Vytočil ma, je to sebec

evalin88
25. okt 2018

Baby ako to robite ked vas chlap vytoci ?? No mne pomaha ist sa prejst ale to koli babu nemozem.
Vcera sme mali ockovanie a maly odvtedy strasne zle spava furt sa budi. Navyse mi vcera trhali stolicku a mam v ustach uplny krater.. snazim sa dat ibalgin iba vecer a..
Partner ma zajtra stretavku cize budem na maleho sama s bolavymi zubami.. jeho zbysenou teplotou a ibalginom.. bojim sa ako to dam... takze som partnerovi povedala ze je od neho sebecke ze niekam ide.. jasne ze viem ze pojde ale bolave zuby+nervozny maly =ja nasrana s vyhliadkou uzasneho dna (co by nevadilo) ale hlavne noci ked sa maly nude budit s revom a budem ho musiet nosit po byte aby nezobudil cely barak.. pritom mi ten ibalgin asi bude na nic... a on ma vytocil hlavne tym ze ja som prosimpekne mala zrusit zubara(termin mam od jula a zub zlomeny na poly) a zorganizovat pediatra(akoby sa to dalo).. lebo on niekam ide.. ze ho iba vydieram.... a isli sme spat .. on lezi vedla mna a ja s ibalginom som taka nasrana .. ze nemozem spat a to ze on si spokojne spi vedla mna mi je az neprijemne... som divna.. alebo ma chapete ??? viem ze musim spat lebo maly spi ale nemozem...
mojim ibalginom.
Jeho zvysenou teplotou

0silvia0
25. okt 2018

@evalin88 nechapem preco si mala zrusit zubara a zorganizovat pediatra😰

mrkvicka060
25. okt 2018

@evalin88 mne pride prehnane, ze ho nazyvas sebcom, pretoze ide na stretavku ked tebe vytrhli zub a maly je nervozny. Mate dieta, svet sa nezastavil a bude aj horsie. Neber si to tak, snad jednu noc vydrzis s malym aj sama. No mas vytrhnuty zub, nepride mi to take tragicke ako to beries. On ti tiez mohol nadavat do padaviek, ze sa nevies s vytrhnutym zubom postarat o vlastne dieta...

mrkvicka060
25. okt 2018

@evalin88 a ked sa vecer s muzom pohadame, a on lahne a v sekunde vedla mna zaspi, tak najradsej by som ho tiez niecim ovalila 😀

lujza123
25. okt 2018

Tak babetko je narocne...fyzicky, psychicky a tym ze je vacsinou vsetka starostlivost na zene, bohuzial...Ale neboj, vsetko sa casom zmeni a bude fajn.
Neviem ake stare mas babetko ale zajtra odhod vsetky pavidla dobrej a starostlivej supermami a zneuzi vsetky vymozenosti moderneho sveta. Dietku zapni riekanky, pesnicky, rozpravky na youtube (ano aj parmesacnych krpcov to chvilu zaujme), na obed mu daj presnidavku z obchodu, sebe objednaj pizzu, daj si ten ibalgin aj 3 cez den, vyloz nohy a nejako to preckaj

marfikchov
25. okt 2018

Tak vytočí to, to áno, ale Stretavka bola asi tiež plánovaná... Ďalšia vec, neviem ako to máte podelené, ale môj napr nočné chodenie po byte neabsolvoval snáď ani raz, a to som mala dve malé deti, kojila som, aj očkované boli, aj dlho nespávali dobre. Chodil do práce, tak som to tak aj brala, že mu treba pospať, hoci tiež sa stalo, že zbehol kamsi s kolegami, kamošmi a vtedy mu spať netrebalo. Samozrejme hormóny, únava, stereotyp zo mňa v tej chvíli robili presne to čo teraz s tebou. Neboj, dáš to, aj so zubom aj s zle spavim dieťaťom aj s chlapom na Stretavka.

ebi88
25. okt 2018

@marfikchov no veru aj u nas tak.
Ci chora a to som nala horucky, ci ubolena, no stale to bolo v prvom rade na mne. Muz spal na gauci, nikdy v noci nevstaval, tiez som to tak brala, vstava do prace a na md som ja. A ze mi bolo kolko raz fakt tazko, ale verim ze ani jemu aa nechce vstavat do prace a ze je z prace unaveny (na unavu z prace baby na md dost casto zabudaju podla mna).
Verim ze ta zub boli, ale zeny musia po ciaarskuych rezoch nabehnut a fungovat a chlapi v robote, ja teda aj po prirodzenom som bola celkom hotova, ale nikto ohlad nebral, resp. Som mama mam zodpovednost, musim sa pochlapit.
Myslim, ze trochu prehanas. Tak ako pisu vyssie, urob si taky lenivy den, ked sa bude dat lahni, urcite to zvladnes. Stretavka zas nie je kazdy piatok.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula313
25. okt 2018

Tak stretávka je niečo iné, ako by si treba išiel zahrať s kamarátmi basketbal, čo sa preložiť dá, takze by som to prekusla a ako bolo vyššie spomenuté, uzite si deň, neupratuj, malému zapni rozprávky a vecer ho skôr ulož. Ja som prvých 6 týždňov po porode bola s malou sama, lebo muž bol na byte, ktorý sa prerábal, moji rodičia sa dištancovala od pomoci. Tiež som mala nervy na všetkých, na muza, že miesto toho, aby mi pomáhal s malou(ktorá bola brutálne zla jak 100 certov a len revala), tak nevedel zatlačiť na robosov, aby si pohli, ale zvladla som to aj sama, takze ty ten jeden deň das urcite😉

milus777
25. okt 2018

Chapem ze starostlivost o dieta nieje vzdy lahka hlavne ked clovek nieje uplne fit. Ale nato si budes musiet zvyknut.vytrhnuty zub este nic nieje. Vies s akymi stavmi sa kolkokrat matky staraju o deti? A nie o jedno ale aj dve tri male deti. A musia. Sama som to zazila ze aj ked som mala crevnu chripku, teplotu 39 a hnacku kazdych 20 minut misela som to zvladnut lebo manzelovi nechceli dat volno v praci.. Myslim ze ten stav po vytrhnuti zuba nieje az taky hrozny. Tak si das ten ibalgin a fungujes.este budes musiet fungovat aj v horsich stavoch ako je toto. Sestru operovali na pruh a ze sa nema doma namahat aspon tri tyzdne tak sa pri dr len zasmiala a na treti den uz zarezavala pri detoch (1a3roky).takisto zeny po sekcii... Na 5 den doma a staraju sa... Takze klud a urcite to zvladnes... Ved si prezila porod tak.snad jeden den s vytrhnutym zubom sama vydrzis...

dudos
25. okt 2018

Úplne chápem tvoje rozhorčenie. Keď bol náš syn malý, tiež mi nebolo jedno, že manžel si ide von a ja som s dieťaťom doma. Priznám to bez mučenia. A ešte k tomu ak som sa necítila ok tak mi to veľmi vadilo. No nikdy som mu to nezakázala.
Ak sa ti dá, zavolaj si ku sebe niekoho, vyslovene ako oporu, keď manžel ide preč a ty sa necítiš ok. Ku nám tak na začiatok chodila svokra. Potom som to zvládla už aj sama. Ja som mávala po pôrode problém s veľmi vysokým krvným tlakom.
A k tomu nočnému vstávaniu čo tu písali dievčatá. U nás sa nikdy nestalo, že by manžel v noci nevstal k našemu dieťaťu. V noci je možno pri ňom častejšie ako ja. A to sa v práci fyzicky namaká ako kôň. Zväčša pracuje 16 hod. denne 5x do týždňa. On si plne uvedomuje, že cez deň si len tak pri malom človek neľahne. Dieťa a starosť o domácnosť pohltí všetok čas ženy. Hlavne na začiatku. Samozrejme treba brať na zreteľ či je bábo na materinskom mlieku alebo na UM. Náš bol od 2 mesiaca na UM. Tak ho ešte aj v noci kŕmil.

majka99999
26. okt 2018

Boliet by ta to uz nemalo, prikladaj si na lice nieco chladene. Ak bude to miesto boliet aj po 3 dnoch, mozno bude treba atb. To je rada kvoli zubu. Teplota z ockovania by tiez nala prejst. Zorganizovat pediatra asi mysli, ze ak si termin mala od jula a o stretavke si zrejme tiez vedela, tak si mala ockovanie odlozit o tyzden, pretoze nervozne babo s teplotou je v prvy den bezny neziaduci ucinok. Tvoj chlap je skratka prakticky a predovsetkym chlap, co za teba kojit nebude, ty si este k tomu citliva, tak len zatat zuby a vydrzat. Mozno to je trochu sebecke, ale vela muzov to berie tak, ze co oni s polrocnym babom... A potom su taki, co vstavaju, kocikuju, krmia, nosia, kupu od malicka.

conspi
26. okt 2018

@evalin88 a Ty si z cukru? Veď je to len vytrhnutý zub. Bože žena veď sa preber kus. Môj drahý nevstával ani k dcére a nevstáva ani k synovi a to Ti poviem, že to je fakt občas masaker... Keď sa mu zapáli ekzém je hore aj každú hodinu a trvá to aj týždeň kým ho všade dostanem pod kontrolou a nehovorím o tom, aký je nervný cez deň. Hold muž je v práci, svokra ďaleko a moja mama v zahraničí a zvládam to či chorá, či ubolená, či unavená...

loginexistuje
26. okt 2018

sebecka mi prides skor ty stretavkaje raz za kolko pat desat rokov ? ak si vedela ze ti idu trhat zub mala si ockovanie posunut lebo je bezne ze deti po ocko su nervoznejsie alebo mozu mat nejaky iny vedlajsi ucinok
ak ti trhali zub daj si analgetika na to su vymyslene a chlad si to

erikavesela
26. okt 2018

Ja ta chapem, ide ti o ten pocit spolusucitenia...presne chapem tvoje pocity, moj muz tiez nie je z tych, co v noci vstavali k malemu, i ked musim povedat, ze pri druhom je to lepsie, ale som si ista, ze v tvojej situacii by zareagoval uplne inak ako ten tvoj...vies, chlapa nezmenis, chlap musi do urcitych zivotnych sitiaciu dozriet a ked mu to este vysvetlis a povies, ze si cakala nieco ine, tak urazis jeho ego a uz si boj prehrala...ja to tiez vidim ako urcity druh sebectva...ja osobne si myslim, ze za vzniknutu situaciu nemozete, proste sa tak stalo a nech sa na mna nikto nehneva, zdravie ide ako prve a vsetko ostatne vtedy bokom..co sa stretavky tyka...tiez ju nepovazujem za dolezitu...pre mna je toto stretnutie zbytocne az povrchne...nechapem, preco mam stravit vecer s ludmi, ktorych som 20 rokov nevidela a do dnesneho rana im bolo jedno, ci zijem alebo nie...ja ho radsej stravim s tymi, ktori ma maju radi...na jednej stretavke som bola a uz nepojdem, pretoze tento moj nazor sa len potvrdil....tolko moj nazor

evalin88
autor
26. okt 2018

On chodi furt dakem... a este tvrdi ze nema volny cas... najviac ma stve ze sa idem iba vycikat a 9n hned na krpca kde je mama kd3 je mama.. a krpec by si ani nevsimol. Tak som aa opytala ci mi ide svietit na wc.. aj on tvrdil ze stretavka po x rokoch.. a ja to beriem ale to su furt dajake firemne vecierky teambildingy chata s kamosmi na 4 dni, stretnutia s kamoskou a po praci a ja tu nemam babky svokru.. nikoho.. k malemu vztal vynim9cne raz dnes v noci inak od narodenia vobec.... a ja ked idem od zubara uz vypisuje ako ma vlastne detsko nezaujima.. ze mu reve a kde som

evalin88
autor
26. okt 2018

@loginexistuje ockovanie sa posunut podla dr nedalo.. lebo sme ho posuvali uz 2 krat ked bol chory a vraj je na to neaka hranica a ona ma vraj vsetko plne..

17juraj17
26. okt 2018

@evalin88 Zbytocne hystercis. To predtým mikam nechodil a zacal po porode? Alebo si si myslela ze akonahle sa narodi mele tak zapusti korene do sedacky.

asia83
26. okt 2018

@evalin88 Podľa mňa ste ten sebec vy. Neštve vás náhodou, že vy musíte trčať doma a on sa ide baviť medzi ľudí? Podľa mňa áno. Určite nie je problém zvládnuť zub a dieťa, má to totiž klesajúcu tendenciu, ustupuje aj bolesť po vytrhnutí aj prejavy po očkovaní. 😉

evalin88
autor
26. okt 2018

@17juraj17 on by to s malym sam nedal ani 3 hodinky.... a furt ma nahana kde som.. aj ked idem iba cez sydkisko sestre.. preto mi to pride ako nepomer medzi nami a nikdy predtym som mu nevytkla ze dakam ide.. len teraz koli okolnostiam...

evalin88
autor
26. okt 2018

@asia83 mne fakt nevadi ze sa ide bavit. Som skor introvert... len sa mi nepaci ten nepomer.. on ma len soplik a svet sa zastavy lebo chudatko si muselo dat teraflu..

conspi
26. okt 2018

@evalin88 ale soplík takto prežíva každý chlap 😂 proste si na to zvykni a hneď bude svet krajší 🙂

asia83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majulino
26. okt 2018

K teme sa nevyjadrim ale neber ibalgin ale novalgin. Ten podavali AJ mne PRI zapale trojklanneho nervu ked som kojila 3 tyzdnove dieta

mysicka36
26. okt 2018

S bolavým zubom a umrnčaným dieťaťom by som radšej bola sama. Nieto ešte sa potkýňať o ufrflaného chlapa ktorý by kvôli mne zrušil stretávku. 🙂 len ho tam pekne pošli, malému bude dnes už určite lepšie a aj tebe sa snáď už uľaví. Kúp si sypanú šalviu, sprav si silný čaj a vyplachuj si ním ústa - ďasno. Mne to veľmi pomohlo.

shee11
26. okt 2018

by som ho kopla do r.... :-/

beky1813
26. okt 2018

@evalin88 evidentne je stretavka len spicka ladovca a problem je inde

alchemilkazltozelena
26. okt 2018

@evalin88 zub a ockov. a 1 dieta je este nic ver mi..
Co by si robila keby si musela zvladnut v 39 teplotach s anginou a atb 2 male chore deti(obe s teplotami)? A uplne sama bez pomoci..a samozrejme navarit ved jest nieco musite... to som totiz mala minule...a zvladnut som to musela...a dalsie taketo situacie ani nepisem to by som tu bola do vecera....

victory7897
26. okt 2018

Skôr tu ide o, žiarlivosť,,a pocit že on sa ide zabávať a ty musíš doma trčať s dieťaťom.. Keby ostal doma tak budeš nervózna tak isto len chvalabohu že on je pri tom... A deň dopredu sa už samonasierat tiež nepomáha

victory7897
26. okt 2018

@evalin88 ty musíš vedieť ako sa iné dni o vás stará,, či ťažko pracuje aby vás zabezpečil a či si zaslúži jeden deň vypnúť... Keď ostatné dni nechodí von... Alebo by mohol stretávku oželieť a ukázať že vy ste dôležitejsi...

dharmasanata
26. okt 2018

@victory7897 tiež môj prvý pocit bol že žiarli..