anjelicek26
25. jan 2023

Dvaja pracujuci dospely... nevidim dovod mu dat ani cent... ma si normalne platit zdravotku a nie robit nejake blbosti na cierno...ked si v rakusku nevie ako zdravotnik najst do troch dni pracu ako Pflegekraft, je pre mna nepochopitelne...

monalisa1111
25. jan 2023

@evak10 ťažko usúdiť či Ťa využíva. Možno len nemá inú možnosť, než Ťa poprosiť o pomoc. Trochu zvláštne, že dvaja ľudia nie sú schopní si zarobiť dosť na všetko čo potrebujú. Skôr by som s ním hodila reč a chcela o jeho situácii vedieť viac. Pretože môže skončiť na tom finančne veľmi zle. Musí si uvedomiť že si musí poradiť sám a nie od Teba stále pýtať peniaze

pribinak
25. jan 2023

Využíva a poriadne. Najviac mu pomôžeš ak mu povieš NIE
Tam bude nejaký veľký problém o ktorom nevieš

luccija
25. jan 2023

@evak10_ a jeho žena živí celú rodinu v Rumunsku nie?ja by som sa ho spýtala ako hospodária, keď nemajú.Má na viac ako robiť takú prácu.Ked tam nevyziju nech sa vrátia asi jeho žena viac nerobí ako robí či?niečo by som mu požičala, keď vždy vrátil, ale nie taký vysokú sumu.Mozno stavkuje...nemôžeš vedieť...

deti95060810
25. jan 2023

tiež ma napadlo že kto vie koho ty podporuješ resp. živíš... či to nebude jej široko rozvetvená rodina v Rumunsku...😉

ropucha6
25. jan 2023

Zdravotnik si nevie najst pracu v Rakusku v obore? Ty mas mat akoze odkial tolko penazi? Akoze ja podporujem rodinu tiez, ale tam su diagnozy.

cavabcici
25. jan 2023

Skus si parkrat vypytat ty ze potrebujes pomoct lebo mas teraz problemy ako sa zachova...

anjelicek26
25. jan 2023

Ci ako vyhadzovac na diskoteke nechlasta, nefetuje, nehra automaty a boh vie co este... treba zistit, kde je problem... cerveny diplom z neho odolneho proti takymto veciam bohuzial nerobi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olimuc
25. jan 2023

Mala by si sa zamysliet, ci naozaj veris jeho bajkam … financujes dvoch zdravych dospelych ludi (a kto vie kolko v Rumunsku), ktori maju nejaky Problem byt normalne zamestnani (ale to je ich poblem) ked ich budes podporovat budu pytat este viac a ked este budu mat deti, tak to uz bude uplna katastrofa

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teleskop
26. jan 2023

@evak10_ zazila som v rodine posielala som prachy, robila butlavu vrbu, potom som nechala padnut na hubu, a je svaty pokoj, pribuzna sa spamatala...

karolinakr
26. jan 2023

normalne mu povedz, ze premrhal vzdelanie, nech sa douci nemčinu a zamestna sa v obore.Ked si Slovenky ako opatrovatelky vedeli zarobit na byt, ako si nemože on v obore s vysokou školou zarobit na život.Ked obaja zarobia 1500 a za byt daju tisic, este vzdy im ostsne 2000 a z toho sa da krasne vyžit minus metro, strava a este im ma 1000 ostať

potomka
26. jan 2023

Heh sikovny. Nedala by som mu ani euro. Zjavne sa nou nechava moc ovplyvnovat a vsetko to taha za nu. Aj si sa ho skusala pytat, preco vlastne nerobi teda v zdravotnictve? No mal by sa nad sebou chlapec asi vazne zamysliet, no to by asi nemohol byt s tou svojou frajerkou

mable123
26. jan 2023

@evak10_ Akože ty sponzoruješ niekoho kto pracuje v Rakúsku zo slovenského platu? Má tri práce a nevie vyžiť a ona robí čo? No ono tieto dievčatá z krajín ako Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina sú dosť na peniaze... vyžmýka koľko môže a potom sa na neho vykašle 🙂

0silvia0
26. jan 2023

@evak10_ zacni pytat od neho peniaze ty, ked nevies byt razna. Bojis sa, ze prides o brata ked mu nevyhovies.

karolinakr
26. jan 2023

Alebo ma zlu finančnu disciplinu pripadne ho priatelka vysáva..Naš sused robil kuriera ( okolo 1000 eur plat), privyrabal si predajom drog, este mali niekoho v byte -najomnika a aj tak dlžil na najme a mal dlhy..az ho nakoniec vyhodili a cele zariadenie porozbijal.Niekto nevyjde ani z 5000 i ked ma ubytko stravu zdarma.Je to chore, ale je to tak.Najviac mu pomožeš, ked mu kupiš knihu o finančnej gramotnosti, ako šetrit, kde ubrat, kolk9 si odkladat, kolko može minut Ked sa nenaučil pri malom prijme vychadzať, nebude vedieť ani pri vysokom

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petedea
1. feb 2023

@evak10_ Neposielaj, nedavaj mu nic, je dospely, je chlap, nech sa stara.
Nechaj ho padnut na hubu, lebo inak sa nespamata.