Vyplatenie z domu, ktorý vlastním s rodičom.

19. mar 2020

Ahojte milé dámy a slečny, idem na vás s takou, asi dosť zvláštnou, otázkou.

Ako to prebieha, keď sa chce človek nechať vyplatiť z rodinného domu, ktorý vlastní 50/50 s rodičom? Treba volať aj právnika, alebo len stačí nechať ohodnotiť dom a dohodnúť sa, podpísať zmluvu u notára?

Nechali ste sa niekto vyplatiť z domu v situácii, že ste ho vlastnili s rodičom, ale kvôli vzťahom ste sa proste rozhodli nechať vyplatiť? Ak ste mali zlé vzťahy, ako ste tomu rodičovi oznámili, že sa chcete nechať vyplatiť, bez toho aby došlo k nejakej veľkej hádke? Prípadne proste ako to u vás prebiehalo?

Ďakujem za odpovede a prajem všetko dobré.

zooeynka
19. mar 2020

Ktory hlupy rodic prepise na potomka polovicu domu?

maminuska
19. mar 2020

no podĺa mňa sa to nedá .. ak s tým nebude súhlasiť. Vy nemáte BSM , ste spolupodieľnici 1:1. Predať ho asi nepredáš , teda tú polovičku , to sa strašne ťažko , najprv by si mala ponúknuť jemu a potom predať tú polovicu ale to nepredáš. Jedine požiadať súd o vyporiadanie podielového vlastníctva.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dundulica
19. mar 2020

@zooeynka píše o jednom rodičovi, mohla tú polku zdediť po druhom

dee01
19. mar 2020

@zooeynka z čoho súdiš, že bol prepísaný na potomka?

patka06
19. mar 2020

Najjednoduchšie je dohodnúť si sumu, za ktorú odkúpi rodič tvoju polovičku ....a uzavrieť kúpnu zmluvu /to sa dá aj medzi príbuznými/ .
Cenu si určíte podľa znaleckého posudku

draik
19. mar 2020

Ak sa dohodnete, stačí podpísať zmluvu. Ak sa nedohodnete, je potrebné podať príslušný návrh na súd.

deti95060810
19. mar 2020

@zooeynka napr. ak príde k rozvodu rodičov , tak jeden z rodičov môže svoju 1/2 prepísať na potomka...
alebo môže zdediť po smrti rodiča...

janinah
19. mar 2020

hlavná otázka-má rodič na vyplatenie financie?

suziella
19. mar 2020

My riesime s manzelom nieco podobne, manzel zdedil po otcovi 1/4 bytu..a tiez chceme aby sme boli vyplateni, nakolko nie su vztahy v rodine dobre ...isli sme za pravnikom , ktory nam spisal navrh na zrusenie podieloveho spoluvlastnictva...teraz cakame ako sa vyjadri druha strana...ak by sa nevyjadrila alebo by sa vyjadrila negativne...potom mozes dat navrh na sud , ktory rozhodne...

autor
20. mar 2020

prepáčte, nevedela som, že sa dá odpovedať anonymne, preto som urobila novú diskusiu 🙂 ospravedlňujem sa moje vety, nechce sa mi to potom kontrolovať, tal len od srdca píšem ako keby vám to hovorím

áno dom som zdedila po otcovi... mama pri hádke ohľadom domu povedala, že ma vyplatí a urobí zo života peklo... takže peniaze asi má

ja som chcela žiť v tomto dome s ňou a s mojim priateľom, aj sme si začali prerábať postupne moju detskú izbu ale potom si moja mama našla priateľa a úplne sa zmenila... odvrhla dlhoročných kamarátov, ľudia sa čudujú, ako sa zmenila... najskôr chcela aby sme tu bývali s ňou, aby nebola sama... trávievali sme spolu všetci traja večeri pri telke, varili sme spolu... všetko bolo dobré, aj s mojim priateľom si moja mama rozumela... ale akonáhle už nie je sama a má priateľa (môj otec zomrel pred 17 rokmi a odvtedy bola sama) tak sa zmenila... všetci sme jej to priali a boli nadšení! a mama postupne začala mňa odvrhávať, najlepšiu kamarátku s ktorou sa 30 rokov kamarátili odvrhla... zmenila sa proste, začala špiniť moje aj priateľovo meno pred ľuďmi z dediny aj pred rodinou dokonca... boli sme nazvaní aj príživníkmi (obaja pekne platíme čo treba)... a to je len malý kúsok z toho, čo sa deje.

sťahujeme sa určite, keď sa situácia s korona vírusom utíši... len ma mrzí to, že sme sa pustili do prerábania už a peniaze, čo som mala našetrené, som vrazila tam... ako som napísala aj do tej druhej diskusie - je mi hlúpe odísť z domu, ktorý aj ja vlastním a platiť za nájom... pôvodne som chcela žiť v dome s mamou, a po jej smrti dom predať a presťahovať sa (mám tu veľa zlých spomienok)... ale takto budem čakať ktovie dokedy - len aby som nerobila problémy v rodine, zatiaľ čo ona tu možno ani bývať nebude, lebo býva u priateľa, ale často chodí sem do domu len tak buzerovať... proste veľa toho je, a kľudne sa môže stať že ja sa odsťahujem a mama to fakt na niekoho prepíše, alebo sa nedajbože niečo stane a ostaneme všetci s prázdnymi rukami... preto ma to dohnalo k tomu aby som uvažovalanad týmto, a tiež mi to navrhlo viacero známych a príbuzných, čo situáciu poznajú

ďakujem za vaše odpovede a za váš čas a prajem všetko dobré ♥