Vyrozprávanie sa

3. apr 2023

Pekný deň prajem,
Skryla som si meno lebo ma tu dosť žien pozná a potrebujem sa vyrozprávať “anonymne”.
Sme bežná rodina, praca, deti skola, v lete dovolenky a výlety. Môj manžel ma brata, ktorý zarába nadpriemerne, manželka nerobí vôbec nič/ majú doma upratovačku + majú ženu ktorá im nesie 4x týždenne domov nákupy.
Pisem tu preto lebo už som naozaj smutná a frustrovaná z toho, že zakaždým keď sa stretneme so svokrou tak dookola hovorí mne aj manželovi, že sa aj my takto môžeme mat len musíme viac pracovať. Neviem už ako jej mame vysvetlit, že my sme šťastní takto. Oni žijú v zahraničí a tým, že ona nerobí si k nej mužov brat veľmi dovoľuje a veľakrát bol na ňu drzý aj pred nami. Zhadzoval ju, vysmial sa z nej a podobne. Ona sa len zasmiala a bola ticho.
Každá návšteva u svokry je taká:
Oni idu tam a tam a o mesiac už idu tam a vy len doma sedíte.

Už niekedy som taká z nej vyčerpaná, že mi je až zle. Chodíme k nej minimálne, manžel je tiež z toho sklamaný ale povedal že ja a deti sme jeho rodina tak si to nemám brať.

Viete mi poradiť čo mám zmeniť? Co robím zle? Ja naozaj nechcem a nepotrebujem s nikým zle vychádzať. V mojej rodine nikdy take nebolo, že sa jeden člen chválil kde všade idu, boli a koľko to stalo 😮

Ďakujem, že ste venovali svoj čas prečítaniu si mojej diskusie

beata_k
3. apr 2023

Ved sa jej spytaj kedy jej zaplati drahu dovolenku, nech si mamicka ( svokra) oddychne.

luccija
3. apr 2023

Tvoja svokra má asi dosť rokov, aby pochopila, že nie všetci majú rovnaké vzdelanie, možnosti...niekedy aj šťastie.Ja by som jej to rovno povedala, že má trápi, že nás porovnáva, my máme iný príjem, žijeme inak...inak svokre doprajú tiež?🙂
Lebo vás vlastne zhadzuje, že nie ste dosť dobrí...
Ved aj tvoja svokra mohla žiť lepšie sú dôchodcovia čo sedia na Kanarskych celú zimu.Mna by nebavilo chodiť k svokre a tam počúvať akí sme nemožni....normálne sa ozvi my sme my neporovnávajte nás...

zooeynka
3. apr 2023

Jej povedz ze aj ona(svokra)sa tak mohla mat keby viac pracovala....inac riesis uplnu kravinu a keby ta to v kutiku duse tiez netrapilo, tak by si svokrinym poznamkam nevenovala pozornost.

autor
3. apr 2023

@beata_k nikdy by jej nezaplatil drahu dovolenku. Darcek na Vianoce jej chcel dať pobyt v kúpeľoch a otravoval môjho muža aby išli na polovicu🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

@luccija Svokre nedoprajú. Naposledy jej kúpil hodinky za 70€/plat ma vyše 11000€ aspoň tak povedal mužovi. A keď dostala hodinky tak povedal nech si na ne dáva pozor lebo boli veľmi drahé 🤯

@zooeynka Vysmiala by sa mi. Je divná povaha

pribinak
3. apr 2023

Tak sa so svokrou nestretavaj a keď sa bude pýtať kde si a čo robíš, tak máš odpoved: pracuješ aby sa si mala tak dobre ako svagrovci

lukbe
3. apr 2023

To akože prečo toto riešiš? A ešte ak tvoj muž stojí pri tebe? Lepšie by ti bolo byť ponižovaná v zlatej klietke? Sama vieš,že nie. Tak to aj povedz. Máš sa dobre,ste šťastní,nechápem,prečo si toto treba pripúšťať. Povedz svokre svoj názor,aj to,ako sa správa jej druhý syn k žene,či toto nevidí,či s tým súhlasí a do tvojho života nech ti nehovorí a dovidenia. Tu niet,čo riešiť.

autor
3. apr 2023

@pribinak dobrý nápad,
@lukbe áno to si uvedomujem, že mám obrovské šťastie, že manžel stojí pri mne, sám mi veľakrát povedal, že vidí na bratovi, že častokrát melie z posledného lebo veľa pracuje. A žena sa len usmieva, vesela, šťastná ako sa vydala

andrea_82
3. apr 2023

asi švagriná až taká veselá a šťastná nebude, keď ju jej vlastný muž ponižuje. Každá minca má dve strany, ja by som radšej brala tvoj život ako život tvojej švagrinej. Nie pre každého sú dôležité hmotné statky, vzťah medzi manželmi je dôležitejší.

autor
3. apr 2023

@andrea_82 ale oni keď pridu na Slovensko tak každému hovoria aki sú šťastní

lukbe
3. apr 2023

Myslíš si,že je šťastná? Môže byť nejaká žena šťastná,ak ju muž na verejnosti zosmiešňuje a ponižuje? Vieš si predstaviť,čo potom robí ten muž v súkromí? Jej úsmev je len pretvárka a divadlo a ty sa tým vôbec nemusíš zaoberať.

jumama
3. apr 2023

Tak ja neviem, nabuduce, ked ti svokra bude nukat zivot aky maju oni, tak jej nastav zrkadlo, asi nikdy s muzom nepoviete, co si skutocne myslite. Nemyslim teraz, ze mas byt hruba, prave naopak, jemne a asertivne jej povedat svoj nazor.

...vsimli ste si, ako svoju manzelku pred vsetkymi zhadzuje a nevazi si ju? Ja som stastna ze mojho muza ste vychovali tak, ze si ma vazi. Je to sucast nasho rodinneho stastia, ktoru si najviac cenim.

A proste na kazdu jej takuto vycitku ci porovnavanie dat jej odpoved to, co si skutocne myslis a citis. Neurazat tu, nestarat sa do toho paru, iba ubranit si svoje hranice...

alexka89
3. apr 2023

A to čo robí švagor že má toľko mesačne nejakého ropného šejka v spojených emirátoch? Či to má 11 ooo€ ročne😳?

januska12323
3. apr 2023

Veď jej povedz, že radšej budeš šťastná ako bohatá a keď s tými rečami neprestane už tam neprídete vôbec.

jesenzima
3. apr 2023

Zmeň seba a svoje myslenie tak, aby ťa reči druhých ľudí nevyviedli z miery 🙂 život je potom jednoduchší

felycity
3. apr 2023

netreba si to tak pripúšťať, na čo to tak riešiš, je dôležité, že tvoj manžel stojí pri tebe, naučte sa svokru uzemniť - ste šťastní tak ako to je a prejsť na inú tému, ak ťa vyčerpávajú stretnutia, zvoľ diplomatickú cestu, prídi ked je to nutné - nevyhnutné , usmposedte a choďte domov, ak neustále svokra bude pokračovať, tak odmietnite tam chodiť ... sama vidíš, že v tom vzťahu nie je niečo v poriadku a oni len samých seba presviedčajú, že toto je šťastie... treba emocionálne dozrieť a neriešiť a nepripúšťať si to.

laladua
3. apr 2023

Niektore veci si netreba pripustat, zaklad je, ze vy ste stastni, ze sa mate radi, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja by som diplomaticky jej nieco povedala a keby nepomohlo, tak uz by som asi diplomaciu odlozila bokom a vypenila :D

svetlonos
3. apr 2023

Vobec ny som v tomto pripade nebola za "dobe" vztahy 😉
Svokre by som povedala, ze budem radsrj mat skutocne milujuceho parznera, ktory sa kz mne pekne chova, je chlap a ma gule namiesto ega ako balon 😁. Chlapa, ktory si na mne nepotrebuje vybijat svoje komplexy a ponizovat ma. Ze sice pani na upratovanie by bola fajn ale slak to traf, prezijete aj bez nej. Aj kazdy mesiac na dovolenku by bolo fajn ale u pana tvorstva a svagrinej to nie je o skutocnom stasti a laske, pač to je chovanie idiota. A svagrina musi drzat hubu a krok.
A mila svokrus nech sa zamysli, kde soravila ona ci svokor chybu, ked sa jej syn k zene chova ponizujuco 😁.
A nech buchne do stola aj tvoj muz a zavrie jej usta. Pokojne aj kontakt zruste.
Aj keby noli svagrovci uplne stastni, nemoze svokra takto dristat. Sestrinmu muzovi- teda celej rodine latil zamestnavatel takmer 20 rokov najom v rodinnom dome, nemusela po urcitom case pozerat na ceny v onchodoch. Dovolenky zial koli malo casu neboli ale maju sa fajn, detom zamstnavatel plati svoju sukromnu skolu, fakt drahu. To by tvoju svokru asi aj slak trafil, ze? Inak zarabat budeterar este o par tisic viac mesacne...
Prajem im to, neriesi nikto, neskutocne sa tesim s nimi, zasluzia si to velmi. V zivote moju mamu taka sprostotanenapadla porovnavat.
Umlcte svokru, so svagrovcami by som sa tesila, pokial by neurazali nas a chovali sa pekne.
A nakupy? Ved dnes su uz vacsinou donasky priamo pred dvere. Dobre, nie vsade v dedinach ale aj to bude. My ked robime velky nakup, tiez cez net, potraviny, zasoby. Platime 5 € za donasku pred dvere. Takze to nie je nejaky extra luxus nedosiahnutelny 🙂.
A moje hodiny stali x krat viac ako tvojej svokry a nerobim z toho halo ani svaty gral. Nejde o financnu hodnotu ale skor o emocialnu - takze keby jej to date vy a stali by 50€, mali by vissiu hodnotu. Boli by isto z vacsej lasky a bez blbej poznamky ake boli drahe 😂.

kornelies
3. apr 2023

@alexka89 Ved aj na SK tolko ludia zarabaju a nie je ich malo.

kornelies
3. apr 2023

Ako som pochopila, dvaja bratia a jeden zaraba nadstandartne. Treba svokre povedat, ze cakas, kedy tvoj manzel zacne zarabat miliony, aby si mohla ostat doma a stale cestovat.
Myslis, ze tvoj manzel by bol iny, ak by zarabal rovnako, ked mali rovnaku vychovu? Muzi si machovia, pokial maju peniaze. Zeny su namyslene, arogantne pokial su krasne. Preco chudobni muzi a nie vabne vyzerajuce zeny maju dobre povahove vlastnosti? Lebo ich situacia prinutila.

denkabemommy
3. apr 2023

@alexka89 muži na stavbe (tí kvaltiní) majú na Slovensku 2-3,5 tisíc € mesačne, IT senior v pohode 6 tisíc mesačne, prečo by nejaký top manažér nemohol mať 11tisíc? A to sa bavíme stále len o slovenskom trhu, v zahraničí je to určite aj viac 😅. Niekto tu zaspal na vavrínoch. Áno, je tu hrubá väčšina, čo pracuje vo fabrike za minimálnu mzdu ale netvárme sa, že 4 ciferná suma mesačne je niečo čo má len nejaký šejk v ropnej spoločnosti, lebo tí majú ďaleko viac 😂

sundew
3. apr 2023

@denkabemommy zijem v holandsku ale 11000 mesacne je nadštandard aj tu

andrea_82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetka34
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
3. apr 2023

pravdu má tvoj manžel. a očividne ťa chápe a drží s tebou. viac by ma nezaujímalo. tak ako svokra by mi bola u prdele, rovnako aj švagriná....
napokon, nemusíte tam chodiť, ak ti to vadí, nech manžel ide raz za čas zo slušnosti, prípadne s deťmi a ty tam nechodievaj. a nebude môcť do teba rýpať.

denkabemommy
3. apr 2023

@sundew nevravím, že je to štandard, to asi nikdy nebude, ale tvrdím, že sa netreba tváriť, že taký plat je nereálny

ivangeline
3. apr 2023

Ja by som len raz vysvetlila a uz by mi to bolo jedno. 🙂 Vy ste si vybrali a zijete. Oni si vybrali a ziju. Porovnavanie je....na nic.. :D

heidy222
3. apr 2023

Svokra nech si hovorí čo chce, z toho čo píšes sa máte vy lepšie ❤️. Dobry vzťah je niečo čo si za peniaze nekupis. Ja osobne by som tiež mohla sedieť doma a nič nerobiť, ale za mesiac by mi z toho preskočilo

salome123
3. apr 2023

skus jej nejako nadhodit, ze keby aj tvoj manzel tak dobre zarobil, tak by zaplatil tvojej svokre sluzku a tiez exoticke dovolenky.... skoda, ze ten jej uspesny syn je taky lakomy a nedopraje svojej mame... asi nebude taky skvely 🙂 🙂 🙂 nebude sa jej to dobre pocuvat a mozno prestane s porovnavanim 🙂

autor
3. apr 2023

Ďakujem, že sa vás toľko zapojilo. Urobila som dobre, že som sem napísala, prv som váhala ale nakoniec som sa rozhodla, že aspoň napíšete váš pohľad. Ak to bude pokračovať tak svokre už budem musiet niečo povedať, deti budú väčšie a nechcem aby toto videli. Doma toto nevidia a vlastne nikde tak nebudú ani u svokry.

akiana
3. apr 2023

Povedz jej, ze ak podla nej chodite malo na dovolenky, moze vam kludne kupit zajazd, aby ste boli ako svagrovci. Ze sa vobec neurazite 😉