Vyčítajú vám muži minulosť?

7. feb 2021

Viem že len ťažko by som tu našla podobný extrem ako som ja, no rada si vypočujem vaše názory, aj tie zlé, len ma prosím neuražajte ešte aj vy..
Mám priateľa zoznámili sme sa cez soc. siete, sme spolu 3 roky, mame už aj dieťa, pred tým sme boli kamaráti.
Mala som jedno obdobie v zivote kedy som si bezhlavo užívala život (nepoznala som ho ešte) chodila som na diskotéky , keď nie na diskotéky tak na žurky na domoch bytoch, cestovala som a v tomto obdobi mi veľmi vyhovoval sex na jednu noc. Neriešila som a nepozerala som do budúcnosti že by to mohol byť taký problém. Viem že je tu prevaha žien ktoré mali tak 1-2 chlapov. Ja som ich mala teda niekoľko násobne viac. Keď som sa zoznámila s mojim terajším priateľom , a naše kamarátstvo sa zintenzívnilo všetko som mu povedala ale nie so zámerom “musíš toto omne vedieť “ pretože ja som to nepovažovala za niečo katastrofálne , bavili sme sa o zážitkoch kto čo kde zažil ským tak som mu to povedala a on sa aj napriek tomu domňa zaľúbil a začal somňou vzťah.
No po 3 rokoch vzťahu a spoločného života, po tom ako mi urobil dieťa sa rozhodol, že mi to všetko začne vyčítať a hádže mi do tvare všetko to , čo som mu kedysi ako kamarátovi povedala. Som ztoho už unavená. Stále mi to vyčíta, robí scény že on somnou nebude spať lebo sa cíti ako debil, že určite som mala lepších zavrie sa do izby 2 dni somnou nekomunikuje, takéto scény robí tak raz za 3 mesiace väčšinou je to keď sa mu niečo sníva tak keď rozlepi oči hneď namňa vyletí. Dnes odomňa chcel aby som prisahala na malého, že som nikdy nemala nič s černochom lebo jemu sa to snívalo a podobne. Cítim sa veľmi zle nemá najmenší dôvod ani žiarliť ani nič, som dobrá frajerka starám sa oňho starám sa o nášho syna som celé dni doma nemám ani len sociálne siete jedine koníka, kamarátky tiež moc nemám.. po pár hodinách mi to vysvetli vždy že on sa s tým nevie zmieriť a zobere si to až do hrobu že žena ktorú miluje nemala 1 chlapa. Podľa mna takýto vzťah nemá ani budúcnosť... či ? ...psychológa / poradňu odmieta 👍🏼

mareka49
7. feb 2021

Sama si to napísala.
Nevie sa s tým zmieriť.
Navrhni mu návštevu partnerskej poradne ak sa chce skúsiť s tým zmieriť.
Inak nič.
Bude to vyťahovať vždy a častejšie a agresívnejšie.
Neodpustil nezabudol.

ivana3111
7. feb 2021

Skor mam pocit, ze ma problém on nejako so svojim sebavedomím...neviem ale chlapi majú radi ak ich chválime neustále a dokazujeme verbálne aj neverbálne ze su proste naj...skus to ...

deti95060810
7. feb 2021

musím ti oponovať... väčšina žien ktoré to číta mala isto viac chlapov ako 1-2... nie sme v mníšskom ráde...😉
k tvojej otázke...nie,, manžel mi nič nevyčíta.... 😉 jednoducho sa nebavíme o našej minulosti... zábavy, disco, lásky - to všetko patrí k mladosti...

jenny224
7. feb 2021

Minulosť je preto minulosťou, lebo už nie je aktuálna. Ak sa s tým nevie zmieriť, nech ide k psychológovi.

danica2711
7. feb 2021

čo kto robil pred začatím momentálneho vzťahu, je irelevantné. Tiež sme neboli ani jeden svätý, no a čo? Aspoň vieme lepšie oceniť, čo jeden v druhom máme! A ten tvoj mi príde ako zakomplexovaný chudák, ja by som asi moc o takýto vzťah nebojovala...

eskop
7. feb 2021

Moj tiez sem tam spomenie minulost, ale tak nepoznali sme sa a tak tak ja to vzdy nejako obratim na zart a zasmejeme sa spolocne 🙂 .. musi vidiet, ze si teraz dobra a slusna a snad ho to prejde

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuchtturm
7. feb 2021

nemala si mu o svojej minulosti hovorit. V tomto smere si nie sme rovne muzom. Cim viac zien mal chlap, tym sa citi lepsie a okolie ho berie ako lepsieho "zrebca". Od zeny sa ocakava, ze ma mat malo sexualnych partnerov.

autor
7. feb 2021

@kiki9871 😞 to by ma mrzelo, on je inak veľmi dobrý muž starostlivý nápomocný neviem si predstaviť byť s niekym iným. Veľmi tazko by som sa s tým asi vyrovnala.. on poradňu aj psychológa odmieta takze neviem čo robiť.

sense
7. feb 2021

Ak odmieta poradňu alebo psychológa keďže zjavne ma problém tak zrejme sa vás vzťah k lepšiemu neobrati...

Ešte vo môžeš skúsiť tieto jeho narážky na minulosť ignorovať...
Ty vieš tiež koľko mal žien v minulosti?
Ja som mala tiež viac sex. Partnerov ako moj, aj keď teda číslo nevie, vie len o 2 vážnejších vzťahoch.. ale teda mi to nevycita... Minulosť je minulostou...

h_petra
7. feb 2021

Mna by strasne zaujimalo, akym algoritmom si prisla na to, ze je tu prevaha zien, ktore mali 1-2 chlapov 😄.
Tu si na Modrom konovi, nie na krestanskom fore 😄.

autor
7. feb 2021

@h_petra on ma naočkoval tým že bežne ženy nemávaju nad 10 .. tak len tak som použila 1-2 neviem koľko je ešte v norme.

katkami123
7. feb 2021

Že aby si prisahala na vášho syna. 😳😫 ten už musí byť dobre prdnuty na hlavu. Akurát by som mu vynadala a nie prisahala na vlastne dieťa. Vedel o tom keď si s tebou začínal? Vedel. Tak čo teraz rieši?

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
7. feb 2021

No, ja som kresťansky založená a nemala som ich ani 1-2, ani 3-4 😀 ale snáď si mu ešte aj číslo chlapov nehovorila.

autor
7. feb 2021

@katkami123 nie nie to by som už letela z okna asi kebyže mu poviem

autor
7. feb 2021

@katkami123 no.. neprisahala som😬nemohla som

0silvia0
7. feb 2021

Ved zacni aj ty jemu vycitat jeho partnerky, preco by to jeho cislo partneriek malo byt ok a tvoj pocet za ciarou? Ci on bol panic?
Mal si najst pannu, bolo jeho rozhodnutie mat ta za partnerku, si sa mu vnucovala do zivota, ci?

autor
7. feb 2021

@0silvia0 lenže mne je to srdečne jedno aj keby ich mal 100 a ja neviem predstierať hnev alebo spraviť scénu nasilu😃 navyše po takej scéne by som sa cítila asi ako krava nejaké decko 15 ročne

jaskolka
7. feb 2021

Takto... V prvom rade ti on nemá absolútne co odpúšťať. Nebola si mu neverná, ani vtedy si ho vôbec nepoznala. Je to tvoja minulosť, každý má nejakú.Niekto tancuje pri tyci, niekto navštevoval bordely, niekto mal 20 partnerov. No a čo? Najdôležitejšie je, aký je teraz. Ak ti takto vyhadzuje stále na oči minulost, podľa mňa on ma nejaký problém so sebou, alebo je to proste "blbec". To, že ti nadáva za svoje sny, (že si mala dačo s černochom) to už je na odborníka. Prepáč mi za úprimnosť, ale je to pako. Keď takto žiarli na minulosť a vlastne sny, tak čo urobí keby náhodou ta uvidí rozprávať sa s reálnym chlapom? Hoci spolužiakom zo školy, akého stretneš náhodou na ulici? Zmlati ta? Neviem, ja by som reálne uvažovala nad rozchodom, lebo toto sa bude len zhoršovať. Je možné že začína chorobne žiarliť, a na to by som dávala pozor.. Lepšie to nebude...

0silvia0
7. feb 2021

Myslela som nastavit mu zrkadlo, aby si uvedomil, ake kraviny riesi...

nistika
7. feb 2021

nuz ako tu odznelo sebavedomie sebavedomie a zase sebavedomie. ak nechcete ist psychologicke (co by mu isto prospelo) skus mu ho dvihnut ty. pochval ho, tvar sa ze je pan kral, najlepsi v posteli, najlepsie vie zabezpecit rodinu, co by si ty bez neho rbila....proste ho pochval pri kazdej prilezitosti a tvar sa ze je naj. vymysli nieco nove v postli, nieco co si bud s nikym inym nerobila alebo co aspon nevie ze si uz mala odkusane...aby sa citil jak priekopnik...to urcite zvladnes 🙂

jaskolka
7. feb 2021

@eskop a to ako mu má to dokazovať tu slušnosť? Chodiť v habite, sklonena hlava? Alebo sa mu klaňať a rešpektovat, že on je idiot, aký jej nadáva za niečo, čo robila dávno pred tým ako ho poznala? Tam on ma problém, nie ona.Minulosť je predsa minulosť.

jaskolka
7. feb 2021

@nistika chlapa, čo by mi nadával za minulosť, a navyše ktorú dávno poznal, len mu "čosi sadlo na nos" a začal ju bohviepreco riešiť, by som určite nevychvalovala, len aby mu stúplo jeho mizerne sebavedomie. Bud by šla panvica o hlavu keby začal zase vyťahovať dačo, alebo rovno zbohom!
Tak on jej nadáva za dačo, vo bolo pred ním, zdrbe ju za jeho sny a ona ma z neho robiť kinga? No s pánom Bohom!

jaskolka
7. feb 2021

@mareka49 hlavne on jej nemá čo odpúšťať. Ona ho nepodviedla..keďže vôbec s nim vtedy nebola.

nistika
7. feb 2021

@jaskolka este je tu aj moznost sa rozist...tato rada sa tyka moznosti "chceme spolu ostat a vychovavat dieta" tak som to pochopila ze inak by to asi neriesila....sebavedomie je citliva vec, chlap ak ho ma nizko sprava sa potom jak chumaj...ak mu chceme pomoct tak takto. idealne psychologom samozrejme. ak nechceme, nieje o com. ty sa rozhodni za seba v svojom vztahu, autorka sa rozhodne v tom svojom 🙂

sickynickyobsadene
7. feb 2021

Nevyčíta- nemá čo.

autor
7. feb 2021

@nistika ja niesom z tých čo by bola na silu s chlapom kvôli dieťaťu , rodičmi môžme byť aj keď budeme odseba, takze je tu možnosť že sa rozídeme ak s tým neprestane . Neviem si predstaviť že maly už bude väčší bude vnímať a on pred ním mi začne nadávať že som pred 10 rokmi spala s niekym..

katkami123
7. feb 2021

A nepovedala si mu niečo v minulosti zo srandy? Neurobila si si srandu z jeho mužnosti alebo niecoho, čo mohlo byt takýto spúšťač? Keby si mu povedala niečo v takom zmysle, ze zo všetkých si napokon skončila s nim, ze on je naj? Neviem, ale tu bude problém aj nízke sebavedomie a zase každý ma iný počet partnerov, koľko dokáže tolerovať. Pre niekoho je fajn 50, pre niekoho je veľa už 10.

autor
7. feb 2021

@katkami123 práveže nikdy nič, ja ho pri všetkom chválim lebo presne take rady som dostala už pred rokom ale nepamätám si že kvôli čomu som mala problém. A odvtedy ho chválim fakt pomaly aj keď si nahlas prdne. Stále mu hovorím že je najlepsi muž akeho som si mohla priať a že som najšťastnejšia atď .. ale očividne to nieje preňho dôležité , dôležité je že nebol môj prvý. Jedine čo ma na tom neskutočne štve je že o tom vedel a nechal to zájsť až sem. Chvalabohu že niesme zobratí