Vnúčatá a svokra

nikusm
16. júl 2022

S manzelom mame 2 deti byvali sme 5 rokov u svokrovcou a potom sme sa prestahovali so svojho asi 500m od svokry. Pocas byvania to bolo vselijake manzel nemal nejaky veľký záujem i mna travit cas so mnou vzdy boli prednesjsi kamarati a ja som pocuvala od svokry no zvykaj si bude ako jeho otec - nulovy zaujem o zenu aj o deti. Nejako som to stale v hlave odobrovala ved ked budu deti bude iny ked sa odstahujeme bude iny. Narodila sa dcera a zacali stavat dom bolo to to iste ked nir horsie prosila som ho aspoň aby chodil vecer domov zo stavny aby vodel malu ale nebolo casu strasne robi a ked som tam prisla pil s kamošmi. Tak som zase cakala ze ved ked sa presťahujeme. Pomedzi to som pomahala svokre s pecenim v cukrarni a vychovavala nase prve dieťa. Mala som uz myslienku ze odidem. Od neho ale nemala som na to a vratila sa. Vela vecerov som preplakala. Chvilu sa to ustalilo a narodila sa druha dcera uz sme boli prestahovany a co? Nic sa nezmenilo na vsetko som bola sama a chlap prisiel z garaze domov az ob10 a to len preto ze chcel sex. Nemozem povedat je pracovity ale zaujem. Onrodinu nulovy. Az som sa zapozerala do jeho byvaleho spoluziaka. Zistil ze je zle a zacal sa snazit len ja už potych rokoch som uplne ochladila a aj jeho snazenie mi skpr vadi. Takto s ato taha rok uz som aj chcela odist. Ale je. Mi to ľúto ho luto. Zostala som ale teraz sa zapojila svokrazacala vypisuovat mojim rodicom ue to neriesia ze o tom vedeli ze som zamolo ana do druheho a neriesia to. A deti mi zacala stvat proti mne. Ale tvrdi ze to ja riesim cez deti lebo ich tam nechcem púšťať . Pustim ich tam ale nechcem aby ta spali na kolko to jev tej istej dedine. Ale u mojichbrodicov spia a preco nie i nej. Nerozpravame sa mpc lebo ma poohovarala po celej dedine ze mi musi strazit deti lebo sa nestiham o ne starat. Pritom je to to jedine co robim a co j epre mna prvoradé a nepriala som si vyslovene aby mi ich vyzdvihovala zo skoly. Ja sa svojim detom venujem a som na tom zavisla lebo je to to jedine co v manzestve mam a teraz mi och stve proti mne a aj svagor ma novu priatelku s dietatom a vyslovene to vyuziva a laka ich aby k nej chodili sa hrat s tou jej dcerou. Ked boli len moje vnucky nikdy snimi nikam nesla a teraz chodia kad etade alebo to spravi tak ze ked vie ze idem pre ne tak naslubuje ze pojdu tam onam. Mozu si tam dovolit hocico nemaju dozor rezim kukaju tv ako dlho chcú a co chcu napchava ich sladkostami a ked pridu domov ja nieco chcem aby upratali a dockam sa pomenovanoa najhorsia mama aby som idla prec z domua ze sa odstahuje babke a ja som zla podobne veci. Minule som dovolila aby tam spali asvokra im povedala ze tam mozu byvat atak starsia prisla domov a s revom a hysterickym zachvatom si vyjadzalancelu izbu a nabalila do igelitiek ze pojde byvat babke lebo ja som hnusna mama. A miz sa k tomu stavia zr si za to mozem sama a on nebude branit sa stretavat babke s vnucatami. Len ja som zrelá do pezinka z takéhoto správania sa dvery ku mne. Svagor s s jehobpartnerkou a dcerou k nam pridu kedykolvek neohlaseny a zoberu deti lebo tie su za nimi ako besne lebo s amaju s kym hrat. Ja pridem z prace este nie som ani poriadne doma a deti uz idu prec pritom sm emali dohodnuty program. Ale nemaju zaujem ho travit so mnou citim ze tie deti stracam. Starsia nema voci mne ziadnu autoritu. Meviem si snou rady. Je naicrma ze u nas stale niekto je sme ako dom otvorenych dvery muzovi kamarati si sem chodia ako sa im zachce a jej to pride normalne ale ja som z toho uz v koncoch. A aj z toho správania ked pridu od svokry a zoziera ma aj to ze tam chcu stale ist ako chaprm to ze sa chcu pohrat alr pridu odtoal ako dive zvery. A jabuz z toho vsetkeho nevladzem mnenaslubbsnimymojskor vadí. S tym spoluziakom sme si len pisali spolužiaka

kandelabra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
17. júl 2022

Nedávno si tu písala, prečo opäť to isté?

nwnw
17. júl 2022

@nikusm nechce sa mi to citat cele..mas pravdu. Normalne ked budes mat prilezitost,ze fakt tam bude tvoj muz, jeho mater, tvoji rodicia a idealne cela rodina, tak to takto povedz ma plnu hubu.
Ze sa muz nikdy nestaral o deti, o rodinu, ze su prednejsie vsetky zaujmy,chlastanie s kamosmi. Ze svokra mu tiez nedohovorila, ked boli male a potrebovala si pomoct. A ze uz ta nebavi mat jednostranny vstah.

nikusm
autor
17. júl 2022

@vilma7 ja b som teraz skor potrebovala poradit akko s detmi a svokrou ci ich tam. Mam púšťať a ako casto by ste ich tam pustali vy, podla mna raz do tyzdna by stačilo a ako vysvetlit detom ze preco tam nemozu chodit kazdy den alebo ako chcu a ako dlho o chcú

ada12345
17. júl 2022

@nikusm Ake stare mas deti?

nikusm
autor
17. júl 2022

@ada12345 4roky a 7

ada12345
18. júl 2022

@nikusm To su este male, nemozu si diktovat, rozhodujes za ne ty. Takze zasiahni este teraz kym nie je neskoro. Vyrazne obmedz kontakt so svokrou a aj svagrovcami. Max. raz za tyzden-dva. Viac nedovol. Najdi detom kamaratky v ich veku, rob im iny program mimo muzovej rodiny. Chod s nimi mimo dom na dlhsie. Idealne sa od muza odstahuj.
Znies, ze si slaba, nevies si dupnut a nechas so sebou mavat. Ak sa nevzchopis, tak realne o deti o par rokov prides. Muzova rodina to vie a zneuziva to.

hermiona12
18. júl 2022

No už by s zvýšila hlas aj na svokru aj na manžela. Nech si urobí poriadky zo matkou, keď nevie, tak budeš to riešiť ty ale nie slušne. Nikdy by dom nedovolila že by mi dieta štvali proti mne. To by bolo posledné čo urobili.
Na otázku či máš ich púšťať?
No jasné že nie ! Keď nechceš stratiť deti úplne a nemá k tebe svokra žiaden rešpekt a k tvojej výchove a aj ako ku matke , a ešte by som sa porozprávala zo staršou dcérou, ma 7 rokov tak že má chápať hranice a pravidlá, a má rešpektovať svoju vlastnú mamu.

erikab82
17. aug 2023

S deťmi ku psychológovi a čím skôr. A aj pre seba nájdi. A prosím ťa, už nevyčkavaj, sebe si život zničila, tak nedivoľ aby ho zničili aj deťom.