Vianočný večer o ničom

24. dec 2021

Po štedrej večeri, sme hodinu rozbaľovali darčeky, potom sme si s manželom dali kávu, drink, deti sa hrali s hračkami, Pohoda. Zrazu sa pobral do hora, do detskej zahrať si Xbox. Som v šoku, že ešte aj dnes musí hrať, že nezostal s nami. Mam chuť za ním vybehnuť a vynadať mu, no nechcem sa Rozčuľovať, hadať, kaziť deťom Vianoce. Takto som si to nepredstavovala. 🤨 Ako trávite večer vy? Z detstva si pamätam, ako sme všetci trávili večer spolu pri rozpravkach aj s rodičmi. Je mi z toho smutno.

domiinikka
24. dec 2021

Ja sama syn u otca lebo máme striedačku a priateľ s kamarátom v garáži. Lebo ze on pri telke nebude a ja zas nebudem s jeho kamarátom. Takže depka

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
24. dec 2021

Pre mňa sú Vianoce deň ako každý iný, žiadna idylka.. Ale to je vlastne jedno... Ty mu môžeš ísť povedať, že tvoja predstava je iná a či by sa k vám nepridal na rozprávku, že by si bola rada keby ste boli všetci spolu, pekne a bez rozčulovania sa a výčitiek.. nemusíš mu hneď nadávať a kaziť vám Vianoce hádkami 😊

greywolf
24. dec 2021

Suhlasim. Nechapem rodiny ktore este aj pri veceri tukaju do telefonov a to som mlady muz. Na Vianoce vsetci pekne spolu maju byt a venovat sa sebe. Deti hrackam ak su male.

nerko
24. dec 2021

Stedry vecer o nicom travim s dcerou na covid oddeleni. Na veceru mame obe infuzky a druha mala dcera ostala na sviatky bez maminky.

autor
24. dec 2021

@beata_k nemusim mu toto hovoriť. Vie O tom, Xbox nemáme dlho, predtým sme boli všetci spolu. Okrem toho vie, že nemam rada keď cez víkend hraje, nie to ešte na Vianoce. Hraje, keď som v práci.

deti95060810
24. dec 2021

moja dcéra sa tiež hrá. na nete.. nemám s tým problém...

autor
24. dec 2021

@greywolf veď to, ja som sa mobilu celý deň nedotkla, až keď som fotila, pár záberov. Už včera som rozposlala priania, ja sa v telefóne hrabať nemusim, sociálne siete nemam. Až teraz. Chcela som vedieť ako to funguje inde a chcela som výlev.

vilma7
24. dec 2021

Tak to ti verím že si bola naštvaná...my máme malé deti, takže darčeky sme dali už vlastne po slávnostnom obede, aby sa s nimi mohli aj pohrať. Tak sme sa hrali všetci až kým sme nešli spať.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
24. dec 2021

Tento rok je tak hekticky pre mna, ze vianoce ziadna vynimka. Este vcera do piatej v praci.
Vyhovuje mi len to, ze aktualne nikto tiez nerobi, takze nestracam cas. A mozem si cez sviatky trosku nadbehnut.

Dnes ma dorazilo, ze este aj nase 18rocne svetielka ma po rokoch zradili a nezasvietili. Esteze mame sviecky na dialkove. Dala som aspon tie.

Snad az buduce Vianoce budu viac pokojnejsie.

Este na okraj - Hraje je cesky vyraz. Hrá je slovensky.

sense
24. dec 2021

Po večeri mala prechádzka, darčeky, potom šla dcéra k otcovi, oficiálne ju mal mat tento rok cez sviatky on, ale keďže dcéra si priala večerať s nami, a ex ma len dnes večer a zajtra voľno tak sme to spravili ako minulý rok, len s tým ze ostane u neho až do zajtra,... A ja s priateľom... On pozerá telku, masíruje mi nôh a ja túlam do mobilu, keďže rozumiem filmu každé 5 slovo... A popíjam proseco

autor
24. dec 2021

@deti95060810 veď aj môj syn je na nete.Dcéra sa hrá s hračkami a ja si idem dát ďalší drink. U detí mi to nevadí. Proste mám takú predstavu ako sme trávili Vianoce my, ako deti. A moj muz, keď k nám začal chodiť páčilo sa mu u nás stále. Sám povedal, že u nás to má atmosféru. Takže aj ja sa snazim to udržiavať v mojej rodine. A tu to mam. U nich doma to bolo také o ničom. Ich otec nedovolil pozerať rozprávky, on si pozeral dokumentárne filmy, najlepšie o Hitlerovi. Takže ja som k nim na sviatky nerada chodila, len som ich so zatatými zubami pretrpela.

satoshi
24. dec 2021

Ak Ťa to poteší, tak priateľ je sám na byte (včera odišiel od svojich rodičov, pretože zajtra musí ísť na rannú), a ja som u rodičov. Neriešime takmer žiadne tradície, nedávame si darčeky. Dali sme si večeru, potom som si kreslila, trochu som sa učila anglinu, teraz pozerám seriál, tieto činnosti už sama u seba v "detskej" izbe rodičovského bytu. Všetci sme s tým OK, ako tie Vianoce trávime. Lebo takto sme si to nastavili už dopredu. No a Ty síce píšeš, že takto si si to nepredstavovala. Ale ako si to predstavoval manžel. Vieš, či nevieš? Píšeš, že mu nemusíš hovoriť ako si to predstavuješ. A že vieš, že nemáš rada keď hrá cez víkendy, nie ešte cez Vianoce. Takže z toho asi usudzuješ, že si mal domyslieť ako to má vyzerať. Lenže on si to možno domyslel tak, že bude OK ak budete celý deň pokope, a keď na záver dňa, hodinu dve pred tým ako väčšina ľudí už chodí spať (neviem ako je to u Vás) zadrtí X-box, bude to v poriadku, veď deň je prakticky už za nami. No, a Ty chceš teraz ísť za ním, nakričať na neho že si to domyslel zle, a spraviť dusno - presne to, čo si nechcela. Len pre to, že Ty si mala v detstve istý model Vianoc, ktorý z považuješ za ten správny, neznamená že žiaden iný správny nie je. Čo tak ísť za manželom, poďakovať za pekný deň, a rovno povedať, že by si bola strašne rada, ak by tú hračku ešte o jeden deň odložil, a pozerali by ste spolu s deťmi rozprávky? 🙂

desore
24. dec 2021

@domiinikka Bolo by mi luto, ze priatel si vybral kamarata. Kde je napisane, ze ste mali pozerat televizor?
Viem, ze kazdy ma svoje muchy, ale toto svedci o sebeckosti. Prepac 😏

vladkabalazova
24. dec 2021

Ahoj naše tohtoročné Vianoce pre nás ani niesu Vianocami môj 4,5rocny synček ma zápal okostice čiže sa z Vianoc neteším a sú najhoršie aké bolí ja nanič iné nemyslím ako na drobrwcka môjho a modlím sa aby mu to prešli

staronova
24. dec 2021

Vobec nie si sama. Ja mam tiež otrasny štedry večer. A nie prvy.

oli18
24. dec 2021

@nerko oh moje, prajem vám skoré uzdravenie a návrat domov. Posielam objatie. 😍❤

autor
24. dec 2021

@satoshi tak zase sme spolu skoro 20 rokov. O našich predstavách vzájomne co-to vieme. Nás vzťah už je okresany. Prave som počula ako sa s niekým rozprával, tak už viem ktorá bije. Písal mu známy aby si zahrali. Takze tak. A proste si myslím, že cez Vianoce by mohli ľudia odložiť take činnosti ako Xbox, PS a podobne zabavky.

vilma7
24. dec 2021

A ako často hravá cez týždeň? Je to jeho hobby?

petrapod
24. dec 2021

@nerko smutné. Držte sa. Vynahradite si to keď prídete domov.

autor
24. dec 2021

Ja samozrejme lutujem všetkých ľudí, ktorí sa trápia kvôli chorobám atď. Prajem všetkým skóre uzdravenie. Vlastné mi to pomohlo tu napísať a prečítať, čo porabate vy. Už nie som naštvana.

petrapod
24. dec 2021

Ja by som mu určite povedala, že ma to trápi že na Vianoce predsa nemá nikto byť sám.

20erika07
24. dec 2021

Ked sa chce hrat, hrajte sa s nim, vybehnite za nim hore , ze vam je smutno tak idete k nemu 😊

breznica
24. dec 2021

Ja som asi prvý štedrý večer po iks rokoch kľudná, žiadne depky aj keď by som mohla mať,s chlapom pohadana už dva týždne,tak som doma u našich a podpálila som mame prskavkou obrus 🙈 ale mne už začína byť všetko tak jedno...a to som skoro všetky Vianoce za posledných 10 rokov čo som sa rozišla s otcom môjho dieťaťa predepkovala a preplakala, lebo to vždy na mňa doľahne, že syn je v stave, že nikdy nebude fungovať samostatne,ja som stále u našich v "detskej izbe" atď atď

autor
24. dec 2021

@breznica smutné, popri tvojich problémoch je ten môj nič. Vlastné ani nemam problém.

breznica
24. dec 2021

Nechcem ťa odsudzovať alebo seba ľutovať, dúfam, že to tak nevyznelo.ale je to tak, že ľudia, ktorí majú v podstate normálny krásny život si ho sami ničia malichernostami

anita6666
24. dec 2021

20 rokov spolu a ty riešiš toto????????? Wau...

autor
24. dec 2021

Prišiel dole, že ho to nebavi.😆 potešil sa že idú Pelišky, naložil kolaciky na tanier a čaj. Toto je tá super vianočná atmosféra. Prajem vám krásny večer,

nevenka
25. dec 2021

U nas sa deti hrali s hrackami, ja som najmensieho odbiehala kojit, prebalovat a tak...no a muz nainstaloval novu telku, co sme mali pod stromcekom a babral sa s nou cely vecer 😅. No xboxu sa nedotkol, v tomto mame jasno. A potom sme sa venovali jeden druhemu, ked deti spali. A potom som zase bezala kojit 🤣. A zrazu rano 😆