Vyhráža sa sestre, že ju dá na súd

margareta52
10. feb 2015

Ahojte. Ako ste niektoré registrovli sestra je tehotna. Nechce idat otca nakolko sa ten chlapec vie len vyhrazat a nie raz ju idrel. Doteraz o tom nevedel ze je tehotna. No dnes jej napisal smsku ze znici babu zivot a ze ma zaujem aj bude platit. a ze ked sa nedohodnu tak to na esud a ze jeho otec je policajt a to maličké nikdy neuvidi. Ze sa o to postará. Bojime sa. Dobre ma záujem ae ked bude platit tak bude sa s nim stretavat a to nechceme aby to male nebil este. Podľa mna je lepsie ze bude vyrastat male bez otca ale v rodine kde nie su bitky ako s otcom ktory bije mamu. Nevieme co robiť nepoznáme žiadneho pravnika kt by nam poradil. VVšetky spravy kdee sa sestre vyjraza a uraza ju. Opakujem jw to toho maleho otec ale nie je lepšie aby male vyrastalo u nas q bez ptca ako s otcom ktory len sa vyhraza a bije dievča

tatrankamoja
10. feb 2015

akože nerozumiem týmto ženám.....chlap agresor, s vyhrážkami a ona sa s ním vyspí a dá si urobiť dieťa ???
to ho nepoznala čo je zač, kým s ním išla do postele? max. nezodpovedné, je mi ľúto toho nenarodeného bábätka.....moje riešenie, nech sestra povie, že on nie je jeho otcom a basta.....načo sa viac zamotávať....a určite vám všetkým bude lepšie, keď takého agresora vylúčite úplne zo svojej rodiny.....

mamulka211
10. feb 2015

@tatrankamoja stacili posledne dve vety, bez toho osocovania a hodnotenia aka je krava...o to jej slo, o vyjadrenie ako sa da zabranit , aby dieta bolo zapisane v rodnom liste...

margareta52
autor
10. feb 2015

@tatrankamoja zo začiatku bol fajn. Chodili spolu atd kvôli nemu isla na druhu skolu párkrát sa rozišli ale boli zasa spolu no teraz jw to oficiálne.
Aj podľa mňa je lepšie než s nim. No kd mu povie ze nie je nemôže dat na sud? A uz teraz je neskoro plakat madtym stalo sa no to male za to nnemôže.

margareta52
autor
10. feb 2015

@mamulka211 nechápem Prepáč 🙂

alysea
10. feb 2015

@margareta52 nuz tazka situacia...my zeny si casto skomplikujeme zivot lebo lubime verime a sme naivne...nikto nema pravo sudit a hodnotit...ale k veci...sestra pri porode moze uviest ze otec je neznamy, on vsak moze poziadat sud o urcenie otcovstva a tomu sa zabranit neda pokial viem.Viem,ze je to strasne ale zatial by som neriesila nic...preco vlastne on chce to dieta?chce spat sestru a preto ju zastrasuje?lebo moj exmanzel ked nesuhlasil s rozvodom ma tiez zastrasoval synom,ze mi ho zoberie,ale ked doslo na lamanie chleba stiahol sa.Pokial nikdy sam nepoziada o urcenie otcovstva a sestra nebude mat na neho poziadavky o vyzivne nema narok na dieta.Ale vsetko je to hypoteticke a zavisi to na nich dvoch a krokoch,ktore podniknu.

cenculinka
10. feb 2015

@margareta52 kolkokrat bola po bitke podat trestne oznamenie? Predpokladam ze raz a hned sa aj od neho odstahovala, resp.odisla...no a teraz realita, necha sa otlkat a veri keciam o ockovi policajtovi a ako sa on postara aby male nikdy nevidela? Tieto smsky nech si odlozi a hybaj za starym, ze co to na znamenat taketo spravanie jeho syna a ze takýmto stylom len mlady nikdy svoje dieta neuvidi...do RL nech ho neuda, otec neznamy a mlady bude musiet poziadat po narodeni sud o urcenie otcovstva a jeho prav (myslim, nie som pravnik...) by som sa s mladym viac nekontaktovala, zasla za hociakym.pravnikom ze ake mam moznosti a podla toho sa zariadila...pokial.ma sestra kde byvat a rodicia su s tym v pohode a pomozu jej, tak to bude asi to najlepsie pre nu aj male...ak je mlady naozaj taky tyran, ako pises

bodka70
10. feb 2015

@margareta52 , na súd ju nemôže dať, pretože ona tým, že neudá otca do rodného listu dieťaťa (uvedie, že je otec neznámy), nespácha(la) žiaden trestný čin. Má však právo požiadať súdne o testy na určenie otcovstva. Ak to urobí a testy potvrdia jeho otcovstvo, získa tým práva aj povinnosti otca dieťaťa.

margareta52
autor
10. feb 2015

@alysea ahoj. Ved toto ze moze podat o otcovstvo. A sestra nechce od neho nic ani výživné ani niec. Ved dnes jej volal zrusila ho a na druhy raz to dvihli jej spolužiačky no a vynadali mu nech jej da pokoj atd a on spolužiačke ppvedal ze aj ju da na sud ze dvihla cudzi telefón.

cenculinka
10. feb 2015

@margareta52 ohana sa tymi sudmi jak blazon 😀 sestra nech sa ho neboji, to su len keci...pripadne nech sa porozprava s rodicmi aka je situacia a oni ju aspon podporia, pripadne tiez poradia co a ako...aka stara je segra?

bodka70
10. feb 2015

@margareta52 , už vidím ako súd rieši "trestný čin" zdvihnutia cudzieho telefónu" 😝 😅 😀 😀 😀

margareta52
autor
10. feb 2015

@bodka70 ja tiež :D

@cenculinka ma 17 a jj ved to male tu bude s nami 🙂 aj sa tešíme 🙂
@bodka70 no vd toto ze ked poziada a potom uz bude musieť byť v kontakte s nim aj vychovávať ho

bodka70
10. feb 2015

@margareta52 , pozri, žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa varí. Ešte sa to dieťa ani nenarodilo, uvidí, ako sa bude naďalej správať. nech skúsi dať reč s ním, či s jeho rodinou niekde na neutrálnej pôde (na verejnosti), v kaviarni napríklad. že by aj bola ochotná riešiť budúce stretávanie dieťaťa s otcom, ale závisí to aj od jeho správania. Súd tak či tak nedá novorodenca len tak jemu a už vôbec nie do striedavky - minimálne do takého roka-dvoch, kým je dieťa malé, závislé na matke, kojené - skôr na občasné pozretie, s dozorom matky. Ak bude násilný - či už k matke alebo dieťaťu - súd môže úplne zrušiť a zakázať styk dieťaťa s otcom....

guinevre
10. feb 2015

@margareta52 Podla toho co hovoris, nebolo by tazko dokazat na sude, ze je agresivny, a pravdepodobne by ohrozil aj bezpecie dietata. Zbierajte dokazy, SMSky, svedkov atd., bude jej to zrejme potrebne.

margareta52
autor
10. feb 2015

@guinevre my sa len bojíme toho ze jeho otec je policajt. Ak by sa dokasalo tak neviem ako to je mapr s tym aby sa nemohol stretávať
@bodka70 uvidíme možno sa len vyhráža

mata128
10. feb 2015

Baby,cisto len moja otazka-ak ma jej sestra 17rokov,cize nie je plnoleta,ano?Ak by zatial chcela zverit dieta do svojej starostlivosti napr.jej matka (babicka dietata),nema on ako otec vacsie sance????
Samozrejme,ze nestojim za nim,to ma napadlo len ked som si precitala,ze ma 17

bajana
10. feb 2015

@margareta52 v prvom rade by ste mali presat hystercit a zacat uvazovat triezvo...
v prvom rade - co je policajt? boh? mate pred tym nemiestny strach a respekt...
v druhom rade - chalanisko ma silne reci, ale viete si v reale predstavit, ako sa bude hrnut do vychovy dietata? vstavat k nemu v noci, utierat pokakany zadok, atd? je bezne, ze zbabeli chlapi maju kopec kecov a vyhrazok, ale skutek utek a do realneho boja cez sudy sa nehrnu...
ak si to moze sestra resp. vasa rodina financne dovolit, nech mladeho neuvedie ako otca, ak bude mat on zaujem, musi poziadat cez sud o testy DNA a uznanie otcovstva...bohuzial, sestra "vybrala" pre svoje dieta otca, akeho vybrala, a mozno bude niest nasledky velmi dlho...mozno sa na to chalan vykasle a malemu casom sestra najde vhodnejsieho otca

@mata128 mozno aj ano, ale snad kym porodi a prebehne sud o urcenie otcovstva, tak mlada 18 bude mat

petra7777
10. feb 2015

@margareta52 Ako nič v zlom, ale to čo za nezrelé decko je ten mladý ? Nič iné nevie, len sa vyhrážať súdom? (pobavilo ma, že ju zažaluje, že zdvihla cudzí mobil tá jej kamarátka) Argumenty ten úbožiak nemá žiadne? Dosť ma zaujíma, koľko majú obaja rokov....aj ona, aj on 😢

alysea
10. feb 2015

@margareta52 evidentne ho zastrasovanie bavi. By som chcela vidiet ten navrh na sud,ako zaluje niekoho,kto mu zdvihol telefon pretoze to nebola osoba,ktorej volal....o otcovstvo poziadat moze,s tym neurobite nic.

margareta52
autor
10. feb 2015

@alysea
@petra7777
@bajana nechceme ho dat ako otca nechceme od neho nic.sestrabude mat18 az v decembri a sanca krby niekto videl ako sa on vyhraza a neda jej pokoj ze sa boji do skoly sestra chodit.sestra ma 17 on 18vie sa vyhrazat a vyplakavat nasej rodine kt je zrazu na jeho strane pricom cez leto jaktam tak na neho nadavali. Aspon vieme kto tuhraje hru.
To ani neviem nie strach ale taky dost zly pocit ze taky ... By mal vychvavat dieta a hej tomu saz aj my smejeme mozno sa len vyhraza a da pokoj len keby uz aspon jun bol koniec sk roka

petra7777
10. feb 2015

@margareta52 Podajte na neho trestné oznámenie a možno sa skľudní...ako som už písala , je to sprosté, nevychované decko, ten zasran , len sa oháňa otcom, lebo sám nie je schopný ničoho....nechápem, ako vôbec dieťa splodil :(

dana_l
11. feb 2015

@margareta52 a jeho rodicia su aki? vedelo by sa s nimi si sadnut a porozpravat ake su moznosti? ved by to bol aj ich vnucik. mozno mlady sa vyhraza a robi velkym frajerom ale mozno jeho rodina, ked sa s nimi normalne porozpravate, bude reagovat uplne inak. mozete navrhnut obe verzie, ze bude napisany otec v rodnom liste a bude sa vyzadovat vyzivne na dieta, alebo ak nemaju zaujem o vnuka, ze nebude v rodnom liste a ze si potom nezelate aby ich otravoval v buducnosti

alysea
11. feb 2015

@margareta52 pozri ak ju bude vkuse obtazovat vyhraznymi telefonatmi,najprv by som skusila poziadat rodicov,aby upozornili jeho rodicov,ze ak neskludni hormon,podate trestne oznamenie.To,ze caka s Tvojoubsestroe dieta mu nedava pravo ju tyranizovat a obtazovat,ona sa tehotenstvom s nim nestava jeho majetkom...asi pozera vela stredovekych filmov...

adeala
11. feb 2015

@margareta52 ak bude chcieť byť v RL, tak s tým nič nespravíte, raz je to otec, tak má svoje práva. Ale ak bude agresívny atď., tak možete požiadať o zákaz styku.

emily76
11. feb 2015

@margareta52 sestra ma 2 moznosti.. mladeho ako otca neuvedie, nebude mat narok na vyzivne ale ani on na navstevy.. on si moze dat na sud ziadost o urcenie otcovstva a potom by mal nielen narok na navstevy, ale aj na vyzivne.. a navstevy pri takomto malom dietatku su vzdy v spolocnosti matky. 😉 Druha moznost je udat ho ako otca a po porode si dat sudne urcit vyzivne na dieta a zaroven aj ziadost o upravu styku s maloletym... v jej pritomnosti samozrejme. Ak sa jej vyhraza, nech sms nemaze, mozu jej posluzit ako dokaz proti nemu. Skusila by som najskor sa spojit s jeho rodicmi, ukazat im tie sms spravy s tym, ze ona caka ich vnuca a on ju takto psychicky tyra.. a ak s tym neprestane, bude nutena to riesit trestnym oznamenim. Ak je jeho otec policajt, tak snad bude vediet, ze mlady prestrelil.. ak su jeho rodicia normalni, tak minimalne mlademu dohovoria. Urcite nech sa s nim nestretava sama, ale v pritomnosti dalsej osoby a kludne nech si nahrava, co jej hovori.. vzdy by som ho pre istotu upozornila, ze rozhovor je nahravany. 😉 On musi byt ale strasny hrdina, ked si trufa na 17-rocnu tehotnu babu...

misinka26
11. feb 2015

Môže mať aj otca prezidenta, malé jej nevezmú pokiaľ bude schopná sa oň postarať, matke v 99% nikdy miminko nevezmú ... Poradím podať trestné oznámenie za nebezpečné vyhrážanie, obmedziť akýkoľvek styk, ukladať si sms, nahrávať vyhrážky, prípadne fyzického útoku utekať k lekárovi a zdokumentovať to ... Po narodení treba vybaviť predbežné opatrenie na starostlivosť o dieťa a ešte si vypýtať výživné ... ja by som takého chlapa hnala konským bičom ...

margareta52
autor
11. feb 2015

Ďakujem. .. on sestre vypisuje ze znici malému zivot ze je to jeho dieta tak ako aj jej. A kto vie ci jeho mama vie o tom ze je tehotna ... inak by to riešila podľa mňa a by zavolala nasej mame ze co a ako ale jeho mama je naliata v alkohole den a noc. Hej sms qj co jej pisal na fb a pokeci a aj dnew mala 4 sms a 13 telefonátov. Zmenime jej icislo bude mat ine ... hej hej sestra teraz chodi ako s ochrankou :D stale s nou niekto ide a uz aj jej segrine spolužiačky mu hovorili nech da jej pokoj. A toto jej poviem ze kee sa stretne s nim tak nech nahrava co hovori jej ... najhoršie to je ke jej spolužiačky nie su v skole ...

mala_hobitka
11. feb 2015

@margareta52 No neviem ako chlapec by chcel dosiahnut to ze jej dieta zobere. To jedine ze by sa tvoja sestra o maleho dlhodobo nestarala. To u vas nehrozi, predpokladam. Tiez nech si chlapec nemysli ze on piskne a bude po jeho. Aj keby tvoja sestra neviem co zle robila v ramci vychovy a starostlivosti najskor by dostala dohlad od socialky, ziadne take ze bereme vam ho. Matka je stale u statu zvyhodnovanym rodicom, najma ak ide o male dieta.
Moze si chlapec aj podat ziadost o urcenie otcovstva. To si samozrejme zaplati. Je to tiez na dlhe lakte kazdy sud. A akonahle vy ukazete smsky, vypisy z hovorov, svedectva mlady nema sancu. A toboz ju nema ak jeho matka je alkoholik. Take prostedie je pre dieta neprijatelne.
Nech sa vyhraza. Mlady ma plne usta reci. Ale keby mal noci prebdiet pri babetku, cele dni zase sledovat co potrebuje atd tak by ho to rychlo preslo. Vy mozete rovno ziadat o zakaz styku s dietatom aj tvojou sestrou, pripadne mozete ziadat o stretavanie sa jedine v pritomnosti matky alebo aj v pritomnosti socialneho pracovnika.
Neboj nech sa vyhraza. Neuvediete ho ako otca. To mozete aj potom pripadne vysvetlit na sude, ze my od neho nic nechceme len svaty pokoj lebo sa len vyhrazal atd.

sue
11. feb 2015

Ked uz segra nemalarozum a nechala si urobit babo v 17.tich, tak majte rozum aspon vy.... Ty si dospela,nie? Aky nazor maju vasi rodicia? Kde bude segra s dietatom byvat? Mazariadenu izbu a podobne? Nie ste v hmotnej nudzi? Segra maturuje? Ako je to so skolou? Aky je plan? Ja by som teraz nerobila nic,len chystala dievca na materstvo apodporovala v studiu. S otcom dietata by som nekomunikovala vobec. Nech si zmaze fcb a tel.c.a nijak sa nenecha vyprovokovat. Uvidite ci chalan vydrzi do porodu. Inak si myslim, ze ide len ourazenu jesitnost z jeho strany. Co by 18r.soplos s matkou alkoholickou robili s novorodencom? Ved majte rozum....

margareta52
autor
11. feb 2015

@sue ja som dospela sestra aj s malym budu byvat tu sestra bude mat individualny plan studijny ci tak nejako sa to vola. Chce akolu dokončiť a nic nekomunikujeem s nim neodpisuje len mi je luto ze sestra chodi so strafhom aby ju dakde si nwpockal hoci chodi vždy s niekym

margareta52
autor
11. feb 2015

V hm nudzi nie sme a izbicku mat male vlastnu nebude bude u nas v izbe ma kde spinkata neskor tiez 🙂