Vrátili by ste vec svokre?

7. apr 2022

Ahojte. Svokra nakupila plno veci a ja som ich odmietla, nakolko to boli premna haraburdy ktore nrpotrebujem s uz mam. Ona povedala ze dobre ze da inym a ked som isla do nemocnice na operaciu, tak potom ako som sa vratila domiv, som mala vsetky tie veci som si nasla doma kade tade rozlozene ( asi aby som si ich nevsimla) . Vratili by ste ich svokre naspat ? Tiez len tak alebo jej dacobpovedali ?

michu_
7. apr 2022

ked to nechcem, vyhodila by som to, dala niekomu inemu, mne by sa na to minat energiu uz nechcelo ;)

jaskolka
7. apr 2022

Vyhodila by som ich

martinka13
7. apr 2022

Aj mne sa stalo. Svokrovci začali k nám kadečo nosiť. Povedala som im, že nie sme zberný dvor a nechcem si dom zahadzat vecami, ktoré nepotrebujem. Pochopili. Ak to nechceš s nou riešiť, vyhoď (daruj, predaj) to.

amonet
7. apr 2022

raz vratim druhy raz vyhodim😅🤷‍♀️ tretiraz ver ze uz nic nedonese.

pinkgirl
7. apr 2022

Zabaľ to a daruj - alebo len vylož ku stojisku kontajnerov - zaves na bedňu. Občas tak vyhadzujem - kto chce si vezme, nemusí sa hrabať v koši.

sissy27
7. apr 2022

pozbierala by som to a buď darovala na charitu, cez inzerát alebo v krajnom prípade vyhodila. Ale načo to budem hrotiť tým, že jej to budem vracať? Od mamy, kamošky alebo od muža keď dostaneš darček, ktorý sa ti nehodí / nesedí ti, tak tiež im ho dramaticky vrátiš alebo proste len niekde založíš či posunieš ďalej?

jaja20
7. apr 2022

A tvoj muž im nič nepovedal,keď videl,že k vám nosia veci a rozmiestňuju ich? 🤔

autor
7. apr 2022

@jaja20 bol v robote a ona strazila dieta dovtedy.

simca06022011
7. apr 2022

chyt krabicu, pozbieraj vsetko, hod do pivnice, ekd nebude pri najblizsich navstevach hladat, vyhod. Ked bude hladat, vrat jej to.

syslik81
7. apr 2022

podakovala by som sa a povedala jej slusne ze kedze vedela ze uz take mas a nepotrebujes posunula si to dalej ... uz ti viac nic neda

rakahaka
7. apr 2022

Toto sa mi stalo, kym sim nebola doma “vyzdobila” mi byt so santom a brutalnymi nevkusnymi gycovinami. Pritom sa ma pytala predtym ci to chcem a som povedala ze tento styl nie je moj. Tak to dotrepala a letelo vsetko do kosa bez slov. Potom mozno 3roky nic nedobiesla a dnes tramtadadaaa mam doma gycove vajca “udajne ich dcerka chcela” 😂

sense
7. apr 2022

Dala do krabice do pivnice a o mesiac dva položila ku kontajnerom

janetinka27
7. apr 2022

no a co su to za veci? urcite by som poverila manzela, nech sa jej na to opyta, preco to priniesla a co s tym, ze vy to nepotrebujete, tak ci to chce naspat, alebo to mozete darovat.

nerya
7. apr 2022

Pozbierať do krabice a zaniesť jej nazad ,,babka toto ste si u nás zabudli,,

kliatana
7. apr 2022

boze tvoja svokra je vytrvala, ako si mohla dovolit ti aj tak nasilu dotrepat veci domov len aby si si to nevsimla? jednoducho by som ich vyhodila alebo dala inemu.

autor
7. apr 2022

@rakahaka ja nrchaprm ze ich to bavi minat peniaze.na take zbytocnosti. A moja take veci ani.doma nema

ndrag
7. apr 2022

daruj to nejakej mamicke v nudzi, alebo ukrajincom a potom jej za to podakuj, ze sa potesili a ako dobre pomohla.. Uz ti viac nic nekupi 😂

21anjelik19
7. apr 2022

Mojej sestry svokra ..ked mala sestra prvorodeneho tak svokra vyuzila kym sestra sa starala o maleho tak jej vyzdobila vchodove dvere a schody a kvety poroznasala kde sa jej pacilo ....no hroza a des

Mne moja mama zase ked som u nej byvala ...vytriedila som si satnik , obkecenie hodila do vreca a vrece atálo aj 2 dni kym som ho odniesla na charitu...a mama to vyuzila..vo vreci sa mi hrabala povyberala veci a potom som si nasla na spodu skrine niekolko kusov oblecenia co som vyhodila ..alebo najskor odniesla sebe do skrine a postupne to nosila do mojej skrine ....asi si myslela ze si to nevsimnem ....a ked som to zistila tak mi vynadala ze vyhadzujem drahe oblecenie (kotre som si kupila sama ) 🤣🤣 no hroza a des ....

mpg
7. apr 2022

Keď vám bola ochotná opatrovať dieťa a vlastne ona mu v dobrom chcela dať darček, ja by som to nechala teraz už tak a len by som jej povedala, že oblečenie mám nakúpené väčšie čísla, ktoré bude dieťa potrebovať, tak, aby ona nekupovala.

autor
7. apr 2022

@mpg to nebolo pre dieta...to boli veci do domscnosti .

maryon1
7. apr 2022

Nevrátila. Niekomu by som ich darovala. Však sú moje, môžem si s nimi robiť čo len chcem. Keby si jej ich vrátila, možno o mesiac/rok by skúsila druhé kolo, či si si to predsa len nerozmyslela s nejakými soškami, vyšívanými dečkami alebo neviem akými haraburdami.

Tiež som si niečo podobné zažila, keď svokra zavesila obraz a iné dekorácie na naše "prázdne steny", no skoro ma trafilo. čerstvo omaľovaná izba, vytešujem sa z bielych stien, a zrazuz sa tam zjaví obraz, ktorý absolútne nebol podľa môjho vkusu, ani sa nám do moderne zariadenej obývačky naozaj nehodil - nebolo to, že je to od svokry, tak bojkotujem. Slušne som jej vysvetlila, keď prišla na kávu a videla prázdno, že mne sa nepáčil/nehodil, posunula som ho niekomu, kto má z neho obrovskú radosť, a nabudúce, ak by nám chcela kúpiť niečo do domácnosti, nech sa s nami radšej poradí, lebo predsa len - nemá peniažky navyše a vyhadzovať ich takto na veci, ktorými fakt nikomu neulahodí, a je z toho potom zbytočne sklamaná ona aj obdarovaný, nemá zmysel.

majla87
7. apr 2022

Predaj, daruj, vyhod a neries. A ked sa ta nahodou niekedy s uskrnom spyta ze ci to pouzivas a ci si spokojna, tak jej s uskrnom povedz ze si to vyhodila 😀

autor
7. apr 2022

@maryon1 ja uz som jej vysvetlovala. Este som po muzov dakedy odkazala ze co treba, lebo chcela nakupovat. No nikdy nepriniesla z toho nic, preco, no nebolo v akcii. Ona ked vidi v lidli alebo kde vypredaj, tak berie ako po nebohom

maryon1
7. apr 2022

no ak si už nepochodila s rozumným vysvetľovaním, tak s ňou asi nepohneš. tak tie veci niekomu daruj, alebo vyhoď, keď to urobíš viackrát, a povieš jej o tom, budeš možno chvíľu za nev´dačnú nevestu, ale možno prestane s tým nezmyselným nakupovaním....

deti95060810
7. apr 2022

pomaličky po jednej by som vyhadzovala...

mimisram
7. apr 2022

Nehovorila by som jej nič, neriešila a postupne by som sa toho zbavovala, dala niekomu kto to využije. Ale teda tým že by som jej to vracala to by som nehrotila. Radšej nech je kľud v rodine.

janickacrazy
7. apr 2022

Veď daj to ukrajinským mamičkám a svokre poďakuj, že super ako pomohla, že aj nabudúce môže dačo priniesť.

nerya
7. apr 2022

Alebo jej to začni nosiť nazad po jednom nenápadne 😂

mariamagdova
7. apr 2022

Keď raz niečo nechcem tak to určite dám preč. Nevracajte podarujte iným.