Vianočné darčeky a nespokojnosť

summer23456
29. dec 2023

Len taký výlev, po vianociach každý deň pribudne diskusia,že je niekto nespokojný s darcekmi, cíti sa ukrivdeny, tomu dospelému synovi/dcere dali rodičia viac,tomu menej, jednému vnucatu dali viac,inému menej. Ja toto nechápem,načo je v rodinách zavedené darcekovanie hore dole aj medzi dospelými a potom sú z toho iba problémy a zlé vzťahy...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamelka
29. dec 2023

Odo mňa to nenájdeš 😁 nepraktizujeme toto. Naše deti sú naučené,že dostávajú len doma a ako vcera povedal manzel ,,myslim,ze to co chcú a aj potrebujú,,. včera bol u nas brat a aj som mu povedala,ze nikdy som nedostala od babky R..... od babky P... darčeky, ani k narodeninám ci meninám a žijem. Teraz je väčší materializmus, ktorý my s manželom odmietame. Ale zas keď to niekde chcú prečo odsudzovať? Nech si dajú, riešia, urážajú sa... každá musíme vedieť co chceme a ako chceme žiť.

summer23456
autor
29. dec 2023

@mamelka
@jj298 veď nech si dávajú,mne to je úplne jedno,len za posledný týždeň pomaly každá diskusia o darčekoch, ktoré urobili viac hriechov ako radosti. Preto nechápem,že to radšej v rodinách nezrusia,aké potom ohovárajú na mk.

@mamelka my tiež si nedávame veľké dary, nič svetoborné a tiež sme tu. Nám to takto vyhovuje.

hendikep
29. dec 2023

@summer23456 tiez nechapem … ked ludia davali fotky z rodinnych seslosti tak pod tymi stromcekmi haldy darcekov 🤦🏼‍♀️ ale tak zase chapem ze danym osobam nejde o darceky ale o ten princip … ak ma babka menej rada nejake vnuca tak na darcekoch sa to prejavi hmatatelnejsie ako ked sa neobdaruvavaju .. lenze ten problem tam existuje .. cize problemom nie je samotne obdarovavanie

pininka1
29. dec 2023

@summer23456 dávame si vždy darčeky, ale nikdy nekritizujem. Viem ze ten druhy človek sa snažil, myslel na mňa a mal asi pocit ze to budem potrebovať. Väčšinou sa ma ľudia pýtajú co chceme, ak aj dostaneme niečo úplne iné, čo už, nie o tom sú Vianoce.

summer23456
autor
29. dec 2023

@hendikep presne,kupujú sa fakt aj blbosti,len aby niečo bolo. My napr v rodine to nemáme tak,ale švagriná má súrodencov s deťmi a rodičov a to je cez desať ľudí,kupujú si na meniny,narodeniny,Vianoce,krby deťom,ok,ale aj dospelým. No mňa by dvihli,to je min.30 darčekov ročne. Veď to sa nedá ani furt niečo pekné vymyslieť,ja som rada,že s tým máme v rodine pokoj.

doriiis
29. dec 2023

Jednoduchá odpoveď: Lebo ľudia sú len povrchné hovada,ktoré majú plné ústa kecov ako Vianoce nie si o darčekoch ale o tom byt s rodinou a potom tu vyplakavaju.

beata_k
29. dec 2023

@summer23456 Pretoze kazda normalna rodina sa rada obdaruje a nerobi rozdiely, nezavidi si, dopraje si.

summer23456
autor
29. dec 2023

@pininka1 veď ha nechcem vyznieť zle,fakt to bolo len také zamyslenie,načo ten zhon,stres,panika,zháňanie darčekov a nakoniec ako to tu čítam,polovica ľudí nespokojná. Ja som nedostala nič, naši mi dali nasilu peniaze,čo som ani nechcela, ja rodičom vždy niečo kúpim,ale aj keby nie,ja som bola spokojná,že sme sa stretli,boli spolu,mala som voľno z práce,to mi úplne stačí...

summer23456
autor
29. dec 2023

@beata_k čiže tí čo sa neobdaruvaju alebo len drobnosti,tak nie sú normálna rodina? Láska sa vyjadruje iba darmi?

zuzinka888
29. dec 2023

My sme darceku mino domacnosti davno zrusili. Dovod?- nestojim o lapace prachu, neocenim babiku a auticko za 5€ ktora sa hned porozbaleni rozpadne. A tiez nerada kupujem darceky pre netere, synovcov.....Lebo vsetko co chcu maju( od rodicov...). A to co sa paci mne im uz nie. Darceky dostanu len doma. Starym rodicom vzdy hovorim- dajte nasim detom cas, zazitky a spomienky. Dnes ide babka detom premietat 50 rocne negativy fotiek a tie stare rozpravky na velku plachtu. Neskutocne sa tesia( babkina tradicia)

pininka1
29. dec 2023

@summer23456 kazdy rok je to to iste, aj tu na MK. Najprv tliachanie o tom,ako vianoce nie sú o darčekoch a potom x tém nespokojných ľudí. Ak niečo veľmi chcem, kúpim si to sama, niektorí ľudia majú naozaj x ľudí na obdarovanie a nedá sa vždy všetko kúpiť podľa spokojnosti. Ale žeby som z toho robila vedu, to isto nie.

summer23456
autor
29. dec 2023

@zuzinka888 veď to,že každý na všetko,dnes je prebytok všetkého,každý si kúpi čo potrebuje.

beata_k
29. dec 2023

@summer23456 Nie. Reagovala som na tvoju uvahu naco je dobre darcekovanie hore dole.
Je to dobre na to, ze nie kazda rodina sa kvoli darcekom zduva a surodenci si nedopraju.
Je v poriadku ak si nedavaju, ale rovnako je v poriadku ak si davaju.

summer23456
autor
29. dec 2023

@pininka1 presne,nie sú o darčekoch a potom veľa ľudí vykrikuje,že dostal menej ako povedzme súrodenec. Ja chápem,keď to robia deti,ale tu čítam o dospelých ľuďoch,ako čakajú dary od rodičov a by ma zaujímalo,či aj oni dávajú rodičom také skvele hodnotné dary alebo len čakaju od nich

zuzubb007
29. dec 2023

Kazdemu to inac vyhovuje, u nas v rodine si nekupujeme ziadne somariny, ale potrebne veci ani sa nikdy nikdo nehadal, to nieje o darcekoch ale ludoch, za mna ja som nadmieru spokojna o takych darcekoch ako sme vsetci podostavali som ani nesnivala, a sama by som si to asi ani nekupila financne tak ja sa tesim mega s rodinou

summer23456
autor
29. dec 2023

@beata_k veď každý ako mu vyhovuje,ja sa len zamýšľam nad tým,že dom šťastná,že my dary nejako extra neriešime

diewcatqoo
29. dec 2023

My tiez nejako vianocne darceky neriesime. Odmalicka sme od rodicov dostavali pod stromcek len drobnost, od starych rodicov vacsinou nic. Aj teraz davame len detom a aj to ziadne dary v stovkach eur. S manzelom si davame len drobnosti (kozmetiku, ponozky), rodicov vybavime nejakymi dobrotami a od nich na oplatku dostaneme bud nove uteraky alebo papuce. Co chceme a potrebujeme, to si kupime kedykolvek pocas roka.
Neviem si predstavit, ze by som rodicom sla vykrikovat, ze nam dali darcek len za 100 Eur a sestre za 600 ako sa to riesi v nedavnej teme. U nas napr. svokra vzdy nakupi svagrinej a celej jej rodine kopec darcekov a nam sa neujde bud nic alebo jeden uterak. Hanba by ma fackovala, keby som jej mala vykrikovat, preco nasmu synovi nekupila nic a druhemu vnukovi prispela na Iphone.
Pre mna spociva caro Vianoc v niecom uplne inom ako v darcekoch.

valeria_h
29. dec 2023

A v Amerike sa kvôli darčekom pohádali, hádka kvôli tomu kto dostal koľko darčekov a brat zastrelil sestru a druhý brat postrelil brata čo zabil sestru. Na toto nemám ani slov.
...
Ale inak tento boom okolo darčekov nechápem, ja sa poteším všetkému, nepočítam koľko som dostala ja a koľko som dala, nezaujíma ma to. Viac si vážim zdravie a to, že sa zídeme všetci spolu.

bloger
29. dec 2023

@summer23456 Ja si myslím, že chyba nebude v darčekoch.

pininka1
29. dec 2023

@summer23456 vieš tu nejde len o vianoce, ja som raz zamrzla pri téme koľko ste dostali od svojich rodičov pri svadbe a pri narodení prvého dieťaťa. Tu také sumy išli, že ja som myslela ze v inom svete žijem. Taky ľudia samozrejme logicky vyžadujú, ze dostanú zakaždým veľa a ze je manžel, rodic, súrodenec povinný im dat veľa. Mam takú známu ktorá 25.12 obehne všetky deti a dospelých s otázkou co všetko dostali na vianoce a prečo len toľko.

pininka1
29. dec 2023

@summer23456 co však ja neznášam je nespravodlivosť, ten rodic, alebo starý rodic by mal aspoň približne rozdeliť tie darčeky keď už ich dáva tak, aby to nebolo do očí bijuce aký je tam rozdiel. Aj nám sa stalo ze obľúbený vnúčik dostal lyze a lyžiarky a môj syn ponožky. To sa ťažko potom vysvetľuje dieťaťu. Ja som radšej za to dat každému rovnakú maličkosť a potrebné veci.

adkoalauri
29. dec 2023

@summer23456 ty si šťastná,lebo si nedávate, ja som šťastná, že si ich dávame...koľko ľudí, toľko chutí..darčeky kupujem od leta, na poslednú chvíľu nič nezháňam a každý si nájde niečo, čo ho poteší..som rada,že viem ich prekvapiť a potešiť

summer23456
autor
29. dec 2023

@adkoalauri ty si šťastná,že si ich dávate,ale čo čítam tieto témy,tak veľa ľudí je nešťastných že dostali mydlo alebo menej ako druhý... Ale súper,že sa viete trafiť do darčeka. Ja tiež rada obdarujem,rodičom vždy kúpim ale zas nie za stovky eur,aby som nevyznela že nikomu nikdy nekúpim ani čokoládu🤣🙊

summer23456
autor
29. dec 2023

@pininka1 áno,zas moji rodičia dávajú každému vnucatu rovnako,tri sú aj v podobnom veku,čiže fakt nikoho neukratia,lebo ich bavía podobne hračky.

summer23456
autor
29. dec 2023

Celkovo dnes vládne materializmus, je to smutné,lebo to nie je dobre ani pre ľudí ani pre planétu. Kdeže boli niekedy také dary a tu sme. Človek si viac všetko vážil. Napr moja neter dostala 9 darčekov od rodičov, teraz ešte ma tety,ujov,krstnych,starých rodičov z oboch strán...veď to sú hromady darov len pod stromček od všetkých. Môj názor je,že je to choré. Samozrejme každý môže mať iný názor...

summer23456
autor
29. dec 2023

@diewcatqoo presne pre tieto témy sa zamýšľam nad tým. Jasné,že starí rodičia keď už kupujú,by mali +-rovnako pre všetky deti,to zas tiež značí o nich,že dajú najavo tým,že niektoré vnúča majú menej radi...

valeria_h
29. dec 2023

@summer23456 Pretože ľudia sú rozmaznaní a chcú všetko. Lebo takto to ukazujú reklamy, celebrity na Instagrame, že len Vianoce s hromadou darčekov sú tie ozajstné krásne Vianoce. Keď sa pozrieš na fotky ľudí čo pridávajú aj sem na MK alebo na FB a pod stromčekom darčekov toľko, že sa ani nezmestia pod stromček, ale sú zo všetkých strán...a potom to vidí nejaká mamička samoživiteľka, ľudia čo mali ťažší rok, tak jej to samozrejme príde ľúto a prepadnú ju myšlienky, že niečo robí zle, keď nemá toľko čo ostatní. Veď aj tu bola diskusia, či je dosť 2 darčeky na dieťa. Smutné 😐

summer23456
autor
29. dec 2023

@valeria_h presne toto robia tie sociálne siete,ja nikde nič nepridávajú,nikoho neledujem,čiže mám o problém menej. Tiež som samoživiteľka,dcéru našťastie najviac poteší kniha,takže našťastie ma radosť aj z maličkostí

hipuska
29. dec 2023

Fakt? Zase riešiš dačo do čoho ta nič. Ja som žiadnu takú diskusiu tuná nezachytila.