Výpomoc v domácnosti a nevhodné poznámky

10. jún 2024

Mamičky ahojte. Zaujímal by ma vás názor na platenú výpomoc v domácnosti, keď nemáte rodinu nablízku. Ide o to, že máme dve maličké deti (do 2 rokov) a ja som sa rozhodla, že si nájdeme na pár mesiacov platenú vypomoc. Na deti som sama, rodina daleko, muž pracuje od rana do večera. Sú dni, keď nestíham ísť ani na záchod, nie sa ešte nejako zmysluplne venovať deťom. Okrem toho majú deti režim uplne naopak, takže každý deň je jeden nekonečný kolotoč. No odkedy som vo svojom okoli povedala, že hľadáme pomoc, všetci sa na mňa pozerajú, ako keby som bola mimo. Stále poznámky typu, že zvládli iné, zvládnem aj ja, že je to zbytočný luxus, že či nezvládnem ešte pár mesiacov a starší môže ísť do škôlky atd. Nečakala som takú spŕšku ironických a posmešných komentárov od okolia. Mali ste niektorá výpomoc s deťmi? Alebo ako by ste to riešili?

pribinak
10. jún 2024

Nevesala by som nič okoliu na nos a zariadila sa podla toho čo potrebujem ja

V mojom okoli majú baby s menšími deťmi bežne pani na výpomoc s upratovaním domácnosti. Na pomoc s deťmi nepoznám nikoho ale na upratovanie domácnosti kopec ľudí a je to úplne ok. Každý sa zariadi podľa seba

katkaseiner
10. jún 2024

Nemala som som vypomoc, ale ked ju ty potrebujes a vies si ju dovolit tak kasli na ludi. Ver mi, pri dvoch detoch je dolezitejsia tvoja duševná pohoda ako co povie suseda ktora sa vo volnom case stara do vsetkeho...

diewcatqoo
10. jún 2024

Reci okolia by ma vobec netrapili. Podla mna aj oni tajne tuzia po vypomoci, ale neodhodlaju sa (lebo co povedia ludia) alebo na to nemaju.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejbyk
10. jún 2024

Keby mám zvyšné peniaze, pani na upratovanie beriem hneď a to mám už deti väčšie. asi som neschopná neviem 🙂 a bolo by mi srdečne jedno čo si kto myslí...

kvoli
10. jún 2024

Ja som nemala vypomoc, zvladla som to sama ako vela ďalších zien a vies co? Aj mi to je luto, naco som tolko lietala, prala, zehlila po nociach ked deti spali, kludne som to mohla hodiť na niekoho kto by prisiel 2 krát do týždňa na hodinku-dve. Pozri si inzeráty v okoli ci niekto nehľadá práve takú prácu a nikomu nic nevrav. My sme taký skvelý národ, ze sa radi vyjadrujeme k veciam do ktorých nás nic nieje.

cookie29
10. jún 2024

Hm aj Cibulkova ma a netaji sa tym... asi by som odsekla nieco v podobnom zmysle...

Ale ano, na Slovensku a v Cechach este stale funguje nieco take ze zena sa ma obetovat zblaznit a roztrhat a ked si vezme niekoho na vypomoc, ci uz upratovacku alebo pomoc s detmi je zle, lebo je neschopna gazdina... takze jednym uchom dnu druhym von

januska12323
10. jún 2024

Na reči sa vykašli keď sú takí múdri môžu si to s tebou vymeniť.

cimage
10. jún 2024

Nikomu nic nemusis vysvetlovat, ani sa obhajovat. Keby ine rodiny na to mali, tak by si tiez zaplatili za pomoc.

pohodacka03
10. jún 2024

Keby som mala zvysne peniaze, tak mam takuto pani na vypomoc s domacnostou tiez. Okolie ta trapit nemusi 🤷. Maju inak vsetci tito ludia 2 deti do 2 rokov? Ak nie, nech si to vyskusaju, vrele odporucam 😀

martul
10. jún 2024

Ja hlavne nechápem, načo si to vešala na nos druhým. Vaša domácnosť, vaše rozhodnutie, vaše peniaze.
Nie si so svojim rozhodnutím stotožnená, keď riešiš, čo povedali iní?

0silvia0
10. jún 2024

výpomoc som nemala, ale na tvojom mieste by som toto brala ako poučenie, že netreba všetko "okoliu" vešať na nos. Ešte len o tom uvažuješ a už všetci okolo majú ironické poznámky. Toto si rieš s manželom, ak máte na to voľné financie, je to len vaša vec.

lija22
10. jún 2024

zavidia. Samozrejme vyskusaj.ja som mala k dvojickam opatrovatelku 2-3 krat tyzdenne.Chodila kocikovat. Boli to dobre investovane peniaze.

stvura
10. jún 2024

nemala ale ak si to vies dovolit tak si urob po svojom, nikoho do toho nic ako si veci riesis

guudy
10. jún 2024

Autorka, neries inych reci, je to tvoja vec. K nam zacala chodit upratovacka od 2 mesiacov mladsieho dietata a chodi stale, uz 17 r. ;)

mili2016
10. jún 2024

Ahoj☺️ tiež mám dve deti . A poviem ti pravdu keby že na to mám tak určite by som takú výpomoc využila. Prečo si neuľahčiť život keď môžeš. Takže smelo do toho , nevšímaj si okolie možno je to len závisť...

janage
10. jún 2024

S úsmevom im povedz, že to berieš ako fakt, že dávaš šancu zarobiť si niekomu kto nemal to šťastie ako vy a nemá vzdelanie, kvalifikáciu či z iných dôvodov si nedokáže klasicky zabezpečiť dostatočný príjem. Ty mu dáš šancu si polepšiť.
Niekomu kto si chce prácou privyrobiť.
Je to vlastne super, že niekomu takto pomôžeš a dáš šancu zlepšiť svoj život.

brrunetkaa
10. jún 2024

,,zbytočný luxus” milujem 😀 aby si človek nemohol dopriať lebo ešte aj to je zle. Keď na to máš ani neuvažuj. Snáď sa nezoderieš len preto aby okolie bolo spokojné

tanyan
10. jún 2024

Mala som pani / slečnu na upratovanie raz za týždeň. Viac som nepotrebovala, pretože manžel varil a po príchode z práce mal ešte čas a energiu venovať sa aj rodine. Radšej som však išla s dcérou na prechádzku alebo na nákupy a po návrate som sa tešila z uprataného. Slečna sa žiaľ odsťahovala a už som nenašla niekoho, komu by som dôverovala.
Ak nájdeš osobu, ktorá ti bude vyhovovať a pomôže ti, tak smelo do toho. Na blbé komentáre okolia sa môžeš vykašľať.

mariesell
10. jún 2024

Lepsia pani na vypomoc ako vyhorena mama ❤ ja mam pol a 3.5 detuchy a mam dost 😂

sidicek
10. jún 2024

Rob tak ,ako vyhovuje tebe a nie okoliu

adrianap83
10. jún 2024

Tak toto je presne ten zbytočný luxus, ktorý sa fakt oplatí. Keď budeš oddychnutejšia pri deťoch, viac si ich užiješ. Na čo budeš spomínať ? Ako si nestíhala ani na záchod? A tie krásne chvíle s deťmi asi ani nevnímaš, nestíhaš, rastu pri tebe a Ty makáš.
V zahraničí je to predsa bežné. Úplne v pohode si ju zadováž. Mne prišla len 2x jedna pani upratať po pôrode a vieš čo - normálne som plakala, že byt upratané a ja som nemusela ani hnut prstom. Pomoc od rodiny žiadna, muž v novej práci na ho, nespiace bábätko bolo super, ale ja som chcela byť s ním, nie umývať podlahy. A v noci som ja odpadavala do postele, keď sa dalo.

cookie29
10. jún 2024

@0silvia0 ona nevesia na nos, ja som to pochopila tak, ze o tom hovorila, keby nahodou niekto o niekom takom vedel..;

really8
10. jún 2024

Mam dve do dvoch rokov a tedaziadnu vypomoc na domacnost mi nie je treba takze sice nechapem ze ty hej ale je mi to jedno. Keby mi to niekto povie nemam absolutnu potrebu to komentovat. Ak to potrebujes komentare ostatnych treba pustat jednym uchom dnu druhym von. Vzdy sa pri kazdej teme najdu rypalkoviA

zuzinka888
10. jún 2024

Tak ja ti nahodou tlieskam. Chapem, ze ti budu ludia zavidiet ale toto je cesta ako si matersku uzit ak je manzel dlho v praci. Lebo dobre sa mudruje zene co ma dve deti ktore kde posedis tam budu( mozno aj s mobilom)a zene co ma dve deti fakt "zive". A vzdy ked jectubtato tema ze mamka uz nevladze, nema kto pomoct a manzel stale v lract - pisem nech si najdu vypomoc. Neexist ak manzel pracuje od 7- 20 aby sa nenasli parkrat do tyzdna 10 eur na pomoc ci uz z detmi slebona upratovanie

danica2711
10. jún 2024

dobre si sa rozhodla, nevšímaj si okolie a ani (tu aj inde) mamičky hrdinky, ktoré všetko zvládli samy a nechápu, prečo ty nie. Holt každá máme iné deti a iné limity, iné predstavy o tom, aké využitie času je pre nás, naše deti a našu celú rodinu to najlepšie. Keď som ja pred mnohými rokmi angažovala pani na upratovanie, tiež sa našli "moralisti", čo sa na mňa dívali cez prsty, kašľala som na nich. Psi štekajú a karavána ide ďalej

dadka1997
10. jún 2024

Ja som zvladala bez problemov 2 deti sama, teraz coskoro tretie a zas sama, lebo muž chodi do práce... ale. .. toot je tvoja vec

A za prvé, netreba svojmu okoliu vešať všetko na nos, za druhé, ak si to môžete ako rodina finančne dovoliť, tak prečo nie..

0silvia0
10. jún 2024

@cookie29 rozumiem, ale ak by som vedela, aké spiatočnícke okolie mám, radšej sa pýtam cudzích cez sociálne siete.

barra2
10. jún 2024

Ja som nemala vypomoc ale zila som s rodicmy. Kazdopadne keby mi ju niekto ponukol a zaplatil, neodmietla by som. Ja som bola vzdy stastna ked mi niekto postrazil aspon jedneho.

sense
10. jún 2024

Áno mala keďže som chodila do prace a neskôr sme mali aj niekoho na upratovanie keďže som chcela tráviť voľno zmysluplnejsie ako s handrou... A bolo mi jedno čo si okolie mysli, ved okolie nám to neplatilo... Dôležité je ze je to v poriadku pre teba a muza