Vyšinutí susedia

karolinka2010
16. aug 2016

Poprosim vas o nazor,baby. Decká-predskolaci,dvojicky,jeden ma adhd. Byvame v rodinnom dome,v zagrade mame miesto zeleniny urobene ihrisko,futbal,bazen. V skolke su prazdniny,deti doma,cele dni za pekneho pocasia. Dnes ma sused cca 60rocny zahradkar,odchytil,ze aby som si deti vzala donutra,lebo on nema klud,ze nemoze v zahrade relaxovat pri kopani zeleniny... Ja som skoro odpadla,ako chapem ze pri futbale sa obcas aj zakrici,nie vzdy. Ale ak by mal za susedov opilcov,co zuruju do rana,pochopim. Ale deti idu von cca o 10tej,a vecer o osmej uz spia. Syn potrebuje sport kvoli adhd,vybit energiu,potom je ok. Nechcem mat zle vztahy so susedmi,nikdy som pol slova nepovedala,ze cely den mu huci traktor,ze pali bordel a popol mi sem lieta ma cerstvo oprate pradlo,ale co je vela to je moc...

taami
16. aug 2016

@karolinka2010
Ignorovala by som to.
Maximálne by som mu odporučila, ked je na priamom slnku nech si da klobucik 😄

luba41
16. aug 2016

@taami a štuple do uší..

maria1989
16. aug 2016

bože bože, mne furt vrieskajú pod oknom požiarnici, ktorí si tam v rámci pracovného času hrajú svoje hry na ihrisku, a teraz čo mám robiť? 😀

marcelatje
16. aug 2016

@karolinka2010 skús najprv po dobrotky, povedz mu to tak asi to napísala sem. Prilej nádej že o chvíľu začne škola 😉

marcelatje
16. aug 2016

@maria1989 to majú v rámci fyzickej prípravy. Buď posilka alebo šport 😉 😀 😀 😀 😀 😀

lujza123
16. aug 2016

@karolinka2010 ked som byvala kedysi davno v jednom byte v podnajme tak sused - domovnik co byval na prizemi spisoval peticiu proti detskemu ihrisku ktore sa chystali stavat pred panelakom. Samozrejme mu to nikto nechcel podpisat, ved komu by vadili deti..Stary pan sa strasne rozculoval a uz ked ihrisko stalo tak cely den vyvreskoval z okna na decka aby boli ticho...

Co narobis, dochodci, zabudli ze aj oni mali deti a ze aj oni boli raz deti

mysicka36
16. aug 2016

@karolinka2010 trochu asertivity potrebuješ. Ja by som už robila poriadky, keby si pálil bordel a mne by dym išiel na prádlo. A to že deti sú pri hre hlučné tak to je proste tak. Povedz mu, že sa posnažíš ich trochu stíšiť, ale že v dome isto nebudete. To je všetko čo by si mala spraviť a viac ho ignorovať. Alebo ho naoplátku tiež napomínať, že je hlučný pri kosení, rezaní, že mu pes šteká.... proste všetko mu okomentuj 😎

marsmykkok
16. aug 2016

Zase pochop aj ty jeho, ak sú tam deti od rána do večera každý deň a robia krik, môže mať už toho dosť, cez školský rok je to asi znesiteľnejšie, ked tam nie je celé dni.
Ja chápem, že sú to deti, schvaľujem že sú von a nie nikde pri PC, ale prejavila by som pochopenie, povedz mu, že chápeš že mu to prekáža, ale že deti sa niekde hrať musia, povedz, že začne o chvílu školský rok, že bude mať viac kľudu, skús možno spoň nejakú hodinu-dve denne byť s ním inde v čase ked sa tam on zdržuje alebo ísť niekde mimo domu raz za čas.

maria1989
16. aug 2016

@marcelatje ja viem, len kto má tie nadávky vkuse počúvať 😀

marcelatje
16. aug 2016

@maria1989 pohoniči 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karolinka2010
autor
16. aug 2016

@marsmykkok ono cele dni doma nie su,boli sme 3tyzdne odcestovany,a chodime kazdy den aj na ihriska,na bicykel min.dve hodky. Plus kazdy vikend nejaka aktivita,zoo,kidshause,buppi a ine hovadiny 🙂. Ale tiez mi to dost lezie do penazi,ktorych navyse nemam. Pred mesiacom sa podarilo muzovi prekopnut k nemu loptu,v ramci hry,dodnes ju nevratil,a vraj ani nevrati,mame davat pozor. Ok,davame,nadtadtie lopt je tu dost. Ale preco by som mala platit drahe vstupne na kupko,ked doma ho mam zadarmo?

svetluska82
16. aug 2016

poslednu dobu su ludia hrozni, vsetko im vadi. Bola som u mamy na dedine na navsteve a susedovi 30t nikovi vadilo, že mamin pes rano steka na postarku, tak ho dala utratit. Niekedy toto ludi absolutne neriesili, psy behali po dedine, husy, kacky po ceste a nikomu to nevadilo.Teraz vadi pomaly kazda blbost. Nechapem, vytratila sa ludskost, empatia...Ved to vidno aj tu na fore, ako v holubniku 😀

karolinka2010
autor
16. aug 2016

@mysicka36 ze sa posnazim ich stisit som povedala,ale odpoved bola,ze to nestaci,mam ich vziat dnu...

sunnyhoney03
16. aug 2016

ak chce mat klud a relaxovat nech ide dnu on, ale deti by som urcite dnu nenechala ved ste na svojom pozemku a co mas detom zalepit usta aby nekricali?

katka708
16. aug 2016

Ja by som ignorovala tuto nezmyselnu požiadavku a na oplátku by som mu zakaždým pripomenula jeho traktor,dym a pod. Na svojom dvore si môžem robiť čo chcem a určite by som kvôli susedovmu kľudu pri o kopavani netahala deti do domu.nech je rad ze hrajú len futbal, čo keby hrali na saxofón alebo bicie? Susedské vzťahy sú ťažká vec ani mi ich nemáme ružové ale nebudeš obmedzovať svoju rodinu kvôli ufrflanemu dedkovi ktorý z ničím nie je spokojný

bonaquaba
16. aug 2016

@karolinka2010 neriesila by som suseda, zakazdym by som sa mu pekne s usmevom pozdravila a keby sa stazoval tak by som mu povedala,ze je den a deti si von budu vrieskat hrat sa kolko len chcu,ze sa jednoducho musi s tym zmierit,su to deti a kvoli nemu nebudu sediet doma a ticho sediet.Toto je uz vrchol coho su ludia schopni, clovek uz ani cez den v dome nema kludu.Dedko zabudol,ze aj on dieta bol,popripade mal deti. Absolutne neries deda,lebo ja som mala susedov ako pises v prispevku,kazdu sobotu mali zurku do rana a to boli socky opilci a aj tak som nic neporiesila,aj ked som volala policemen.

sharmana
16. aug 2016

@karolinka2010 ja by som sa usmiala a povedala, že to určite neurobím. Deti sú deti. Traktor, dym a podobné veci zbytočne spomínať, naštrbené vzťahy už budete mať, ak je to frfloš a aspon nevie čo vadí tebe, lebo ludia sú zákerní. Ked zistí ako ti robiť zle, tak si tam ten traktor nechá hodinu zapnutý. Avšak dá sa to potom riešiť cez obecný, mestský úrad, ak by dym k tebe prechádzal. A to vypalovanie? Zavolaj políciu a má problém. Ale iba ak ti bude naozaj robiť naprieky. Inak by som to radšej nejako tolerovala. Lepšie je nechať vzťahy vlažné, než ich burcovať. A tvoj manžel nech si ho odchytí, aby ťa viac neobťažoval s takýmito požiadavkami. Uvidíš že sklapne.

michaelamilan
16. aug 2016

Asi zabudli že aj oni mali deti a pochybujem, že ich cez prázdniny držali doma, aby nedaj bože nerušili suseda dôchodcu. Sú to deti, nevykrikujú cez nočný kľud.
Všetkým všetko vadí........ja mám skorej pocit, že už má veľa času, nudí sa, tak si sťažuje.
My teda nebývame na dome, ale mať dvor a priestor kam môžem malého vypustiť, určite by som ho aj na dvore nechala. Bez ohľadu na diagnózu a divného suseda. Niekedy sa aj napriek snahe nepodarí mať tip top susedské vzťahy. Ak jedna strana nechce, môžeš sa aj roztrhať.

katkakovac
16. aug 2016

Nabuduce sa na neho usmej a povedz NIE. Su to deti, si na svojom pozemku a mozes si robit co chces. A ze aj on robi veci, ktore teba obtazuju ale vranci dobrych susedskych vztahov to ignorujes. Popraj mu z usmevom pekny den a chod pekne prec. Vyrazis mu poistky, bude taky prekvapeny, ze da pokoj. Slusne, z usmevom. Ja da tiez hnevam na susedovych psov, ktori od rana do vecera stekaju nam do okien. Nic s tym nespravim, zavriem okno a dam deti spat. A ked sa stazuju, ze nas pes steka, razne im vysvetlim, ze oni maju 3 a ti stekaju viac...

6mia6
16. aug 2016

Mne suseda povedala ze si mame kupit inu kosacku lebo ta nasa jej lezie na nervy... som sa pobavila... 😀

momo24
16. aug 2016

Bohuzial clovek si suseda nevyberie. My byvame tiez v rodinnom dome ale vo vlastnom dome si pripadam ako vazen. Nas sused den co den pusta tak nahlas radio ze na dvore sa to neda vydrzat a dokonca je to pocut dnu aj cez zatvorene okna. Aj teraz mu radio hucibod 11tej a nie su doma je to cista provokacia. Volala som uz aj na policiu ale vraj sa s tym neda nic urobit pokial nerusia nocny klud som z toho uz na nervy 😞

veverickav
16. aug 2016

Ludia si vacsinou stavaju domy, aby si mohli slobodne vyjst na svoj pozemok, bars aj zahulakat, kupat sa, hrat sa, grilovat si, mat zahradne party... Ved je to moj dom a dom prave na to sluzi. V panelaku sa to neda, to chapem, ale aby niekoho hnevalo, ze deti su v dnesnej dobe vonku? Ved co chce dnesny rodic najviac? Aby sa mu deti nestali zavisle na pocitaci, tablete a tv. Keby si sused len spomenul, ake nadherne detstva boli, behalo sa od susedov k susedom, nahanali sa vsetky decka po celej dedine, bicyklovalo sa, atd a vzdy za riadneho kriku 🙂 nerobila by som mu napriek, no zaroven by som svoje deti neobmedzovala. Prave na to sluzi dom s pozemkom 🏡

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sharmana
16. aug 2016

@alenah31 ak ťa šlaktrafí nepomôže ti sused, ani keby býval meter od teba. Lebo oni sa starajú len vtedy, ked netreba 😀 Máš ohromné šťastie. Chcela by som taký pozemok, že aspon 50 metrov z každej strany nikto 😀 Je to môj sen.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomiholjubavi
16. aug 2016

@svetluska82 "susedovi 30t nikovi vadilo, že mamin pes rano steka na postarku, tak ho dala utratit." ...to znie skoro ako keby dala utratit suseda 😀 ale bez srandy.. si neviem predstavit, ze niekto da uspat svojho psika, lebo vadi nejakemu čurakovi odvedla ☹

lubkavargova1
16. aug 2016

@maria1989 olalaaaaa....ze poziarnici...co ja by som dala za ten pohlad 🙂
Minule u nas planrarili zo stromu to lietajuce cudo, dron...no dal im zabrat ;) 🙂

maria1989
16. aug 2016

@lubkavargova1 mňa to už nejako prestalo zaujímať ☹ 😀

maria1989
16. aug 2016

@tomiholjubavi tak to by som fakt radšej dala uspať suseda 😅

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz