Výčitky voči partnerovi kvôli fajčeniu

28. dec 2020

Baby prispievam tu dosť často tak to radšej skúšam anonymne... za prvé blbosť ja viem už samotný fakt že sa o tom Radim na diskusnom fóre a za ďalšie viem že to ničí moje zdravie.. no vec sa ma tak... fajčím cez 10 rokov.. keď som bola pubertacka dala som aj10-15 cigariet za večer keď sa pilo a tak veď kto skúsil viete... teraz si dám tak po raňajkách s kávou, cez prestavku v robote a jednu po nej... krabička mi kľudne vydrzi aj týždeň.. sú aj dni keď si nezapalim vôbec (som chorá - nechuti mi, nemám čas a pod.) skúšala som prestať viem ničí mi to zdravie lezie to aj do peňazí ale prišiel stres a zápalila som si znovu... s priateľom sme spolu skoro 9r čiže vie že fajčím spoznal ma takú niekedy si aj sám vypýta cigu... ale čím viac mu to vadí viac... sme dospelý mame cez 30... deti nechceme... čiže toto mame viac menej vyriešené a to neni dôvod prečo mu to prekáža.. ja mu vždy poviem keď si po pauze znova zapalim ale veľakrát nechcem ale “musím” moja závislosť je jasná... lenže čo s výčitkami keď mu o tom nepoviem?

jana_eyre_2
28. dec 2020

Čiže nejde o to že by si chcela prestať, ale o to že máš výčitky že priateľ o tom nevie?

natycaga
28. dec 2020

To o detoch sa este moze zmeniť... uvidíš. Ale nie o tom som chcela...asi mu vadi tvoj zápach z ust, lebo ti co fajcia maju s tym problem. Je to tvoja vec, nemusis sa nikomu spovedať, len podľa mna sa preto s tebou nechce bozkavat.

miro1360
28. dec 2020

Nič ti to nedáva (iba zobralo a berie ďalej), smrdí to a smradľaví ľudia sú povedome pre okolie nechutní. Pre okolitú spoločnosť to je otravné a celkovo to lezie rodine do rozpočtu :D Dlhodobo tolerovať fajčiara dokáže v podstate iba fajčiar. Jediný kto sa raduje je štát, lebo má z fajčiarov pekné príspevky do rozpočtu.

katkami123
28. dec 2020

Asi sa mu nepáči ten smrad. Kopu fajčiarov pri sebe neznesie zafajčeneho človeka a vadi im to.

83lenka83
28. dec 2020

Prejdi na iqos a smrdiet nebudeš.

miro1360
28. dec 2020

elektronické síce neprodukujú dym ale ešte viac zvyšujú závislosť, časom prestanú chutiť a človek sa vráti nazad ku krabičke s väčšou závislosťou

punka24
28. dec 2020

@miro1360 na koment od @83lenka83 IQOS nie je elektronická cigareta... Do nich sa dáva liquid ktorý je škodlivejší a do IQOSu cigareta na to určená ktorá ale nehorí čiže sa do tela nedostáva decht ale iba sa nahrieva na určitú teplotu čiže sa do tela dostáva menej škodlivýn a navyše od toho nie je človek celý zasmradený... A áno mám skúsenosť ako s obyčajnými cigaretami tak aj s elektronickými a aj s IQOSom... Takže viem porovnať...

dzulli1980
28. dec 2020

Buď Ťa Tvoj priateľ má rád takú, aká si, aj keď "smrdíš" od cigariet alebo to nie je to pravé orechové ... prestať musíš chcieť hlavne Ty, nie preto "lebo jemu to smrdí" ... ja som fajčiarka, pred žiadnym zo svojich frajerov som to nikdy neskrývala ... sú horšie problémy v živote ako "smrdieť" od cigariet.

miro1360
28. dec 2020

@punka24 .. iba citujem z ich stránky: "Čo je IQOS? Toto elektronické zariadenie bez dymu navrhnuté spoločnosťou Philip Morris International (PMI) ponúka alternatívu k cigaretám, ktorá používa ..."
... takže stále si stojím za tým, že je to elektronická cigareta a že vytvorí ešte väčšiu fyzickú závislosť na nikotíne ako fajčenie klasických :D

punka24
28. dec 2020

@miro1360 nie... Elektronické je to ZARIADENIE ktoré ten TABAK v cigarete nahrieva... Ako si citoval... Navyše nepáli sa to čo sa o LIQUIDE v elektronickej cigarete povedať nedá... To zariadene do ktorého sa dáva liquid má priamo pomenovanie elektronická cigareta tak sa to priamo volá a nazýva a funguje na uplne inom princípe...

miro1360
28. dec 2020

To čo píšeš je ich marketing - aby sa nejak odlíšili od konkurencie :D To ako keby som napísal, že elektrické auto už nie je automobil, lebo neprodukuje dym ako iné motorové automobily :D Je to elektronické zariadenie, a je to stále elektronická cigareta ... ich marketing ma nezaujíma a ani nijak nedefinuje pojmy. Používa iba rozdielnu teplotu (ale stále využíva tu teplotu - takže cigareta). Jej hlavnou podstatou je nikotín (takže závislosť).

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
29. dec 2020

Ja fajčim môže mi aj matka Tereza povedat nak nefajcim je to moje zdravie moje rozhodnutie a moje peniaze. Sorry ale ak sa chces skrývať toto robila moja spoluziacka ktora mala 17 rokov a prvého frajera🥲☺️

osky
29. dec 2020

@dzulli1980 nesuhlasim!
Ty to pises,akoze,ked sa mesiac neosprchujes,tvoj partner ta musi mat rad aj taku....fuj...
Dufam ze to nemyslis vazne.
Ja nefajcim a mam povolanie,kde by mi fajcenie v podstate zhorsovalo kvalitu mojej prace-vykonu.
Moj.muz fajci a dost.
Lubim ho a nie sme spolu rok ci dva.
Ale ten smrad mi neskutocne vadi,to s laskou nema nic spolocne.
Ked sa po cigarete vrati a vsade kam vojde ,donesie oblak smradlaveho dymu...no ja s tym teda problem mam!
Riesime to tak,ze po kazdom fajceni sa ide krasne umyt,vyplachne si usta ustnou vodou a skratka nepachne.
A ano,su momenty,kedy sa da zniest aj zadymeny bozk alebo objatie,ale nie stale!
alebo proste po jedle si rad zapali a vtedy, sa nejde vyplachovat-ved chce aby mu zostala prijemna chut po jedle.
Ale to su momentky.
Keby pravidelne ostal ocmudeny,to by uz nepachol len on,ale i ja a asi vsetko...
To by som netolerovala.

1angelika
24. júl 2024

@83lenka83 iqos sprdí ešte oveľa horšie ako normálne cigarety, je to neskutočný humus.

nikha2809
24. júl 2024

@1angelika iqos smrdí len keď to človek fajčí, kým sa ten tabak zahreje, ale človek od neho nesmrdi vôbec.Ale uznávam, kým sa zahrieva smrdí to ako 💩

1angelika
24. júl 2024

@nikha2809 môj muž aj keď dýcha tak z nosa mu ide ten smrad. Ja som už z toho zufala. Bude to asi aj tým,že toho fajčí strašne veľa....oveľa viac ako kedysi klasické cigarety. To boli zlaté časy oproti tomuto ...