Výpoveď počas koronavirusu

nadal24
22. apr 2020

Ahojte žienky, mám jednu otázku nevedeli by ste mi pomôcť ? Priateľ pracoval v Nemecku na slovenskú zmluvu, kvôli vírusu mu dali najprv neplatené voľno a nakoniec mu poslali výpoveď. Chcela by som vás poprosiť či mi neviete povedať , či máme nárok na nejaký príspevok , máme dve malé deti ,ja som na materskej takže nepracujem . Z každú odpoveď budem rada . Ďakujem 🙂

kitycat
22. apr 2020

snad ma narok na odstupne?

c_est_la_vie
22. apr 2020

@nadal24 odstupne plus podpora, ak splna podmienky.

0silvia0
22. apr 2020

@nadal24 zaregistrovat na urade prace a nasledne poslat na socialnu poistovnu ziadost o podporu.
Po upokojeni situacie ho beru spat do prace?

mogaa
23. apr 2020

@nadal24 UPSvR ak má nárok na podporu tak podpora ak nie - vybaviť sociálnu dávku

fokuska
23. apr 2020

@nadal24
1. Neplatene volno sa neda nariadit, praveze o neho ziada zamestnanec a zamestnavatel musi suhlasit. Takze ak nechcel, tak ziadne neplatene volno mu nemohli nanutit.

2. Ked mu poslali vypoved, tak mu bezi prislusna vypovedna lehota podla poctu odpracovnych rokov a tak isto by mohol mat narok na odstupne.
V pripade, ze mu poslali dohodu o skonceni PP, tak mu moze PP skoncit okamzite a bez odstupneho - v pripade, ze to podpisat, co zas nemusel, ak s tym nesuhlasi.

3. Ked mal slovensku zmluvu a mal teda aktivne poistenie, tak si treba pozriet ci splnil podmienky naroku na podporu - ak ano, nech sa eviduje na urade prace a potom poziada SP o podporu.

henrikir
23. apr 2020

odstupne nejake teda podla zmluvy bvy mal dostat. ak splna podmienky treba sa ist co najrychlesie nahlasit na urad prace a tam si vybavit aj davku v nezamestnanosti

0silvia0
23. apr 2020

@henrikir dávka v nezamestnanosti sa vybavuje na sociálnej poisťovni.

ola101
23. apr 2020

Hej ale potrebuješ papier, že si sa nahlásil aj na úrade práce, takže 1. cesta je tam. Keď bude zaradený do systému uchádzačov o zamestnanie, tak až potom si môže ísť vybaviť dávku v nezamestnanosti