Víkend mi ide veľmi dlho

22. jan 2023

Bývam sama už rok v novom meste. A aj v byte. Zistila som sama na sebe, že keď je pracovný týždeň a som v práci, prídem domov, dám si kávu, idem na tréning alebo von s kamarátkou, alebo si len dám pokojný relax doma, je to fajn. Akonáhle príde víkend, cítim nepokoj. Hoci idem von na 2-3h, alebo idem v cvičiť, začnem mať pocit prázdnoty. Že už sa teším na pondelok a prácu.
Práca má veľmi baví, pracujem s deťmi v škôlke. Vždy zbehne deň tak rýchlo. No ten víkend sa len tiahne, strašne dlho trvajú tie dni a neviem, čím to je. Prejde to časom? V práci mám aj skvelé kolegyne a niekedy tam ostávam aj dlhšie, nad rámec času.

h2
22. jan 2023

Neviem, ja mám presne opačný problém. Len teraz bol piatok poobede a už je nedeľa večer. ☹️

pralinka25
22. jan 2023

mozno si skus najst brigadu kym stretnes niekoho s kym ti bude vikend utekat rychlejsie.

autor
22. jan 2023

Už sa normálne cítim, že som akoby nejaký workoholik alebo čo, že lepšie mi je v práci ako strávenie s kamarátkami. Absolutne netuším, prečo to tak v sebe mám. 😔

sszuzu8
22. jan 2023

Mat tvoj problém. Soboty robím nedele mam volne a to je cele. Pred sekundu bolo ráno a o 5 vstávam znova 😑

54tinka54
22. jan 2023

Skôr majú ľudia opačný problém 😅 veď ak v sobotu poupratuješ, zbehneš na nákup, navaríš si niečo tak máš celé doobedie vyplnené. Potom buď kamošky alebo cvičenie, večer horúca vaňa + dobrá knižka, večer film alebo kino… a na nedeľu by som si vymyslela nejaký koníček 🙂

marca12
22. jan 2023

Tes sa. Mne rychlo zbezhne aj tyzden,aj vikend a neviem co robit,aby sa ten cas spomalil. Aj ked mam len taky lenivy vikend a som len doma a motkam sa po dome aj tak mi to rychlo zbehne.

madeline1
22. jan 2023

ved oddychuj a ked si osamela, najdi si priatela

jana_eyre_2
22. jan 2023

Tak v práci máš asi viac spoločnosti.. keď som žila sama, mala som zle obdobie, víkend sa vliekol a mne bolo hrozne... Keď som si našla priateľa, bolo to už úplne o niečom inom a víkend už nestačil.. 🙂

Ak nemáš priateľa, tak skús si nájsť nejaký kurz čo by ťa bavil a hneď víkend bude vyplnený..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
22. jan 2023

Tá brigáda je dobrý tip, ak neohrnieš nosom napríklad nad pokladňou v tescu v sobotu, tak v nedeľu sa akurát zrelaxuješ (vyspíš, pozrieš tv, dáš posilku, atď.) a už je pondelok. Ja tiež nemám rada víkendy, ale z iného dôvodu ako ty. Tiež by som ich najradšej škrtla z kalendára a bola v práci každý deň 🤭.

dkl
22. jan 2023

A neuvazovala si nad tym, spojit prijemne s uzitocnym a cez vikend sa par hodin venovat napr. strazeniu deti? Vikend ti zbehne rychlejsie, budes robit, co ta bavi, a este aj si privyrobis.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanyan
22. jan 2023

Keby si bola z BB, tak by si mohla cez víkendy nahadzovať veci po dcére do bazáriku - mne by sa uvoľnil priestor a ty by si mala podiel z predaných vecí... Už roky sa k tomu neviem dokopať...

luccija
22. jan 2023

Tak sa stretni s kamarátkou kino, káva, či zbehni za rodinou, keď nie sú ďaleko.Alebo je čas nájsť si chlapa🙂ja niekedy ani neviem, že bol víkend letí to ako nenormalne

hederamonstera
22. jan 2023

Skus nejaky novy konicek☺️
Och co by som teraz dala za tolko volneho casu. Ale chapem ta, tiez som mala take pocity prazdnoty pred dietatom a manzelom. Teraz by som si to uzila😁

lauricka
22. jan 2023

brigady, vzdelavanie, konicky, dobrovolnictvo...

andrejka1974
22. jan 2023

Si asi sama nájdi si priateľa alebo niekoho blízkeho s kým budeš často samota ubíja

zuzka0605
22. jan 2023

najdi di chlapa, vikend ti ubehne ako voda

bluka2
22. jan 2023

Tak pracuj aj cez víkend, nadriadení sa potešia - 2 v 1 😀
Ale teraz vážne - ja sa neviem rozhodnúť, čo cez víkend skôr a stihnem tak 10% veci, čo by som chcela robiť. Tak dám nápady: výlet na nové miesto, niečo nové sa naučiť, prečítať si niečo o nejakej krajine, o ktorej nič nevieš, ísť nájsť nejaké zahrabane krásne kúsky v sekaci, vyjsť na nejaký kopec, sauna, nejaká dobrovolnicka činnosť, čo ma zmysel, dobrá kniha od ktorej sa nedá odtrhnúť, je kopec všelijakých výziev napríklad tu v skupine minimalizmus alebo nejaká športová výzva

sidicek
22. jan 2023

Ty sa sama so sebou nudíš, potrebuješ animátorov a to by som zmenila.Nemas koníčky?

moongirl
22. jan 2023

Si stastny clovek.. Bavi ta praca, mas dobre kolegyne, atd. Ja sa nemozem dockat piatku poobede a vikend ubieha rychlo

zobaka
22. jan 2023

vies kolke ti teraz zavidime, ze nemas v praci sikanu, stres, milion roboty...ked si najdes priatela uz to bude ine, lepsie, zatial citaj, kresli, medituj, vybehni na kavu, prechadzku, do kina, na nakupy, vytried si skrine...ja sa nikdy nenudim

sun_shine_2020
22. jan 2023

Ahoj, toto som mala aj keď som bola slobodná, viac som bola v práci ako doma (dobrovoľne) 😁 jednoducho ma to bavilo. Užívaj si tak ako to je (venuj sa sebe, študuj jazyk, cestuj, nauč sa nový šport, chod sama do kina, divadla,...) keď niekoho stretneš, tak budete tráviť ten čas spolu🙂

anniezuzana
23. jan 2023

Možno si nájsť nejaké spoločenstvo ľudí, vo farnosti bývajú rôzne akcie 💓🍒aj na výlety, aj pomôcť, rôzne, ja som toto robila v BA, išla som vždy niekde pomôcť ako dobrovoľnícka, alebo som si našla kresťanské spoločenstvo a sme chodili spolu na výlety