Vyhodenie z domu

laurika444
13. nov 2023

Dobrý, chcela by som sa zdôveriť a podeliť s mojim problémom. Mala som priateľa 1 rok a pol, žili sne spolu, rozišli sme sa na mesiac, ale sme opäť spolu … moji rodičia ho nemali v láske ani počas vzťahu (dôvod neviem, zevraj k nám málo chodil) ale na druhu stranu ho chápem, kto by chcem chodiť niekde, kde viete, že vás nemajú radi… Moji rodičia strašne znášajú to, že som s ním opäť, pretože nie je podľa ich predstáv. Našli mi partnera, s ktorým som byt nechcela, išli ma už vydávať… Mama mi povedala, že ak sa k nemu vrátim k ex domov sa vracať nemám, mám sa zbaliť a že som pre nich mrtva a že o mne už nikdy nechce počuť (správanie mamy ma strašne sklamalo, že neakceptuje koho ľúbim a s kým chcem byt) taktiež moja mama píše priatelovej mame že akého ma syna kok*** a same nadávky…. Je náročné prerušiť kontakt s rodinou, ale nevidím iné východisko…ďakujem za kazdu radu a podporu

maranco
13. nov 2023

@laurika444 koľko máte rokov? prečo ste sa rozišli na mesiac? čím ťa presvedčil že ste sa dali znovu dokopy?

irusa
13. nov 2023

písala som ti ip

melanta
13. nov 2023

Akú radu chceš? Jediná rada je, že ak si dospelá, tak proste si nájdi podnájom. Úprimne, keď mala dcéra 17, neskôr 20, mala v širšom okruhu známych (nie kamarátov) aj chlapcov, o ktorých som vedela, že nechcela by som, aby s nimi mala vzťah. A boli to reálne dôvody, prečo by každý rodič nechcel, aby jeho dieťa s takým človekom vzťah nemal. Otázka je, či takéto dôvody nemá aj tvoj priateľ, akurát ich nevidíš. Samozrejme, spôsob komunikácie rodičov nie je vhodný, toto sa dá riešiť inak. Aké dôvody mali rodičia na to, že sa im nepáčil? A prečo tebe tieto dôvody nevadia? Prečo ste sa rozišli a prečo ste sa dali znova dokopy? Buď s niekým som, alebo nie som. Alebo akože bol dôvod na rozchod a zrazu už ten dôvod pominul?

barbora0308
13. nov 2023

@laurika444 Tazko sa k tomuto vyjadrit, nepozname teba ani tvoju rodinu, ci priatela. Mozno su naozaj tvoji rodicia iba zaujati a mozno je tvoj priatel naozaj nejaky darebak, len ty to nechces vidiet... Ak si vsak presvedcena, ze ti priatel stoji za to, aby si prerusila svoje ztahy s rodicmi, tak je to iba tvoje rozhodnutie. Otazne je, ako si stara, ci sa viete s priatelom sami zabezpecit a pod....tazko sa ti "skace", ked si zavisla od rodicov.

laurika444
autor
13. nov 2023

@maranco mám 24, som finančne samostatná.. rozišli sme sa, lebo som si potrebovala dať dokopy vlastne čo cítim, chcela som trošku prerušiť kontakt s ním

buberova
13. nov 2023

Napádajú ti dôvody prečo s tým nesúhlasia? Tak objektívne? Je nejakým spôsobom problémový?

laurika444
autor
13. nov 2023

@barbora0308 závislá od rodičov nie som, priateľ kúpil byt, v decembri sa sťahujeme … zatiaľ bývame u jeho rodičov , ale obaja sme finančne zabezpečení

januska12323
13. nov 2023

No a prečo ho nemajú radi? Určite na dôvod prídeš aj keď ti nepovedali.

melanta
13. nov 2023

@laurika444 úprimne, ak nevieš, čo cítiš a potrebuješ prerušiť kontakt, tak to je dostatočný znak pre mňa, že to nie je vhodný partner. Ak by bol, tento pocit nebudeš mať. A teda čo konkrétne sa rodičom na ňom nepáči? Nech vieme zhodnotiť, že rodičia sú mimo, alebo že možno majú správny pohľad, len ty nevidíš pravdu.

deedol
13. nov 2023

mna len zaraza, ze ti rodicia nasli partnera? to ako?

laurika444
autor
13. nov 2023

@melanta tak my sme nemali zlý vzťah, len naozaj bol problém vo mne, pretože som nejako nevedela čo chcem, počas toho mesiaca som si všetko prehodnotila … rodičom sa nepáči len preto, lebo keď sme spolu bývali nechodili sme k ním často… ale myslím si že už mám svoj život a nie sme odkázaný na časté návštevy

laurika444
autor
13. nov 2023

@januska12323 udali mi len jeden dôvod a to ten že im neni sympaticky a že sme k ním nechodili často na návštevy

melanta
13. nov 2023

@laurika444 neverím, že rodičom sa nepáči preto, že k nim nechodíte často a že kvôli tomu je podľa nich k***t. Ale ty si musíš poznať rodičov. Musíš vedieť, či sú tak mimo, že toto je pre nich dôvod a že sú tak mimo, že ti oni našli partnera. Ak vieš, že sú takto mimo, tak potom s tým nič neurobíš. Musíš počítať s tým, že proste to možno nakoniec skončí tak, že prestanete úplne komunikovať. Aj také prípady sú. Žiaľ.

salome123
13. nov 2023

@laurika444 neviem sa ubranit pocitu, ze o takych 5 rokov sa budes na neho pozerat tak isto ako teraz tvoji rodicia 😀

subartic
13. nov 2023

@laurika444 no tak keď si finančne samostatná a priateľ kúpil byť, začnite spolu žiť a tvoriť si domov . Ale taký domov a taký vzťah aby si potom nestála pred bránou rodičov s dvoma deťmi a jedným kufrom a holým zadkom . Sťahuješ sa do bytu k priateľovi , už to je sám o sebe nebezpečná situácia , kedykoľvek ťa po hádke môže odtiaľ vyhodiť.
Rodičia intuitívne cítia a vidia mnoho vecí čo nevidia deti

barbora0308
13. nov 2023

@laurika444 Nuz, ak rodicov nevies ty ani partner presvedcit o opaku a ty si rozhodnu, ze je to dostatocne stabilna znamost na to, aby si uplne prerusila svoje vztahy s rodicmi, tak neexistuje ina moznost ako odist a zacat novy zivot bez rodiny. Dobre si to ale premysli, ci ti urcite stoji za to clovek, o ktorom si uz raz mala pochybnosti..

laurika444
autor
13. nov 2023

@subartic nevyhodil by ma, žili sme spolu normálne 1 rok a pol a bolo všetko v poriadku .. je to na strašne dlhé rozprávanie to všetko

buberova
13. nov 2023

Podľa mňa je niečo čo nám tu nehovoríš

subartic
13. nov 2023

@laurika444 ako prepáč , v tomto si veľmi naivná . Jeden a pol roka si s ním žila a bolo všetko v poriadku a teraz budeš s ním žiť ďalšie 4 roky a piaty rok ťa v kľude vyhodí . Ľudia sa aj rozchádzajú aj rozvádzajú , je to bežná súčasť našich životov . To čo včera bola horúca láska , dnes sa môžu do špiku kosti nenávidieť.

melanta
13. nov 2023

@laurika444 vy už ste spolu žili rok a pol a dali ste si prestávku, lebo si si nebola istá. To je odpoveď. Možno keby si nám povedala viac (píšeš, že je to na dlhé rozprávanie), tak by sme mali názor ako tvoji rodičia. Hlavne, neinvestuj žiadne peniaze do jeho bytu, žiadne, šetri si, nech si môžeš teraz či neskôr kúpiť svoj byt. Aby keď raz opäť príde k tomu, že zistíš, že si si neni istá, aby si mala kam ísť. Hlavne neinvestuj žiadne peniaze do bytu, ktorý nie je tvoj. Neprispievaj ani na hypo, ani na nič do domácnosti.

laurika444
autor
13. nov 2023

@melanta pýtala som sa mamy prečo ma na neho taký názor; že prečo ho nema rada povefala mi k tomuto len to, že k ním nechodil to bolo všetko

buberova
13. nov 2023

Ale ty sa skús zamyslieť sama kde by mohol byť problém. Nie len túto maminu 1 vetu dookola hovoriť

irusa
13. nov 2023

@melanta čiže ma sa nechať živiť z tvojho príspevku, či ako ???? samozrejme ak žijem u niekoho v byte polka na stravu a samozrejme adekvátna časť nájmu ( energie, inkaso )

melanta
13. nov 2023

@irusa že bude platiť polovicu nákladov na energie a stravu je prirodzené. Ale čo je akože zlé na tom, že tvrdím, že nemá prispievať na hypotéku ani nemá prispievať na kúpu vecí do bytu? O tom píšem, ak by si si pozorne prečítala, čo som napísala. Ty by si bola nebodaj v poriadku s tým, aby tvoje dieťa prispievalo finančne na nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho?

irusa
13. nov 2023

@melanta nie napísala si to akoby tam mala žiť zadarmo a nedať ani cent...myslím, že je rozumná a ak bude prispievať na nájom nebude určite platiť hypo...nakoľko tá hypo sa mu bude splácať aj z toho nájmu....

tiezjedna
13. nov 2023

@laurika444 to je dobrý úlet, aby sa ti rodičia takto vyhrážali... Sú normálni??

melanta
13. nov 2023

@irusa neviem, či je rozumná. Ide žiť s niekým, s kým žila rok a pol a potom od neho odišla a po mesiaci sa vrátila. Rodičia ho nemajú radi, ale netuší prečo. Príliš rozumná mi teda nepríde. A prečítala som si, čo som písala. Písala som, že nemá investovať do bytu. Nie, že nemá prispievať na život. Takže ja si myslím, že z toho bol dosť zrejmé, čo som myslela. Takže nejak ma netrápi, ak si to ty nepochopila.

irusa
13. nov 2023

@melanta tak nestrácaj so mnou čas vysvetľovaním....

mamina7070
13. nov 2023

@laurika444 tak prerus kontakt s rodicmi dovod preco ho nemaju radi ircite je mozno ho uvidis neskor
su proste rodicia ktori detom nedopraju to ze sa ti vyhrazaju vyhodenim o nich nic dobre nevypoveda

mamina7070
13. nov 2023

neprispievas rodicom financne ? zeby sa obavali toho ze prestanes ? nevyzaduju nadmernu pomoc?

vroni
13. nov 2023

Tak neviem, ale matka, ktorá píše vulgárne správy cudzej žene (priatelovej matke) asi nebude mentálna atletka, na ktorej názor sa dá spoľahnúť.